Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
SPIS NUMERÓW Poradnika VAT
Rocznik
BIAŁA LISTA
wykaz podatników VAT
Poradnik VAT
nr 8 (464) z dnia 20.04.2018
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
A.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
I.
Obrót kryptowalutami a VAT - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów
W dniu 4 kwietnia 2018 r. Ministerstwo Finansów zamieściło na swojej stronie internetowej wyjaśnienie dotyczące skutków obrotu kryptowalutami w podatku dochodowym od osób fizycznych, od (...)
str. 4
B.
OBRÓT KRAJOWY
1.
Dobrowolne stosowanie mechanizmu podzielonej płatności podatku VAT
Już od 1 lipca 2018 r. podatnicy VAT będą mogli w praktyce korzystać z tzw. mechanizmu podzielonej płatności podatku VAT. Zastosowanie tego mechanizmu polega na (...)
str. 5
2.
Uprawnienia Szefa KAS w zakresie rejestracji podatników VAT
Rozpatrując regulacje ustawowe dotyczące mechanizmu podzielonej płatności, należy również pamiętać o uprawnieniach Szefa Krajowej Administracji Skarbowej wynikających z ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. (...)
str. 5
3.
Przeciwdziałanie wyłudzeniom skarbowym - zasady blokowania rachunku VAT
Ustawa o STIR, wprowadziła istotne zmiany w Ordynacji podatkowej, w tym m.in. dział III B poświęcony przeciwdziałaniu wykorzystywania sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych. Już 30 (...)
str. 6
1.
Informacje dotyczące sprzedaży dla osób prywatnych oraz podmiotów gospodarczych
Jesteśmy podatnikiem czynnym zajmującym się między innymi sprzedażą wody, zarówno na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, jak i przedsiębiorców. Wszystkim naszym klientom wystawiamy faktury (...)
str. 8
2.
Numer faktury w pliku JPK_VAT
Jesteśmy podatnikiem czynnym i prowadzimy ewidencję VAT przy użyciu programu księgowego. Zgodnie ze stosowaną przez nas praktyką, wprowadzając faktury zakupu do systemu, dodajemy zawsze przedrostek (...)
str. 9
3.
Jak w JPK_VAT wykazać fakturę sprzedaży z dwoma nabywcami?
Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie wynajmu lokali użytkowych. Czy na jednej fakturze dokumentującej świadczenie takiej usługi mogę zamieścić dane dwóch nabywców - czynnych podatników prowadzących (...)
str. 10
IV.
Zasady rozliczania VAT od samochodów osobowych
Pojazdami samochodowymi, w myśl definicji zawartej w art. 2 pkt 34 ustawy o VAT są pojazdy samochodowe w rozumieniu przepisów o ruchu drogowym o dopuszczalnej (...)
str. 11
1.
Nabycie pojazdów samochodowych - ograniczone prawo do odliczenia VAT
Zgodnie z ogólną zasadą przewidzianą w art. 86a ust. 1 od wszystkich wydatków związanych z pojazdami samochodowymi, podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia 50% kwoty podatku (...)
str. 11
2.
Pełne odliczenie VAT od samochodu
Odliczenie VAT w pełnej wysokości przysługuje (przy założeniu związku z czynnościami opodatkowanymi) w odniesieniu do wydatków (art. 86a ust. 3): 1) związanych z pojazdami wykorzystywanymi (...)
str. 11
1.
Obowiązek podatkowy przy dostawie towarów i usług rozliczanych okresowo i o charakterze ciągłym
Zgodnie z zasadą ogólną wyrażoną w art. 19a ust. 1 ustawy o VAT, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania dostawy towaru lub wykonania usługi. Przepisy (...)
str. 14
2.
Świadczenia o charakterze ciągłym w świetle wyroków NSA
Podatnicy w prowadzonej działalności, w wielu przypadkach mają wątpliwości dotyczące ustalenia czy wykonywane przez nich czynności można uznać za ciągłe, zwłaszcza w sytuacji gdy podpisują (...)
str. 15
VI.
Odwrotne obciążenie - odpowiedzi na pytania Czytelników
1.
Moment powstania obowiązku podatkowego przy sprzedaży złomu
W dniu 2 lutego 2018 r. wystawiliśmy fakturę dokumentującą sprzedaż złomu akumulatorowego. Transakcja podlega odwrotnemu obciążeniu. Dostawa miała miejsce w dniu 29 stycznia 2018 r. (...)
str. 17
2.
Zastosowanie odwrotnego obciążenia zamiast zasad ogólnych - korekta VAT przez nabywcę
W grudniu 2017 r. otrzymaliśmy od kontrahenta fakturę zawierającą oznaczenie "odwrotne obciążenie", którą rozliczyliśmy (VAT należny i naliczony) w deklaracji za grudzień. W marcu 2018 (...)
str. 18
3.
Czy metoda kasowa ma wpływ na obowiązek podatkowy przy transakcjach objętych odwrotnym obciążeniem?
Jestem czynnym podatnikiem VAT korzystającym z kasowej metody rozliczeń podatku VAT. Wykonałem usługę budowlaną, do której zastosowałem - zgodnie z obowiązującymi przepisami - odwrotne obciążenie. (...)
str. 19
VII.
Transakcje pomocnicze - ich wpływ na ustalenie proporcji obrotu oraz limitu uprawniającego do zwolnienia z VAT
Do pojęcia transakcji pomocniczych ustawodawca nawiązał w art. 90 ust. 6 oraz art. 113 ust. 2 ustawy o VAT. Przepisy te regulują zasady obliczenia tzw. (...)
str. 20
1.
Współczynnik proporcji a pojęcie transakcji pomocniczych
Zgodnie z art. 90 ust. 1 ustawy o VAT w stosunku do towarów i usług, które są wykorzystywane przez podatnika do wykonywania czynności opodatkowanych, jak (...)
str. 20
2.
Transakcje związane z nieruchomościami a limit zwolnienia podmiotowego
W myśl art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT zwalnia się od podatku sprzedaż dokonywaną przez podatników, u których wartość sprzedaży nie przekroczyła (...)
str. 22
1.
Zobowiązania podatkowe a zwrot VAT
Podatnik rozliczający podatek VAT, u którego w deklaracji VAT za dany okres rozliczeniowy wystąpi nadwyżka podatku naliczonego nad należnym musi podjąć decyzję, czy nadwyżkę tę (...)
str. 23
2.
Zaliczenie zwrotu na poczet zobowiązań w trakcie weryfikacji jego zasadności
Podatnicy mają często wątpliwości co do zasadności wnioskowania o zaliczenie zwrotu na poczet wskazanych przez nich zobowiązań podatkowych w sytuacji, gdy organ podatkowy bada zasadność (...)
str. 24
IX.
Obowiązki wspólnoty mieszkaniowej korzystającej ze zwolnienia z VAT
Wspólnota mieszkaniowa korzysta ze zwolnienia podmiotowego z VAT. Właściciele lokali wpłacają zaliczki na utrzymanie nieruchomości wspólnej, a także wnoszą opłaty za media dostarczane do ich (...)
str. 25
1.
Rozliczanie kosztów zarządu nieruchomością wspólną oraz dostawy mediów
Wspólnota mieszkaniowa nabywając towary i usługi dla celów nieruchomości wspólnej, nie wykonuje żadnych czynności na rzecz właścicieli lokali. W tej sytuacji działa ona w imieniu (...)
str. 26
2.
Obowiązek przesyłania JPK_FA na żądanie organów podatkowych
Jeśli chodzi o obowiązek składania plików JPK_FA przez wspólnotę mieszkaniową należy odwołać się do treści art. 193a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 (...)
str. 27
C.
KASY REJESTRUJĄCE
X.
Kasa fiskalna u podatnika świadczącego usługi związane z rekreacją
Jesteśmy stowarzyszeniem. Świadczymy usługi polegające na udostępnianiu sali tanecznej m.in. osobom prywatnym. Ponadto kilka razy w roku organizujemy imprezę taneczną, na którą sprzedajemy bilety wstępu. (...)
str. 28
1.
Limit sprzedaży uprawniający do zwolnienia z VAT
Na mocy art. 113 ust. 1 ustawy o VAT zwalnia się od podatku sprzedaż dokonywaną przez podatników, tj. drobnych przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, u których (...)
str. 28
2.
Kasa rejestrująca u podatnika zwolnionego z VAT
Jeśli podatnik dokonuje sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych - to bez względu na to, czy korzysta on ze zwolnienia (...)
str. 29
3.
Sposób ewidencjonowania sprzedaży przez drobnego przedsiębiorcę
Sposób ewidencjonowania obrotów w kasie fiskalnej przez podatnika zwolnionego podmiotowo z podatku VAT, określony jest w § 6 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia w sprawie (...)
str. 30
4.
Sankcje za naruszenie obowiązku instalacji kasy
W myśl art. 111 ust. 2 ustawy o VAT, w przypadku stwierdzenia, że podatnik narusza obowiązek ewidencjonowania przy zastosowaniu kas rejestrujących naczelnik urzędu skarbowego lub (...)
str. 30
XI.
Kasy rejestrujące na forum
1.
Ustalenie limitu obrotów przy sprzedaży na rzecz rolnika - czynnego podatnika VAT
Czy sprzedaż przez naszą firmę (czynnego podatnika VAT) materiałów i usług dla gospodarstwa rolnego będącego również czynnym podatnikiem VAT należy wliczać do limitu zwalniającego z (...)
str. 32
2.
Świadczenie usług związanych z rolnictwem
Czy usługi związane z rolnictwem są zwolnione z ewidencjonowania w kasie fiskalnej? [pytanie 1157873] Komentarz 1 Jeżeli wartość usług dla osób fizycznych przekroczy kwotę 20.000 (...)
str. 33
D.
OBRÓT Z ZAGRANICĄ
1.
Dostawy towarów i usług opodatkowane stawką VAT 0%
Wśród przepisów, które regulują prawo do zastosowania obniżonej stawki VAT dla dostaw niektórych towarów i usług, znajdują się świadczenia podlegające opodatkowaniu stawką VAT 0%, pod (...)
str. 34
2.
Warunki uznania przewoźnika za wykonującego głównie przewozy w transporcie międzynarodowym
Zgodnie z art. 2 pkt 16 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. - Prawo lotnicze (Dz. U. z 2017 r. poz. 959 ze zm.), (...)
str. 34
3.
Lista przewoźników lotniczych ogłoszona przez Prezesa ULC
Na podstawie delegacji ustawowej zawartej w art. 83 ust. 1c ustawy o VAT, Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego ogłasza do dnia 31 marca danego roku podatkowego (...)
str. 35
4.
Przewoźnicy zagraniczni
Obniżona stawka VAT przysługuje również podatnikom, którzy dokonują dostawy lub świadczą usługi dla przewoźników lotniczych, którzy nie mają swojej siedziby w Polsce. Stosownie do art. (...)
str. 36
1.
Obniżona stawka VAT na usługi związane z żeglugą morską
Ustawodawca zezwolił na stosowanie obniżonej stawki VAT w przypadku dostawy towarów oraz usług związanych z żeglugą morską, transportem powietrznym oraz eksportem towarów. Rodzaje czynności, które (...)
str. 37
2.
Problem zdefiniowania środowiska morskiego
Problemem dla podatników może okazać się właściwe zdefiniowanie pojęć jakimi posłużył się ustawodawca, czego przykładem jest art. 83 ust. 1 pkt 11 ustawy, zgodnie z (...)
str. 38
XIV.
Podwyższenie stawki VAT w eksporcie po unieważnieniu zgłoszenia celnego
W 2015 r. dokonaliśmy eksportu towarów, otrzymaliśmy komunikat IE-599 i wykazaliśmy dostawę ze stawką 0%. W 2018 r. otrzymaliśmy z urzędu celnego pismo, że zgłoszenie (...)
str. 40
1.
Warunki zastosowania stawki VAT 0% w eksporcie
Generalnie w eksporcie stosuje się stawkę VAT 0%, pod warunkiem jednak, że podatnik posiada przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy, (...)
str. 40
2.
Skutki unieważnienia zgłoszenia celnego i potwierdzenia wywozu towarów
Problem przedstawiony przez Czytelnika polega na tym, że dokument, który potwierdzał wywóz towarów poza terytorium UE, został unieważniony. Zgodnie z "Instrukcją w zakresie obsługi w (...)
str. 41
3.
Korygowanie eksportu in plus
Fakturę korygującą trzeba ująć w ewidencji i deklaracji VAT-7 w odpowiednim momencie. Zwróćmy uwagę, że zmiana stawki VAT w eksporcie metodą "w stu", spowodowana jest (...)
str. 42
1.
Definicja WDT
Przez opodatkowaną wewnątrzwspólnotową dostawę towarów (WDT) rozumie się wywóz towarów z terytorium kraju, w wykonaniu czynności określonych w art. 7, na terytorium państwa członkowskiego inne (...)
str. 43
2.
Status podatkowy nabywcy i obowiązki po stronie dostawcy
Wymóg rejestracji nabywcy dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych nie wynika wprost z dyrektywy w sprawie VAT. Jest to dodatkowy warunek wprowadzony przez polskiego ustawodawcę. Generalnie przepisy (...)
str. 44
3.
Dokumentowanie transakcji
Kolejnym warunkiem, który należy spełnić, aby daną dostawę opodatkować według stawki 0%, jest posiadanie, przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy, (...)
str. 45
4.
Opodatkowanie transakcji uznanych za fikcyjne
Generalnie, stawka VAT w wysokości 23% lub 8% ma zastosowanie wówczas, gdy nie zostaną spełnione warunki dotyczące statusu podatkowego nabywcy lub warunki dotyczące dostawcy w (...)
str. 45
E.
PORADY I KOMENTARZE
1.
Podmioty uprawnione i obowiązane do złożenia korekty deklaracji VAT
Jednym z podstawowych obowiązków czynnych podatników VAT jest terminowe składanie deklaracji, w których rozliczają oni podatek VAT za dany okres rozliczeniowy. Złożona przez podatnika deklaracja (...)
str. 47
2.
Korygowanie deklaracji VAT przez organ podatkowy
W myśl art. 274 § 1 Ordynacji podatkowej, w razie stwierdzenia, że deklaracja zawiera błędy rachunkowe lub inne oczywiste omyłki, bądź że wypełniono ją niezgodnie (...)
str. 48
3.
Wpływ dobrowolnej korekty deklaracji na wysokość odsetek od zaległości
Złożenie deklaracji korygującej wiąże się w wielu przypadkach z koniecznością uregulowania powstałej u podatnika zaległości podatkowej. Zaległość taką należy uregulować wraz z odsetkami za zwłokę (...)
str. 48
4.
Wpływ korekty deklaracji na wysokość sankcji w VAT
Podatnicy, u których w wyniku popełnionego błędu w rozliczeniu podatku VAT powstała zaległość podatkowa, muszą liczyć się z koniecznością zapłaty ustalonego przez organ podatkowy dodatkowego (...)
str. 50
F.
VAT OD PODSTAW
1.
Obowiązek wystawienia faktury zaliczkowej
W myśl generalnej zasady określonej w art. 19a ust. 8 ustawy o VAT, każda otrzymana w całości lub części zapłata (m.in. przedpłata, zaliczka, zadatek lub (...)
str. 51
2.
Faktura końcowa potwierdzająca dokonanie transakcji opodatkowanej VAT
Po zrealizowaniu transakcji, w odniesieniu do której wystawiona została faktura zaliczkowa (bądź też kilka faktur zaliczkowych), podatnik ma obowiązek wystawić fakturę końcową przy zastosowaniu zasad (...)
str. 53
3.
Jak skorygować błędnie wystawioną fakturę zaliczkową?
Prawidłowe dokumentowanie transakcji należy do podstawowych obowiązków podatników VAT. W toku prowadzonej działalności występują jednak sytuacje, w których konieczne jest skorygowanie pierwotnie wystawionej faktury. Przepis (...)
str. 53
G.
WZORY PISM I FORMULARZY
XVIII.
Rozpoczęcie działalności mieszanej w trakcie roku - szacunkowe ustalenie proporcji
Podatnik, który w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykonuje zarówno czynności opodatkowane podatkiem VAT, jak i zwolnione, ustala każdorazowo, czy dokonany przez niego zakup można przyporządkować (...)
str. 55
H.
PODATEK AKCYZOWY
XIX.
Zmiany w ulgach akcyzowych dla małych browarów
Piwo - zgodnie z art. 92 ustawy o podatku akcyzowym - jest napojem alkoholowym i zostało wymienione w załączniku nr 1 do ustawy, będącym wykazem (...)
str. 57
1.
Ulgi dla małych browarów kontraktowych
Od 1 stycznia 2018 r. zwolnienie określone w § 13 ust. 1 rozporządzenia obejmuje również podatników produkujących piwo lub podatników posiadających zezwolenie wyprowadzenia, o którym (...)
str. 57
2.
Zwolnienia dla podmiotów dokonujących nabycia wewnątrzwspólnotowego lub importu piwa
W myśl § 13 ust. 6 rozporządzenia, zwalnia się od akcyzy podmioty dokonujące nabycia wewnątrzwspólnotowego piwa lub importu piwa. Warunkiem zwolnienia jest przedstawienie przez te (...)
str. 58
3.
Przepisy przejściowe
Należy zauważyć, że rozporządzenie weszło w życie w dniu następnym po dniu ogłoszenia tj. 24 marca 2018 r. Natomiast przepisy zmienianego § 13 dotyczącego ulg (...)
str. 59
I.
VAT W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
1.
Dostawa urządzeń wraz z uruchomieniem a odwrotne obciążenie
Przebudowujemy systemy grzewcze. W ramach zawartej umowy z naszym dostawcą zakupione urządzenia, po ich zamontowaniu przez nas samych, są następnie przez niego uruchamiane. Uruchomienie urządzeń (...)
str. 60
2.
Przyjęcie przez podatnika zaliczki w kwocie przewyższającej rzeczywistą wartość usługi
Jako żłobek jesteśmy jednostką podległą gminie (podatnikowi czynnemu) i wykonujemy czynności zwolnione z VAT w związku z art. 43 ust. 1 pkt 24 ustawy o (...)
str. 61
3.
Opłata dodatkowa pobierana przez biuro rachunkowe
Prowadzę biuro rachunkowe. W umowie ze swoimi klientami mam zapis, że w przypadku dostarczenia księgowych dokumentów źródłowych (w całości lub części) po terminie ustalonym w (...)
str. 63
4.
Refakturowanie usług transportu towarów
Otrzymałem od polskiego przewoźnika fakturę za usługi transportu towarów na terytorium kraju. Usługę tę będę refakturował na unijnego kontrahenta. W jaki sposób należy opodatkować tę (...)
str. 63
5.
Opodatkowanie VAT opłaty recyklingowej
Prowadzę sklep spożywczy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, od sprzedawanych toreb foliowych powinienem pobierać opłatę recyklingową. Czy opłata ta podlega opodatkowaniu VAT? Z dniem 1 stycznia (...)
str. 65
6.
Czy możliwe jest refakturowanie usługi komornika sądowego?
Spółka wpłaca zaliczkę na usługi komornicze z zamiarem jej refakturowania na gminę. Czy możliwe jest nabycie takiej usługi we własnym imieniu ale na rzecz podmiotu (...)
str. 66
J.
ZMIANY W PRZEPISACH
XX.
Kronika legislacyjna
1.
Zmiana rozporządzenia w sprawie zwolnień z ewidencjonowania za pomocą kas rejestrujących
W Dzienniku Ustaw z dnia 29 marca 2018 r., pod poz. 635, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 22 marca 2018 r. zmieniające rozporządzenie w (...)
str. 67
2.
Zmiany w ustawie o VAT
W Dzienniku Ustaw z dnia 30 marca 2018 r., pod poz. 650, opublikowano ustawę z dnia 6 marca 2018 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - (...)
str. 68
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.