otwórz artykuł w nowym oknie
drukuj artykuł
następny artykuł
poprzedni artykuł
powrót do spisu treści czasopisma

BOK tel. 95 720 85 40, Formularz kontaktowy
użytkownik
hasło
Zapamiętaj mnie
Wyszukiwarka - czasopismaksiegowych.pl
Zobacz nową wersję Serwisu »
 
PV
 

Naprawa maszyn rolniczych

Jak ustalić właściwą stawkę podatku VAT na usługę naprawy maszyn rolniczych (kombajn, ciągnik)? Czy usługa ta podlega obniżonej stawce VAT? Zgodnie z art. 41 ust. 1 oraz
Artykuł zawiera znaków: 1845
UWAGA! Brak uprawnień do przeglądania wybranego artykułu.

Brak uprawnień do przeglądania wybranego artykułu.
Aby uzyskać dostęp do artykułu:
Zaloguj się
(dla posiadających abonament)
użytkownik
hasło
Zapamiętaj mnie
W przypadku problemów prosimy o kontakt:
Biuro Obsługi Klienta - tel. 95 720 85 40
Wykup abonament
Zamawiając dostęp do Czasopism Księgowych on-line zyskujesz rzetelną i fachową pomoc z zakresu podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy.
Promocja! Dostęp do serwisu za 0 zł!
Zamawiając prenumeratę czasopism w wersji papierowej, dostęp do ich wersji internetowych otrzymasz za darmo!
Pozostałe z działu „VAT w pytaniach i odpowiedziach”
Najpopularniejsze w dziale „VAT w pytaniach i odpowiedziach”
Kiedy odliczyć VAT z duplikatu faktury?
W dniu 19 marca otrzymałem duplikat faktury, który był wystawiony 13 lutego 2015 r. i dotyczył zakupu towaru ze stycznia br. Nie odliczyłem dotąd podatku (...)
Rozliczenie faktury korygującej przez sprzedawcę
W dniu 23 marca 2015 r. wystawiono fakturę korygującą dotyczącą zwrotu wadliwego towaru. Kontrahent otrzymał korektę dnia 1 kwietnia 2015 r. Podpisana przez niego faktura korygująca wpłynęła do (...)
Rozliczenie VAT od nabycia wyrobów stalowych
Czynny podatnik VAT w marcu br. zakupił wyrób stalowy (bednarkę ocynkowaną) podlegający "odwrotnemu obciążeniu". W jaki sposób powinien rozliczyć taką transakcję? W przypadku odwrotnego obciążenia mamy (...)
Porozumienie w sprawie e-faktur
W jaki sposób powinno zostać sformułowane porozumienie w sprawie przesyłania między kontrahentami e-faktur? Jakie elementy powinno zawierać? Fakturą – zgodnie z art. 2 pkt 31 ustawy (...)
Termin wystawienia faktury za usługi budowlane
Świadczę usługi ogólnobudowlane dla innych przedsiębiorców. Czy fakturę za te usługi mogę wystawić jeszcze przed terminem ich wykonania? W przypadku świadczenia przez podatnika VAT usług budowlanych (...)
Prezenty dla kontrahentów firmy a VAT
Przekazujemy kontrahentom prezenty w postaci artykułów spożywczych. Czy jest to czynność podlegająca opodatkowaniu? W myśl art. 7 ust. 2 ustawy o VAT przez dostawę towarów, o (...)
Zasady prowadzenia ewidencji osób, którym podatnik przekazuje prezenty o małej wartości
Czy przekazanie na cele prowadzonej działalności prezentów o małej wartości (do 100 zł) podlega opodatkowaniu podatkiem VAT? Jakie dane powinna zawierać ewidencja osób obdarowanych? Zgodnie z (...)
Faktura korygująca do faktury zaliczkowej
W marcu 2015 r. wystawiliśmy fakturę zaliczkową na kwotę 100.000 zł brutto. W kwietniu 2015 r. nabywca zapłacił nam zaliczkę w wysokości 80% tej kwoty. Odbiór towaru planowany jest na czerwiec (...)
Odliczenie VAT od zakupu odzieży roboczej
Firma dokonuje wyłącznie sprzedaży opodatkowanej podatkiem VAT. Czy zakup odzieży roboczej opatrzonej logo naszej firmy, która przekazywana jest pracownikom, uprawnia do odliczenia podatku VAT? Dla realizacji (...)
Faktura korygująca in plus a ulga na złe długi
Wystawiliśmy fakturę z błędną stawką podatku VAT. Po wystawieniu faktury korygującej zwiększającej podatek VAT z 8% na 23%, nabywca odmówił zapłaty, twierdząc że z uwagi (...)
Błędne zaokrąglenie wskaźnika proporcji obrotu
Ustalając wskaźnik proporcji obrotu na 2014 r. na podstawie danych za 2013 r., błędnie dokonałam zaokrąglenia wskaźnika "w dół" zamiast "do góry". W wyniku tego (...)
Odpłatne usługi medyczne kupowane na rzecz pracowników
Dokonujemy zakupu pakietów medycznych na rzecz naszych pracowników. Pakiety te są w części finansowane przez firmę, natomiast pozostałą kwotę potrącamy pracownikom z wynagrodzenia. Czy sprzedaż (...)
Wystawienie refaktury za media w czasie zawieszenia działalności gospodarczej
W trakcie zawieszenia działalności gospodarczej podatnik postanowił użyczyć lokal w budynku, w którym wykonywana była działalność gospodarcza. Czy wystawienie refaktury za media na użytkownika lokalu (...)
Przekazanie towaru na potrzeby osobiste
Jestem czynnym podatnikiem VAT. W 2011 r. na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej kupiłem komputer i z otrzymanej faktury odliczyłem VAT. Obecnie zamierzam przekazać ten komputer (...)
Odliczenie VAT od zakupu skutera na potrzeby prowadzonej działalności
Czy można odliczyć w całości podatek VAT od zakupu skutera na potrzeby działalności, a także od zakupu paliwa do niego i materiałów eksploatacyjnych? Skuter (motorower) jest (...)
Zmiana przeznaczenia lokalu z mieszkalnego na użytkowy
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej zakupiliśmy i wyremontowaliśmy lokal mieszkalny, który pierwotnie przeznaczony był na wynajem na cele mieszkaniowe. W związku z tym otrzymywaliśmy faktury (...)
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży nieruchomości
W dniu 1 kwietnia 2015 r. firma podpisała akt notarialny dotyczący sprzedaży nieruchomości rolnej. Zgodnie z postanowieniami ww. aktu wydanie nieruchomości stronie kupującej nastąpi dopiero (...)
Wydanie nagród w konkursie opodatkowane odrębnie od usługi marketingowej
W ramach świadczonej na rzecz naszego kontrahenta usługi marketingowej – jednym z elementów tej usługi jest dokonywanie zakupu nagród, które następnie przekazujemy osobom trzecim, które (...)
Zaniechane inwestycje a korekta podatku naliczonego
Podatnik w 2014 r. rozpoczął inwestycję polegającą na stworzeniu dla klientów drugiej drogi dojazdowej do prowadzonego sklepu ogrodniczego. W styczniu 2014 r. podatnik zakupił materiały (...)
Odliczenie podatku naliczonego przez stowarzyszenie
Stowarzyszenie będące podatnikiem podatku VAT prowadzi działalność gospodarczą oraz działalność statutową (odpłatną i nieodpłatną), wystawiając z tego tytułu faktury. Dodatkowo świadcząc usługi związane ze sportem (...)
Działalność mieszana a rezygnacja z prawa do odliczenia VAT
Rozpoczynam działalność gospodarczą (zwolnioną z VAT i opodatkowaną). Jestem w stanie przyporządkować zakupy do określonego rodzaju działalności. Czy mogę nie odliczać w ogóle podatku naliczonego? Czynni (...)
Ujemna marża przy sprzedaży towarów używanych
Kupiłem towar używany w systemie marży za kwotę 15.000 zł, natomiast zamierzam go sprzedać również w tym systemie za kwotę 2.000 zł. Kwota marży będzie (...)
Korekta sprzedaży usług turystyki rozliczanych w systemie marży
Jesteśmy firmą turystyczną, która nie posiada statusu małego podatnika. Z uwagi na częste korekty deklaracji VAT-7 zastanawiamy się nad wyborem kwartalnego rozliczania podatku VAT. W jaki sposób, (...)
Podstawa opodatkowania przy zamianie nieruchomości
Podatnik zamierza dokonać zamiany nieruchomości. Działka, będąca jego własnością, została wyceniona na kwotę: 10.000 zł, zaś działka kontrahenta na kwotę: 13.000 zł. Zgodnie z umową (...)
Uczestnictwo w klubie biznesu a VAT należny
Spółka ponosi koszty związane z uczestnictwem prezesa zarządu w klubie biznesu. Są one dokumentowane fakturą z naliczonym 23% podatkiem VAT. Faktura jest wystawiana z tytułu (...)
Stawka VAT na remont szkoły
Wykonujemy remont w budynku szkolnym. Jaką stawkę VAT powinniśmy zastosować w tym przypadku? Obniżoną do 8% stawkę VAT stosuje się do dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy (...)
Stawka VAT dla dostawy sprzętu przeciwpożarowego
Jaką stawkę VAT należy zastosować do sprzedaży sprzętu pożarniczego na rzecz gminy, jeśli faktycznym odbiorcą sprzętu jest jednostka ochrony przeciwpożarowej? Obniżoną 8% stawkę podatku VAT stosuje (...)
Data poniesienia wydatku wpływa na prawo ubiegania się o zwrot części VAT za materiały budowlane
W związku z przeprowadzonym w 2013 r. remontem mieszkania poniosłem wydatki na zakup materiałów budowlanych. W dniu 19 grudnia 2013 r. otrzymałem fakturę dokumentującą ich (...)
Rozpoczęcie wykonywania czynności zwolnionych z VAT w okresie zawieszenia działalności gospodarczej
Podatnik zawiesił działalność gospodarczą i nie składa deklaracji VAT-7. Zamierza wynająć prywatną nieruchomość na cele mieszkaniowe (sprzedaż zwolniona z VAT). Czy w związku z tym (...)
Dokumentowanie zaliczki na poczet zakupu produktów rolnych
Zamierzamy wpłacić zaliczkę rolnikowi ryczałtowemu na zakup produktów rolnych. W jaki sposób powinniśmy udokumentować taką zaliczkę? W myśl art. 19a ust. 8 ustawy o VAT otrzymanie (...)
Brak uprawnień do przeglądania wybranego artykułu.
Aby uzyskać dostęp do artykułu:
Zaloguj się
(dla posiadających abonament)
użytkownik
hasło
Zapamiętaj mnie
W przypadku problemów prosimy o kontakt:
Biuro Obsługi Klienta - tel. 95 720 85 40
Wykup abonament
Zamawiając dostęp do Czasopism Księgowych on-line zyskujesz rzetelną i fachową pomoc z zakresu podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy.
Promocja! Dostęp do serwisu za 0 zł!
Zamawiając prenumeratę czasopism w wersji papierowej, dostęp do ich wersji internetowych otrzymasz za darmo!
Przydatne linki


Portal Podatkowo-Księgowy

www.GOFIN.pl

www.PIT.Gofin.pl

www.PrawoPracy.Gofin.pl

www.Bilans.Gofin.pl

www.Podatki.Gofin.pl

www.Rachunkowosc.Gofin.pl

www.Firma.Gofin.pl

www.PrawnikRadzi.Gofin.pl

www.Zasilki.Gofin.pl

     
Narzędzia Księgowego

www.Druki.Gofin.pl

www.Przepisy.Gofin.pl

www.Wskazniki.Gofin.pl

www.Forum.Gofin.pl

• Klasyfikacje

www.WszystkoDlaKsiegowych.pl

www.Kalkulatory.Gofin.pl

• Kodeksy

 

www.Podpowiada.Gofin.pl

www.Terminy.Gofin.pl

 
     
Serwisy specjalistyczne

www.AutowFirmie.pl

www.PodatekodNieruchomosci.pl

www.StawkiVAT.pl

www.Czas-Pracy.pl

www.PodatekPCC.pl

www.UmowyCywilnoprawne.pl

www.EmeryturyiRenty.pl

www.PodatekVAT.pl

www.UmowyoPrace.pl

www.KalkulatoryPodatkowe.pl

www.PodatkiLokalne.pl

www.UrlopyPracownicze.pl

www.KasaFiskalna.pl

www.PoradnikKsiegowego.pl

www.UrlopyWychowawcze.pl

www.KodeksCywilny.pl

www.PoradyPodatkowe.pl

www.VademecumBHP.pl

www.KodeksPracy.pl

www.Prawnik-Rodzinny.pl

www.VademecumKadrowego.pl

www.KodeksSpolek.pl

www.PrzepisyPrawne.pl

www.VademecumKsiegowego.pl

www.LeasingFinansowy.pl

www.ReprezentacjaiReklama.pl

www.VademecumPodatnika.pl

www.LeasingOperacyjny.pl

www.RozliczeniaPodatkowe.pl

www.ZakladamyFirme.pl

www.OdliczeniaVAT.pl

www.RozliczenieDelegacji.pl

www.ZasilekChorobowy.pl

www.OrdynacjaPodatkowa.pl

www.RozliczenieWynagrodzenia.pl

www.ZasilekMacierzynski.pl

www.PlanKont.pl

www.SerwisBudzetowy.pl

www.Zasilki.pl

www.PodatekAkcyzowy.pl

www.SkladkaZUS.pl

www.ZFSS.pl

www.PodatekDochodowy.pl

www.SrodkiTrwale.pl

 
 
Sklep internetowy - sklep.gofin.plSklep internetowy - sklep.gofin.pl

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60