otwórz artykuł w nowym oknie
drukuj artykuł
następny artykuł
poprzedni artykuł
powrót do spisu treści czasopisma

BOK tel. 95 720 85 40, Formularz kontaktowy
użytkownik
hasło
Zapamiętaj mnie
Wyszukiwarka - czasopismaksiegowych.pl
Zobacz nową wersję Serwisu »
 
PV
 

Faktura "odwrotne obciążenie"

Przy produkcji kotłów c.o. i pojemników pozostają nam odpady z blachy, które nie nadają się do dalszej produkcji. Czy przy ich sprzedaży możemy wystawić fakturę z oznaczeniem
Artykuł zawiera znaków: 1530
UWAGA! Brak uprawnień do przeglądania wybranego artykułu.

Brak uprawnień do przeglądania wybranego artykułu.
Aby uzyskać dostęp do artykułu:
Zaloguj się
(dla posiadających abonament)
użytkownik
hasło
Zapamiętaj mnie
W przypadku problemów prosimy o kontakt:
Biuro Obsługi Klienta - tel. 95 720 85 40
Wykup abonament
Zamawiając dostęp do Czasopism Księgowych on-line zyskujesz rzetelną i fachową pomoc z zakresu podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy.
Promocja! Dostęp do serwisu za 0 zł!
Zamawiając prenumeratę czasopism w wersji papierowej, dostęp do ich wersji internetowych otrzymasz za darmo!
Pozostałe z działu „Obrót krajowy”
Rozliczanie VAT przy odwrotnym obciążeniu w pytaniach Czytelników
Najpopularniejsze w dziale „Obrót krajowy”
Kto od 1 lipca 2015 r. będzie miał obowiązek składania krajowych informacji podsumowujących?
W świetle obowiązujących przepisów obowiązek sporządzania i składania informacji podsumowujących dotyczy wyłącznie podatników dokonujących transakcji z podmiotami z innych krajów członkowskich UE. Na mocy ustawy nowelizującej (...)
Nowe zasady rozliczania VAT przy sprzedaży towarów objętych odwrotnym obciążeniem
Zasadą jest, że VAT od sprzedaży towarów czy usług rozlicza sprzedawca. Jednak w przypadku sprzedaży niektórych towarów ustawodawca przewidział szczególne zasady rozliczania VAT należnego, polegające (...)
Pojazdy, których konstrukcja uprawnia do pełnego odliczania VAT
W myśl art. 86a ust. 1 ustawy o VAT – w przypadku wydatków związanych z pojazdami samochodowymi podatnik może zasadniczo odliczyć 50% kwoty podatku wynikającej (...)
Stawki VAT w pytaniach i odpowiedziach
Generalną zasadą, zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy o VAT jest opodatkowanie towarów i usług stawką podstawową, która w 2015 r. nadal wynosi 23%. Dla niektórych z nich ustawodawca przewidział jednak niższe (...)
Samochód firmowy wykorzystywany nieodpłatnie do celów prywatnych
Co do zasady opodatkowaniu VAT podlegają odpłatne czynności, w tym odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Natomiast nieodpłatne czynności objęte są zakresem ustawy o VAT (...)
Korekta podatku naliczonego w ramach ulgi za złe długi
W 2013 r. w związku z wykonywaniem czynności opodatkowanych odliczaliśmy 100% podatku naliczonego. W 2014 r. wystąpiła sprzedaż mieszana i podatek naliczony odliczany był według (...)
Odliczenie VAT od zakupu usług noclegowych
Na potrzeby prowadzonej przez nas działalności (podlegającej opodatkowaniu) dokonujemy zakupu usług noclegowych dla pracowników. Czy mamy prawo do odliczenia podatku naliczonego od tych zakupów? Zasadą jest, (...)
Towar nabyty w celu odsprzedaży
Czynny podatnik VAT zakupił od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej przyczepę (nie odliczył VAT przy zakupie). Podatnik nabył tę przyczepę, gdyż zamierza ją wyremontować i (...)
Sposób prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu dla celów VAT
Podatnik użytkujący samochód wyłącznie do celów służbowych, aby mógł odliczać VAT w pełnej wysokości, zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu. Ewidencja ta ma być prowadzona (...)
Przekazanie samochodu na cele osobiste
Podatnik w prowadzonej działalności użytkuje samochód ciężarowy, przy nabyciu którego odliczył VAT w pełnej wysokości. Obecnie zamierza nieodpłatnie przekazać go na cele prywatne. Czy przekazanie (...)
Obowiązek podatkowy w VAT przy refakturowaniu mediów
W przypadku refakturowania opłat za media na najemcę nie zawsze mamy do czynienia z usługą o charakterze kompleksowym. Jeśli w umowie najmu określono, że opłaty (...)
Pełne odliczenie podatku naliczonego od wydatków na samochody z adnotacją VAT-1a
W prowadzonej działalności gospodarczej opodatkowanej VAT wykorzystujemy samochody, które w dowodzie rejestracyjnym, po przeprowadzonym (w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2014 r.) badaniu (...)
Obowiązek złożenia formularza VAT-ZD
Czy formularz VAT-ZD należy wypełnić tylko wówczas, gdy zmniejszamy kwotę VAT należnego w związku z ulgą na złe długi, czy też dotyczy to sytuacji, w (...)
Problemy praktyczne z wystawianiem i rozliczaniem faktur
Faktura stanowi podstawowy dokument potwierdzający wykonanie czynności podlegającej opodatkowaniu VAT. Ustawodawca zdefiniował fakturę jako dokument w formie papierowej lub w formie elektronicznej zawierający dane wymagane (...)
VAT od zakupów wykorzystywanych do celów mieszanych – nowe regulacje od 1 stycznia 2016 r.
Podatnicy VAT, którzy prowadzą działalność gospodarczą, stosują ustawowe reguły, według których odliczają podatek naliczony. W stosunku do zakupów towarów i usług związanych z czynnościami opodatkowanymi (...)
Warunki zwrotu VAT w terminie przyspieszonym
W deklaracji VAT-7 za marzec br. wykazałem nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym. Czy aby otrzymać zwrot VAT w terminie 25 dni, oprócz zaznaczenia w deklaracji (...)
Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie rozliczania mediów związanych z usługą najmu
W myśl art. 8 ust. 2a ustawy o VAT, w przypadku gdy podatnik działając we własnym imieniu ale na rzecz osoby trzeciej, bierze udział w (...)
Minister Finansów wyda interpretację ogólną dotyczącą możliwości korzystania przez biura rachunkowe ze zwolnienia z VAT
Zwolnienie z podatku VAT o charakterze podmiotowym przysługuje podatnikom w odniesieniu do sprzedaży nieprzekraczającej łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 150.000 zł. Z kolei podatnicy, (...)
Podatek naliczony przy wynajmie samochodu ciężarowego
Na podstawie umowy najmu, spółka na potrzeby działalności gospodarczej wypożycza samochody ciężarowe. Każdorazowo umowa najmu zawiera dane o marce pojazdu oraz numerze rejestracyjnym, a po zakończeniu jej (...)
Likwidacja działalności a VAT
Likwiduję działalność – sklep spożywczy. Czy w spisie z natury powinnam wypisać wszystkie towary, które mi pozostały i skorygować odliczony VAT? [pytanie 915423] Komentarz 1 Wpisujesz wartość (...)
VAT-26 przy sprzedaży pojazdu samochodowego
Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą samochodów. W związku z tym, że klienci często decydują się na zakup samochodu w godzinach popołudniowych, nie jesteśmy w stanie (...)
Biura rachunkowe mogą korzystać ze zwolnienia z VAT – interpretacja ogólna Ministra Finansów
O wątpliwościach dotyczących możliwości korzystania przez biura rachunkowe ze zwolnienia z VAT ze względu na obroty, jak i obowiązku ewidencjonowania w kasie fiskalnej usług doradztwa (...)
Dostawa nieruchomości zabudowanych a VAT
Na gruncie ustawy o VAT co do zasady sprzedaż nieruchomości zabudowanych podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, chyba że zaistnieją przesłanki uprawniające zbywcę do zastosowania zwolnienia od (...)
Odpłatne udostępnianie pracownikowi auta firmowego
Spółka planuje udostępnić pracownikom samochody za częściową odpłatnością, co zostanie potwierdzone wystawioną na pracownika fakturą. Czy w odniesieniu do tych samochodów możliwe będzie odliczenie 100% (...)
Prawidłowa klasyfikacja usługi podstawą zastosowania obniżonej stawki VAT
Regulacja zawarta w ustawie o VAT w art. 41 ust. 12 umożliwia stosowanie preferencyjnej – 8% stawki VAT w przypadku dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji (...)
Czy otrzymywane napiwki podlegają opodatkowaniu VAT?
Prowadzimy restaurację. Bardzo często zatrudnieni kelnerzy otrzymują dobrowolne napiwki od klientów. Niejednokrotnie są one przekazywane za pośrednictwem kart płatniczych i kredytowych na nasz rachunek bankowy. (...)
Opodatkowanie zaliczki na poczet usług turystyki
Usługi turystyki rozliczane są według szczególnej procedury określonej w art. 119 ustawy o VAT. Zgodnie z tym przepisem, podstawą opodatkowania usług turystycznych jest kwota marży pomniejszona (...)
Nadwyżka podatku naliczonego nad należnym – zaliczenie na poczet CIT-8
Chciałbym, aby nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym zaliczyć na zobowiązanie wynikające z deklaracji CIT-8. Jaki należy wpisać termin zwrotu w deklaracji? [pytanie 915588] Komentarz 1 Termin zwrotu (...)
Korekta podatku naliczonego przy zakupie części do samochodu wykorzystywanego do celów mieszanych
Prowadzimy przedsiębiorstwo przewozowe i wykorzystujemy samochody, w stosunku do których przysługuje nam zarówno pełne, jak i 50% odliczenie podatku VAT. W listopadzie 2014 r. zakupiliśmy (...)
Zakup paliwa do nowego samochodu sprzedawanego przez dealera
Prowadzimy salon samochodowy, w którym sprzedajemy nowe samochody. Po sprzedaży tankujemy do samochodu minimalną ilość paliwa, aby nabywca mógł dojechać do najbliższej stacji benzynowej. Nie zajmujemy (...)
Brak uprawnień do przeglądania wybranego artykułu.
Aby uzyskać dostęp do artykułu:
Zaloguj się
(dla posiadających abonament)
użytkownik
hasło
Zapamiętaj mnie
W przypadku problemów prosimy o kontakt:
Biuro Obsługi Klienta - tel. 95 720 85 40
Wykup abonament
Zamawiając dostęp do Czasopism Księgowych on-line zyskujesz rzetelną i fachową pomoc z zakresu podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy.
Promocja! Dostęp do serwisu za 0 zł!
Zamawiając prenumeratę czasopism w wersji papierowej, dostęp do ich wersji internetowych otrzymasz za darmo!
Przydatne linki


Portal Podatkowo-Księgowy

www.GOFIN.pl

www.PIT.Gofin.pl

www.PrawoPracy.Gofin.pl

www.Bilans.Gofin.pl

www.Podatki.Gofin.pl

www.Rachunkowosc.Gofin.pl

www.Firma.Gofin.pl

www.PrawnikRadzi.Gofin.pl

www.Zasilki.Gofin.pl

     
Narzędzia Księgowego

www.Druki.Gofin.pl

www.Przepisy.Gofin.pl

www.Wskazniki.Gofin.pl

www.Forum.Gofin.pl

• Klasyfikacje

www.WszystkoDlaKsiegowych.pl

www.Kalkulatory.Gofin.pl

• Kodeksy

 

www.Podpowiada.Gofin.pl

www.Terminy.Gofin.pl

 
     
Serwisy specjalistyczne

www.AutowFirmie.pl

www.PodatekodNieruchomosci.pl

www.StawkiVAT.pl

www.Czas-Pracy.pl

www.PodatekPCC.pl

www.UmowyCywilnoprawne.pl

www.EmeryturyiRenty.pl

www.PodatekVAT.pl

www.UmowyoPrace.pl

www.KalkulatoryPodatkowe.pl

www.PodatkiLokalne.pl

www.UrlopyPracownicze.pl

www.KasaFiskalna.pl

www.PoradnikKsiegowego.pl

www.UrlopyWychowawcze.pl

www.KodeksCywilny.pl

www.PoradyPodatkowe.pl

www.VademecumBHP.pl

www.KodeksPracy.pl

www.Prawnik-Rodzinny.pl

www.VademecumKadrowego.pl

www.KodeksSpolek.pl

www.PrzepisyPrawne.pl

www.VademecumKsiegowego.pl

www.LeasingFinansowy.pl

www.ReprezentacjaiReklama.pl

www.VademecumPodatnika.pl

www.LeasingOperacyjny.pl

www.RozliczeniaPodatkowe.pl

www.ZakladamyFirme.pl

www.OdliczeniaVAT.pl

www.RozliczenieDelegacji.pl

www.ZasilekChorobowy.pl

www.OrdynacjaPodatkowa.pl

www.RozliczenieWynagrodzenia.pl

www.ZasilekMacierzynski.pl

www.PlanKont.pl

www.SerwisBudzetowy.pl

www.Zasilki.pl

www.PodatekAkcyzowy.pl

www.SkladkaZUS.pl

www.ZFSS.pl

www.PodatekDochodowy.pl

www.SrodkiTrwale.pl

 
 
Sklep internetowy - sklep.gofin.plSklep internetowy - sklep.gofin.pl

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60