Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 1 (505) z dnia 01.01.2020
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.1.
Obowiązek zapłaty na rachunek płatniczy lub rachunek zawarty na białej liście
Stosownie do art. 19 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców (Dz. U. z 2019 r. poz. 1292 ze zm.), dokonywanie lub (...)
str. 4
1.2.
Zawiadomienie o płatności na rachunek spoza białej listy
Podatnicy będą mogli zwolnić się z negatywnych skutków zrealizowania płatności na rachunek inny niż podany w wykazie podatników VAT, w sytuacji gdy dostawa towarów lub (...)
str. 5
1.3.
Powstanie przychodu u podmiotu trzeciego
Stosownie do art. 14 ust. 2h updof i art. 12 ust. 4i updop, w przypadku gdy podatnik, który na podstawie umowy zawartej z dostawcą towarów (...)
str. 6
1.4.
Z interpretacji organu podatkowego
Zapłata na rachunek bankowy kontrahenta zagranicznego Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 25 listopada 2019 r., nr 0114-KDIP2-2.4010.482.2019.2.SJ wyjaśnił, że zgodnie z literalnym (...)
str. 7
2.
Będzie kolejne odroczenie wejścia w życie nowych zasad poboru podatku u źródła
Przepisy ustawy o PIT i ustawy o CIT obowiązujące od 1 stycznia 2019 r. nakładają na podmioty dokonujące płatności należności (m.in. odsetek, dywidend i należności (...)
str. 8
3.
Interpretacja ogólna w sprawie ulgi abolicyjnej
Jeżeli z państwem, w którym marynarz osiąga dochód, Polska nie zawarła umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, to tylko w przypadku zapłaty podatku za granicą będzie (...)
str. 9
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Oświadczenia, deklaracje i informacje PIT - nowe wzory
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 2397 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 9 grudnia 2019 r. w sprawie określenia niektórych wzorów oświadczeń, (...)
str. 11
2.
CIT-CFC w nowej wersji
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 2392 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 9 grudnia 2019 r. w sprawie wzoru zeznania o wysokości (...)
str. 11
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Jak ustalić wartość wynajętego samochodu, by prawidłowo rozliczyć koszty?
Spółka z o.o. wykorzystuje w prowadzonej działalności samochody osobowe objęte na podstawie umowy najmu. Jeśli wartość danego samochodu jest wyższa niż 150.000 zł, to opłaty (...)
str. 12
2.
Bezpłatny nocleg dla osób kandydujących do pracy - skutki podatkowe
Spółka z o.o. poszukuje kandydatów do pracy. Ponieważ obecnie trudno jest pozyskać dobrego pracownika, swoją ofertę skierowała do osób z terenu całego kraju oraz z (...)
str. 13
2.1.
Koszty w firmie
Firmowe wydatki są kosztami uzyskania przychodów, gdy mieszczą się w definicji takich kosztów uregulowanej w art. 15 ust. 1 updop. Z przepisu tego wynika, że (...)
str. 13
2.2.
Przychody u osób korzystających z bezpłatnego noclegu
W podatku dochodowym od osób fizycznych pojęcie przychodu zostało zdefiniowane w art. 11 ust. 1 updof. Stosownie do jego treści przychodami, z pewnym zastrzeżeniem nieistotnym (...)
str. 14
3.
Koszty remontu do celów podatkowych nie podlegają rozliczaniu w czasie
Spółka z o.o. zamierza przeprowadzić kapitalny remont budynków magazynowych będących środkami trwałymi w firmie. Celem zaplanowanych prac jest przywrócenie pierwotnego stanu technicznego obiektów poprzez wymianę (...)
str. 15
4.
Podróże służbowe menedżera odbywane prywatnym autem
Osoba na kontrakcie menedżerskim (członek zarządu spółki z o.o.) świadczy na rzecz spółki usługi zarządzania. W celu realizacji powierzonych jej obowiązków odbywa podróże służbowe prywatnym (...)
str. 17
5.
Wydatki z tytułu używania samochodu specjalnego
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie działalności leczniczej. Świadczone przez niego usługi są zwolnione z VAT. Do prowadzonej działalności wykorzystuje karetkę sanitarną. W dowodzie rejestracyjnym (...)
str. 18
6.
Strata podatkowa w związku z likwidacją środka trwałego
Czy spółka z o.o. ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów stratę z tytułu likwidacji środka trwałego, jeżeli środek ten utracił przydatność gospodarczą na skutek (...)
str. 20
7.
Moment powstania przychodu z umowy najmu
Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą posiada w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych lokal, który zamierza wynająć innej firmie. W umowie najmu ustalono, (...)
str. 20
8.
Przesuwanie waluty pomiędzy rachunkami walutowymi podatnika jest neutralne podatkowo - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Przesunięcie waluty pomiędzy rachunkami walutowymi podatnika nie skutkuje powstaniem podatkowych różnic kursowych. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 26 listopada 2019 (...)
str. 22
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Koszty, stawka podatku, kwota zmniejszająca - obowiązujące w 2020 r. przy ustalaniu zaliczki na podatek od dochodów pracowniczych
Zakłady pracy jako płatnicy są obowiązane pobierać w ciągu roku podatkowego zaliczki PIT od osób, które uzyskują od nich przychody ze stosunku pracy/stosunków pokrewnych oraz (...)
str. 23
2.
Nieodpłatne świadczenie dla osoby niebędącej pracownikiem
Spółka z o.o. spółka komandytowa sfinansowała zakup karnetów sportowych m.in. dla prezesa spółki, który jest jednocześnie jej wspólnikiem. Nie jest jednak jej pracownikiem. Czy z (...)
str. 27
3.
Kiedy można zastosować 50% koszty do wynagrodzenia uzyskanego w ramach stosunku pracy?
Galeria sztuki zatrudnia grafika na podstawie umowy o pracę. Pracownik ten wykonuje projekty graficzne informatorów, katalogów itp. oraz przygotowuje graficzną i tekstową całość projektu do (...)
str. 28
3.1.
Regulacje ustawowe
Jak wynika z postanowień art. 22 ust. 9 pkt 3 updof, twórcom przysługują 50% koszty uzyskania przychodu z tytułu: korzystania z praw autorskich w rozumieniu (...)
str. 28
3.2.
Stanowisko organów podatkowych
W świetle ostatnio wydanych przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej interpretacji indywidualnych możliwość zastosowania 50% kosztów do przychodów pracownika z tytułu przeniesienia praw autorskich na pracodawcę (...)
str. 29
3.3.
Orzeczenia sądów administracyjnych
W orzecznictwie sądów administracyjnych prezentowane jest jednolite stanowisko, że dla zastosowania do przychodów ze stosunku pracy, normy kosztów uzyskania przychodów, określonej w art. 22 ust. (...)
str. 31
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Ustalenie wartości początkowej budynku nabytego odpłatnie
Spółka z o.o. kupiła nieruchomość na licytacji komorniczej. Przed oddaniem budynku do używania złożyła wniosek o wykreślenie z księgi wieczystej wierzycieli. Czy poniesiona opłata sądowa (...)
str. 32
2.
"Ulepszenie" wartości niematerialnej i prawnej
Spółka z o.o. zakładając przed laty sklep internetowy, zleciła firmie zewnętrznej wykonanie programu komputerowego do prowadzenia tego sklepu oraz profesjonalnej strony internetowej. Po zakończeniu prac (...)
str. 33
3.
Odzyski po likwidacji składnika majątku
Spółka z o.o. zamierza sprzedać część składową zlikwidowanego środka trwałego. Inne części, które mają wartość użytkową, przyjmie na magazyn i będą przeznaczone do późniejszej sprzedaży. (...)
str. 34
4.
Czasowe wyłączenie środka trwałego z używania
Jeden z autobusów spółki z o.o. uczestniczył w wypadku komunikacyjnym spowodowanym przez kierowcę innego pojazdu, który w wyniku tego wypadku poniósł śmierć. W związku z (...)
str. 35
5.
Amortyzacja środka trwałego objętego wspólnością majątkową - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Podatnik przejmując do swojej działalności gospodarczej środki trwałe objęte wspólnością majątkową wykorzystywane uprzednio w prowadzonej przez współmałżonka pozarolniczej działalności gospodarczej, powinien ustalić wartość początkową w (...)
str. 36
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.1.
Obowiązek i terminy opłacania zaliczek
Obowiązkiem osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą i stosujących opodatkowanie na zasadach określonych w ustawie o PIT, jest obliczanie we własnym zakresie i wpłacanie, bez wezwania, (...)
str. 38
1.2.
Wymiar zaliczki za ostatni okres roku podatkowego u prowadzących podatkową księgę
Zmiany jakie wprowadzono do ustawy o PIT w zakresie opłacania zaliczki za ostatni miesiąc/kwartał roku podatkowego oraz terminu składania zeznania, pozostają bez wpływu na sposób (...)
str. 39
2.1.
Podatek z działalności gospodarczej
Wybór/zmiana formy opodatkowania Podstawową formą opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej jest skala podatkowa. Generalnie nie ma obowiązku zawiadamiania o wyborze tej formy opodatkowania, gdyż przysługuje (...)
str. 39
2.2.
Opodatkowanie prywatnego najmu
Podatnicy osiągający przychody z prywatnego najmu (tj. ze źródła określonego w art. 10 ust. 1 pkt 6 updof) są uprawnieni do dokonywana wyborów w zakresie: (...)
str. 41
3.
Co ryczałtowcy powinni wiedzieć o rozliczeniu podatku za 2019 r.?
Wraz z upływem 31 grudnia 2019 r. zakończył się kolejny rok podatkowy. Dla osób fizycznych, które w 2019 r. osiągały przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym, (...)
str. 43
3.1.
Termin złożenia zeznania
Dotychczas zeznanie podatkowe ryczałtowcy składali w terminie do 31 stycznia roku następującego po roku podatkowym. Termin ten został wydłużony. Obecnie, w myśl art. 21 ust. (...)
str. 43
3.2.
Elektroniczny system e-PIT
Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów, ryczałtowcy obowiązku rozliczenia za 2019 r. będą mogli dopełnić, korzystając z internetowego systemu e-PIT. Według założeń resortu finansów, system e-PIT (...)
str. 43
3.3.
Nowy wzór formularza PIT-28 i załączników do niego
Do rozliczenia podatku dochodowego w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych za 2019 r. przez osoby fizyczne ma być przeznaczony formularz oznaczony jako PIT-28 (22) . (...)
str. 44
4.
Konsekwencje podatkowe związane z otrzymaniem odszkodowania po likwidacji działalności gospodarczej
Podatniczka prowadziła działalność gospodarczą. Poniosła stratę z tytułu niemożności osiągnięcia przychodów z tej działalności w związku z niewydaniem lokalu, w którym miała ją prowadzić. Przez (...)
str. 44
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Cudzoziemiec na zleceniu
Spółka z o.o. zatrudniła na podstawie umów zlecenia osoby z Kazachstanu. Planowany okres wykonywania zlecenia wynosi poniżej 183 dni. Czy po przedstawieniu przez te osoby (...)
str. 47
1.1.
Ogólne zasady opodatkowania zleceniobiorcy-cudzoziemca
Jeżeli cudzoziemiec wykonuje na rzecz polskiej firmy czynności na podstawie umowy zlecenia, która nie jest zawarta w ramach prowadzonej przez zleceniobiorcę działalności, to uzyskiwane przez (...)
str. 47
1.2.
Postanowienia umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania
W świetle art. 14 ust. 1 konwencji między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Kazachstanu w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od (...)
str. 48
1.3.
Obowiązki płatnika
Jeżeli zatem w rozpatrywanej sytuacji zostaną łącznie spełnione następujące warunki: zleceniobiorca przedstawi certyfikat rezydencji wydany przez organ administracji podatkowej Kazachstanu, który potwierdzi, że miejscem zamieszkania (...)
str. 48
2.
Zakup praw autorskich a pobór podatku u źródła
Spółka z o.o. zawarła umowę o dzieło z przeniesieniem praw autorskich z osobą mającą miejsce zamieszkania we Włoszech (spółka posiada jej certyfikat rezydencji). Na podstawie (...)
str. 49
3.
Opodatkowanie usług ubezpieczeniowych
Spółka z o.o. zakupiła usługi ubezpieczeniowe od zagranicznego zakładu ubezpieczeń, który prowadzi działalność w Polsce poprzez położony na jej terytorium oddział. Spółka dysponuje certyfikatem rezydencji (...)
str. 50
3.1.
Świadczenie o podobnym charakterze do gwarancji
Na gruncie ustawy o CIT opodatkowaniu podatkiem dochodowym (tzw. podatkiem u źródła) podlegają dochody nierezydentów (tj. podatników niemających na terytorium RP siedziby ani zarządu), uzyskane (...)
str. 50
3.2.
Obowiązki płatnika
Stosownie do art. 26 ust. 1 updop, osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne będące przedsiębiorcami, które dokonują wypłat z tytułów wymienionych (...)
str. 51
4.
Certyfikat rezydencji otrzymany od zagranicznego kontrahenta w formie elektronicznej - interpretacja organu podatkowego
Certyfikat rezydencji otrzymany w formie elektronicznej, w formacie pliku PDF, przesłany przez kontrahenta za pomocą środków komunikacji elektronicznej (pocztą e-mail) można uznać za certyfikat rezydencji, (...)
str. 52
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Ulga mieszkaniowa w związku z zakupem kolejnego lokalu
Podatnik zbył dom mieszkalny przed pływem pięciu lat, licząc od końca roku, w którym został wybudowany. Uzyskany przychód wydatkował na zakup mieszkania, w którym mieszka (...)
str. 54
2.
Kryterium dochodowe przy uldze na dziecko
Wraz z mężem wychowuję i utrzymuję dziecko małoletnie oraz dziecko pełnoletnie (23 lata), które kontynuuje naukę w ramach studiów. W 2019 r. starsze dziecko pracowało (...)
str. 55
3.
Darowizna na cele kształcenia zawodowego w zeznaniu za 2019 r.
W 2019 r. dokonałem darowizny na rzecz szkoły publicznej z przeznaczeniem na wsparcie kształcenia zawodowego. Darowizna miała formę pieniężną. Czy w zeznaniu PIT-28 będę mógł (...)
str. 56
4.
Wydatki niestanowiące kosztów podatkowych poniesione na cele inne niż statutowe a zwolnienie od podatku - interpretacja organu podatkowego
Wydatków na PFRON oraz odsetek od zaległości budżetowych nie uważa się za koszty uzyskania przychodów. Jednocześnie, wydatki te nie znajdują się w katalogu celów statutowych (...)
str. 57
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Wypłata dywidendy i klauzula zapobiegająca nadużyciom
Polska spółka z o.o. wypłaca dywidendę udziałowcowi, którym jest inna polska spółka z o.o. Spełnione są warunki do zastosowania zwolnienia od podatku. W jaki sposób (...)
str. 59
1.1.
Zwolnienie dywidendy od podatku
Podatek dochodowy od przychodów z dywidend wynosi 19% uzyskanego przychodu. Spółka wypłacająca dywidendę jest płatnikiem zryczałtowanego podatku od niej. Płatnik nie pobiera podatku od wypłacanej (...)
str. 59
1.2.
Klauzula zapobiegająca nadużyciom
Ustawą nowelizującą z dnia 9 października 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz (...)
str. 60
2.
Rozliczanie przychodów z wynajmu powierzchni reklamowej na stronach internetowych
Podatnik nie prowadzi działalności gospodarczej. Hobbystycznie stworzył strony internetowe związane z różną tematyką, jak moda, wykańczanie wnętrz itp. Jednocześnie zdecydował o udostępnieniu części powierzchni tych (...)
str. 61
2.1.
Kwalifikacja do źródła przychodów
Wynagrodzenie pochodzące z udostępniania powierzchni reklamowej na stronach internetowych stanowi dla celów podatkowych przychód podlegający opodatkowaniu. Warunkiem prawidłowego jego rozliczenia jest zakwalifikowanie tego wynagrodzenia do (...)
str. 61
2.2.
Zasady opodatkowania
W przypadku gdy podatnik uzyskuje przychody na podstawie umowy o udostępnienie powierzchni reklamowej na stronach internetowych, zawieranej poza działalnością gospodarczą, może zdecydować o ich opodatkowaniu: (...)
str. 62
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Koszty wydania kart płatniczych
Czy wydatek na zakup kart płatniczych (tj. poniesienie opłaty za ich wydanie, przesyłkę), które będą służyć pracownikom do dokonywania zakupu towarów w wyznaczonych sklepach w (...)
str. 64
2.
Zaliczki CIT opłacane według uproszczonych zasad
Spółka z o.o. opłaca zaliczki na podatek w uproszczonej formie. Czy nieuiszczenie zaliczki w terminie pierwszej wpłaty w roku podatkowym pozbawia prawa do stosowania tej (...)
str. 64
3.
Przedawnienie wierzytelności, na którą utworzono odpis aktualizujący
Spółka jawna osób fizycznych utworzyła odpis aktualizujący na wierzytelność, której nieściągalność została uprawdopodobniona. Odpis został zaliczony do kosztów uzyskania przychodów. Po pewnym czasie wierzytelność uległa (...)
str. 65
4.
Wydatki na szkolenie pracowników
Pracodawca opłaca pracownikom koszty szkoleń. Czy warunkiem zaliczenia takich kosztów do kosztów uzyskania przychodów jest podpisanie z danym pracownikiem umowy lojalnościowej? Podpisanie z pracownikiem umowy (...)
str. 66
5.
Odsetki od nieterminowej wypłaty wynagrodzeń
Pracodawca wypłacił pracownikom wynagrodzenia z opóźnieniem. Za powstałą zwłokę w wypłacie uiścił na rzecz pracowników odsetki. Czy u pracowników powstał z tego tytułu przychód podlegający (...)
str. 66
6.
Data powstania przychodu podatkowego z tytułu świadczeń zdrowotnych wykonanych ponad zakontraktowany limit
Szpital działa jako samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej. Jego podstawową działalnością jest działalność lecznicza w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz leczenia szpitalnego. Świadczenia te wykonuje (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.