Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 13 (373) z dnia 01.07.2014
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Jak rozliczyć skutki kradzieży firmowego majątku?
Strata poniesiona w wyniku kradzieży może dotyczyć gotówki, towarów, a także składników majątku trwałego. Czy stratę poniesioną w wyniku kradzieży majątku firmowego można zaliczyć do (...)
str. 4
1.1.
Strata nie zawsze jest kosztem
Zgodnie z art. 22 ust. 1 updof i art. 15 ust. 1 updop, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania (...)
str. 4
1.2.
Dochowanie należytej staranności warunkuje rozliczenie straty
Analiza poglądów NSA oraz organów podatkowych wskazuje, że jednym z podstawowych czynników branych pod uwagę przy ocenie kosztowego charakteru strat powstałych w wyniku kradzieży, jest (...)
str. 5
1.3.
Kradzież składników majątku trwałego
W przypadku kradzieży rzeczowych składników majątku trwałego, których wartość została jednorazowo ujęta w ciężar kosztów uzyskania przychodów, strata w tych składnikach nie podlega zaliczeniu do kosztów podatkowych. Przykład Skutkiem (...)
str. 6
1.4.
Kradzież gotówki
Aby możliwe było rozliczenie w kosztach straty poniesionej w wyniku kradzieży gotówki, konieczne jest przestrzeganie przepisów rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 (...)
str. 7
1.5.
Dokumentowanie i moment ujęcia w kosztach
Możliwość uznania strat w firmowym majątku za koszty uzyskania przychodów wymaga także odpowiedniego ich udokumentowania. W ustawach o podatku dochodowym nie ma przepisów odnoszących się (...)
str. 8
II.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.1.
Obowiązki wynikające z przepisów prawa pracy
Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, którzy zatrudniają pracowników, są zobowiązani zorganizować dla nich stanowiska pracy. Wymaga to w szczególności wyposażenia stanowisk pracy w odpowiedni sprzęt i narzędzia. Zgodnie z ogólnymi wymogami określonymi (...)
str. 10
1.2.
Koszty uzyskania przychodów
Koszty ponoszone w ramach prowadzonej działalności wpływają na wysokość obciążeń podatkowych. Rozliczenie tych kosztów wymaga jednak dokonania uprzedniej oceny, które z nich mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów (...)
str. 10
2.
Wartość prezentów przekazanych kontrahentom
Spółka z o.o. przekazuje osobom prowadzącym obrót produktami leczniczymi prezenty z jej logo, o wartości powyżej 100 zł. Czy ich wartość może stanowić w spółce (...)
str. 14
3.
Strata powstała w wyniku likwidacji środka trwałego
Prowadzimy działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej. Posiadamy na stanie środków trwałych samochód osobowy, który w wyniku wypadku drogowego uległ całkowitemu uszkodzeniu i nadaje się (...)
str. 16
4.
Wniesienie aportem składników majątku a koszty podatkowe
Do spółki z o.o. wniesiono w formie aportu zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Większość wnoszonych składników nie była środkami trwałymi u wnoszącego aport. Jak dla celów podatkowych (...)
str. 18
5.
W celu rozliczenia w kosztach nieściągalnej wierzytelności konieczne jest jej skuteczne umorzenie
Spółka jawna dokonała sprzedaży towarów na rzecz kontrahenta z Niemiec, wystawiając na tę okoliczność fakturę. Kwotę wynikającą z faktury zaewidencjonowała jako przychód należny. Kontrahent nie (...)
str. 19
6.
Zwrócony podatek VAT nie jest przychodem w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Nadpłata podatku VAT zwrócona przez urząd skarbowy nie jest przychodem na gruncie podatku dochodowego. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 16 maja 2014 r., nr IPPB1/415-189/14-2/ES. (...)
str. 20
III.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.1.
Zagadnienia ogólne
Warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz zasady przeznaczania środków tego funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej (...)
str. 22
1.2.
Pytania i odpowiedzi
1) U kogo powstanie przychód do opodatkowania, jeżeli dofinansowanie z ZFŚS do wczasów otrzyma pracownik i jego małżonka? Przychód powstanie u pracownika. Podstawą uzyskania świadczenia, (...)
str. 23
2.
Korzystanie z samochodu firmowego zarówno do celów służbowych, jak i prywatnych pracownika
Z uwagi na zakres i charakter pracy prezesa zarządu naszej spółki, zawarta z nim umowa o pracę przewiduje prawo do korzystania z samochodu firmowego do (...)
str. 26
2.1.
Prywatne przejazdy
Powstanie przychodu Na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, co do zasady, każde przysporzenie majątkowe uzyskane przez pracownika od pracodawcy w związku z (...)
str. 26
2.2.
Przejazdy z miejsca zamieszkania do miejsca wykonywania pracy (i z powrotem)
Korzystanie przez pracownika (np. prezesa zarządu) z firmowego samochodu wyłącznie do celów stricte służbowych - bez wątpienia - nie generuje przychodu podatkowego u tej osoby. (...)
str. 27
3.
Opodatkowanie nagrody otrzymanej w związku z udziałem w programie lojalnościowym
Spółka z o.o. zamierza zorganizować program lojalnościowy dla kontrahentów (przedsiębiorców). Kontrahentowi, który spełni wymagania programu, zostanie przyznana premia w postaci ufundowania przez spółkę zagranicznej wycieczki. (...)
str. 29
3.1.
Skutki podatkowe u kontrahenta
Wartość wspomnianej nagrody otrzymanej przez przedsiębiorcę w związku prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą powoduje u niego powstanie przychodu z tej działalności. Jest to przychód z (...)
str. 29
3.2.
Przychód u pracownika kontrahenta
Z pytania wynika, że w wycieczce uczestniczyć będą też pracownicy kontrahenta, czyli osoby, które nie dokonywały nabycia towarów lub usług premiowanych nagrodą. W takim przypadku (...)
str. 30
3.3.
Nagroda dla pracowników organizatora programu oraz ich małżonków
Również po stronie prezesów spółki nie powstanie przychód związany ze sprzedażą premiową. W związku z tym nie znajdzie zastosowania zwolnienie od podatku, o którym mowa (...)
str. 30
4.
Podatek i składki ZUS od należności wypłacanych zleceniobiorcy z tytułu używania prywatnego samochodu do celów służbowych
Prowadzimy działalność gospodarczą w formie spółki z o.o. Zawarliśmy z osobą fizyczną umowę zlecenia, na podstawie której, oprócz wynagrodzenia, wypłacamy tej osobie należności z tytułu (...)
str. 31
4.1.
Opodatkowanie należności
Za przychody z działalności wykonywanej osobiście uważa się przychody z tytułu wykonywania usług na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło, uzyskiwane wyłącznie od osoby (...)
str. 31
4.2.
Składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne
U zleceniobiorców podstawę wymiaru składek ZUS stanowi przychód w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu umowy zlecenia, jeżeli odpłatność za jej wykonywanie określono kwotowo, w kwotowej stawce godzinowej (...)
str. 32
IV.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Wydatki związane z rejestracją pojazdu - w pytaniach i odpowiedziach
1.1.
Opłaty za rejestrację fabrycznie nowego samochodu
Spółka z o.o. zakupiła fabrycznie nowy samochód, który będzie jej środkiem trwałym. Następnie poniosła wydatki związane z zarejestrowaniem pojazdu. Czy wydatki te spółka powinna uwzględnić (...)
str. 34
1.2.
Koszty przerejestrowania
Firma posiada samochód, który zakupiła od poprzedniego właściciela. Samochód był zarejestrowany przez niego. Pojazd ten firma wprowadziła do ewidencji środków trwałych. Przed przerejestrowaniem samochód był (...)
str. 35
1.3.
Wydatek na tłumaczenie dokumentów
Przedsiębiorca zakupił za granicą samochód, który będzie wykorzystywał w działalności gospodarczej. Samochód był powypadkowy i wyłączony z ruchu. Aby zarejestrować go w Polsce, musiał przetłumaczyć (...)
str. 35
1.4.
Samochód w leasingu finansowym
Spółka z o.o. poniosła wydatki związane z rejestracją samochodu, który użytkuje na podstawie umowy leasingu finansowego. Leasingodawca, zgodnie z umową, zarejestrował samochód i kosztami obciążył (...)
str. 36
2.
Inwestycja w obcym środku trwałym podlega jednorazowej amortyzacji
Jestem przedsiębiorcą, podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych. Poniosłem wysokie nakłady na obcy środek trwały. Nakłady te zakwalifikowałem do inwestycji w obcym środku trwałym. Czy (...)
str. 37
3.
Różnice kursowe naliczone do dnia przekazania środka trwałego do używania
Spółka z o.o. zakupiła środek trwały od kontrahenta zagranicznego. Zapłata nastąpiła w tym samym dniu co oddanie środka trwałego do używania. Czy różnice kursowe powinny (...)
str. 37
4.
Nakłady poniesione na ulepszenie środka trwałego muszą być udokumentowane
Przedsiębiorca (podatnik PIT) rozbudował budynek będący jego środkiem trwałym. Dokonał tego w trakcie jego amortyzacji. Nie gromadził dokumentów dotyczących tej rozbudowy. Po zakończonych pracach budowlanych (...)
str. 38
5.
Wydatki poniesione przed przekazaniem do używania przedmiotu leasingu operacyjnego
Przedsiębiorca wziął w leasing operacyjny piec piekarniczy. Zgodnie z umową leasingową poniósł koszty jego transportu oraz montażu. Ponadto zakupił kominy, które nie są montowane w (...)
str. 39
6.
Podatnik nie może w trakcie amortyzacji zmienić stawki z Wykazu na stawkę indywidualną - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Zmiana stawki z Wykazu stawek amortyzacyjnych na stawkę indywidualną oznaczałaby zmianę metody amortyzacji. W trakcie amortyzacji taka zmiana byłaby sprzeczna z przepisami ustawy o podatku dochodowym. Tak wynika z interpretacji indywidualnej (...)
str. 40
V.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Opodatkowanie przez ryczałtowca przychodów z odpłatnego zbycia składników firmowego majątku
Podatnicy osiągający przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej, na zasadach i warunkach określonych w ustawie z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. nr 144, (...)
str. 42
2.
Forma opodatkowania działalności prowadzonej indywidualnie i w formie spółki niebędącej osobą prawną
Zamierzam przystąpić do spółki jawnej osób fizycznych. Czy z tytułu prowadzenia tej działalności muszę opłacać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, jeżeli stosuję tę formę opodatkowania do (...)
str. 44
3.
Rozliczenie kosztów remontu drogi publicznej
Przedmiotem działalności gospodarczej podatnika jest wznoszenie i sprzedaż domów jednorodzinnych. Droga gminna, przy której są prowadzone inwestycje, jest w złym stanie, a gmina nie ma (...)
str. 45
4.1.
Zasady prowadzenia w Polsce działalności przez cudzoziemców
Prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce oparte jest na zasadzie swobody jej podejmowania i wykonywania. Regulacje ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności (...)
str. 46
4.2.
Czy osoba zagraniczna może prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów?
Regulacje ustawowe Problem z respektowaniem zasady równego traktowania osób zagranicznych pojawia się, gdy przychodzi do określenia ksiąg, na podstawie których osoby te mają rozliczać podatek (...)
str. 47
5.
Prawo do opodatkowania w formie karty podatkowej w przypadku nieświadczenia usług na rzecz ludności
Podatniczka prowadzi salon fryzjerski. Działalność jest opodatkowana kartą podatkową. Czy zawarcie ze spółką z o.o. umowy o świadczenie usług fryzjerskich na rzecz jej pracowników spowoduje (...)
str. 48
VI.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Opodatkowanie zagranicznego naukowca wykonującego pracę w Polsce
Akademia zamierza zatrudnić (na umowę o pracę) w przyszłym roku akademickim na stanowisku asystenta (nauczyciela akademickiego) zagranicznego naukowca. Jest on rezydentem Niemiec z uwagi na (...)
str. 49
2.
Wypłata należności zagranicznemu kontrahentowi za usługę tłumaczenia a obowiązek poboru zryczałtowanego podatku
Spółka z o.o. zleciła firmie zagranicznej usługę tłumaczenia. Usługa była wykonana poza granicami Polski (teksty były przekazane e-mailem). Czy wypłacając wynagrodzenie za tę usługę, spółka (...)
str. 50
3.
Nie zawsze dochód z pracy za granicą można objąć ulgą abolicyjną - wyrok WSA
Jeżeli umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania przyznaje prawo do opodatkowania dochodów wyłącznie państwu rezydencji, to nie dochodzi do podwójnego opodatkowania, a tym samym nie można mówić o zastosowaniu metody unikania podwójnego (...)
str. 51
VII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.1.
Formy opodatkowania
Agroturystyka to wypoczynek na terenach wiejskich w gospodarstwie rolnym. Do celów podatkowych przychody z agroturystyki zalicza się do przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej, o której (...)
str. 53
1.2.
Podstawa i warunki zwolnienia
Stosownie do art. 21 ust. 1 pkt 43 updof, wolne od podatku są dochody uzyskane z tytułu wynajmu pokoi gościnnych, w budynkach mieszkalnych położonych na terenach wiejskich w gospodarstwie rolnym, osobom przebywającym na wypoczynku oraz dochody (...)
str. 53
2.1.
Zasady współpracy członków rodziny z przedsiębiorcą
Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą (podatnik/przedsiębiorca) przy prowadzeniu tej działalności może korzystać z pomocy członków rodziny. Pomoc ta może być świadczona odpłatnie lub nieodpłatnie. Zatrudniając (...)
str. 55
2.2.
Rozliczanie składek za osobę współpracującą
Podleganie ubezpieczeniom społecznym Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym reguluje ustawa z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2013 r. poz. (...)
str. 56
2.3.
Praca w ramach zlecenia lub w spółce niebędącej osobą prawną
Dla celów ubezpieczenia bez znaczenia jest fakt prowadzenia przez członka rodziny wspólnego gospodarstwa domowego z podatnikiem, w sytuacji gdy podstawą świadczenia pracy jest umowa zlecenia (...)
str. 57
VIII.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.1.
Termin przedawnienia
Organy podatkowe tracą możliwość dochodzenia należności podatkowej, gdy dojdzie do jej przedawnienia. Wynika to z tego, że wskutek przedawnienia zobowiązanie podatkowe wygasa w całości lub (...)
str. 58
1.2.
Zobowiązanie podatkowe z PIT-39
Zdarzeniem powodującym powstanie zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym jest m.in. odpłatne zbycie: nieruchomości, jej części lub udziału w nieruchomości,   spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub użytkowego,   (...)
str. 58
1.3.
Utrata prawa do zwolnienia od podatku
Stosownie do art. 30e ust. 4 pkt 2 updof, składając zeznanie PIT-39, podatnik jest obowiązany wykazać w nim dochody, o których mowa w art. 21 (...)
str. 59
2.
Wynagrodzenie z tytułu ustanowienia służebności przesyłu - ustalenie źródła przychodu
Małżonkowie objęci ustawową wspólnością majątkową nabyli nieruchomość, na której znajdują się urządzenia przesyłowe, w tym linie energetyczne. W akcie notarialnym kupna nieruchomości jeden z małżonków oświadczył, że nabywa nieruchomość na cele (...)
str. 60
3.
Jakie zdarzenia i otrzymane świadczenia nie skutkują powstaniem przychodu podatkowego?
Generalnie u osób fizycznych przychodami są otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym pieniądze i wartości pieniężne oraz wartość otrzymanych świadczeń w naturze (...)
str. 62
IX.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Umorzenie odsetek za zwłokę w zapłacie należności
Spółka z o.o. obciążyła kontrahenta odsetkami za zwłokę w zapłacie należności, przesyłając stosowną notę. Następnie uzgodniła z kontrahentem, że odsetki te umorzy, jeśli kontrahent dokona zapłaty należności głównej w określonym terminie. (...)
str. 64
2.
Utracona zaliczka nie jest kosztem podatkowym
Podatnik PIT zamierzał nabyć na potrzeby prowadzonej działalności lokal użytkowy. W tym celu zawarł przedwstępną umowę kupna i wpłacił zaliczkę na poczet tego zakupu. Jednak sprzedawca lokalu nie wywiązał (...)
str. 64
3.
Skutki złożenia oświadczenia PIT-2 po terminie
We wrześniu 2013 r. zatrudniliśmy osobę posiadającą prawo do renty. Pracownik ten nie złożył w zakładzie pracy oświadczenia PIT-2 uprawniającego do pomniejszania zaliczki na podatek dochodowy o kwotę zmniejszającą podatek. W kwietniu br. (...)
str. 65
4.
Przesłanki zwolnienia od obowiązku prowadzenia podatkowej księgi
Proszę o wyjaśnienie, jaki jest tryb postępowania mający na celu zwolnienie z obowiązku prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów? Zwolnienie z obowiązku prowadzenia podatkowej księgi następuje na uzasadniony wniosek podatnika. Decyzję (...)
str. 66
5.
Czynsz najmu nie zwiększa wartości inwestycji w obcym środku trwałym
Jestem przedsiębiorcą, podatnikiem PIT. Wynająłem mieszkanie, które muszę przystosować, by móc prowadzić w nim działalność gospodarczą. Jak rozliczyć wydatki na opłacenie czynszu poniesione przed oddaniem tego (...)
str. 66
6.
Przychód z tytułu odsetek od wynagrodzeń pracowniczych wypłaconych z opóźnieniem
W związku z przejściowymi trudnościami finansowymi pracodawca wypłacił wynagrodzenia pracownikom z dwumiesięcznym opóźnieniem. Czy nie wypłacając odsetek za zwłokę, wobec braku roszczenia, u pracodawcy powstanie przychód podatkowy? Czy wypłacając odsetki, (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.