otwórz artykuł w nowym oknie
drukuj artykuł
następny artykuł
poprzedni artykuł
powrót do spisu treści czasopisma

BOK tel. 95 720 85 40, Formularz kontaktowy
użytkownik
hasło
Zapamiętaj mnie
Wyszukiwarka - czasopismaksiegowych.pl
Zobacz nową wersję Serwisu »
 
BI
 
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych

Kiedy od zakupu samochodu osobowego można odliczyć cały VAT?

Odliczenie VAT od zakupu samochodu osobowego - zasada ogólna Generalnie przy zakupie samochodu osobowego przysługuje prawo do odliczenia VAT w wysokości 60% kwoty podatku wykazanej
Artykuł zawiera znaków: 9407
UWAGA! Brak uprawnień do przeglądania wybranego artykułu.

Brak uprawnień do przeglądania wybranego artykułu.
Aby uzyskać dostęp do artykułu:
Zaloguj się
(dla posiadających abonament)
użytkownik
hasło
Zapamiętaj mnie
W przypadku problemów prosimy o kontakt:
Biuro Obsługi Klienta - tel. 95 720 85 40
Wykup abonament
Zamawiając dostęp do Czasopism Księgowych on-line zyskujesz rzetelną i fachową pomoc z zakresu podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy.
Promocja! Dostęp do serwisu za 0 zł!
Zamawiając prenumeratę czasopism w wersji papierowej, dostęp do ich wersji internetowych otrzymasz za darmo!
Najpopularniejsze w dziale „Podatek VAT”
Ustalenie momentu otrzymania faktury przesłanej drogą elektroniczną
Otrzymujemy faktury w formie elektronicznej. Jak ustalać termin otrzymania tych faktur (i termin odliczenia z nich VAT), tj. czy istotna jest data otrzymania wiadomości e-mail (...)
Rozliczanie VAT w ramach odwrotnego obciążenia a ulga na złe długi
Jeżeli dłużnik nie zapłacił w terminie 150 dni od dnia upływu terminu płatności określonego w umowie lub na fakturze, zobowiązany jest do skorygowania odliczonego VAT. (...)
Media można czasem rozliczać odrębnie od najmu - wyrok TSUE
Sposób rozliczenia VAT od mediów zależy od umowy łączącej strony. Jeżeli najemca ma możliwość wyboru dostawcy mediów, czy sposobu korzystania z mediów, a kosztami mediów (...)
Odliczenie VAT z faktur leasingowych dotyczących samochodu osobowego
Zawarliśmy umowę leasingu operacyjnego samochodu osobowego. Otrzymaliśmy fakturę za pierwszą opłatę leasingową. Do tego pojazdu nie będziemy prowadzić ewidencji przebiegu pojazdu. Czy możemy odliczyć 50% (...)
100% zaliczka udokumentowana fakturą zaliczkową a prawo do wystawienia faktury końcowej
Na poczet sprzedaży towaru otrzymujemy zaliczki na całą wartość zamówienia. Otrzymanie zaliczki dokumentujemy fakturami zaliczkowymi. Czy po realizacji transakcji możemy wystawiać faktury końcowe? Jeżeli na poczet (...)
Odpłatność za korzystanie ze służbowego samochodu a VAT i obowiązek ujęcia w kasie fiskalnej
Zatrudniony w ramach stosunku pracy prezes naszej firmy płaci co miesiąc określoną kwotę do firmowej kasy tytułem wykorzystywania samochodu służbowego do celów prywatnych. Czy obrót (...)
Skutki sprzedaży samochodu osobowego wykupionego z leasingu operacyjnego na cele prywatne
Podatnik użytkuje samochód osobowy na podstawie umowy leasingu operacyjnego od czerwca 2013 r. Początkowo nie odliczano VAT od rat, gdyż firma była zwolniona podmiotowo z (...)
Usługi biur rachunkowych - w pytaniach Czytelników
Prowadzę biuro rachunkowe. Dokumenty z danego miesiąca (np. dotyczące lutego br.) księguję w miesiącu następnym (w marcu) i - zgodnie z umową - klient zobowiązany (...)
Zakup samochodu od podatnika unijnego - rozliczenie VAT
Zakupiliśmy samochód od podatnika unijnego. Zakup stanowi dla nas WNT. W związku z tym zakupem ponieśliśmy za granicą wydatki na zakup czasowych tablic rejestracyjnych, a (...)
Odliczanie VAT, gdy podatnik wykonuje czynności opodatkowane i zwolnione z VAT
Wykonujemy głównie czynności zwolnione z VAT (usługi w zakresie opieki medycznej); czynności opodatkowane stanowią niewielki udział całej sprzedaży. Nie rozliczamy VAT. Czy to prawda, że (...)
Pożyczka udzielona wspólnikom a VAT
Sp. z o.o. prowadząca wyłącznie sprzedaż opodatkowaną zawarła jednorazowo umowy oprocentowanej pożyczki ze swoimi udziałowcami. Wysokość odsetek ustalono na poziomie oprocentowania kredytu w rachunku bieżącym spółki. Czy (...)
Stawka VAT na roboty budowlane/instalacyjne dotyczące budynków mieszkalnych - w wyjaśnieniach Ministra Finansów
Zgodnie z art. 41 ust. 12 ustawy o VAT, obniżoną 8% stawkę VAT stosuje się do dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych (...)
Odliczenie VAT od samochodu osobowego zakupionego w celu wynajmu
Nasza firma zajmuje się działalnością gastronomiczną, ale zamierzamy poszerzyć swoje usługi o wynajem samochodów. W tym celu zamierzamy dopisać w KRS naszej firmy PKD 77.11.Z (...)
Refakturowanie usług na pracowników a kasa fiskalna
Podpisaliśmy umowę z korporacją taksówkową na obsługę przejazdów służbowych naszych pracowników. Za takie przejazdy na koniec miesiąca otrzymujemy fakturę. Jeżeli w tej fakturze są również (...)
Skutki podatkowe wystawienia faktury na podmiot inny, niż ten, który zakupił towar
Jeżeli podatnik wystawi fakturę na inny podmiot niż ten, który kupił towar (usługę), musi zapłacić VAT dwa razy: raz - od faktycznej transakcji, a drugi (...)
Ulga na złe długi, gdy dłużnik jest w upadłości - postanowienie NSA
Ulga na złe długi to - w uproszczeniu mówiąc - prawo wierzyciela do skorygowania podstawy opodatkowania i kwoty VAT należnego od wierzytelności, które nie zostały uregulowane przez (...)
Usługi doradcze świadczone dla kontrahenta zagranicznego a zwolnienie z VAT
Zamierzam rozpocząć świadczenie usług doradczych dla podatników zagranicznych. Czy w związku ze świadczeniem takich usług będę mógł korzystać ze zwolnienia z VAT ze względu na (...)
Określenie nazwy towaru na paragonie fiskalnym - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Nazwa towaru (usługi) wskazana na paragonie fiskalnym powinna być na tyle szczegółowa, aby możliwa była identyfikacja towaru (usługi). Zamieszczenie nazwy grupowania towaru - zamiast szczegółowej (...)
Odliczenie podatku naliczonego w przypadku otrzymania faktury korygującej dokumentującej skonto
Nabyliśmy towar w lutym br. i w tym samym miesiącu otrzymaliśmy fakturę. 2 marca br. spełniliśmy warunki do skonta (zapłata w umówionym terminie). Po zapłacie (...)
Odliczenie VAT poprzez korektę deklaracji
Jeżeli od dokonanego zakupu podatnik nie odliczył VAT, a prawo do odliczenia mu przysługiwało, może odliczyć VAT poprzez złożenie korekty deklaracji VAT. Korektę tę powinien (...)
Limit zwolnienia z VAT, gdy podatnik wykonuje czynności opodatkowane i zwolnione z VAT
Świadczę usługi zwolnione z VAT (usługi ubezpieczeniowe) i opodatkowane (usługi kurierskie). Czy w limicie zwolnienia z VAT (150.000 zł) powinienem uwzględnić obrót uzyskany z obu (...)
Rozliczenie refaktury za usługę telekomunikacyjną
Faktura za usługę telekomunikacyjną za styczeń br. została wystawiona w lutym br. Fakturę tę otrzymaliśmy jednak dopiero w kwietniu br. Obecnie chcemy refakturować koszty ww. (...)
Rozliczanie i dokumentowanie usług turystycznych
Świadczymy usługi turystyczne opodatkowane na zasadzie marży. Na poczet usług otrzymujemy zaliczki (w formie gotówkowej). W jakim terminie należy wystawiać faktury dokumentujące takie wpłaty? Podstawą opodatkowania (...)
Opodatkowanie usług hotelowych i usług dodatkowych
Prowadzimy hotel i restaurację. Klienci organizują u nas różne szkolenia i konferencje. W takim przypadku odrębnie wyceniamy nocleg, posiłki i wynajem sali i każdą z (...)
TSUE rozstrzygnie, jak rozliczać VAT przy likwidacji działalności gospodarczej
Likwidacja działalności gospodarczej (tj. zaprzestanie wykonywania czynności opodatkowanych, rozwiązanie spółki cywilnej lub handlowej niemającej osobowości prawnej) może zobowiązać do wykazania VAT należnego. Taki obowiązek wystąpi (...)
Szkolenia finansowane ze środków publicznych a zwolnienie z VAT
Jeżeli podatnik świadczy usługę kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego, może do usługi zastosować zwolnienie z VAT, jeżeli usługa jest finansowana w całości, lub co najmniej (...)
Rozliczenie VAT, gdy otrzymana zaliczka przewyższa ostateczną wartość transakcji
Na poczet przyszłej sprzedaży towaru otrzymujemy zaliczki od kontrahentów (podatników) - wystawiamy faktury zaliczkowe. Zdarza się, że zaliczka przewyższa wartość dostawy. Wówczas - po uzgodnieniu (...)
Przekroczenie limitu WNT dla kwartalnych informacji podsumowujących
Nabywam towary od podatników unijnych - wykazuję WNT. Dotychczas informacje podsumowujące składałam kwartalnie. W marcu br. wartość WNT przekroczyła 50.000 zł. Czy w związku z (...)
Opłata śmieciowa a VAT
Opłaty za wywóz odpadów pobierane od najemców przez zarządcę nieruchomości nie są elementem czynszu najmu. Nie podlegają one zatem opodatkowaniu VAT. (wyrok WSA w Krakowie (...)
Nie od każdej otrzymanej zapłaty trzeba rozliczać VAT
Podatnik, który otrzymuje od klientów kaucje mające zabezpieczyć go przed niewypłacalnością klientów, nie musi rozliczać VAT. Otrzymane kwoty nie są bowiem zaliczką i nie podlegają (...)
Brak uprawnień do przeglądania wybranego artykułu.
Aby uzyskać dostęp do artykułu:
Zaloguj się
(dla posiadających abonament)
użytkownik
hasło
Zapamiętaj mnie
W przypadku problemów prosimy o kontakt:
Biuro Obsługi Klienta - tel. 95 720 85 40
Wykup abonament
Zamawiając dostęp do Czasopism Księgowych on-line zyskujesz rzetelną i fachową pomoc z zakresu podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy.
Promocja! Dostęp do serwisu za 0 zł!
Zamawiając prenumeratę czasopism w wersji papierowej, dostęp do ich wersji internetowych otrzymasz za darmo!
Przydatne linki


Portal Podatkowo-Księgowy

www.GOFIN.pl

www.PIT.Gofin.pl

www.PrawoPracy.Gofin.pl

www.Bilans.Gofin.pl

www.Podatki.Gofin.pl

www.Rachunkowosc.Gofin.pl

www.Firma.Gofin.pl

www.PrawnikRadzi.Gofin.pl

www.Zasilki.Gofin.pl

     
Narzędzia Księgowego

www.Druki.Gofin.pl

www.Przepisy.Gofin.pl

www.Wskazniki.Gofin.pl

www.Forum.Gofin.pl

• Klasyfikacje

www.WszystkoDlaKsiegowych.pl

www.Kalkulatory.Gofin.pl

• Kodeksy

 

www.Podpowiada.Gofin.pl

www.Terminy.Gofin.pl

 
     
Serwisy specjalistyczne

www.AutowFirmie.pl

www.PodatekodNieruchomosci.pl

www.StawkiVAT.pl

www.Czas-Pracy.pl

www.PodatekPCC.pl

www.UmowyCywilnoprawne.pl

www.EmeryturyiRenty.pl

www.PodatekVAT.pl

www.UmowyoPrace.pl

www.KalkulatoryPodatkowe.pl

www.PodatkiLokalne.pl

www.UrlopyPracownicze.pl

www.KasaFiskalna.pl

www.PoradnikKsiegowego.pl

www.UrlopyWychowawcze.pl

www.KodeksCywilny.pl

www.PoradyPodatkowe.pl

www.VademecumBHP.pl

www.KodeksPracy.pl

www.Prawnik-Rodzinny.pl

www.VademecumKadrowego.pl

www.KodeksSpolek.pl

www.PrzepisyPrawne.pl

www.VademecumKsiegowego.pl

www.LeasingFinansowy.pl

www.ReprezentacjaiReklama.pl

www.VademecumPodatnika.pl

www.LeasingOperacyjny.pl

www.RozliczeniaPodatkowe.pl

www.ZakladamyFirme.pl

www.OdliczeniaVAT.pl

www.RozliczenieDelegacji.pl

www.ZasilekChorobowy.pl

www.OrdynacjaPodatkowa.pl

www.RozliczenieWynagrodzenia.pl

www.ZasilekMacierzynski.pl

www.PlanKont.pl

www.SerwisBudzetowy.pl

www.Zasilki.pl

www.PodatekAkcyzowy.pl

www.SkladkaZUS.pl

www.ZFSS.pl

www.PodatekDochodowy.pl

www.SrodkiTrwale.pl

 
Fachowe czasopisma dla księgowych - PoznajProdukty.gofin.pl
WWW.NEWSLETTER.GOFIN.PL
 
 
 
BI

Egzemplarz bezpłatny

 
 
 
 
Sklep internetowy - sklep.gofin.plSklep internetowy - sklep.gofin.pl

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60