Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
czwartek, 18 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 r., godz. 9:14 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 53.116 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 16 (400) z dnia 20.08.2015
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.1.
Moment powstania przychodu
Podmiot prowadzący działalność gospodarczą otrzymujący nieodpłatne świadczenia (lub świadczenia częściowo odpłatne), co do zasady, zobowiązany jest wykazać z tego tytułu przychód podatkowy. Według ustawy o (...)
str. 4
1.2.
Co to jest nieodpłatne świadczenie?
Pojęcie nieodpłatnego świadczenia nie jest zdefiniowane w ustawach o podatku dochodowym. Zgodnie z ugruntowanym poglądem, nieodpłatnym świadczeniem jest uzyskana przez podatnika wymierna korzyść majątkowa niezwiązana (...)
str. 5
1.3.
Wartość przychodu
Kwestie ustalania wartości pieniężnej nieodpłatnych świadczeń zostały uregulowane w art. 11 ust. 2-2b updof i art. 12 ust. 5-6a updop. W świetle tych przepisów, jeśli (...)
str. 7
2.
Czy zapewnienie bezpłatnego noclegu pracownikowi powoduje powstanie przychodu ze stosunku pracy? - stanowisko Ministerstwa Finansów
Do niedawna organy podatkowe w wydawanych interpretacjach przyjmowały, że zapewnienie pracownikom przez pracodawcę nieodpłatnych noclegów generuje po ich stronie przychód podatkowy, który może korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 (...)
str. 8
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Zmiany w ustawie o CIT w związku z uchwaleniem nowego prawa restrukturyzacyjnego
W Dz. U. z 2015 r. pod poz. 978 opublikowano ustawę z dnia 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne. Podstawowym celem tej ustawy jest zapobieżenie likwidacji przedsiębiorstwa dłużnika. Aby cel ten zrealizować, (...)
str. 10
2.
Nowy kurs waluty do przeliczania kwot wyrażonych w euro
Sejm uchwalił ustawę z dnia 23 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw. Oprócz licznych zmian w przepisach o rachunkowości, (...)
str. 12
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Faktury kosztowe z lat ubiegłych
W 2015 r. spółka otrzymała faktury kosztowe z 2012 i 2013 r. Faktury te dokumentują koszty bezpośrednio związane z przychodami. Czy możliwe jest zaliczenie wydatków (...)
str. 13
2.
Zapłata wekslem a korekta kosztów
Podatnik prowadzący indywidualną działalność gospodarczą nabył towar od kontrahenta. Niestety, nie uda mu się w wymaganym terminie zgromadzić środków potrzebnych na zapłatę zobowiązania wynikającego z (...)
str. 14
3.
Przychody i koszty u wspólników spółek osobowych - zagadnienia wybrane z interpretacji indywidualnych
3.1.
Potrącanie kosztów poniesionych przed przekształceniem spółki kapitałowej w spółkę osobową
Wydatki o charakterze pośrednim poniesione przez spółkę z o.o. w miesiącu jej przekształcenia w spółkę komandytową powinny zostać rozliczone w miesiącu ich poniesienia przez spółkę (...)
str. 15
3.2.
Wynagrodzenie komplementariusza za prowadzenie spraw spółki
Wspólnik będący komandytariuszem w spółce komandytowej może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów ustaloną proporcjonalnie do jego prawa do udziału w zysku tej spółki część wynagrodzenia (...)
str. 16
3.3.
Dochód spadkobiercy wstępującego do spółki w trakcie miesiąca
Podatnik, który w trakcie miesiąca wstąpił do spółki jawnej w miejsce zmarłego wspólnika, w celu ustalenia podstawy opodatkowania za ten miesiąc musi uwzględnić przychody i (...)
str. 17
3.4.
Wykup obligacji otrzymanych przez wspólnika w związku z likwidacją spółki osobowej
U podatnika, który w związku z likwidacją spółki jawnej otrzyma obligacje, przychodem będzie kwota uzyskanych odsetek oraz środki pieniężne otrzymane tytułem spłaty wierzytelności wynikającej z (...)
str. 18
4.
Przychód z tytułu świadczenia uzyskanego od podmiotu z grupy kapitałowej
Jesteśmy spółką z o.o., która wchodzi w skład grupy kapitałowej. Wspólnikiem spółki posiadającym w niej 100% udziałów jest zagraniczny podmiot. Pracownicy tego podmiotu świadczą usługi (...)
str. 19
5.
Moment powstania przychodu ze sprzedaży towaru poprzedzonej zaliczką
Kontrahent spółki z o.o. przed wydaniem przez nią towaru zapłaci jej zaliczkę, a spółka wystawi fakturę zaliczkową. Uregulowanie pozostałej należności i wystawienie faktury końcowej nastąpi (...)
str. 21
6.
Czy wydatki pracodawcy związane z funkcjonowaniem kasy zapomogowo-pożyczkowej są kosztem podatkowym?
W spółce z o.o. działa pracownicza kasa zapomogowo-pożyczkowa. Spółka ponosi koszty funkcjonowania tej kasy. Czy są to koszty uzyskania przychodów? Tak, wydatki związane ze świadczeniem (...)
str. 22
7.
Faktury przechowywane elektronicznie a dokumentowanie kosztów podatkowych - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Dokument w postaci skanu faktury otrzymanej w wersji papierowej prawidłowo potwierdza poniesienie przez podatnika wydatku taką fakturą udokumentowanego. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby (...)
str. 23
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Czy dieta z tytułu podróży służbowej wypłacona w pełnej wysokości korzysta ze zwolnienia od podatku, gdy zapewniono posiłek profilaktyczny?
Zgodnie z przepisami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, w określonych w tych przepisach sytuacjach, pracodawca zobowiązany jest zapewnić pracownikom posiłki profilaktyczne. Dotyczy to w (...)
str. 24
2.
Opodatkowanie zasiłku chorobowego wypłacanego przez ZUS
Jestem zatrudniona na umowę o pracę. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Za 33 dni choroby zakład pracy wypłaci mi wynagrodzenie chorobowe. Po tym czasie będę (...)
str. 27
3.
Dodatkowe świadczenia uzyskane przez pracownika ujmowane w informacji PIT-11
Z końcem sierpnia br. zamierzam zlikwidować działalność gospodarczą. W związku z tym będę sporządzać pracownikom informacje PIT-11. W której pozycji informacji powinienem ująć dopłatę do (...)
str. 28
4.
Świadczenie dostępne dla ogółu nie powoduje powstania przychodu podatkowego - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Problem W obowiązującym u wnioskodawcy regulaminie korzystania z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych przewidziane jest dofinansowanie wycieczek organizowanych m.in. dla pracowników, w tym dofinansowanie przejazdu autokarem. (...)
str. 29
5.
Opodatkowanie odszkodowania z tytułu powstrzymywania się od działalności konkurencyjnej - wyrok WSA
Odszkodowanie z tytułu powstrzymywania się od działalności konkurencyjnej otrzymane po zakończeniu umowy o zarządzanie, ale w oparciu o postanowienia tej umowy, należy zakwalifikować do przychodów (...)
str. 31
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Dzień uznany za dzień przekazania samochodu osobowego do używania
Spółka z o.o. zakupiła samochód osobowy o wartości przekraczającej 20.000 euro. Z jakiego dnia zastosować kurs euro do ustalenia równowartości 20.000 euro w celu wyliczenia (...)
str. 33
2.
Amortyzacja klimatyzatorów
W budynku biurowym w poszczególnych pomieszczeniach zainstalowano klimatyzatory typu split. Urządzenia te zamontowane są w sposób umożliwiający ich demontaż i odłączenie od budynku bez uszczerbku (...)
str. 34
3.
Wydatki związane z ulepszeniem środka trwałego
Jesteśmy samorządowym zakładem budżetowym. W tym roku dokonaliśmy modernizacji środka trwałego. W związku z tą inwestycją mieliśmy obowiązek stosować prawo zamówień publicznych. Czy koszt przeprowadzenia (...)
str. 35
4.
Ustalenie wartości początkowej środka trwałego nabytego przed denominacją złotego - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Możliwość ustalenia wartości początkowej środka trwałego poprzez wycenę dokonywaną przez podatnika dotyczy jedynie przypadków, w których nie można ustalić ceny nabycia środka trwałego. Do takich (...)
str. 36
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.1.
Składka jako koszt podatkowy
W przypadku wykorzystywania przez podatników na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej samochodów istotne jest posiadanie dobrowolnego ubezpieczenia samochodu. Brak takiego ubezpieczenia wyklucza bowiem możliwość zaliczenia do (...)
str. 37
1.2.
Wykazanie składki w podatkowej księdze
Koszty ubezpieczenia AC samochodu osobowego wykorzystywanego przez podatników na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej nie wiążą się bezpośrednio z przychodami osiąganymi z tej działalności. W podatkowej (...)
str. 39
2.
Ujęcie faktur kosztowych w podatkowej księdze
1) Podatnik prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów, ewidencjonując w niej koszty metodą uproszczoną. Czy w sytuacji gdy faktury na usługi telekomunikacyjne są wystawiane z (...)
str. 40
3.
Artykuły nabywane na potrzeby świadczonych usług
W celu realizacji zamówień podatnicy dokonują zakupu różnego rodzaju artykułów. Wynikające stąd koszty, stanowiące koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 22 updof, ewidencjonuje się w (...)
str. 41
3.1.
Kwalifikacja materiałów
Na gruncie przepisów powołanego rozporządzenia, artykuły nabyte na potrzeby wykonania usługi mogą być uznawane za materiały podstawowe lub pomocnicze. Taka klasyfikacja nie budzi wątpliwości, gdy (...)
str. 41
3.2.
Wpisanie zakupu materiałów do podatkowej księgi
Ewidencjonowaniu kosztów uzyskania przychodów w podatkowej księdze służą kolumny 10-13. Na przeznaczenie poszczególnych kolumn wskazują objaśnienia do podatkowej księgi zamieszczone w załączniku nr 1 do (...)
str. 43
3.3.
Objęcie materiałów spisem z natury
U podatników prowadzących podatkową księgę za dochód stanowiący podstawę obliczenia zaliczki na podatek przyjmuje się różnicę pomiędzy zaksięgowanym przychodem i kosztami jego uzyskania. Z kolei (...)
str. 44
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Opodatkowanie dochodów cudzoziemców zatrudnianych sezonowo w rolnictwie - odpowiedź Ministra Finansów na zapytanie poselskie
W zapytaniu poselskim nr 8219 zwrócono się do Ministra Finansów o wyjaśnienie jakie rodzaje umów może podpisać polski sadownik z obywatelami Ukrainy oraz jakie wiążą (...)
str. 45
1.1.
Obowiązki podatnika i płatnika
Zgodnie z art. 3 ust. 2a updof, osoby fizyczne, które nie mają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej miejsca zamieszkania, podlegają obowiązkowi podatkowemu tylko od dochodów (przychodów) (...)
str. 45
1.2.
Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
Stosownie do art. 15 ust. 1 konwencji, dotyczącego opodatkowania dochodów z tytułu wykonywania pracy najemnej (w tym w ramach stosunku pracy), wynagrodzenia, które osoba mająca (...)
str. 46
1.3.
Zatrudnienie na podstawie umowy cywilnoprawnej (umowa zlecenia, umowa o dzieło)
Stosownie do art. 14 ust. 1 konwencji, dotyczącego opodatkowania dochodów z tytułu działalności wykonywanej osobiście, dochody, które osoba mająca miejsce zamieszkania w Umawiającym się Państwie (...)
str. 47
1.4.
Forma składania informacji i deklaracji podatkowych
Należy zauważyć, iż od 1 stycznia 2015 r. omówione informacje PIT-11 i IFT-1/IFT-1R, deklaracje PIT-4R i PIT-8AR oraz PIT-40, przesyła się urzędowi skarbowemu wyłącznie za (...)
str. 48
1.5.
Umowy cywilnoprawne zawierane między osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej
Na gruncie ustawy o PIT należności z umów cywilnoprawnych zawieranych między osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej zaliczane są do przychodów z innych źródeł, o których (...)
str. 49
2.
Certyfikat rezydencji bez wskazanego okresu ważności
Spółka z o.o. otrzymała od zagranicznego kontrahenta certyfikat rezydencji bez wskazanego terminu ważności. Czy taki certyfikat jest ważny? Certyfikat bez określonego terminu ważności jest ważny (...)
str. 49
3.
Zapłata za przeniesienie własności wartości niematerialnej i prawnej bez podatku u źródła - wyrok NSA
Zapłata za przeniesienie własności danego prawa nie może być uważana za należność licencyjną w rozumieniu umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. W konsekwencji polski podmiot wypłacający (...)
str. 50
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Wynagrodzenia finansowane z funduszy unijnych bez zwolnienia od PIT - Minister Finansów zmienia stanowisko
Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 46 updof, wolne od podatku dochodowego są dochody otrzymane przez podatnika, jeżeli: a) pochodzą od rządów państw obcych, (...)
str. 51
2.
Odliczenia od dochodu osoby niepełnosprawnej wydatków za przejazd i pobyt na turnusie rehabilitacyjnym
1) Podatnik będący osobą niepełnosprawną rozważa możliwość wykupienia pobytu na turnusie wypoczynkowo-rehabilitacyjnym. Czy wydatki poniesione za pobyt na nim będzie mógł odliczyć od dochodu, skoro (...)
str. 52
3.
Zwolnienie od podatku sumy pieniężnej za przewlekłe postępowanie przygotowawcze i sądowe
Stan prawny obowiązujący od 2014 r. W przypadku gdy postępowanie przygotowawcze prowadzone lub nadzorowane przez prokuratora albo postępowanie sądowe w sprawie trwa dłużej niż to (...)
str. 54
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Dokumentacja podatkowa przy transakcjach pomiędzy spółką komandytową oraz jej komandytariuszem
Członek zarządu spółki z o.o. spółki komandytowej, będący jednocześnie jednym z udziałowców spółki z o.o. i komandytariuszem spółki komandytowej, prowadzi samodzielną działalność gospodarczą. W ramach (...)
str. 56
2.
Podatkowe rozliczenie zbycia nieruchomości w przypadku zmian w majątku małżeńskim
Małżonkowie podlegają odrębnemu opodatkowaniu od osiąganych przez nich dochodów. Źródłem takich dochodów u każdego z małżonków może być przy tym ich majątek osobisty oraz majątek (...)
str. 58
2.1.
Rozszerzenie wspólności majątkowej - ustalenie daty nabycia nieruchomości
Dla powstania obowiązku w podatku dochodowym w związku z odpłatnym zbyciem nieruchomości istotne znaczenie ma okres, przez który pozostawała ona w majątku podatnika. Jak bowiem (...)
str. 58
2.2.
Koszty nabycia nieruchomości przejętej do majątku odrębnego
Nieruchomość może wejść do majątku odrębnego jednego z małżonków w wyniku umowy o podział ich majątku dorobkowego. Wówczas jej odpłatne zbycie przed upływem pięcioletniego okresu (...)
str. 59
3.
Prawo do amortyzacji lokalu w prywatnym najmie
Podatnik zamierza wynająć mieszkanie stanowiące jego własność. Czy wynajmując ten lokal w ramach tzw. prywatnego najmu, będzie mógł go amortyzować i zaliczać odpisy amortyzacyjne do (...)
str. 60
4.
Umorzenie długów spadkowych
Podatnik nabył spadek po ojcu. Masa spadkowa nie wystarczyła na pokrycie wszystkich długów zmarłego. Wierzyciel umorzył niezaspokojoną część długu. Czy w takiej sytuacji u podatnika, (...)
str. 61
5.
Kwalifikacja podatkowa kosztów związanych z łączeniem spółek - wyrok NSA
Opłaty notarialne i podatek od czynności cywilnoprawnych należy zaliczyć do wydatków bezpośrednio związanych z nabyciem akcji. Takie wydatki będą stanowić koszt uzyskania przychodów dopiero w (...)
str. 62
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Czy wydatek na zapewnienie noclegu audytorowi można uznać za koszt podatkowy?
W spółce z o.o. będzie przeprowadzony kilkudniowy audyt pozwalający na utrzymanie normy ISO. Audyt przeprowadzi firma zewnętrzna. Od pozytywnej opinii audytora uzależnione jest utrzymanie dotychczasowej współpracy z klientami oraz pozyskanie (...)
str. 63
2.
Faktura wystawiona na pracownika a koszty uzyskania przychodów
Spółka z o.o. finansuje pracownikom koszty studiów zawodowych lub innych szkoleń. Następuje to na podstawie zobowiązania spółki, jako pracodawcy, wyrażonego w umowie zawartej z pracownikiem. Szkolenia pracowników spółki mają wpływ (...)
str. 63
3.
Diety za czas zagranicznej podróży służbowej
Pracownik odbył zagraniczną podróż służbową samolotem. Podróż zagraniczna trwała 35 godz. i 40 minut. Czy pracownikowi należą się 2 diety, czy 1,5 diety? Zaznaczamy, że w czasie podróży pracownik (...)
str. 64
4.
Składki członkowskie na rzecz izby samorządu zawodowego opłacane za pracowników
Przedmiotem działalności spółki z o.o. jest wykonywanie robót budowlanych, w tym m.in. budowa dróg i mostów. Wymaga to od niej posiadania wykwalifikowanej kadry z uprawnieniami budowlanymi. Czy wydatki poniesione przez spółkę z tytułu (...)
str. 65
5.
Zasady opodatkowania wspólników spółki komandytowej z udziałem spółki z o.o.
Komplementariuszem spółki komandytowej jest spółka z o.o. Pozostali wspólnicy to osoby fizyczne. Spółka komandytowa w jednym z miesięcy uzyskała zysk, który podzieliła między wspólników, ale nie wypłaciła go. Czy (...)
str. 65
6.
Opodatkowanie diet wypłacanych radnym
Diety należne radnym miasta za udział w posiedzeniach rady odbytych w maju i czerwcu br. zostaną wypłacone z opóźnieniem. W wyniku kumulacji diet każda z tych osób uzyska w sierpniu br. kwotę wyższą (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - WRZESIEŃ 2015 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.09.2015 r. (poniedziałek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za sierpień 2015 r. - 21.09.2015 r. (poniedziałek) (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.