otwórz artykuł w nowym oknie
drukuj artykuł
następny artykuł
poprzedni artykuł
powrót do spisu treści czasopisma

BOK tel. 95 720 85 40, Formularz kontaktowy
użytkownik
hasło
Zapamiętaj mnie
Wyszukiwarka - czasopismaksiegowych.pl
Zobacz nową wersję Serwisu »
 
PV
 

Rozliczenie usług noclegowych świadczonych poza terytorium kraju

Pracownicy naszej firmy otrzymali we Francji fakturę za usługi noclegowe, na której doliczony został podatek VAT. Czy naszym obowiązkiem jest opodatkowanie importu tych usług
Artykuł zawiera znaków: 1863
UWAGA! Brak uprawnień do przeglądania wybranego artykułu.

Brak uprawnień do przeglądania wybranego artykułu.
Aby uzyskać dostęp do artykułu:
Zaloguj się
(dla posiadających abonament)
użytkownik
hasło
Zapamiętaj mnie
W przypadku problemów prosimy o kontakt:
Biuro Obsługi Klienta - tel. 95 720 85 40
Wykup abonament
Zamawiając dostęp do Czasopism Księgowych on-line zyskujesz rzetelną i fachową pomoc z zakresu podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy.
Promocja! Dostęp do serwisu za 0 zł!
Zamawiając prenumeratę czasopism w wersji papierowej, dostęp do ich wersji internetowych otrzymasz za darmo!
Pozostałe z działu „Obrót z zagranicą”
Przemieszczenie towarów do magazynu konsygnacyjnego
Czytelnicy pytają
Relacja z dyżuru telefonicznego
Najpopularniejsze w dziale „Obrót z zagranicą”
Obowiązek podatkowy i sposób korygowania WNT
W maju 2014 r. spółka dokonała WNT i w tym samym miesiącu otrzymała fakturę od zagranicznego dostawcy. Nabycie to omyłkowo nie zostało jednak ujęte w (...)
Opodatkowanie WNT dokonane z opóźnieniem
W maju 2014 r. dokonaliśmy wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, jednak przez nieuwagę nie uwzględniliśmy go w deklaracji podatkowej za ten miesiąc. Wynikało to również z faktu, (...)
Wywóz towarów poza terytorium UE po kilku miesiącach od dostawy
W grudniu 2014 r. otrzymaliśmy od kontrahenta spoza terytorium UE zamówienie na dostawę towarów. W dniu 18 grudnia 2014 r. dokonaliśmy sprzedaży tych towarów i (...)
Kurs walut w imporcie usług – wyrok WSA
Zasady przeliczania podstawy opodatkowania wyrażonej w walucie obcej na złote określone są aktualnie w art. 31a ust. 1 i 2 ustawy o VAT. W myśl (...)
Koszty transportu w podstawie opodatkowania importowanych towarów
Dokonuję importu towarów z Chin na warunkach dostawy DAP – port morski w Gdańsku. Na fakturach dokumentujących dostawę towarów, dostawca uwzględnił koszty transportu poniesione do (...)
Import próbek i materiałów reklamowych
Importujemy od naszego dostawcy spoza UE próbki towarów, katalogi, ekspozytory i stojaki reklamowe, które otrzymujemy nieodpłatnie. Próbki i katalogi są przeznaczone dla potencjalnych i obecnych (...)
Deklaracje składane w ramach stosowania procedury MOSS
Podatnik, który został zidentyfikowany na potrzeby procedury szczególnej rozliczania VAT w zakresie usług telekomunikacyjnych, nadawczych oraz elektronicznych obowiązany jest składać do Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście – (...)
Doręczanie przesyłek – usługi pocztowe czy transportowe?
Bardzo często usługi kurierskie i pocztowe utożsamiane są przez podatników z usługami transportowymi. Niestety, nie jest to tak jednoznaczne, jakby się mogło wydawać. Usługi pocztowe (...)
Import usług badawczych
Polskie laboratorium pomiarowe zleciło czeskiemu instytutowi wykonanie badań porównawczych na potrzeby utrzymania systemu zarządzania ISO. Czy wykonana za granicą usługa podlega opodatkowaniu w Polsce? Czy (...)
Dostawa towarów do innego państwa UE na zlecenie firmy spoza terytorium Unii
Sprzedajemy towar spółce amerykańskiej, który jest wywożony do Niemiec, gdzie znajduje się ich ostateczny nabywca – niemiecki podatnik, zajmujący się organizacją transportu. Czy sprzedaż tę (...)
Rozliczenie WDT niespełniającego warunków do zastosowania obniżonej stawki VAT
Dokonaliśmy sprzedaży towarów na rzecz unijnego podmiotu. Sprzedaż opodatkowaliśmy jako WDT i zastosowaliśmy stawkę VAT 0%. Ze względu na brak dowodów potwierdzających wywóz towarów i (...)
Zakup towarów od firmy z UE i sprzedaż na rzecz podatnika spoza terytorium Unii
Kupiliśmy towar od firmy brytyjskiej, która nabyła go wcześniej od polskiego producenta. Towar zostanie przetransportowany bezpośrednio od producenta do naszego klienta mającego siedzibę w Maroku, (...)
Wyrok NSA w sprawie określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej
Miejsce świadczenia usług ustala się zasadniczo w oparciu o miejsce, w którym usługobiorca posiada siedzibę lub stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, bądź stałe miejsce zamieszkania, (...)
Faktura za wpłatę składki członkowskiej do zagranicznej organizacji
Otrzymaliśmy fakturę z tytułu składki członkowskiej uiszczonej dla organizacji skupiającej właścicieli i zarządców lasów, organizacje społeczne i przyrodnicze, firmy przetwórstwa drzewnego i papierniczego, sieci handlowe (...)
Usługa budowlana wykonana poza terytorium UE
Zasada ogólna miejsca świadczenia usług na rzecz podatników wyrażona w art. 28b ustawy o VAT wskazuje, że opodatkowane są one w miejscu, gdzie usługobiorca ma (...)
Obowiązek podatkowy w WNT udokumentowanym z wyprzedzeniem
Zakupiliśmy towar od unijnego kontrahenta w ramach WNT. Dostawa miała miejsce 5 lutego br., natomiast faktura została wystawiona przez dostawcę z datą 31 stycznia br. (...)
Rozliczanie sprzedaży publikacji elektronicznych w systemie MOSS
Czy sprzedaż publikacji (czasopism) w wersji elektronicznej można rozliczać za pomocą elektronicznego systemu MOSS? MOSS to nowy, fakultatywny system rozliczania VAT od usług telekomunikacyjnych, nadawczych i (...)
Uproszczenie rozliczeń w transakcji trójstronnej
Kupiliśmy towar od niemieckiej firmy a następnie sprzedaliśmy go czeskiemu podatnikowi. Na nasze polecenie towar został przetransportowany przez niemieckiego dostawcę, bezpośrednio do czeskiego nabywcy. W (...)
Koszt transportu towarów w podstawie opodatkowania WDT
Sprzedajemy towary unijnemu kontrahentowi w ramach WDT. Ponadto, organizujemy ich transport, zlecając go firmie przewozowej. Zgodnie z umową, chcemy obciążyć nabywcę kosztami transportu. Czy powinniśmy (...)
Faktura wystawiona przez unijną firmę za usługi reklamowe
Czeski kontrahent wykonuje dla nas usługi reklamowe i obciąża fakturą, w której wykazuje czeski podatek VAT. Czy nabycie tych usług stanowi dla nas import usług? (...)
Opodatkowanie usług biurowych świadczonych dla zagranicznego usługobiorcy
Polski podatnik świadczy usługi biurowe na rzecz niemieckiej firmy. Usługi wykonywane są zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Jaką stawką VAT opodatkować wykonane czynności? (...)
Formalności związane z wewnątrzwspólnotowym nabyciem pojazdów rejestrowanych w Polsce
Sprowadzam z Niemiec autokary, które stanowią towar handlowy. Chciałbym jeden z nich czasowo zarejestrować w Polsce. Czy w związku z tym, że obecnie w wydziale (...)
Miejsce opodatkowania kompleksowych usług logistycznych
Usługi, które świadczone są na rzecz podatników – opodatkowane są zasadniczo w miejscu, gdzie usługobiorca posiada siedzibę działalności gospodarczej (art. 28b ust. 1 ustawy o (...)
Korygowanie podatku VAT z tytułu importu usług odliczonego przez dłużnika
W ubiegłym roku nasza firma kupiła usługę od niemieckiej spółki i rozliczyła import usług. Należność z faktury nie została jednak uregulowana. Czy po upływie 150 (...)
Stawka VAT dla usług międzynarodowego transportu importowanych towarów
Czy mamy prawo do zastosowania stawki VAT 0% do międzynarodowych usług transportu importowanych towarów, jeśli jesteśmy podwykonawcą tych usług? W dokumencie SAD ujęta została faktura (...)
Zakup licencji udzielonej przez zagraniczny podmiot
Spółka z o.o. kupiła w lutym br. od zagranicznej firmy mającej siedzibę w Londynie licencję na publiczne bezpłatne odtwarzanie muzyki, ważną do końca lutego 2016 (...)
Dostawa towarów oraz świadczenie usług na rzecz przewoźników lotniczych
Ustawa o VAT przewiduje zastosowanie obniżonej stawki VAT 0% w stosunku do niektórych dostaw towarów oraz świadczenia wybranych usług na rzecz przewoźników lotniczych wykonujących głównie (...)
Nabycie pojazdu samochodowego w innym państwie unijnym przez spółkę zwolnioną z opodatkowania
Spółka zamierza kupić ambulans z Niemiec. Czy w związku z tym, że działalność spółki jest zwolniona z opodatkowania, wystąpi obowiązek rozliczenia WNT w związku z (...)
Usługa elektroniczna świadczona na rzecz unijnej firmy niezarejestrowanej dla potrzeb podatku VAT
Wykonaliśmy usługę elektroniczną na rzecz brytyjskiej firmy, która ma zarejestrowaną działalność gospodarczą, jednak nie jest podatnikiem VAT. Czy możemy tę usługę rozliczyć w systemie MOSS? W (...)
Miejsce opodatkowania usług chowu i hodowli zwierząt
Jestem właścicielem stajni i świadczę usługi polegające na utrzymaniu koni i opiekowaniu się nimi. Usługi te obejmują żywienie i pojenie koni, zapewnienie im opieki weterynaryjnej, pobyt w boksach stajennych (...)
Brak uprawnień do przeglądania wybranego artykułu.
Aby uzyskać dostęp do artykułu:
Zaloguj się
(dla posiadających abonament)
użytkownik
hasło
Zapamiętaj mnie
W przypadku problemów prosimy o kontakt:
Biuro Obsługi Klienta - tel. 95 720 85 40
Wykup abonament
Zamawiając dostęp do Czasopism Księgowych on-line zyskujesz rzetelną i fachową pomoc z zakresu podatków, rachunkowości, ubezpieczeń i prawa pracy.
Promocja! Dostęp do serwisu za 0 zł!
Zamawiając prenumeratę czasopism w wersji papierowej, dostęp do ich wersji internetowych otrzymasz za darmo!
Przydatne linki


Portal Podatkowo-Księgowy

www.GOFIN.pl

www.PIT.Gofin.pl

www.PrawoPracy.Gofin.pl

www.Bilans.Gofin.pl

www.Podatki.Gofin.pl

www.Rachunkowosc.Gofin.pl

www.Firma.Gofin.pl

www.PrawnikRadzi.Gofin.pl

www.Zasilki.Gofin.pl

     
Narzędzia Księgowego

www.Druki.Gofin.pl

www.Przepisy.Gofin.pl

www.Wskazniki.Gofin.pl

www.Forum.Gofin.pl

• Klasyfikacje

www.WszystkoDlaKsiegowych.pl

www.Kalkulatory.Gofin.pl

• Kodeksy

 

www.Podpowiada.Gofin.pl

www.Terminy.Gofin.pl

 
     
Serwisy specjalistyczne

www.AutowFirmie.pl

www.PodatekodNieruchomosci.pl

www.StawkiVAT.pl

www.Czas-Pracy.pl

www.PodatekPCC.pl

www.UmowyCywilnoprawne.pl

www.EmeryturyiRenty.pl

www.PodatekVAT.pl

www.UmowyoPrace.pl

www.KalkulatoryPodatkowe.pl

www.PodatkiLokalne.pl

www.UrlopyPracownicze.pl

www.KasaFiskalna.pl

www.PoradnikKsiegowego.pl

www.UrlopyWychowawcze.pl

www.KodeksCywilny.pl

www.PoradyPodatkowe.pl

www.VademecumBHP.pl

www.KodeksPracy.pl

www.Prawnik-Rodzinny.pl

www.VademecumKadrowego.pl

www.KodeksSpolek.pl

www.PrzepisyPrawne.pl

www.VademecumKsiegowego.pl

www.LeasingFinansowy.pl

www.ReprezentacjaiReklama.pl

www.VademecumPodatnika.pl

www.LeasingOperacyjny.pl

www.RozliczeniaPodatkowe.pl

www.ZakladamyFirme.pl

www.OdliczeniaVAT.pl

www.RozliczenieDelegacji.pl

www.ZasilekChorobowy.pl

www.OrdynacjaPodatkowa.pl

www.RozliczenieWynagrodzenia.pl

www.ZasilekMacierzynski.pl

www.PlanKont.pl

www.SerwisBudzetowy.pl

www.Zasilki.pl

www.PodatekAkcyzowy.pl

www.SkladkaZUS.pl

www.ZFSS.pl

www.PodatekDochodowy.pl

www.SrodkiTrwale.pl

 
 
Sklep internetowy - sklep.gofin.plSklep internetowy - sklep.gofin.pl

Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60