Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 23 (407) z dnia 01.12.2015
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.1.
Jaką wybrać formę opodatkowania?
Podatnicy CIT - z mocy prawa - do dochodów z działalności gospodarczej stosują 19% stawkę podatkową. Nie mają możliwości wyboru lub zmiany formy opodatkowania. Z (...)
str. 4
1.2.
Jak wpłacać zaliczki na podatek?
Podatnicy PIT prowadzący działalność gospodarczą, jak również podatnicy CIT mają obowiązek samodzielnie obliczać i wpłacać na rachunek urzędu skarbowego zaliczki na podatek dochodowy. Zasadą jest, (...)
str. 6
1.3.
Którą metodą ustalać różnice kursowe?
Podatnicy PIT oraz podatnicy CIT przy transakcjach walutowych są obowiązani ustalać różnice kursowe. Prowadzący księgi rachunkowe mogą ustalać różnice kursowe na podstawie ustawy podatkowej lub (...)
str. 9
1.4.
Jak ustalać moment powstania przychodu z tytułu wpłat na poczet przyszłych dostaw towarów lub usług?
Za datę powstania przychodu z działalności gospodarczej uważa się zasadniczo dzień wydania rzeczy, zbycia prawa majątkowego lub wykonania usługi, albo częściowego wykonania usługi, nie później (...)
str. 10
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Nowelizacja ustawy o CIT
W Dz. U. z 2015 r. pod poz. 1767 opublikowano ustawę z dnia 25 września 2015 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem (...)
str. 11
1.1.
Odliczanie kosztów na działalność badawczo-rozwojową zamiast ulgi na nowe technologie
Ustawa nowelizująca uchyla art. 18b updop. Oznacza to, że dotychczasowa ulga na nowe technologie zostanie zlikwidowana. Jednak podatnicy, którzy przed końcem roku podatkowego rozpoczętego przed (...)
str. 11
1.2.
Objęcie udziałów (akcji) za wkład w postaci komercjalizowanej własności intelektualnej nie wywołuje skutków podatkowych
Na podstawie art. 13 ustawy nowelizującej, podatnik (podmiot komercjalizujący), który w 2016 r. albo w 2017 r. wniesie do spółki kapitałowej w formie wkładu niepieniężnego (...)
str. 12
1.3.
Zwolnienie od podatku dochodu ze zbycia udziałów (akcji) nabytych w 2016 r. albo 2017 r.
W myśl przepisów art. 14 ust. 1 ustawy nowelizującej, dochód spółki kapitałowej lub spółki komandytowo-akcyjnej uzyskany z tytułu zbycia udziałów/akcji nabytych w 2016 r. albo (...)
str. 13
2.
Zmiany w ustawach o podatku dochodowym w związku z uchwaleniem nowej ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej
W Dz. U. z 2015 r. pod poz. 1844 opublikowano ustawę z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, która znowelizowała m.in. (...)
str. 14
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Korekta kosztów uzyskania przychodów z tytułu uzyskanego rabatu potransakcyjnego - w świetle przepisów obowiązujących od 2016 r.
Obecnie przepisy podatkowe nie określają momentu dokonywania korekt kosztów uzyskania przychodów. W sytuacji gdy taka korekta jest konieczna z powodu popełnionego błędu (skutkującego zwykle zaniżeniem (...)
str. 16
2.
Podróże służbowe prezesa spółki
Prezes (członek zarządu) spółki z o.o. pełniący tę funkcję na podstawie powołania podróżuje w sprawach służbowych po Europie. Prezes mieszka w Hiszpanii i stamtąd rozpoczyna podróż samolotem do innych państw, aby realizować zlecenia (...)
str. 18
3.
Różnice kursowe od zobowiązania udokumentowanego fakturą w złotych, lecz zapłaconego w euro
Spółka z o.o. handluje towarem sprowadzanym z zagranicy. Z tytułu zamówienia partii towaru kontrahent wystawił spółce fakturę pro forma i tym samym zobowiązał ją do (...)
str. 20
4.
Koszty podróży służbowych poniesione w walucie obcej
Spółka z o.o. często wysyła pracowników na Bliski Wschód oraz do Afryki w sprawie rozmów z potencjalnymi kontrahentami. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich walutą obowiązującą jest (...)
str. 22
5.
Dofinansowanie z urzędu pracy na szkolenie pracownika
Spółka z o.o. otrzymała dofinansowanie z powiatowego urzędu pracy na szkolenie pracowników, które zaliczyła do przychodów podatkowych. Kurs dla pracowników rozpoczął się w październiku 2015 (...)
str. 23
6.
Wydatki na upowszechnianie firmowego logo
Spółka z o.o. wzięła udział w akcji charytatywnej. Podczas tej akcji organizowany był konkurs dla osób niepełnosprawnych, na który przekazała nagrody dla zwycięzców, tj. plecaki (...)
str. 24
7.
Składki AC wliczone w ratę leasingową są kosztem podatkowym - wyrok WSA
W przypadku gdy na podstawie umowy leasingu samochodu osobowego ciężar ubezpieczenia OC, AC i NNW ponoszony przez oddającego rzecz do używania jest przeniesiony na korzystającego poprzez wkalkulowanie kosztów tego ubezpieczenia (...)
str. 25
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Święta w firmie finansowane z ZFŚS
Grudzień to wyjątkowy miesiąc z uwagi na przypadające w tym czasie mikołajki, święta Bożego Narodzenia czy sylwester. W tym okresie przedsiębiorcy starają się zadbać o (...)
str. 27
1.1.
Opodatkowanie świadczeń na rzecz pracowników i członków ich rodzin
Bony towarowe Bony towarowe to popularna forma świadczeń dokonywanych na rzecz pracowników z okazji świąt. Bez względu na źródło finansowania, bony te stanowią przychód ze (...)
str. 27
1.2.
Opodatkowanie świadczeń na rzecz emerytów (rencistów) - byłych pracowników
W przypadku omawianych świadczeń otrzymanych od zakładu pracy przez emerytów i rencistów - byłych pracowników zastosowanie znajdzie zwolnienie od opodatkowania określone w art. 21 ust. (...)
str. 29
1.3.
Składki ZUS
Otrzymane przez pracowników świadczenia sfinansowane ze środków przeznaczonych na cele socjalne w ramach ZFŚS nie stanowią podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne. Wynika to z (...)
str. 30
2.
Wypłata ryczałtu za jazdy lokalne
Jedna z pielęgniarek, pracownica niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej, wykonuje także obowiązki pielęgniarki środowiskowej. W celu wypełnienia tych obowiązków używa własnego samochodu do jazd lokalnych. Z (...)
str. 31
3.
Podatek od zysków pozostawionych na kapitale zapasowym przekształcanej spółki
W grudniu br. spółka z o.o. ulegnie przekształceniu w spółkę jawną. W spółce z o.o. pozostaną na kapitale zapasowym wypracowane zyski. Czy na dzień przekształcenia (...)
str. 32
4.
Interpretacje indywidualne pod lupą Ministra Finansów
4.1.
Upominki okolicznościowe przekazywane pracownikom nie powodują powstania przychodu w rozumieniu ustawy o PIT
Otrzymanie przez pracowników upominków rzeczowych, np. pióra, długopisu z okazji jubileuszu pracy zawodowej bądź przejścia na emeryturę lub rentę, nie stanowi u nich przychodu w (...)
str. 33
4.2.
Nieodpłatne świadczenia na rzecz byłych pracowników ujmuje się w PIT-8C
Składki ZUS zapłacone za byłych pracowników powinny być wykazane w PIT-8C, a nie w PIT-11. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Ministra Finansów z 27 października (...)
str. 34
4.3.
Należności z tytułu zwrotu utraconego zarobku w związku ze stawiennictwem na wezwanie sądu podlegają opodatkowaniu
Należności z tytułu zwrotu utraconego zarobku lub dochodu, otrzymane przez świadka w związku ze stawiennictwem na wezwanie sądu nie korzystają ze zwolnienia od podatku na (...)
str. 35
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Środki trwałe nabyte w spadku
Jako jedyna spadkobierczyni nabyłam w drodze spadku środki trwałe należące do siostry i wykorzystywane przez nią w działalności gospodarczej (lokal użytkowy oraz maszyny i urządzenia). (...)
str. 37
1.1.
Wartość początkowa
Ustalając wartość początkową odziedziczonych środków trwałych, należy uwzględnić uregulowania wynikające z art. 22g ust. 1 pkt 3 updof. Przewidują one możliwość określenia wartości początkowej środków (...)
str. 37
1.2.
Amortyzacja
Spadkobiercy nie mają obowiązku kontynuacji metody amortyzacji przyjętej przez spadkodawcę. Wobec tego w opisanej sytuacji odziedziczone środki trwałe mogą być amortyzowane metodą liniową (lokal użytkowy, (...)
str. 38
2.
Nieruchomość wykorzystywana w działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem ewidencjonowanym
We własnym zakresie wybudowałem budynek gospodarczy oraz mieszkalny. Postanowiłem budynek gospodarczy przeznaczyć na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Działalność ta jest opodatkowana ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. (...)
str. 39
2.1.
Ewidencjonowanie składnika majątku trwałego
Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych - choć nie dokonuje odpisów amortyzacyjnych - ma obowiązek prowadzić wykaz środków trwałych oraz wartości (...)
str. 39
2.2.
Podatek w przypadku odpłatnego zbycia nieruchomości
Podatnik likwidując działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym oprócz spisu z natury (tzw. remanentu likwidacyjnego), obowiązany jest sporządzić na dzień likwidacji wykaz składników majątku, o którym (...)
str. 40
3.
Samochód demonstracyjny używany dłużej niż rok - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Samochód demonstracyjny, który nie został sprzedany przed upływem dwunastu miesięcy i nadal będzie przez podatnika używany, musi być uznany za środek trwały i wprowadzony do (...)
str. 41
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Zamknięcie podatkowej księgi za 2015 r.
Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, w celu rozliczenia podatku należnego za rok podatkowy, muszą na koniec każdego roku podsumować działalność firmy. Oznacza to konieczność zamknięcia podatkowej (...)
str. 42
1.1.
Roczne podsumowanie zapisów
Pierwszy etap zamknięcia podatkowej księgi stanowi roczne podsumowanie jej zapisów. Mając na uwadze, że zapisy w księdze są podstawą do ustalenia dochodu z działalności gospodarczej, (...)
str. 42
1.2.
Sporządzenie spisu z natury
Aby dla celów podatkowych ustalić dochód z działalności gospodarczej, podatnicy muszą sporządzić i wycenić spis z natury. Celem sporządzenia takiego spisu jest ustalenie rzeczywistego dochodu (...)
str. 42
1.3.
Spis z natury - pytania i odpowiedzi
1) Czy w spisie z natury należy wykazać materiały otrzymane od klienta, które będą zużyte do wykonania zlecenia? Tak, materiały obce powierzone przez zleceniodawcę (klienta) (...)
str. 46
2.
Wybór sposobu rozliczania kosztów przez prowadzącego w 2016 r. podatkową księgę
W 2016 r. zamierzam przejść z ksiąg rachunkowych na podatkową księgę przychodów rozchodów. Czy będę zobligowany rozliczać koszty podatkowe na zasadach przewidzianych dla podatników prowadzących (...)
str. 48
3.
Ryczałt ewidencjonowany od przychodu z dzierżawy znaku towarowego
Czy czynsz osiągany z dzierżawy znaku towarowego, na podstawie umowy zawartej przez podatnika poza działalnością gospodarczą, może być opodatkowany ryczałtem ewidencjonowanym według stawki 8,5%? Przedstawione (...)
str. 49
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Rozliczanie zwrotu zagranicznego podatku
Jeśli podatnik najpierw odliczył od podatku płaconego w Polsce podatek uiszczony za granicą, a potem uzyskał jego zwrot, musi dokonać doliczenia tego podatku w zeznaniu (...)
str. 50
1.1.
Dwie metody unikania podwójnego opodatkowania
Zasady zawarte w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania rozstrzygają, w jaki sposób należy opodatkować dochód lub majątek, który osoba mająca miejsce zamieszkania lub siedzibę w (...)
str. 50
1.2.
Zwrot odliczonego podatku trzeba wykazać w zeznaniu podatkowym
Stosownie do art. 45 ust. 3a updof, jeżeli podatnik, obliczając podatek należny, dokonał odliczeń od dochodu, podstawy obliczenia podatku lub podatku, a następnie otrzymał zwrot (...)
str. 51
1.3.
Zwrot podatku poza ulgą abolicyjną
Podatnicy otrzymujący zwrot zapłaconego za granicą i odliczonego w rozliczeniu z polskim fiskusem podatku uważają, że nie muszą tego podatku wpłacać do urzędu skarbowego. Kierują (...)
str. 52
2.
Certyfikat rezydencji potwierdzi rezydencję odbiorcy odsetek
Spółka z o.o. otrzymała pożyczkę od udziałowców (osób fizycznych mieszkających na stałe w Hiszpanii). Pożyczkę (kapitał) zwraca im w ratach. Spłata jest rozłożona w latach. (...)
str. 52
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Zapomoga dla dziecka byłego pracownika
Do firmy wpłynął wniosek o przyznanie zapomogi. Złożył go 18-letni syn zmarłej przed kilku laty pracownicy. Z wniosku wynika, że przed kilkoma miesiącami zmarł również (...)
str. 54
2.1.
Sposób podatkowego rozliczenia darowizny
Zamierzam przekazać na cele charytatywne pewną część towarów handlowych. Czy taką darowiznę będę mógł uwzględnić w rozliczeniu podatkowym? Tak, w razie spełnienia warunków określonych przepisami, (...)
str. 55
2.2.
Wysokość odliczenia
1) Jak ustalić wartość darowizny podlegającej odliczeniu od dochodu, jeżeli przekazane towary są opodatkowane podatkiem VAT? Przy ustalaniu wartości darowizny należy kierować się wartością rynkową (...)
str. 56
2.3.
Udokumentowanie darowizny
Jak na potrzeby odliczenia od dochodu udokumentować darowiznę przekazaną na cele charytatywno-opiekuńcze? Sposób udokumentowania takiej darowizny zależy od jej charakteru. Szczególne zasady dokumentowania obowiązują w (...)
str. 57
3.
Jednorazowa nagroda od Ministra Kultury dla studenta nie jest wolna od podatku - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Stosownie do art. 21 ust. 1 pkt 40 updof, wolne od podatku są świadczenia pomocy materialnej dla uczniów, studentów, uczestników studiów doktoranckich i osób uczestniczących (...)
str. 58
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Powiązania pomiędzy podmiotami krajowymi a obowiązek sporządzania dokumentacji podatkowej
Prowadzimy działalność w formie spółki akcyjnej, w której: 1) akcjonariuszem i członkiem rady nadzorczej jest osoba fizyczna, która w ramach prowadzonej samodzielnie działalności gospodarczej świadczy (...)
str. 59
1.1.
Podmioty powiązane
Z pytania wynika, że dotyczy ono podmiotów krajowych. W myśl zaś definicji zawartej w art. 11 ust. 1 pkt 1 updop i art. 25 ust. (...)
str. 59
1.2.
Zobowiązani do sporządzania dokumentacji podatkowej
Przede wszystkim należy zauważyć, że zakres podmiotów powiązanych (w rozumieniu art. 11 ust. 1 updop i art. 25 ust. 1 updof) nie pokrywa się z (...)
str. 60
2.
Rozliczanie dochodu (przychodu) z najmu rzeczy stanowiących wspólną własność małżonków
Gdy źródłem przychodów jest wspólne przedsięwzięcie albo wspólna własność, wspólne posiadanie lub wspólne użytkowanie rzeczy i praw majątkowych, osiągane przychody i koszty ich uzyskania u (...)
str. 61
2.1.
Opodatkowanie całości dochodu przez jednego z małżonków - zasady ogólne
Małżonkowie, między którymi istnieje wspólność majątkowa, co do zasady podlegają odrębnemu opodatkowaniu od połowy dochodów (przychodów) osiąganych z najmu rzeczy stanowiącej ich wspólną własność. Zwróć (...)
str. 61
2.2.
Wybrane zagadnienia problemowe
1) Jesteśmy z żoną właścicielami mieszkania, które od 2014 r. wynajmujemy. W roku zawarcia umowy najmu złożyliśmy oświadczenie, w którym zostałem wskazany jako ten z (...)
str. 62
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Odsetki od nieterminowo opłaconego podatku od czynności cywilnoprawnych nie są kosztem uzyskania przychodów
W związku ze zmianą umowy spółki jawnej powstał obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Termin zapłaty podatku został naruszony, co spowodowało powstanie odsetek za zwłokę. (...)
str. 64
2.
Ulepszenie leasingowanego urządzenia
Podatnik PIT, na podstawie umowy leasingu operacyjnego, użytkuje w prowadzonej działalności gospodarczej urządzenie do obróbki drewna. Obecnie urządzenie to wymaga ulepszenia poprzez zamontowanie w nim (...)
str. 64
3.
Przejazd do pracy służbowym samochodem - skutki podatkowe po stronie pracownika
Pracodawca zamierza przyznać pracownikowi samochód służbowy i wskazać jako miejsce garażowania pojazdu - miejsce zamieszkania pracownika. Czy w związku z przejazdami tym samochodem do pracy (...)
str. 65
4.
Kiedy opłaty za media nie są przychodem wynajmującego?
Wynajmuję prywatne mieszkanie osobie fizycznej. Na podstawie umowy pobieram od najemcy czynsz oraz opłaty za media związane z tym lokalem. Czy cała wartość tych należności (...)
str. 66
5.
Przychody ze zbycia akcji rozlicza się w PIT-38
Podatnik objęty nieograniczonym obowiązkiem podatkowym, przechodząc kilka lat temu na emeryturę, otrzymał od zakładu pracy pakiet akcji. W tym roku akcje te sprzedał. W jakim (...)
str. 66
6.
Czy ryczałt ewidencjonowany pozbawia prawa do wspólnego opodatkowania małżonków?
Podatnik z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej opłacał przez cztery miesiące 2015 r. ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. W związku z uzyskaniem przychodu z wykonania usługi wyłączającej (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.