Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 22 (406) z dnia 20.11.2015
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Przekształcenie spółki z o.o. w spółkę komandytową - wybrane zagadnienia
Wiele podmiotów gospodarczych z przyczyn ekonomicznych jest zainteresowanych przekształceniem spółki kapitałowej w spółkę osobową. Przekształcenie takie pozwala zmniejszyć obciążenie podatkowe. Porównanie obciążeń podatkowych spółki z (...)
str. 4
1.1.
Regulacje Kodeksu spółek handlowych
Przepisy Kodeksu spółek handlowych przewidują katalog dopuszczalnych form przekształceń spółek handlowych, określony w art. 551 § 1. W ramach możliwych przekształceń form prawnych tych podmiotów (...)
str. 4
1.2.
Sukcesja podatkowa
Stosownie do art. 93a i 93d Ordynacji podatkowej, spółka przekształcona wstępuje we wszelkie przewidziane w przepisach podatkowych prawa i obowiązki spółki przekształcanej, w tym również (...)
str. 4
1.3.
Podatek od niepodzielonych zysków
Przy przekształceniu spółki z o.o. w spółkę komandytową u wspólników może powstać przychód z tzw. niepodzielonych zysków. Stosownie do art. 24 ust. 5 pkt 8 (...)
str. 5
1.4.
Pobór podatku od niepodzielonych zysków
Zwróć uwagę! Od wartości niepodzielonych zysków pobiera się 19% zryczałtowany podatek dochodowy. Spółka komandytowa powstała w wyniku przekształcenia jest obowiązana jako płatnik, pobrać od wartości (...)
str. 6
1.5.
Zeznanie podatkowe spółki przekształconej
Przekształcenie spółki z o.o. w spółkę komandytową - z punktu widzenia zasad rachunkowości - traktowane jest jako zmiana formy prawnej. Na dzień poprzedzający zmianę formy (...)
str. 7
1.6.
Amortyzacja w spółce przekształconej
W przypadku przekształcenia spółki z o.o. w spółkę komandytową w zakresie dokonywania odpisów amortyzacyjnych ustawodawca nakazał spółce osobowej stosować zasadę kontynuacji w zakresie ustalania: wartości (...)
str. 8
2.
Premie i nagrody wypłacone z dochodu po opodatkowaniu są kosztem uzyskania przychodów
NSA w uchwale z 22 czerwca 2015 r., sygn. akt II FPS 3/15 podjętej w składzie siedmiu sędziów, przesądził, że nagrody i premie wypłacone pracownikom (...)
str. 8
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.1.
Ulga na nowe technologie zastąpiona odliczaniem kosztów na działalność badawczo-rozwojową
Ustawa nowelizująca uchyla art. 26c updof, co oznacza, że dotychczasowa ulga na nowe technologie zostanie zlikwidowana. Jednak podatnicy, którzy przed końcem 2015 r. nabędą prawo (...)
str. 11
1.2.
Zniesienie opodatkowania wkładów wnoszonych w postaci komercjalizowanej własności intelektualnej
Na podstawie art. 13 ustawy nowelizującej, podatnik (podmiot komercjalizujący), który w 2016 r. albo w 2017 r. wniesie do spółki kapitałowej w formie wkładu niepieniężnego (...)
str. 12
2.
Nagrody otrzymane w "Loterii Paragonowej" wolne od podatku
Z dniem 1 października 2015 r. ruszyła zorganizowana przez Ministerstwo Finansów loteria promocyjna o nazwie "Loteria Paragonowa", która potrwa do 30 września 2016 r. Udział w niej może wziąć każdy, kto (...)
str. 13
3.
Zmiany do ustawy o PIT i ustawy o CIT wprowadzone nową ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym
W wyniku uchwalenia ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. poz. 1688) nowelizacji uległy m.in. przepisy obu (...)
str. 14
4.
Minister Finansów ogłosił normy szacunkowe dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej obowiązujące w 2016 r.
Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, którzy prowadzą działy specjalne produkcji rolnej i nie prowadzą ksiąg, dochód ustalają przy zastosowaniu norm szacunkowych dochodu z określonej (...)
str. 14
5.
Zaniechanie poboru CIT od niektórych dochodów banków centralnych niemających siedziby w Polsce
W Dz. U. z 2015 r. pod poz. 1699 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 7 października 2015 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego (...)
str. 15
6.
Nowa Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług
W Dz. U. z 2015 r. pod poz. 1676 opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 września 2015 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i (...)
str. 15
7.
Ustawodawca ma rok na zmianę przepisu określającego wysokość kwoty zmniejszającej podatek
Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o rozpatrzenie czy art. 27 ust. 1 updof w zakresie, w jakim ustala w pierwszym (...)
str. 15
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Przeliczanie na złote wynagrodzeń pracowniczych poniesionych w walucie obcej
Spółka z o.o. wypłaca pracownikowi wynagrodzenie w walucie obcej. Lista płac jest sporządzana ostatniego dnia miesiąca, za który wynagrodzenie jest należne i tego samego dnia (...)
str. 16
2.
Rozliczenie podatkowe kosztów wynikających z umowy sponsoringu
Spółka z o.o. zawarła umowę sponsoringu. Przekazała placówce medycznej pieniądze na zakup mebli. W zamian placówka świadczy usługi reklamowe spółce przez okres 1 roku, tj. (...)
str. 17
3.
Opodatkowanie odsetek od lokat bankowych przedsiębiorców
Spółka cywilna, której wspólnikami są osoby fizyczne, posiada w banku lokatę typu "overnight". Odsetki od tej lokaty bank wpłaca na rachunek spółki w kwocie brutto (...)
str. 19
3.1.
Odsetki od lokat tworzonych na firmowym rachunku rozliczeniowym
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych wyodrębnia źródła przychodów oraz zasady opodatkowania dochodów (przychodów) z poszczególnych źródeł. I tak, do odrębnych źródeł przychodów należą (...)
str. 19
3.2.
Odsetki od innych lokat tworzonych przez przedsiębiorcę
Zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 2 updof (w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2015 r.), za przychody z kapitałów pieniężnych uważa się odsetki (...)
str. 20
4.
Wybór alternatywnej metody rozliczania odsetek w stosunku do przepisów o niedostatecznej kapitalizacji
Spółka z o.o., której rok podatkowy jest tożsamy z rokiem kalendarzowym, w 2014 r. otrzymała pożyczkę od udziałowca (kwota pożyczki została spółce przekazana). Od 2016 (...)
str. 21
5.
Koszty podatkowe - wyjaśnienia organów podatkowych
5.1.
Moment ujęcia w kosztach uzyskania przychodów nagrody rocznej należnej za rok poprzedni
Nagroda roczna za rok poprzedni wypłacona w terminie wynikającym z przepisów prawa pracy, umowy lub innego stosunku prawnego łączącego strony (np. z regulaminu wynagradzania obowiązującego (...)
str. 23
5.2.
Wynagrodzenia działaczy międzyzakładowej organizacji związkowej
Pracodawca objęty działaniem międzyzakładowej organizacji związkowej może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki ponoszone na wynagrodzenia i składki na ubezpieczenia społeczne pracowników działających w międzyzakładowej (...)
str. 24
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Zwrócone koszty wyżywienia w podróży służbowej korzystają ze zwolnienia od podatku tylko do wysokości przysługującej diety
W Przeglądzie Podatku Dochodowego nr 20 z 2015 r., w artykule pt. "Kontrowersje wokół powstania przychodu z tytułu bezpłatnego wyżywienia w podróży służbowej" wskazaliśmy na (...)
str. 25
2.
Opodatkowanie należności wypłacanych członkom rady nadzorczej
2.1.
Wysokość kosztów uzyskania przychodów w związku z pełnieniem funkcji członka rady nadzorczej w kilku spółkach
Pełnię funkcję członka rady nadzorczej w trzech spółkach z o.o. Czy przy ustalaniu zaliczki na podatek od należności z tytułu pełnienia tej funkcji koszty uzyskania (...)
str. 26
2.2.
Określenie wynagrodzenia w formie ryczałtu
Członkowie rady nadzorczej spółdzielni (objęci nieograniczonym obowiązkiem podatkowym) pełnią swoją funkcję na podstawie powołania. Z tego tytułu otrzymują wynagrodzenia w formie miesięcznego ryczałtu określonego jako (...)
str. 27
3.
Koszty pracownicze uwzględnianie przez płatnika i w zeznaniu podatkowym - wybrane problemy
W 2015 r. koszty uzyskania przychodów z tytułu jednego stosunku pracy wynoszą: 111,25 zł miesięcznie, a za rok podatkowy nie więcej niż 1.335 zł (koszty (...)
str. 29
4.
Likwidacja ZFŚS a niewykorzystane środki
Ze względu na zmniejszenie stanu zatrudnienia spółka jawna zamierza w przyszłym roku zrezygnować z tworzenia ZFŚS. Nie będzie też wypłacać świadczenia urlopowego. Prawdopodobnie na rachunku (...)
str. 31
5.
Informacja PIT-11 powinna odzwierciedlać stan faktyczny - interpretacja indywidualna organu podatkowego
W PIT-11 płatnik jest obowiązany do wykazania kosztów uzyskania przychodów w takiej wysokości, w jakiej faktycznie zostały zastosowane przy obliczaniu miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy. (...)
str. 32
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Sprzedaż nieruchomości stanowiącej środek trwały
Spółka z o.o. planuje sprzedać nieruchomość zakupioną w br. Przez parę miesięcy wynajmowała ten obiekt. W dniu oddania w najem nieruchomość była wprowadzona do ewidencji (...)
str. 34
2.
Wybrane problemy z forum dyskusyjnego (www.forum.gofin.pl)
2.1.
Ustalanie daty oddania środka trwałego do używania
[958607] Mam podpisany protokół odbioru środka trwałego z datą 30 września 2015 r., ale na tej maszynie ludzie zaczęli pracować od 5 października 2015 r. (...)
str. 35
2.2.
Opłata rejestracyjna samochodu wykupionego z leasingu
[961531] Czy poniesiona opłata rejestracyjna auta wykupionego z leasingu powinna zwiększać jego wartość początkową (cena zakupu z faktury wykupowej), czy należy zaksięgować ją oddzielnie w (...)
str. 36
3.
Zaliczanie odpisów amortyzacyjnych do kosztów po przekształceniu spółki kapitałowej w spółkę osobową - wyrok NSA
Po przekształceniu spółki kapitałowej w spółkę osobową wspólnik spółki osobowej będzie miał prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów (proporcjonalnie do prawa do udziału w zysku) (...)
str. 37
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Towary handlowe sprowadzane z zagranicy
Zamierzam rozpocząć działalność gospodarczą, w ramach której będę sprowadzał towary handlowe z państw spoza Unii Europejskiej. Podatek dochodowy będę rozliczał na podstawie podatkowej księgi przychodów (...)
str. 39
1.1.
Ewidencja kosztów zakupu w podatkowej księdze
Moment i podstawa ujęcia kosztu w księdze Z § 17 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej (...)
str. 39
1.2.
Koszty związane ze sprowadzeniem towarów z zagranicy
Kosztami uzyskania przychodów w rozumieniu art. 22 ust. 1 updof podlegającymi ujęciu w podatkowej księdze są nie tylko koszty bezpośrednio związane z zakupem towarów handlowych, (...)
str. 40
1.3.
Wycena importowanych towarów
W podatkowej księdze zapisów dokonuje się w języku polskim i w walucie polskiej. Jeżeli zatem podatnik w związku z zakupem i sprowadzeniem towarów z zagranicy (...)
str. 40
2.
Rozliczenie kosztów noclegu pracowników w krajowej podróży służbowej
Pracownicy odbywają krajowe podróże służbowe. Koszty tych podróży są rozliczane na zasadach określonych dla pracowników sfery budżetowej. Jak w podatkowej księdze prowadzonej metodą uproszczoną (kasową) (...)
str. 41
3.
Ujęcie w księdze refundacji wynagrodzenia za zatrudnienie bezrobotnego
Podatnik prowadzący działalność gospodarczą zatrudnił osobę bezrobotną po 50 roku życia. Z urzędu pracy będzie otrzymywał refundację wynagrodzenia tej osoby. Jak ujmować w podatkowej księdze (...)
str. 42
4.
Wartość odziedziczonych towarów handlowych u spadkobierców kontynuujących działalność - odpowiedź na interpelację poselską
U spadkobierców, którzy w celu kontynuowania działalności gospodarczej zmarłego podatnika powołają spółkę niebędącą osobą prawną i wniosą do niej odziedziczone towary handlowe, wartość tych towarów (...)
str. 44
5.
Opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych - wyjaśnienia organów podatkowych
5.1.
Stawka ryczałtu na usługi pomocnicze wykonywane w związku z działalnością podstawową
Skoro dostarczenie towarów służy realizacji podstawowej działalności w zakresie handlu, to przychód z usługi transportowej należy opodatkować taką samą stawką ryczałtu, jak przychód ze sprzedaży (...)
str. 45
5.2.
Odliczanie przez ryczałtowca składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne
Ustalając za dany miesiąc ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, podatnik może od przychodu i podatku odliczyć odpowiednio składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne, które zostały (...)
str. 46
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Składki na ubezpieczenie wierzytelności bez podatku u źródła
Spółka nawiązała kontakty handlowe z nowymi kontrahentami. W celu zabezpieczenia płatności za dostarczany towar ubezpieczyła wierzytelności powstające w wyniku realizacji umów dostaw zawartych z tymi (...)
str. 47
2.
Udostępnianie kontrahentowi zagranicznemu miejsca na reklamę na stronach internetowych - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej, która za wynagrodzeniem udostępnia na stronie internetowej miejsce w celu zamieszczenia treści o charakterze m.in. reklamowym, uzyskuje przychód z tytułu (...)
str. 48
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Przesunięcie nieruchomości między majątkami osobistymi małżonków jako realizacja celu mieszkaniowego
Podatkowe skutki zbycia - uwagi ogólne Przy sprzedaży - w warunkach określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a-c updof - nieruchomości (jej (...)
str. 50
2.
Prawo do ulgi abolicyjnej
Umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania zawierane przez Polskę dopuszczają dwie metody unikania podwójnego opodatkowania, tj. metodę: 1) wyłączenia z progresją oraz 2) proporcjonalnego odliczenia. (...)
str. 53
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Właściwość organu podatkowego w sprawach PIT
Przepisy regulujące opodatkowanie podatkiem dochodowym nakładają na osoby fizyczne występujące w roli podatnika lub/i płatnika szereg obowiązków względem urzędów skarbowych. Chodzi tu w szczególności o obowiązek zapłaty podatku (zaliczki na podatek) oraz (...)
str. 55
2.
Zbycie nieruchomości nabytej w spadku i w drodze podziału
Nabycie nieruchomości w drodze dziedziczenia podlega przepisom o podatku od spadków i darowizn i z tego względu jest obojętne na gruncie podatku dochodowego (art. 2 (...)
str. 58
3.
Wspólnoty mieszkaniowe nie płacą CIT od dochodów przeznaczonych na place zabaw
Ministerstwo Finansów wyjaśniło w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej www.finanse.mf.gov.pl/cit/wyjasnienia-i-komunikaty, że wydatki wspólnoty mieszkaniowej na wyposażenie i utrzymanie placów zabaw są ponoszone w ramach gospodarki (...)
str. 60
4.
Organ podatkowy nie może zmienić wartości nominalnej udziałów objętych za aport o wyższej wartości rynkowej - wyrok NSA
Organ podatkowy nie ma uprawnienia do określenia przychodu w wysokości wartości rynkowej udziałów objętych w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub (...)
str. 61
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Zawiadomienie organu podatkowego o wyborze roku podatkowego
W umowie spółki z o.o. zawartej w formie aktu notarialnego zapisano, że rokiem podatkowym spółki jest rok kalendarzowy oraz że pierwszy rok podatkowy będzie dłuższy (...)
str. 63
2.
Opłata drogowa jako koszt uzyskania przychodów
Samochody ciężarowe, które są środkami trwałymi w mojej firmie, poruszają się m.in. po niemieckich drogach. W Niemczech obowiązuje elektroniczny system opłat drogowych Toll Collect. Dokonałam (...)
str. 64
3.
Termin na złożenie zawiadomienia o wyborze kwartalnych zaliczek przez spółkę z o.o.
Spółka z o.o. była założona w lipcu 2015 r., a w listopadzie tego roku została zarejestrowana w KRS. Chcielibyśmy, aby spółka opłacała zaliczki kwartalne. Czy (...)
str. 64
4.
Podatek od nieruchomości jako koszt podatkowy
Nieruchomość jest wykorzystywana wyłącznie na potrzeby działalności gospodarczej, ale nie została wprowadzona do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Czy podatek od tej (...)
str. 65
5.
Rozliczenie zakupów dokonanych u współmałżonka
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą. W jej ramach zamierza nabyć od swojej żony prawa autorskie do wykonanych przez nią fotografii artystycznych i wzorów graficznych. Czy koszty (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - GRUDZIEŃ 2015 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.12.2015 r. (poniedziałek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za listopad 2015 r. - 21.12.2015 r. (poniedziałek) (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.