Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
SPIS NUMERÓW Poradnika VAT
Rocznik
BIAŁA LISTA
wykaz podatników VAT
Poradnik VAT
nr 11 (467) z dnia 10.06.2018
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
A.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
I.
Druk VAT-R będzie częścią wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej
W dniu 4 kwietnia 2018 r. na internetowej stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przesyłania deklaracji i podań oraz (...)
str. 4
B.
OBRÓT KRAJOWY
II.
Dobrowolne stosowanie mechanizmu podzielonej płatności
W najbliższym czasie, bo już od 1 lipca 2018 r. podatników VAT czeka rewolucja w zakresie zasad regulowania należności za zakupione towary i usługi. Od (...)
str. 5
1.
Podzielona płatność - prawo czy obowiązek?
Zgodnie z art. 108a ust. 1 ustawy o VAT, od 1 lipca br. podatnicy, którzy otrzymają fakturę z wykazaną kwotą podatku, przy dokonywaniu płatności kwoty (...)
str. 5
2.
Rachunek VAT tylko dla rachunków rozliczeniowych przedsiębiorców
W terminie do 30 czerwca 2018 r. banki i SKOK-i mają obowiązek otwarcia rachunku VAT do posiadanego przez podatnika rachunku rozliczeniowego, czy imiennego rachunku członka (...)
str. 6
III.
Obowiązek uzgodnienia prognozowanej proporcji - odpowiedź MF na pytanie naszego Wydawnictwa
Zasadą jest, że czynny podatnik VAT ma prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów towarów i usług służących wykonywanym przez niego czynnościom opodatkowanym. To podatnik (...)
str. 7
IV.
Należyta staranność w kontaktach z kontrahentami w orzecznictwie sądów
Czynni podatnicy VAT mają prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabywane przez nich towary i usługi, o ile zakupy te służą lub (...)
str. 8
1.
Prawo do odliczenia VAT z faktury dokumentującej zakup od podmiotu niezarejestrowanego
Faktury dokumentują rzeczywiste zdarzenia mające miejsce w obrocie gospodarczym, zrealizowane przez istniejący, konkretny podmiot, wystawiający faktury. Nie można więc zarzucić im, że są niezgodne z (...)
str. 9
2.
Brak dostawy lub usługi - zakaz odliczania VAT z "pustych" faktur
W przypadku gdy faktury zarówno nabycia, jak i zbycia towaru były "puste" i nie dokumentowały dostawy żadnego towaru, oczywistym jest, że strona musiała mieć tego (...)
str. 10
3.
Konsekwencje udziału podatnika w "karuzeli podatkowej"
Nie mogą rodzić skutku podatkowego polegającego na prawie do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony, te czynności, które zaistniały w ramach organizacji całego przedsięwzięcia ukierunkowanego (...)
str. 11
V.
Bon podarunkowy w świetle przepisów ustawy o VAT
W toku prowadzonej działalności gospodarczej podatnicy podejmują różnego rodzaju działania w celu pozyskania jak największej liczby kontrahentów. Jednym z takich działań jest sprzedaż bonów podarunkowych, (...)
str. 12
1.
Czy sprzedaż bonów podlega opodatkowaniu VAT?
Opodatkowaniu podatkiem VAT podlega m.in. odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Przez towary, w myśl definicji zawartej w art. 2 pkt (...)
str. 12
2.
Realizacja bonu podarunkowego
W przypadku sprzedaży towarów (usług) za bony, działaniem ustawy o VAT objęta jest wyłącznie czynność fizycznego nabycia towaru przez klienta, regulującego zapłatę poprzez wręczenie bonu (...)
str. 13
3.
Opodatkowanie bonów - planowane zmiany w ustawie o VAT
Już od 1 stycznia 2019 r. planowane są zmiany w zakresie opodatkowania bonów na towary lub usługi. Projekt z dnia 26 kwietnia 2018 r. ustawy (...)
str. 15
VI.
Odliczanie VAT od wydatków na samochód osobowy wykorzystywany w działalności mieszanej
Podatnik VAT czynny w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykonuje czynności opodatkowane i zwolnione od podatku, stosując przy odliczeniu VAT wskaźnik proporcji. W działalności opodatkowanej i (...)
str. 16
VII.
Wycofanie środka trwałego z firmy na cele osobiste
W lutym 2014 r. osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą zakupiła ciągnik rolniczy i przyczepę rolniczą, od nabycia których odliczyła VAT. Nie doszło do pełnej amortyzacji (...)
str. 18
1.
Obowiązek naliczenia VAT od wycofania środka trwałego na cele osobiste podatnika
Przepis art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy o VAT stanowi, że przez odpłatną dostawę towarów rozumie się również m.in. przekazanie nieodpłatnie przez podatnika towarów (...)
str. 18
2.
Kiedy korygować VAT naliczony?
Korekta podatku naliczonego odliczonego z tytułu zakupu danego towaru służącego działalności opodatkowanej VAT, który następnie został wycofany z majątku firmowego na cele osobiste podatnika, jest (...)
str. 18
VIII.
Stawka VAT na budowę i dostawę domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej i szeregowej
Na podstawie art. 41 ust. 12 ustawy o VAT obniżona 8% stawka podatku przysługuje m.in. dla dostawy i budowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych (...)
str. 19
1.
Limity obowiązujące w budownictwie objętym społecznym programem mieszkaniowym
Na podstawie art. 41 ust. 12b ustawy o VAT w budownictwie objętym społecznym programem mieszkaniowym obowiązują limity powierzchni użytkowej, których przekroczenie powoduje, że preferencyjną stawkę (...)
str. 20
2.
Zabudowa bliźniacza i szeregowa na gruncie ustawy o VAT
Budynki mieszkalne jednorodzinne mogą być budynkami wolno stojącymi, ale też budynkami w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Jak stanowi bowiem art. 3 pkt 2a ustawy z (...)
str. 21
3.
Dostawa budynku mieszkalnego w zabudowie bliźniaczej wraz z garażami
Jesteśmy firmą budowlaną, która wykonuje dla dewelopera usługę polegającą na budowie dwóch "bliźniaków" z garażami. W pierwszym budynku znajdują się dwa mieszkania, każde o powierzchni (...)
str. 22
IX.
Limit zwrotu wydatków mieszkaniowych w III kwartale 2018 r.
W Dzienniku Urzędowym Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 23 maja 2018 r., pod poz. 21 opublikowano komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 23 maja (...)
str. 23
C.
KASY REJESTRUJĄCE
X.
Forma zapłaty a prawo do zwolnienia z obowiązku stosowania kasy fiskalnej
Przepis art. 111 ust. 1 ustawy o VAT określa generalną zasadę, z której wynika, że obowiązek prowadzenia ewidencji obrotów przy zastosowaniu kasy rejestrującej dotyczy wszystkich (...)
str. 25
1.
Warunki zwolnienia ze względu na formę dokonywanej płatności
Zwolnienie ze względu na formę zapłaty (z tytułu świadczenia usług) określone zostało w § 2 ust. 1 w powiązaniu z poz. 39 załącznika do rozporządzenia (...)
str. 25
2.
Zapłata dokonywana kartą płatniczą - korzystne stanowisko organu podatkowego
W wydawanych interpretacjach indywidualnych organy podatkowe konsekwentnie uznają, że ze zwolnień określonych w poz. 38 czy poz. 39 załącznika do rozporządzenia w sprawie zwolnień mogą (...)
str. 26
XI.
Czytelnicy pytają
1.
Nazwa firmy na paragonie fiskalnym
Osoba fizyczna przekształciła działalność w spółkę z o.o., w związku z czym zmianie uległa nazwa firmy. Czy w tym przypadku na paragonie fiskalnym powinna być (...)
str. 28
2.
Kasa fiskalna w firmie opodatkowanej ryczałtem
Od grudnia 2017 r. jako czynny podatnik VAT prowadzę działalność gospodarczą (usługi ogólnobudowlane). Czy sprzedaż z tytułu świadczenia tych usług na rzecz osób prywatnych podlega (...)
str. 30
3.
Realizacja ulgi z tytułu zakupu kasy w trakcie zawieszenia działalności
Z początkiem 2018 r. rozpocząłem prowadzenie sezonowej działalności gospodarczej polegającej na wypożyczaniu nart. Korzystam ze zwolnienia podmiotowego z VAT. W marcu br. przekroczyłem limit obrotów (...)
str. 31
4.
Ewidencja zaliczki na poczet przyszłych usług
Na poczet wykonania usługi budowlanej, otrzymaliśmy od osoby prywatnej zaliczkę, którą potwierdziliśmy fakturą zaliczkową. Czy dodatkowo należy ją zaewidencjonować w kasie fiskalnej? W sytuacji gdy (...)
str. 33
D.
OBRÓT Z ZAGRANICĄ
XII.
Korygowanie błędnie rozliczonego importu towarów
Otrzymałem pozwolenie na stosowanie procedury uproszczonej w imporcie. W listopadzie 2017 r. dokonałem importu towarów i ująłem podatek należny i naliczony z tego tytułu w (...)
str. 34
1.
Procedura uproszczona przy imporcie towarów
Podatnicy stosujący uproszczenia do sprowadzanych towarów, mają możliwość rozliczania podatku należnego poprzez deklarację podatkową, podobnie jak przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów. Regulacje w tym zakresie zostały (...)
str. 34
2.
Rozliczanie importu w deklaracji
Podatnik, który zdecyduje się na rozliczanie importu towarów w deklaracji podatkowej jest obowiązany do pisemnego zawiadomienia naczelnika urzędu celno-skarbowego oraz naczelnika urzędu skarbowego o: 1) (...)
str. 35
3.
Unieważnienie zgłoszenia celnego
Zdaniem redakcji należałoby skorygować błędnie złożone dokumenty celne. Przepisy Unijnego Kodeksu Celnego przewidują możliwość unieważnienia zgłoszenia celnego. Art. 174 ust. 1 Unijnego Kodeksu Celnego wskazuje, (...)
str. 36
XIII.
Zakup paliwa z wykorzystaniem kart paliwowych
Korzystamy z kart paliwowych euroShell. Tankujemy paliwo w Polsce i poza jej granicami, przy czym paliwo tankowane w innych państwach jest zużywane i nie jest (...)
str. 37
1.
Łańcuch dostaw
Emitent karty otrzymuje faktury od stacji paliw i na tej podstawie wystawia swojemu klientowi np. na koniec miesiąca dokument zbiorczy. W związku z tym, że (...)
str. 37
2.
Stanowisko organów podatkowych i sądów
Generalnie organy podatkowe uznają, że jeżeli z treści zawartych umów wynika, że drugi w łańcuchu podmiot (wystawca karty) będzie miał wpływ na istotne elementy kształtujące (...)
str. 37
3.
Regulamin korzystania z kart paliwowych
Z regulaminu korzystania z kart euroShell wynika, że posiadacz karty nabywa produkty i usługi, przy których posłużył się kartą, od Shell lub partnerów Shell, natomiast (...)
str. 38
4.
Nabycie paliwa poza granicami kraju
Należy podkreślić, że zakup paliwa poza terytorium Polski, które jest wlewane do baku pojazdu, nie wymaga rozliczenia podatku VAT w Polsce. Wynika to z faktu, (...)
str. 39
XIV.
Wywóz i sprzedaż towarów w innym państwie UE bez wpływu na zwolnienie z VAT
Zwolnienie z opodatkowania VAT przysługuje tym podatnikom, u których wartość sprzedaży za poprzedni rok nie przekroczyła łącznie kwoty 200.000 zł (art. 113 ust. 1 ustawy (...)
str. 41
1.
Wyrok NSA w sprawie wliczania do limitu zwalniającego z VAT sprzedaży dokonanej w kraju UE
Na temat wliczania dostawy towarów dokonywanej na rzecz unijnych nabywców do limitu uprawniającego do zwolnienia z VAT wypowiedział się Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w (...)
str. 41
2.
Obowiązki podatnika korzystającego ze zwolnienia z VAT
Obowiązki podatnika, u którego sprzedaż jest zwolniona z VAT, związane są przede wszystkim z prawidłowym ewidencjonowaniem obrotów. Podatnik w takim przypadku musi prowadzić ewidencję sprzedaży (...)
str. 43
XV.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
1.
Jak poprawić błędny NIP zagranicznego nabywcy?
Dokonaliśmy dostawy towarów na rzecz zagranicznego nabywcy, który w zamówieniu wskazał swój norweski numer identyfikacyjny. Towary zostały dostarczone do magazynu w Polsce, którego właścicielem jest (...)
str. 43
2.
Spłata kredytu zaciągniętego w zagranicznym banku
Nasza spółka z siedzibą w Polsce otrzymała kredyt z holenderskiego banku. Czy przekazanie środków pieniężnych z polskiego rachunku bankowego na rachunek w holenderskim banku celem (...)
str. 45
E.
PORADY I KOMENTARZE
XVI.
Odpowiedzialność podatkowa przedsiębiorcy może być przedmiotem wniosku o interpretację - wyrok WSA
Zgodnie z zasadą wyrażoną w art. 14b § 2a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r. poz. (...)
str. 47
F.
VAT OD PODSTAW
XVII.
Błędy w dokumentowaniu transakcji - jak właściwie skorygować fakturę?
Podatek VAT ma charakter sformalizowany. Oznacza to, że ustawodawca sformułował zarówno zasady dokumentowania transakcji, jak również terminy wystawiania dokumentów dla potrzeb podatku VAT oraz uregulował, (...)
str. 49
1.
Zniszczona lub zagubiona faktura
Zasadniczo podatnicy, którzy wystawiają i otrzymują faktury, przechowują je w swojej dokumentacji do czasu upływu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego, czyli w zasadzie przez okres pięcioletni. (...)
str. 49
2.
Możliwość anulowania faktury
Ustawodawca nie wprowadził do ustawy o VAT przepisów pozwalających na anulowanie wystawionych przez podatników faktur. W praktyce gospodarczej anulowanie faktury jest jednak akceptowanym przez organy (...)
str. 50
3.
Poprawienie błędów i pomyłek
Każdy błąd w wystawionej czy otrzymanej fakturze można i należy poprawić. To, w jaki sposób eliminuje się błąd, zależy od jego wagi i okoliczności. W (...)
str. 50
G.
WZORY PISM I FORMULARZY
XVIII.
Wzór uproszczonej ewidencji sprzedaży prowadzonej przez podatników zwolnionych z VAT
Zwolnienie z podatku VAT przysługuje tzw. drobnym przedsiębiorcom, tj. podatnikom, u których wartość sprzedaży nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 200.000 zł. Stanowi (...)
str. 52
H.
PODATEK AKCYZOWY
1.
Stanowisko Dyrektora KIS w sprawie opodatkowania akcyzą pojazdów wynajmowanych w krajach unijnych
Podmiot, który wynajął na terytorium państwa członkowskiego samochód osobowy i przewiózł go do kraju w celu użytkowania na potrzeby działalności gospodarczej - ma obowiązek rozliczyć (...)
str. 54
2.
Możliwość uzyskania zwrotu akcyzy od samochodu osobowego po okresie najmu
W przypadku, gdy samochód wynajęty w kraju unijnym nie zostanie w Polsce zarejestrowany, podmiot po zakończeniu okresu najmu może odzyskać zapłaconą akcyzę. Zgodnie bowiem z (...)
str. 55
3.
Obowiązki podatnika użytkującego samochód wynajęty na terenie UE
Czeska firma posiadająca oddział w Polsce wynajmuje na okres 2-3 lat samochody osobowe od innej czeskiej firmy. Z samochodów tych korzystają pracownicy zatrudnieni w oddziale (...)
str. 56
I.
VAT W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
1.
Sposób wystawiania faktur
W maju 2018 r. rozpocząłem prowadzenie działalności gospodarczej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ewidencje VAT prowadzę w formie elektronicznej przy użyciu programu komputerowego. Czy oznacza to, (...)
str. 57
2.
Informacja o sposobie płatności w JPK_VAT
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Od stycznia br. przesyłam informację o prowadzonej ewidencji VAT w formie JPK. Czy w JPK_VAT powinienem wpisywać informację dotyczącą formy zapłaty (...)
str. 57
3.
Sprzedaż samochodu wykupionego z leasingu do majątku prywatnego
Prowadzę działalność gospodarczą, w ramach której mam podpisaną umowę leasingu operacyjnego na samochód. Czy można dokonać wykupu leasingowanego samochodu, płacąc ostatnią ratę na osobę prywatną, (...)
str. 58
4.
Obowiązek podatkowy od usługi najmu udokumentowanej fakturą wystawioną "z góry"
Wystawiłem w maju 2018 r. fakturę za usługę najmu za okres od maja do grudnia 2018 r. W fakturze tej ustaliłem trzy kolejne terminy płatności (...)
str. 59
5.
Opodatkowanie podatkiem VAT przekazania urządzeń do demontażu
Zawarliśmy umowę, na podstawie której przekazujemy kontrahentowi urządzenia do demontażu. Jako właściciel sprzętu nie otrzymujemy żadnego wynagrodzenia z tego tytułu. Natomiast podmiot, który wykona demontaż, (...)
str. 60
6.
Termin odliczenia VAT przy zakupie paliwa do własnego dystrybutora
Spółka z o.o. posiada własny dystrybutor paliwa. Paliwo z tego dystrybutora tankowane jest m.in. do samochodu osobowego, który wykorzystywany jest zarówno w działalności gospodarczej, jak (...)
str. 61
7.
Nabycie usługi budowlanej przez podatnika zajmującego się obsługą techniczną nieruchomości
Wykonujemy usługi związane z obsługą techniczną nieruchomości, na rzecz wspólnot mieszkaniowych oraz właścicieli centrów handlowych. Otrzymujemy zapłatę ryczałtową za usługę kompleksową. Jednocześnie nabywamy usługi wymienione (...)
str. 63
8.
Zwrot na rachunek VAT podatnika niestosującego podzielonej płatności
Czy w sytuacji gdy nie otrzymam w lipcu 2018 r. żadnego przelewu w systemie podzielonej płatności, będę mógł zadeklarować, aby kwotę nadwyżki VAT naliczonego nad (...)
str. 64
9.
Wyliczenie proporcji VAT przy świadczeniu usług pośrednictwa ubezpieczeniowego
Jestem podatnikiem czynnym i świadczę na rzecz touroperatora usługi pośrednictwa w sprzedaży wycieczek turystycznych. Czasami wykonuję również czynności zwolnione na podstawie art. 43 ust. 1 (...)
str. 66
J.
ZMIANY W PRZEPISACH
XX.
Kronika legislacyjna
1.
Nowe wzory deklaracji VAT
W Dzienniku Ustaw z dnia 9 maja 2018 r., pod poz. 856, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 18 kwietnia 2018 r. w sprawie wzorów (...)
str. 67
2.
Zmiana rozporządzenia dotyczącego wyrobów akcyzowych i znaków akcyzy
W Dzienniku Ustaw z dnia 21 maja 2018 r., pod poz. 955, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 11 maja 2018 r. zmieniające rozporządzenie w (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.