Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 18 (845) z dnia 20.06.2014
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Czy po wejściu w życie II transzy ustawy deregulacyjnej będzie można nadal starać się o certyfikat księgowy?
W Dzienniku Ustaw z 10 czerwca 2014 r., pod poz. 768, opublikowano ustawę z dnia 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych (ustawa deregulacyjna II transza). Ustawa ta (...)
str. 4
2.
Rozliczanie VAT od 1 stycznia 2014 r. - wybrane wyjaśnienia organów podatkowych
2.1. Wydanie towaru przewoźnikowi może wyznaczyć datę "dokonania dostawy" Jeżeli towar wysyłany jest do nabywcy za pośrednictwem przewoźnika (spedytora, kuriera), datą "dokonania dostawy" jest dzień (...)
str. 5
II.
INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH
1.
Jednolity tekst rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień wyrobów akcyzowych z obowiązku oznaczania znakami akcyzy
W Dzienniku Ustaw z 2 czerwca 2014 r., pod poz. 733, opublikowano obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego (...)
str. 11
2.
Jednolity tekst rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie poboru podatku w imporcie
W Dzienniku Ustaw z 4 czerwca 2014 r., pod poz. 743, opublikowano obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 24 lutego 2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego (...)
str. 11
3.
Zmiany w zwolnieniach z VAT dotyczące prowadzenia zbiórek publicznych
Na stronie internetowej www.rcl.gov.pl dostępny jest projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych (...)
str. 11
III.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.
Przychód z tytułu usług budowlanych - aspekt podatkowy i ewidencja księgowa
Rozliczanie usług budowlanych w podmiocie świadczącym usługi w tym zakresie wzbudza wiele wątpliwości zarówno na gruncie ustawy o VAT, jak i dla celów podatku dochodowego. (...)
str. 12
1.1.
Moment powstania obowiązku podatkowego w VAT
Ustalenie terminu powstania obowiązku podatkowego Zasadą jest, że obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wykonania usługi, a jeżeli wcześniej otrzymano zapłatę (całość lub część), obowiązek ten (...)
str. 12
1.2.
Moment powstania przychodu podatkowego
Na gruncie podatku dochodowego za datę powstania przychodu z tytułu świadczonych usług uważa się zasadniczo dzień wykonania usługi albo częściowego wykonania usługi, nie później niż (...)
str. 15
1.3.
Ewidencja księgowa
Również na gruncie ustawy o rachunkowości nie określono, kiedy należy uznać, że usługa budowlana została wykonana. Biorąc jednak pod uwagę argumenty, podane w części dotyczącej (...)
str. 17
2.1.
Aport nieruchomości w świetle przepisów Kodeksu cywilnego
Kwestie związane z funkcjonowaniem spółki cywilnej reguluje art. 860-875 Kodeksu cywilnego (K.c.). Z przepisów tych wynika, że spółka cywilna jest umową, w ramach której wspólnicy (...)
str. 19
2.2.
Obowiązek wykazania VAT należnego
Opodatkowaniu VAT podlega odpłatna dostawa towarów, przez którą zasadniczo rozumie się przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel. Za taką dostawę uważa się m.in. wniesienie (...)
str. 21
2.3.
Amortyzacja nieruchomości po wniesieniu jej do spółki cywilnej
Przypomnijmy, że na gruncie podatku dochodowego, podatnikiem nie jest spółka cywilna, lecz jej wspólnicy. Niemniej jednak to spółka amortyzuje środki trwałe (oraz wartości niematerialne i (...)
str. 22
2.4.
Ewidencja księgowa aportu w spółce cywilnej
W spółce cywilnej wniesioną aportem nieruchomość ujmuje się na koncie środków trwałych na zasadach ogólnych, co może być dokonane np. zapisem: - Wn konto 01 (...)
str. 24
IV.
PODATEK VAT
1.
Zwolnienie z VAT dla podwykonawców świadczących usługi kształcenia zawodowego finansowane ze środków publicznych - interpretacja ogólna Ministra Finansów
Zwolnienie z VAT przysługujące przy świadczeniu usług kształcenia zawodowego i przekwalifikowania zawodowego w związku z ich finansowaniem ze środków publicznych, może być stosowane zarówno przez (...)
str. 24
2.
Zwolnienie z VAT czynności świadczonych przez spółdzielnie mieszkaniowe - informacja Ministerstwa Finansów
Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów (www.finanse.mf.gov.pl) pojawił się komunikat pt. "Opodatkowanie czynności świadczonych przez spółdzielnie mieszkaniowe". Został on wydany w związku z pojawiającymi się sygnałami, (...)
str. 25
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Rozliczanie VAT od wydatków na samochody
W działalności opodatkowanej użytkujemy samochód ciężarowy, który "przeszedł" dodatkowe badanie techniczne (VAT-1). Czy możemy odliczać cały VAT od wydatków na ten samochód, skoro jego ładowność (...)
str. 25
3.2.
Stawka VAT właściwa dla robót budowlanych związanych z przebudową budynku
Zamierzamy podjąć inwestycję polegającą na nadbudowie i przebudowie istniejącego budynku przychodni zdrowia oraz jego rozbudowie o budynek domu pomocy społecznej. Kategoria obiektu budowlanego wg załącznika (...)
str. 29
3.3.
Odpłatne korzystanie z samochodu służbowego przez członka zarządu
Z członkiem zarządu zamierzamy zawrzeć umowę odpłatnego korzystania z samochodu służbowego do celów prywatnych. Czy czynność tę będzie trzeba dokumentować fakturą? Czy ww. udostępnienie samochodu (...)
str. 30
3.4.
Zasady powstawania obowiązku podatkowego przy sprzedaży samochodów osobowych
Spółka dokonuje sprzedaży samochodów osobowych klientom detalicznym (osoby fizyczne i prawne) oraz sprzedaży hurtowej w kraju. Jak ustalać obowiązek podatkowy? Czy ma znaczenie, że fakturę (...)
str. 31
3.5.
Dokumenty prognozowe - brak prawa do odliczenia VAT
Spółka otrzymuje faktury prognozowe za energię, które zawierają wszystkie elementy, jakie powinna zawierać faktura, oprócz ilości. W treści faktury sprzedawca wskazuje, że jest to sprzedaż (...)
str. 33
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Korekta kosztów uzyskania przychodów w związku z nieterminowym regulowaniem zobowiązań dotyczy również zobowiązań wobec podmiotów zagranicznych
Korekta kosztów uzyskania przychodów, dokonywana na podstawie przepisów o przeciwdziałaniu tzw. zatorom płatniczym, dotyczy również zobowiązań wobec podmiotów zagranicznych. Ustawodawca nie przewidział żadnego wyjątku w (...)
str. 34
2.
Nie wszystkie wydatki na podróże pracowników mogą stanowić koszty uzyskania przychodów - wyrok NSA
Wydatki dotyczące podróży pracowników niewykazujące związku z przychodem firmy nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. (Wyrok NSA z 25 kwietnia 2014 r., sygn. (...)
str. 36
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Niepodlegający odliczeniu VAT naliczony od raty leasingowej a koszty uzyskania przychodów
Spółka użytkująca samochód osobowy na podstawie umowy leasingu operacyjnego odlicza 50% VAT naliczonego z faktur dokumentujących raty leasingowe. Czy pozostała, nieodliczona część tego podatku może (...)
str. 37
3.2.
Zmiana roku podatkowego i obrotowego spółki z o.o.
Rokiem podatkowym oraz rokiem obrotowym spółki z o.o. jest rok kalendarzowy. Obecnie spółka zamierza zmienić swój rok podatkowy. Chciałaby, aby jej rok podatkowy trwał od 1 października (...)
str. 39
3.3.
Moment powstania przychodu ze świadczenia usług elektronicznego dostępu do czasopism
Spółka z o.o. (wydawnictwo) zamierza wprowadzić sprzedaż czasopism w wersji elektronicznej w formie dostępu on-line (przez przeglądarkę www). Użytkownik nie otrzyma jednak czasopisma elektronicznego "na (...)
str. 40
4.
Relacja z dyżuru telefonicznego
4.1.
Zakup materiałów na przełomie miesiąca
Firma w kwietniu otrzymała fakturę dokumentującą zakup materiałów, które nie "przechodzą" przez magazyn. Są odpisywane z chwilą zakupu w koszty. Materiały te otrzymała w maju. (...)
str. 42
4.2.
Jak rozumieć "wynagrodzenie postawione do dyspozycji pracownika"?
W ostatnim dniu miesiąca wypłacamy wynagrodzenia. Lista płac za kwiecień była sporządzona 30 kwietnia i tego dnia każdy pracownik mógł odebrać wynagrodzenie. Nie wszyscy jednak (...)
str. 42
4.3.
100% zaliczki na poczet dostaw towarów
Otrzymaliśmy 100% przedpłaty na poczet wysyłki towarów. Czy możemy uznać, że przychód podatkowy powstanie z chwilą wystawienia faktury sprzedaży? Według przepisów ustawy o PDOP, do (...)
str. 42
4.4.
Czynszu za najem samochodu nie uwzględnia się w kilometrówce
Czy czynsz za najem samochodu wliczać do kilometrówki? Odnośnie tzw. "kilometrówki" (kwota stanowiąca iloczyn stawki za 1 km przebiegu pojazdu, określona w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury (...)
str. 43
4.5.
Samochód wykorzystywany do działalności "mieszanej" a odpisy amortyzacyjne
Czy podatnik VAT, który nie złoży VAT-26, ma prawo zaliczać w koszty uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od tych samochodów? Jeżeli podatnik nie złoży formularza VAT-26, (...)
str. 43
VI.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Sprzedaż nieruchomości o charakterze zorganizowanym i ciągłym należy rozliczyć w ramach działalności gospodarczej - wyrok NSA
O tym, czy sprzedaż nieruchomości należy rozliczać w ramach działalności gospodarczej, decydują zewnętrzne, obiektywne okoliczności. Jeżeli działania podatnika mają charakter ciągły i zorganizowany, uzyskane przychody (...)
str. 44
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
Korzystanie dla potrzeb prowadzonej działalności z samochodu użyczonego nieodpłatnie przez członka rodziny
Dla potrzeb prowadzonej jednoosobowo działalności gospodarczej korzystam z użyczonego samochodu osobowego, który jest własnością mojego męża i jego matki (oboje nie prowadzą działalności gospodarczej). Z mężem pozostaję we wspólnocie (...)
str. 45
2.2.
Opodatkowanie diet wypłacanych uczestnikom zebrania przedstawicieli banku spółdzielczego
Każdemu z uczestników zebrania przedstawicieli naszego banku spółdzielczego wypłacimy dietę w kwocie, która nie przekroczy 200 zł (brutto). Niektóre z tych osób są jednocześnie pracownikami (...)
str. 47
3.
Zbycie udziałów otrzymanych przez wspólnika w związku z wystąpieniem ze spółki osobowej lub jej likwidacją - wyrok WSA
Wspólnik spółki osobowej, dokonując zbycia udziałów otrzymanych w związku z wystąpieniem ze spółki lub jej likwidacją, uzyskuje przychód z działalności gospodarczej. (wyrok WSA w Łodzi (...)
str. 50
VII.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Nie można zmienić metody amortyzacji, nawet gdy przyjęto błędną stawkę - interpretacja indywidualna
Po rozpoczęciu amortyzacji nie jest możliwa wsteczna zmiana wybranej metody i stawki amortyzacyjnej. (interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 16 kwietnia 2014 r., nr ITPB1/415-92/14/PSZ) Podatniczka wprowadziła do ewidencji (...)
str. 51
2.
Ulepszenie nieruchomości dokonane przez najemcę a koszty wynajmującego - wyrok NSA
Wydatki na ulepszenie przedmiotu najmu poniesione przez najemcę nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów wynajmującego. (wyrok NSA z 16 kwietnia 2014 r., sygn. (...)
str. 52
3.
Wykup środka trwałego po upływie okresu używania na podstawie umowy leasingowej
Spółka z o.o. wykupiła wózek widłowy wykorzystywany wcześniej na podstawie umowy leasingu operacyjnego. Podjęto decyzję, że wprowadzimy go na środek trwały. Jaką powinniśmy ustalić jego (...)
str. 54
4.
Amortyzacja środków trwałych używanych sezonowo
Czy środek trwały, który użytkowany jest wyłącznie w okresie letnim, musi być amortyzowany sezonowo? Tak. Środki trwałe użytkowane sezonowo podlegają amortyzacji wyłącznie w miesiącach ich (...)
str. 56
VIII.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Zleceniobiorca też zgłasza do ubezpieczenia zdrowotnego członka rodziny
Z racji wykonywanej pracy na podstawie umowy zlecenia podlegam w ZUS obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnemu. Czy obowiązek zgłoszenia członka rodziny (żony) do ubezpieczenia zdrowotnego (...)
str. 58
2.
Składki od zwrotu kosztów z tytułu przerwanego urlopu wypoczynkowego
Zmuszeni byliśmy odwołać dwóch naszych pracowników z udzielonego im urlopu wypoczynkowego (byli oni bowiem niezbędni do wykonania zleconego nam zadania przez firmę zewnętrzną). W związku (...)
str. 59
3.
W jakich raportach ZUS rozliczyć składki za zleceniobiorców?
Z tytułu wykonywanej pracy na zleceniu zgłosiliśmy zleceniobiorców tylko do obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego na druku ZUS ZZA. Należne im wynagrodzenie za świadczoną pracę będziemy im (...)
str. 59
4.
W jednym miesiącu macierzyński, wypoczynkowy i praca - jak wypełnić raporty rozliczeniowe?
Pracownica poinformowała nas, że bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, który kończy jej się w lipcu br., chce wykorzystać kilka dni zaległego urlopu wypoczynkowego. W lipcu będzie (...)
str. 60
5.
Wynagrodzenie chorobowe dla pracownika zatrudnionego na podstawie kolejnej umowy z tym samym pracodawcą
Z pracownikiem zatrudnionym na podstawie umowy o pracę zawartej na czas określony do 31 maja 2014 r., od 2 czerwca br. zawarliśmy kolejną umowę o (...)
str. 61
6.
Wynagrodzenie chorobowe po zmianie pracodawcy w ciągu roku kalendarzowego
Pracownik zatrudniony od 5 maja br. zachorował w czerwcu. Wcześniej był zatrudniony u innego pracodawcy i uzyskał u niego wynagrodzenie chorobowe za 30 dni. Z (...)
str. 62
IX.
PRAWO PRACY
1.
Czy wczasy pod gruszą należą się również przy kilkudniowym wypoczynku?
W roku bieżącym po raz pierwszy wypłacamy tzw. wczasy pod gruszą. Z wnioskiem o taką wypłatę wystąpił pracownik, który przebywał na urlopie wypoczynkowym tylko przez (...)
str. 63
2.
Powrót z wychowawczego w trakcie miesiąca - jak obliczyć wynagrodzenie?
17 czerwca jeden z pracowników wrócił do pracy po urlopie wychowawczym. Jak ustalić jego wynagrodzenie za dni, które przepracuje w czerwcu? Nadmieniam, że jego pensja (...)
str. 64
3.
Czy możliwa jest umowa na zastępstwo z własnym pracownikiem?
Z zatrudnionym już u nas pracownikiem chcemy podpisać umowę na zastępstwo osoby przebywającej na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Czy możemy to zrobić oraz co w takiej sytuacji z wstępnymi badaniami lekarskimi oraz szkoleniem bhp? (...)
str. 65
X.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Publikacja sprawozdań finansowych spółdzielni
Czy spółdzielnie (banki spółdzielcze) mają obowiązek składać roczne sprawozdanie finansowe wraz z innymi załącznikami (m.in. sprawozdaniem z działalności) we właściwym rejestrze sądowym - zgodnie z art. 69 ust. 1 ustawy o rachunkowości (...)
str. 67
2.
Rozliczenie wyniku finansowego spółdzielni mieszkaniowej
Proszę o przedstawienie sposobu rozliczenia wyniku finansowego spółdzielni mieszkaniowej. Spółdzielnia, rozliczając rok obrotowy, ustala dwa wyniki z prowadzonej działalności. Jeden dotyczy gospodarki zasobami mieszkaniowymi i nie podlega podziałowi (...)
str. 68
3.
Ewidencja usług świadczonych na rzecz spółek wodnych
Związek Spółek Wodnych zgodnie ze statutem zajmuje się m.in. obsługą administracyjno-finansową spółek wodnych, które są członkami związku. W szczególności w imieniu i na rzecz spółek wodnych przyjmuje składki członkowskie należne spółkom wodnym (...)
str. 70
4.
Relacja z dyżuru telefonicznego
4.1.
Ostateczny termin zatwierdzania sprawozdań finansowych a publikacja sprawozdania finansowego
Kiedy mija ostateczny termin zatwierdzenia sprawozdania finansowego? Czy w przypadku braku zatwierdzenia sprawozdania finansowego przez sp. z o.o. należy złożyć do KRS niezatwierdzone sprawozdanie? Roczne sprawozdanie finansowe jednostki (...)
str. 72
4.2.
Rozliczenie kosztów transportu towarów
Jesteśmy jednostką produkcyjno-handlową. W przypadku zakupu towarów ponosimy istotne koszty transportu. Jak je ewidencjonować i rozliczać w momencie sprzedaży? Prowadzimy wyłącznie konta zespołu 4. Jednostki mogą wyceniać nabyte rzeczowe (...)
str. 72
4.3.
Karty kredytowe wykorzystywane przy płatnościach firmowych
Przy zakupie niektórych towarów i materiałów (także usług) dokonujemy płatności za pośrednictwem kart kredytowych. Jak rozliczać takie transakcje? Czy należy traktować je jako zapłacone? W sytuacji, gdy zapłata zobowiązania (...)
str. 73
4.4.
Remont nieruchomości inwestycyjnej wycenianej według wartości rynkowej
Posiadamy nieruchomość inwestycyjną, którą wyceniamy na każdy dzień bilansowy, według cen rynkowych. Jak rozliczyć poniesione w trakcie roku wydatki na ulepszenie takiej nieruchomości? Wszystkie koszty i przychody związane z utrzymywaniem (...)
str. 74
4.5.
Nadpłata w podatku dochodowym
Wielkość podatku dochodowego od osób prawnych ustalona w maju br. była niższa od kwoty zapłaconych zaliczek za poprzednie miesiące, które ujęliśmy na koncie 87. Jak taką nadpłatę zaewidencjonować? Podatek dochodowy (...)
str. 75
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.