Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 12 (372) z dnia 20.06.2014
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Wydatki sfinansowane dotacją
1.1.
Jak rozliczyć dotację na zakup środków trwałych?
Jakie skutki podatkowe ma otrzymanie dotacji ze środków UE, jako refundacji kosztów zakupionych środków trwałych? Jeśli beneficjent jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych, to (...)
str. 4
1.2.
Dotacja przeznaczona na modernizację środka trwałego
Spółka z o.o. otrzymała dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) na modernizację budynku stanowiącego jej własność. Czy otrzymana dotacja korzysta ze (...)
str. 5
1.3.
Czy osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej zapłaci podatek od dofinansowania do zakupu kolektorów słonecznych?
Osoba fizyczna otrzymała dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) i z urzędu gminy na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Czy otrzymana (...)
str. 6
1.4.
Dofinansowanie jednego projektu z różnych źródeł
Przedsiębiorca (osoba fizyczna) prowadzi działalność w zakresie produkcji wyrobów z drewna. Na pokrycie kosztów udziału (w ubiegłym roku) w targach (w charakterze wystawcy) otrzymał dotację. (...)
str. 7
2.
Interpretacje ogólne Ministra Finansów
2.1.
Działalność wykonywana osobiście czy działalność gospodarcza?
Podatnik uzyskujący przychody z tytułów wymienionych w art. 13 pkt 2-8 updof może do celów podatku dochodowego zaliczyć te przychody do działalności gospodarczej, o ile (...)
str. 10
2.2.
Wynagrodzenia za ustanowienie służebności przesyłu - wolne od podatku dochodowego
Wynagrodzenie za ustanowienie służebności przesyłu wypłacane posiadaczom gruntów wchodzących w skład gospodarstwa rolnego korzysta ze zwolnienia od podatku. Tak wynika z interpretacji ogólnej Ministra Finansów (...)
str. 12
II.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Jak liczyć różnice kursowe od operacji na rachunku walutowym?
Z rachunku walutowego spółka reguluje swoje zobowiązania wyrażone w euro po uprzednim zakupie dewiz w banku, w którym posiada ten rachunek. Często operacje zapłaty zobowiązania i zakupu waluty są realizowane tego samego (...)
str. 13
2.
Kiedy opłata za wieczyste użytkowanie gruntu jest kosztem podatkowym?
Spółka jawna prowadzi pełną księgowość. Ponosi opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu. Czy datą powstania kosztu w przypadku opłaty za wieczyste użytkowanie będzie miesiąc wydania decyzji (...)
str. 15
3.
Ewidencja przebiegu pojazdu założona na potrzeby VAT jest neutralna na gruncie podatku dochodowego
Prowadzimy działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej. Posiadamy na stanie środków trwałych samochód osobowy całkowicie zamortyzowany. Ze względu na możliwość odliczenia VAT od paliwa złożyliśmy (...)
str. 16
4.
Wpływ utraty przez przedsiębiorcę prawa do odliczenia VAT z faktury VAT RR a koszty uzyskania przychodu
Przepisy art. 115-118 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. nr 177, poz. 1054 (...)
str. 17
5.
Wydatki związane z zakupem zagranicznych usług noclegowych
Spółka z o.o. dla potrzeb swojej działalności wynajmuje na terenie Belgii kwatery prywatne od osób fizycznych oraz od firm belgijskich. Od firm otrzymuje faktury za (...)
str. 19
6.
Świadczenia urlopowe finansowane z funduszu socjalno-bytowego - wyrok NSA
Świadczenia urlopowe finansowane z funduszu socjalno-bytowego mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Tak wynika z wyroku NSA z 27 marca 2014 r., sygn. akt (...)
str. 20
III.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Obciążenia podatkowo-składkowe wynagrodzenia pracownika na niepełnym etacie
Zatrudniając osoby w niepełnym wymiarze czasu pracy, niektórzy pracodawcy mają problem z prawidłowym ustaleniem zaliczki na podatek od wynagrodzeń wypłacanych tym pracownikom. Pojawiają się bowiem wątpliwości czy można w takim (...)
str. 22
2.
Czy wygrana w konkursie podlega opodatkowaniu?
Prowadzimy działalność gospodarczą w formie spółki z o.o. Jesteśmy firmą produkcyjną. Oprócz przychodów z działalności podstawowej czerpiemy zyski z wynajmowania kortów tenisowych osobom fizycznym. Dla (...)
str. 25
3.
Potrącenie wierzytelności w związku z wniesieniem dopłat do spółki z o.o. - skutki w podatku dochodowym od osób fizycznych
Zgromadzenie wspólników spółki z o.o. podjęło uchwałę o wniesieniu dopłat przez wspólników, w trybie przepisów Kodeksu spółek handlowych. Na poczet dopłaty jednego ze wspólników zostaną (...)
str. 27
3.1.
Potrącenie w świetle regulacji Kodeksu cywilnego
Zgodnie z postanowieniami art. 498 Kodeksu cywilnego, gdy dwie osoby są jednocześnie względem siebie dłużnikami i wierzycielami, każda z nich może potrącić swoją wierzytelność z (...)
str. 27
3.2.
Dopłaty w unormowaniach Kodeksu spółek handlowych
Kwestie związane z wniesieniem dopłat do spółki z o.o. zostały uregulowane w art. 177-179 Kodeksu spółek handlowych. Z przepisów tych wynika, że dopłaty stanowią szczególnego (...)
str. 28
3.3.
Powstanie przychodu
Na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychodami są - co do zasady - otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym (...)
str. 28
3.4.
Opodatkowanie przychodu uzyskanego przez wspólnika spółki kapitałowej wskutek potrącenia
Przychód uzyskany przez wspólnika spółki z o.o. wskutek potrącenia będzie podlegał opodatkowaniu zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, dla (...)
str. 29
4.
Wynagrodzenia wypłacane przez pracodawcę, zaliczone do dwóch różnych źródeł przychodów - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Spółka nie pełni roli płatnika podatku PIT z tytułu wypłat dokonywanych na rzecz pracowników, jeżeli uzyskiwane przez nich kwoty są zaliczane do przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej. Tak wynika z interpretacji (...)
str. 30
IV.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Amortyzacja samochodu otrzymanego jako nagroda w konkursie
Podatnik jest właścicielem samochodu osobowego, który dziesięć lat temu wygrał w konkursie. Za samochód zapłacił sponsor konkursu, a podatnik posiada kopię faktury zakupu fabrycznie nowego (...)
str. 32
1.1.
Wartość początkowa środka trwałego otrzymanego nieodpłatnie
Amortyzacji podlegają stanowiące własność lub współwłasność podatnika, nabyte lub wytworzone we własnym zakresie, kompletne i zdatne do użytku w dniu przyjęcia do używania składniki majątku (...)
str. 32
1.2.
Stawka amortyzacyjna
Samochód osobowy, co do zasady, amortyzuje się metodą liniową przy zastosowaniu stawki określonej w Wykazie rocznych stawek amortyzacyjnych, która wynosi 20%. Podatnicy mogą ustalać indywidualne (...)
str. 33
1.3.
Koszty z tytułu amortyzacji środka trwałego otrzymanego nieodpłatnie
Do kwestii ujmowania w kosztach uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych otrzymanych nieodpłatnie odnosi się art. 23 ust. 1 pkt 45a lit. a updof. (...)
str. 33
2.
Zakup na potrzeby działalności gospodarczej lokalu z prawem we współwłasności gruntu
Spółka z o.o. kupiła lokal usługowy wraz z udziałem w częściach wspólnych budynku oraz prawem współwłasności w ułamkowych częściach gruntu, na którym posadowiony jest budynek, (...)
str. 34
2.1.
Lokal i grunt jako odrębne środki trwałe
Przepis art. 46 § 1 Kodeksu cywilnego stanowi, że nieruchomościami są części powierzchni ziemskiej stanowiące odrębny przedmiot własności (grunty), jak również budynki trwale z gruntem (...)
str. 35
2.2.
Cena nabycia z aktu notarialnego
Wartością początkową środków trwałych odpłatnie nabytych jest cena ich nabycia (art. 16g ust. 1 pkt 1 updop). Za cenę nabycia natomiast uważa się kwotę należną (...)
str. 35
3.
Amortyzacja środków trwałych wniesionych do spółki w ramach wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa
Spółka kapitałowa wniosła aportem do innej spółki kapitałowej zorganizowaną część przedsiębiorstwa (swój oddział). W skład tego aportu wchodziły środki trwałe, które były wprowadzone do ewidencji (...)
str. 36
V.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Dowody księgowe
1.1.
Kiedy paragon może być podstawą zaewidencjonowania kosztu w podatkowej księdze?
Prowadzę działalność gospodarczą. Dokonałem zakupu gazety i czasopisma o tematyce podatkowej. Potwierdzeniem zakupu jest paragon. Czy na podstawie tego dokumentu mogę zaksięgować wydatek w podatkowej (...)
str. 38
1.2.
Księgowanie składek przedsiębiorcy i zleceniobiorców
Na podstawie jakich dokumentów ewidencjonować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów finansowane przez przedsiębiorcę składki na: własne ubezpieczenia społeczne i FP, ubezpieczenia społeczne, FP i (...)
str. 39
2.
Wymiana części peryferyjnej w środku trwałym a zapisy w podatkowej księdze przychodów i rozchodów
W podatkowej księdze przychodów i rozchodów wykazuję odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej zespołu komputerowego, na który składa się m.in. drukarka. W maju br. dokonałem wymiany (...)
str. 40
3.
Data ujęcia kosztu podatkowego u podatnika prowadzącego podatkową księgę metodą uproszczoną
W podatkowej księdze przychodów i rozchodów koszty ewidencjonuję metodą uproszczoną. W grudniu 2013 r. dokonałem zapłaty za dostęp do Serwisu Głównego Księgowego na okres do (...)
str. 41
4.
Zagraniczny VAT w podstawie opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Podatek od wartości dodanej odprowadzany przez polskiego przedsiębiorcę z tytułu usług świadczonych na rzecz osób fizycznych za granicą, nie pomniejsza przychodu podlegającego w Polsce opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Tak wynika (...)
str. 42
VI.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.1.
Zryczałtowany podatek dochodowy
Pobór podatku przez płatnika Osoby prawne i ich jednostki organizacyjne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, a także osoby fizyczne będące przedsiębiorcami wypłacające m.in. odsetki na rzecz osób o ograniczonym (...)
str. 44
1.2.
Kiedy przysługuje zwolnienie dla odsetek wypłacanych na rzecz spółki powiązanej kapitałowo?
Płatnik podatku u źródła będzie mógł zastosować, w odniesieniu do odsetek zwolnienie od podatku dochodowego po spełnieniu określonych warunków dotyczących m.in. spółki wypłacającej, odbiorcy należności (...)
str. 47
1.3.
Opodatkowanie odsetek na gruncie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania
Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania może, po spełnieniu określonych przesłanek, ograniczyć stawkę podatku, jaka powinna być pobrana w danym kraju od odsetek wypłacanych rezydentowi drugiego (...)
str. 49
2.
Zapłata podatku za granicą nie zwalnia płatnika z obowiązku pobrania podatku - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Spółka mająca siedzibę w Polsce, która zakupiła od niemieckiego kontrahenta licencję, powinna pobrać podatek dochodowy, pomimo że zagraniczny kontrahent zapłacił w Niemczech podatek od dochodu (...)
str. 51
VII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.1.
Środki finansowe dla mobilnych naukowców
Minister właściwy do spraw nauki będący dysponentem środków budżetowych przeznaczonych na naukę może przeznaczać te środki m.in. na finansowanie określonych przez siebie programów lub przedsięwzięć. (...)
str. 53
1.2.
Podstawa prawna finansowania wyjazdów naukowców
Stosownie do art. 21 ust. 1 pkt 40 updof, wolne od podatku dochodowego są świadczenia pomocy materialnej dla uczniów, studentów, uczestników studiów doktoranckich i osób (...)
str. 54
1.3.
Środki przeznaczone na finansowanie uczestnictwa w badaniach naukowych to nie stypendium
Na niekorzyść podatników rozstrzygnięty został również spór o zastosowanie, w odniesieniu do kwot wsparcia otrzymywanych przez pracowników naukowych uczestniczących w badaniach naukowych w zagranicznych ośrodkach (...)
str. 55
1.4.
Czy wyjazd do zagranicznego ośrodka naukowego należy uznać za podróż służbową?
Szansę na przynajmniej częściowe zwolnienie od podatku środków finansowych przyznawanych w ramach programu "Wsparcie międzynarodowej mobilności naukowców" daje wyrok NSA z 12 października 2012 r., (...)
str. 56
2.
Ulga odsetkowa nie dotyczy kredytu zaciągniętego po 2006 r. na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych
W 2006 r. podatnikowi został udzielony kredyt na budowę domu jednorodzinnego, ale kwota kredytu okazała się niewystarczająca na zrealizowanie całej inwestycji. Końcowy etap budowy domu (...)
str. 57
VIII.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Sposób opodatkowania przychodu z odpłatnego zbycia składników majątku po likwidacji firmy
Składniki majątku związane z prowadzeniem działalności gospodarczej objęte wykazem, o którym mowa w art. 24 ust. 3a updof, sporządzonym na dzień likwidacji tej działalności (prowadzonej (...)
str. 58
2.
Oprocentowanie nadpłaty podatku od dochodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach przychodów
Wyrokiem z 18 lipca 2013 r., sygn. akt SK 18/09 Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 20 ust. 3 updof, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 1998 r. do 31 grudnia 2006 r., jest niezgodny z Konstytucją (...)
str. 59
3.1.
Określenie źródła przychodów
Osoby fizyczne, które osiągają przychody w związku z posiadanymi nieruchomościami, muszą określić źródło tych przychodów. Nie jest to zadanie łatwe, gdyż zakres poszczególnych źródeł przychodów (...)
str. 60
3.2.
Odszkodowanie za bezumowne korzystnie z nieruchomości
Istotę umowy najmu określa art. 659 § 1 Kodeksu cywilnego. Zgodnie z tym przepisem, przez umowę najmu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania (...)
str. 61
3.3.
Świadczenie za rezygnację z prawa do wypowiedzenia najmu
W ocenie organów podatkowych za przychód z prywatnego najmu nie można również uznać kwoty należnej wynajmującemu za rezygnację z prawa do wypowiedzenia umowy najmu przed (...)
str. 62
4.
Właściwość miejscowa urzędu skarbowego dla celów rozliczania PIT
Rozpoczynam prowadzenie indywidualnej działalności gospodarczej, której siedziba będzie początkowo mieściła się w miejscu mojego zamieszkania. Docelowo zamierzam przenieść siedzibę firmy do innej miejscowości. Do którego (...)
str. 62
IX.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Jaki kurs stosować do przeliczenia wartości usługi?
Spółka z o.o. otrzymała za usługi transportowe faktury w euro. Jaki kurs waluty powinna przyjąć do przeliczenia wartości poniesionego kosztu? Spółka powinna zastosować średni kurs NBP z ostatniego dnia roboczego (...)
str. 63
2.
Data ujęcia w kosztach podatkowych wynagrodzenia za pełnienie funkcji członka zarządu
Członkowie zarządu spółki, zgodnie z aktem powołania otrzymują wynagrodzenia. Wynagrodzenia te wypłacane są na początku miesiąca następującego po miesiącu, za który są należne. Kiedy ująć w kosztach podatkowych wypłaty na rzecz członków zarządu? (...)
str. 63
3.
Czy koszty podróży odbytej przez osobę współpracującą mogą być zaliczone do kosztów podatkowych?
Prowadzę działalność gospodarczą wspólnie z małżonkiem, który ma status osoby współpracującej. Mąż odbywa jednodniowe podróże w sprawach dotyczących prowadzonej działalności. W tym celu porusza się środkami komunikacji publicznej. Czy (...)
str. 64
4.
Miesięczny urlop wypoczynkowy a koszty pracownicze
Pracownik przez cały miesiąc przebywał na urlopie wypoczynkowym (w tym okresie nie przepracował ani jednego dnia). Czy za ten miesiąc przysługują mu koszty uzyskania przychodów? Tak. Dla zastosowania (...)
str. 65
5.
Rozliczenie nieumorzonej wartości likwidowanego budynku
Posiadamy nieruchomość zabudowaną, która jest zakwalifikowana do inwestycji długoterminowych. Na tej nieruchomości jest posadowiony budynek, który zostanie rozebrany ze względu na zły stan techniczny. Kiedy (...)
str. 65
6.
Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi kosztem podatkowym
Spółka jawna prowadzi pełną księgowość. Opłaty z tytułu zagospodarowania odpadów komunalnych naliczane są na podstawie składanych przez spółkę deklaracji. Spółka nie otrzymuje z tego tytułu faktury. Czy datą powstania (...)
str. 66
X.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - LIPIEC 2014 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.07.2014 r. (poniedziałek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za czerwiec 2014 r. - 21.07.2014 r. (poniedziałek) - wpłacenie zaliczki na podatek za czerwiec (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.