Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 19 (403) z dnia 01.10.2015
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Minister Finansów zmienia z urzędu interpretacje - wybrane zagadnienia
Ujednolicenie stanowiska w kwestii stosowania przepisów podatkowych (z uwzględnieniem wykładni sądowej) oraz eliminacja błędnych interpretacji to główne przyczyny wydawania przez Ministra Finansów interpretacji zmieniających w (...)
str. 4
1.1.
Zaliczka pokrywająca pełną wartość przyszłej dostawy - moment powstania przychodu podatkowego
Otrzymana 100% zaliczka, która nie ma charakteru definitywnego i ostatecznego (w określonych warunkach podlega zwrotowi), nie stanowi przychodu podatkowego. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Ministra (...)
str. 4
1.2.
Składki na rzecz stowarzyszenia nie są kosztami podatkowymi
Nie stanowią kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na opłacenie składki członkowskiej z tytułu uczestnictwa w organizacji działającej na podstawie ustawy Prawo o stowarzyszeniach, do której (...)
str. 5
1.3.
Ustalenie podstawy opodatkowania w przypadku zbycia udziałów w celu ich umorzenia
Podatnik zbywający udziały celem ich umorzenia zobowiązany jest ustalić przychód z tytułu kwot otrzymanych z tej operacji, w wysokości ich nadwyżki nad kosztami nabycia lub (...)
str. 6
1.4.
Brak obowiązku podatkowego gdy nieruchomość jest zbywana w drodze umowy dożywocia
Przeniesienie własności nieruchomości (jej części lub udziału), na podstawie umowy dożywocia, stanowi wprawdzie odpłatne zbycie w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a (...)
str. 7
1.5.
Rozliczenie przez sportowca przychodów z usług reklamowych w ramach działalności gospodarczej
W przypadku gdy osoba fizyczna uprawiająca sport świadczy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej usługi reklamowe z wykorzystaniem prawa do wizerunku, to przychody z tego tytułu (...)
str. 8
1.6.
Wspólne zeznanie z małżonkiem zamieszkałym za granicą, nieosiągającym dochodów w Polsce
Podatnik mający nieograniczony obowiązek podatkowy, po spełnieniu ustawowo określonych przesłanek, może złożyć zeznanie wspólnie z małżonkiem będącym rezydentem podatkowym innego niż Polska państwa członkowskiego Unii (...)
str. 9
1.7.
Umowy o udostępnienie miejsca na stronie internetowej są tytułem do osiągania przychodów z prywatnego najmu
Umowy o udostępnienie miejsca na stronie internetowej m.in. w celu zamieszczenia treści reklamowych są umowami podobnymi do umów najmu czy dzierżawy. Zatem przychody osiągane z (...)
str. 10
II.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Różnice kursowe przy zapłacie zobowiązań wyrażonych w walucie obcej
1.1..
Zapłata zobowiązania z rachunku złotowego
Jesteśmy spółką z o.o., która nie posiada rachunku walutowego. Wkrótce otrzymamy od kontrahenta zagranicznego fakturę za usługę, której wartość będzie wyrażona w euro. Czy zlecając (...)
str. 11
1.2.
Czy powstaną różnice kursowe, gdy faktura jest w euro a zapłata w złotych?
Spółka z o.o. kupiła towar od kontrahenta krajowego. Otrzymała fakturę w euro. Spółka nie dysponowała jednak euro i kontrahent wyraził zgodę na zapłatę należności w (...)
str. 13
2.
Czy wydatki na podróże członka zarządu są kosztami podatkowymi?
Prezes spółki z o.o. kilka razy w miesiącu odbywa samolotami zagraniczne podróże służbowe. Często bilety kupowane są w ramach promocji prowadzonych przez linie lotnicze. Zdarza (...)
str. 13
3.
Rezygnacja na potrzeby VAT z prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu dla leasingowanego samochodu osobowego
Zamierzam wziąć w leasing operacyjny samochód osobowy, który będzie wykorzystywany w firmie (jednoosobowa działalność gospodarcza). Nie będę prowadzić na potrzeby VAT ewidencji przebiegu tego pojazdu. (...)
str. 14
4.
Wydatki poniesione w związku ze zniszczeniami w mieszkaniu wynajętym dla pracownika
Spółka z o.o. (pracodawca) wynajmowała mieszkanie dla swojego pracownika. Ponosiła wszystkie związane z tym koszty. Po zakończeniu okresu najmu doszło do zwrotu lokalu i rozliczenia (...)
str. 15
5.
Relacja z dyżuru telefonicznego z zakresu CIT
5.1.
Wydatki poniesione przez firmę transportową na zakup paliwa
Spółka z o.o. świadczy usługi transportowe. Kiedy koszt paliwa zakupionego do samochodów ciężarowych powinien być ujęty w kosztach podatkowych spółki? Wydatki na zakup paliwa tankowanego (...)
str. 16
5.2.
Sprzedaż prawa wieczystego użytkowania gruntu otrzymanego nieodpłatnie
Spółka z o.o. zamierza sprzedać prawo wieczystego użytkowania gruntu, które otrzymała nieodpłatnie od gminy. Jak do celów podatkowych rozliczyć sprzedaż tego prawa? Należy wykazać przychód (...)
str. 17
5.3.
Koszty używania samochodu zastępczego udostępnianego w miejsce samochodu leasingowanego
W związku z wypadkiem, któremu uległ leasingowany samochód, spółka z o.o. otrzymała zastępczy samochód osobowy. Czy ma ona obowiązek sporządzenia ewidencji przebiegu pojazdu za okres (...)
str. 18
5.4.
Różnice kursowe na rachunku walutowym
Za wykonane usługi należności w walucie wpływają na konto walutowe spółki z o.o. Następnie dochodzi do przelewu tej waluty na rachunek złotowy. Jakie kursy walut (...)
str. 18
6.
Koszty przyjmowania delegacji kontrahentów
Spółka z o.o. prowadzi działalność produkcyjną. Swoje wyroby sprzedaje głównie firmom zagranicznym. W celu nawiązania oraz rozszerzenia kontaktów gospodarczych zaprasza kontrahentów, a także potencjalnych kontrahentów (...)
str. 19
7.
Składnik majątku wykorzystywany w firmie krócej niż rok
Jestem podatnikiem PIT. Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej kupiłem zestaw komputerowy, który będę wykorzystywać w firmie krócej niż rok (wartość początkowa tego zestawu przekracza 3.500 (...)
str. 20
8.
Koszty organizacji imprez integracyjnych dla pracowników, ich rodzin, a także osób im towarzyszących - interpretacja organu podatkowego
Wydatki poniesione na organizację imprezy integracyjnej w części dotyczącej pracowników spółki i ich rodzin, przejawiają związek z prowadzoną przez spółkę działalnością gospodarczą, wobec tego mogą (...)
str. 22
III.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Dojazd do pracy - wpływ na wysokość kosztów pracowniczych
Dojazd środkami komunikacji publicznej Na podstawie art. 22 ust. 2 updof, koszty uzyskania przychodów ze stosunku pracy (stosunków pokrewnych): wynoszą 111,25 zł miesięcznie, a za (...)
str. 23
2.
Podatek i składki ZUS od świadczeń niepieniężnych otrzymanych przez pracownika w czasie pobierania zasiłku chorobowego
1) Pracownikowi przebywającemu na zwolnieniu lekarskim pracodawca wykupił tzw. pakiet usług medycznych, którego wartość sfinansował ze środków obrotowych firmy. Do jakiego źródła przychodów zaliczyć to (...)
str. 25
3.
Ryczałt czy zaliczka na podatek z umowy zlecenia - problem z forum dyskusyjnego (www.forum.gofin.pl)
[953258] Mam jedną umowę zlecenia zawartą na 4 miesiące z kwotą miesięczną 200 zł. Czy w tym przypadku będzie ryczałt, czy zaliczka na podatek dochodowy? (...)
str. 28
4.
Świadczenia przysługujące na podstawie uchwały rady miasta są neutralne podatkowo
Z art. 27 ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. poz. 1863) wynika, że rada gminy, rada powiatu oraz sejmik województwa mogą uchwalić samorządowy program przyznający uprawnienia członkom (...)
str. 29
5.
Rozstrzygnięcia sądowe istotne dla płatników PIT
5.1.
Zwrot kosztów dojazdu do pracy
Otrzymana przez pracownika kwota zwrotu kosztów przejazdu do miejsca rozpoczęcia lub zakończenia pracy innego niż określonego w karcie charakterystyki stanowiska pracy, nie stanowi przychodu ze (...)
str. 30
5.2.
Koszty z tytułu korzystania z praw autorskich
W celu zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów konieczne jest rozróżnienie wynagrodzenia na część związaną z korzystaniem z praw autorskich. Nie jest jednak wystarczające wyróżnienie w (...)
str. 31
5.3.
Bezpłatne szkolenia radnych
Radni biorący udział w bezpłatnych szkoleniach w celu pozyskania wiedzy niezbędnej do pełnienia funkcji członka rady gminy nie uzyskują z tego tytułu nieodpłatnych świadczeń. Tym (...)
str. 32
IV.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Remont czy inwestycja w obcym środku trwałym?
W lipcu br. spółka z o.o. wydzierżawiła nieruchomość zabudowaną. Część tej nieruchomości poddzierżawiła innym podmiotom, które prowadzą tam działalność gospodarczą. Od września także spółka prowadzi (...)
str. 33
1.1.
Zdefiniowanie pojęć
Przepisy ustaw o podatku dochodowym nie definiują pojęcia remontu środka trwałego. Gdy nakłady dotyczą obiektów budowlanych, można posiłkować się definicją remontu ustaloną w art. 3 (...)
str. 33
1.2.
Prace remontowe prowadzone przed rozpoczęciem używania obcego środka trwałego
Z przytoczonych wcześniej definicji inwestycji w obcym środku trwałym i remontu wynika, że przed zakwalifikowaniem określonych wydatków do inwestycji w obcych środkach trwałych lub remontów (...)
str. 34
2.
Tylko w wyjątkowej sytuacji biegły ustali wartość początkową wytworzonego środka trwałego
Jestem właścicielem zakładu produkcyjnego. Przez wiele lat budowałem budynek gospodarczy. Obecnie budowa jest skończona i w najbliższych tygodniach zamierzam oddać go do używania. Niestety, nie (...)
str. 36
3.
Koszt ze sprzedaży środka trwałego, którego zakup częściowo sfinansowano dotacją - interpretacja indywidualna organu podatkowego
W chwili sprzedaży nie w pełni zamortyzowanego środka trwałego, którego zakup częściowo sfinansowano dotacją, kosztem uzyskania przychodu jest cała niezamortyzowana jego wartość, w tym część (...)
str. 37
V.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Koszty najmu mieszkania dla przedsiębiorcy
W ramach pozyskanego kontraktu podatnik będzie świadczył usługi w innej miejscowości niż miejscowość jego zamieszkania oraz prowadzenia działalności. W związku z tym na czas realizacji (...)
str. 39
2.
Czy bilet za przejazd służbowy przedsiębiorcy może być podstawą zapisu w podatkowej księdze?
W celu podpisania umowy o współpracy podatnik odbył pociągiem podróż do miejscowości będącej siedzibą kontrahenta i z powrotem do miejsca swego zamieszkania. Czy bilet PKP (...)
str. 40
3.
Nabycie na potrzeby firmy składnika majątku od osoby nieuprawnionej do rozporządzania tym składnikiem
Odpisy amortyzacyjne ujmowane do kosztów podatkowych Odpisy z tytułu zużycia środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych stanowią koszty uzyskania przychodów, jeżeli spełniają warunki wyrażone (...)
str. 41
4.
Kiedy kartę podatkową wpłaca się w kwocie niższej od ustalonej w decyzji wymiarowej?
Odliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne Podatnikom, którzy wybrali opodatkowanie działalności gospodarczej w formie karty podatkowej, wysokość podatku na dany rok podatkowy ustala, w drodze decyzji, (...)
str. 43
5.
Rozliczanie przychodów i kosztów podatkowych przez wspólników spółki partnerskiej - wyrok NSA
Przychody z tytułu udziału w spółce partnerskiej oraz koszty uzyskania przychodów z prowadzonej przez nią działalności, u każdego wspólnika ustala się przy zastosowaniu tej samej (...)
str. 45
VI.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Nierezydent oddelegowany do pracy w Polsce przez pracodawcę z zagranicy
Osoba mająca miejsce zamieszkania w Niemczech, zatrudniona przez niemiecką firmę, będzie przez kilkanaście miesięcy świadczyła pracę w Polsce. Umowę o pracę ma podpisaną z zagranicznym (...)
str. 46
2.
Certyfikat rezydencji - wybrane zagadnienia
2.1.
Jak długo jest ważny certyfikat rezydencji?
Będziemy wypłacać niemieckiej firmie należność za usługi niematerialne. Firma ta w 2014 r. przedłożyła nam certyfikat rezydencji wydany bezterminowo. Czy jest on nadal ważny, czy (...)
str. 48
2.2.
Forma certyfikatu
Spółka otrzymała pocztą elektroniczną kopię certyfikatu rezydencji. Czy przy wypłacie należności osobie zagranicznej, kierując się tym certyfikatem, może pobierać zryczałtowany podatek dochodowy według stawki określonej (...)
str. 49
3.
Transfer pieniędzy z oddziału do jednostki macierzystej bez podatku dochodowego - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Finansowe rozliczenia wewnętrzne, dokonywane pomiędzy jednostką macierzystą a jej oddziałem, nie wywołują skutków podatkowych na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych. Tak wynika z interpretacji (...)
str. 50
VII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.1.
Miejsce zamieszkania podatnika
Zasady i warunki stosowania ulgi na dzieci określa art. 27f updof. Z uregulowań tego przepisu wynika, że z ulgi podatnik może korzystać w zeznaniu podatkowym (...)
str. 51
1.2.
Miejsce zamieszkania dziecka
Z regulacji art. 27f ust. 1 oraz 6 updof wynika, że ulga na dziecko dotyczy dzieci małoletnich i pełnoletnich. Przy czym w przypadku dziecka małoletniego (...)
str. 51
2.
Odszkodowanie za dobrowolne rozwiązanie stosunku pracy - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Wypłacona w ramach programu dobrowolnych odejść, funkcjonującego w oparciu o przepisy prawa pracy, kwota rekompensaty jest wolna od podatku dochodowego, natomiast odprawę należy opodatkować. Tak (...)
str. 54
VIII.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.1.
Wnoszenie dopłat
Dopłaty na gruncie Kodeksu spółek handlowych Zagadnienie dotyczące wnoszenia dopłat do spółki z o.o. regulują przepisy art. 177-179 Kodeksu spółek handlowych. Wynika z nich, że (...)
str. 55
1.2.
Zwrot dopłat
Uregulowania kodeksowe Jeżeli umowa spółki nie stanowi inaczej, dopłaty mogą być zwracane wspólnikom, o ile nie są wymagane na pokrycie straty wykazanej w sprawozdaniu finansowym (...)
str. 56
2.
Rozliczanie w 2016 r. działów specjalnych produkcji rolnej na podstawie ksiąg rachunkowych
2.1.
Limit przychodów obligujący do prowadzenia ksiąg rachunkowych
Podatnik prowadzący działy specjalne produkcji rolnej ma status rolnika ryczałtowego. Jakie przychody musi uwzględnić, obliczając limit, którego przekroczenie spowoduje u niego obowiązek prowadzenia w 2016 (...)
str. 57
2.2.
Zaliczka na podatek w uproszczonej formie
Podatnik prowadzący działy specjalne produkcji rolnej, w zeznaniu PIT-36 za 2013 i 2014 r. wykazał podatek od dochodów ustalonych według norm szacunkowych. W 2016 r. (...)
str. 59
3.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziałów w spółce z o.o.
Jestem podatnikiem PIT nieprowadzącym działalności gospodarczej. Podlegam nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Zamierzam sprzedać udziały w spółce z o.o., które objąłem w 2013 r. w zamian za (...)
str. 60
4.
Komu przysługuje status podatnika rozpoczynającego działalność gospodarczą w trakcie roku podatkowego?
Zgłoszenie wyboru i zmiany formy opodatkowania Dochody (przychody) z działalności gospodarczej osób fizycznych mogą być opodatkowane w sposób określony w: ustawie o podatku dochodowym od (...)
str. 62
5.
Bonifikata na wykup mieszkania
Osoba fizyczna może uzyskać przysporzenie majątkowe, zarówno gdy dochodzi do przyrostu jej majątku, jak również gdy zmniejszą się zobowiązania obciążające ten majątek. Generalnie wartość pieniężną (...)
str. 63
IX.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Odpisy aktualizujące wartość należności jako koszty uzyskania przychodów
Spółka z o.o. ma problemy z egzekwowaniem należności od niektórych kontrahentów. W związku z tym sporo spraw kieruje na drogę postępowania sądowego. W momencie skierowania (...)
str. 64
2.
Wymiana punktów lojalnościowych na bilety lotnicze - skutki podatkowe
Prezes spółki z o.o. odbywając podróże służbowe, zbiera punkty w programie lojalnościowym. Punkty te gromadzone są na jego koncie, gdy korzysta m.in. z usług linii (...)
str. 65
3.
Wydatki na kondolencje i wieńce pogrzebowe jako koszty podatkowe
Spółka z o.o. w związku ze śmiercią prezesa (pełniącego tę funkcję na podstawie umowy o pracę) poniosła wydatki na zakup wieńca pogrzebowego oraz publikację kondolencji (...)
str. 66
4.
Jakich podmiotów dotyczą przepisy o "cienkiej kapitalizacji"?
Czy przepisy o tzw. cienkiej kapitalizacji dotyczą tylko spółek kapitałowych, czy też spółek osobowych? Przepisy o tzw. cienkiej kapitalizacji dotyczą spółek kapitałowych, spółek kapitałowych w (...)
str. 66
5.
Alimenty - zwolnienie od podatku
W wyniku zawartej przed sądem ugody uzyskuję od byłego męża alimenty, których wysokość wynosi 450 zł miesięcznie. Czy w zeznaniu podatkowym za 2015 r. zobowiązana (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.