Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Poradnik VAT
nr 17 (401) z dnia 10.09.2015
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
A.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
I.
Skutki nieterminowego złożenia informacji podsumowującej
Obowiązek składania krajowych informacji podsumowujących dotyczy od 1 lipca 2015 r. również podatników dokonujących dostaw towarów lub świadczenia usług objętych mechanizmem odwrotnego obciążenia. Informacje podsumowujące (...)
str. 4
B.
OBRÓT KRAJOWY
1.
Na czym polega komis?
Jedną z cywilnoprawnych umów, spotykanych w obrocie gospodarczym jest umowa komisu. Przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizją), w zakresie działalności (...)
str. 5
2.
Obowiązek podatkowy u komisanta i komitenta
W przypadku umowy komisu ustawodawca określił dla komitenta szczególny moment powstania obowiązku podatkowego. Na podstawie art. 19a ust. 5 pkt 1 lit. a) ustawy o (...)
str. 6
3.
Zasady dokumentowania komisu
Dostawy towarów dokonywane w ramach umowy komisu nie podlegają w zasadzie szczególnym zasadom dokumentowania. Komitent powinien więc wystawić fakturę nie później niż 15. dnia miesiąca (...)
str. 6
1.
Czynności wliczane do limitu sprzedaży
Świadczę m.in. usługi w zakresie wynajmowania nieruchomości na cele mieszkaniowe (na własny rachunek). Są to czynności zwolnione z VAT. Czy oznacza to, że nie powinienem (...)
str. 7
3.
Rejestracja na potrzeby VAT
Ze względu na przekroczenie limitu wartości sprzedaży, uprawniającego do zwolnienia z VAT, musiałem zarejestrować się jako czynny podatnik VAT. Złożyłem w sierpniu 2015 r. zgłoszenie (...)
str. 8
4.
Termin rezygnacji ze zwolnienia z VAT
Od początku prowadzenia działalności gospodarczej korzystam ze zwolnienia z VAT. Z początkiem września 2015 r. chciałbym jednak ze zwolnienia tego zrezygnować. Czy mogę taką decyzję (...)
str. 9
IV.
Jak sprawdzić status podmiotu przed zastosowaniem odwrotnego obciążenia?
Nowelizacja ustawy o VAT, jaka weszła w życie z dniem 1 lipca 2015 r. zmodyfikowała brzmienie załącznika nr 11 do ustawy o VAT, zawierającego katalog towarów, wobec których stosuje się mechanizm (...)
str. 9
V.
Problemy z wystawianiem faktur za usługi w zakresie opieki medycznej
Lekarz prowadzi działalność gospodarczą w zakresie indywidualnej praktyki lekarskiej. Nie jest czynnym podatnikiem VAT (wykonuje wyłącznie czynności zwolnione z VAT). Jaki przepis powinien wskazać na (...)
str. 11
VI.
Sprzedaż towarów używanych będących środkami trwałymi firmy – kiedy można stosować procedurę marży?
Przez towary używane w świetle ustawy o VAT rozumie się ruchome dobra materialne nadające się do dalszego użytku w ich aktualnym stanie lub po naprawie, inne niż dzieła (...)
str. 13
1.
Zasady opodatkowania sprzedaży towarów używanych
W art. 120 ustawy o VAT ustawodawca określił zasady szczególnej procedury w zakresie opodatkowania dostawy towarów używanych, przedmiotów kolekcjonerskich, dzieł sztuki i antyków. Istotą tej (...)
str. 14
2.
Jakie dane powinna zawierać faktura VAT marża?
Faktura VAT marża jest dokumentem zawierającym specyficzne - w porównaniu do zwykłych faktur - elementy. Przede wszystkim faktura taka nie zawiera wyszczególnionej kwoty netto, kwoty (...)
str. 15
3.
Sprzedaż środków trwałych a procedura marży
Problemem podatników prowadzących działalność gospodarczą jest ustalenie, czy w przypadku gdy na potrzeby prowadzonej działalności nabyli towar np. na podstawie umowy kupna-sprzedaży, przy sprzedaży tego (...)
str. 15
VII.
VAT w orzecznictwie
1.
Usługi bankowe nie zawsze korzystają ze zwolnienia z VAT
Usługi zlecenia kredytowego nie można uznać za pośrednictwo kredytowe. Zakres przedmiotowy usług bankowych i finansowych nie został bowiem określony w dyrektywie w sprawie VAT, zatem (...)
str. 17
2.
Czy fakturę korygującą można wysłać listem zwykłym?
Podstawową zasadą umożliwiającą obniżenie kwoty podatku należnego w związku ze zwrotem towaru jest posiadanie potwierdzenia odbioru faktury korygującej przez nabywcę. Dopiero gdy uzyskanie przez podatnika (...)
str. 17
C.
KASY REJESTRUJĄCE
VIII.
Problemy Czytelników z fakturowaniem sprzedaży udokumentowanej paragonem fiskalnym
Sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, zgodnie z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT, musi być ewidencjonowana w kasie (...)
str. 19
1.
Czy sprzedaż dla przedsiębiorców można ewidencjonować w kasie rejestrującej?
Sprzedajemy towary zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom. Sprzedaż na rzecz osób prywatnych ewidencjonujemy w kasie fiskalnej. Czy również sprzedaż dla przedsiębiorców (dokumentowana fakturami) może być w tej (...)
str. 20
2.
Ewidencjonowanie faktur wystawionych dla osób fizycznych
Sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej ewidencjonujemy w kasie fiskalnej. Pomimo to, sprzedaż na rzecz tych osób, tak samo jak dla przedsiębiorców dokumentujemy fakturami. (...)
str. 20
3.
Sporządzenie faktury na podstawie paragonu fiskalnego
Dokonujemy sprzedaży na rzecz osób fizycznych, którą ewidencjonujemy w kasie rejestrującej. Na żądanie tych osób wystawiamy również faktury. W jaki sposób należy wystawić fakturę na podstawie paragonu, (...)
str. 21
4.
Czy można wystawić fakturę jeśli zaginął paragon?
Czy możemy odmówić wystawienia faktury, jeśli nabywca zagubił paragon dokumentujący transakcję sprzedaży? Podatnik prowadzący ewidencję przy użyciu kasy fiskalnej zobowiązany jest do dokonania wydruku paragonu (...)
str. 22
1.
Zdarzenia powodujące obowiązek zwrotu ulgi
Podatnicy, którzy wypełniając wszystkie wymagane przez ustawodawcę warunki dokonali odliczenia ulgi przysługującej z tytułu zakupu kasy rejestrującej, mogą jednak w określonych przypadkach stracić prawo do (...)
str. 23
2.
Likwidacja działalności
Zakończenie działalności gospodarczej skutkuje obowiązkiem zwrotu całej ulgi otrzymanej z tytułu zakupu kasy rejestrującej, w sytuacji gdy likwidacja ta jest dokonywana przed upływem 3 lat (...)
str. 24
3.
Zaprzestanie używania kasy
Wymieniony w art. 111 ust. 6 ustawy o VAT, termin "zaprzestanie używania", nie został zdefiniowany w przepisach dotyczących kas. W związku z czym Dyrektor Izby (...)
str. 25
4.
Przerwa w prowadzeniu działalności
Podatnik VAT ma możliwość zawieszenia prowadzenia działalności na podstawie art. 14a ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z (...)
str. 26
5.
Nieterminowy przegląd techniczny kasy
Podstawowe obowiązki, o jakich powinni pamiętać podatnicy użytkujący w prowadzonej działalności kasy rejestrujące zostały określone w art. 111 ust. 3a ustawy o VAT. Oprócz wydruku (...)
str. 26
6.
Sprzedaż przedsiębiorstwa
W myśl § 6 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia w sprawie odliczeń, podatnik dokonujący sprzedaży przedsiębiorstwa lub zakładu (oddziału) ma obowiązek zwrotu ulgi wykorzystanej przy (...)
str. 27
D.
OBRÓT Z ZAGRANICĄ
X.
Zwrot towarów oraz pomyłki na fakturach w transakcjach wewnątrzwspólnotowych
W handlu towarami dość często dochodzi do zwrotu zakupionych produktów. Reklamacje są nieodłączną częścią transakcji towarowych i wnikają najczęściej ze złej jakości produktów bądź ukrytych (...)
str. 28
1.
Korygowanie WDT
W obrocie z zagranicą, w wyniku dokonania dostawy towarów na rzecz unijnych przedsiębiorców, podatnicy wykazują WDT. W sytuacji, gdy w wyniku reklamacji dojdzie do zwrotu (...)
str. 28
2.
Rozliczenie korekty WNT
Obowiązek podatkowy w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów powstaje z chwilą wystawienia faktury przez podatnika podatku od wartości dodanej, a jeżeli warunek ten nie zostanie spełniony, obowiązek (...)
str. 29
XI.
Czytelnicy pytają
1.
Moment powstania obowiązku podatkowego dla WDT realizowanej wraz z transportem
Dokonujemy dostawy towarów na rzecz unijnych nabywców na warunkach EXW. Jesteśmy również odpowiedzialni za organizację transportu tych towarów poza granice kraju. Czy obciążając nabywcę kosztami (...)
str. 31
2.
Import usług reklamowych dokonany przez podatnika zwolnionego z opodatkowania
Jesteśmy szkołą niepubliczną i korzystamy ze zwolnienia z opodatkowania. Nie mamy w związku z tym obowiązku składania deklaracji VAT-7. Dokonaliśmy zakupu usługi reklamowej od unijnego (...)
str. 32
3.
Obowiązki podatnika zwolnionego z opodatkowania dokonującego importu towarów
Nie jestem czynnym podatnikiem VAT ale zamierzam sprowadzać z Ukrainy do Polski słodycze. Czy w związku z tym powinienem zarejestrować się dla potrzeb podatku VAT (...)
str. 34
4.
Nabycie gazu w systemie gazowym od unijnego dostawcy
Spółka nabywa gaz przewodowy od kontrahenta, którego siedziba znajduje się na terytorium innego państwa członkowskiego. Dostawca wystawia fakturę w następnym miesiącu po dokonaniu dostawy towarów. (...)
str. 36
5.
Kurs walut stosowany do zbiorczych faktur korygujących WNT
Unijni kontrahenci przyznają naszej spółce rabaty posprzedażowe, które uzależnione są od osiągnięcia wskazanego w umowie pułapu zakupów. Według jakiego kursu należy dokonać przeliczenia kwot wykazanych (...)
str. 38
6.
Data powstania obowiązku podatkowego w eksporcie
Sprzedaliśmy rosyjskiej firmie towary, które transportował przewoźnik wynajęty przez kontrahenta. Załadunek miał miejsce 29 lipca i tego też dnia wystawiliśmy fakturę ze stawką 0%. Posiadamy (...)
str. 39
E.
PORADY I KOMENTARZE
XII.
Zaliczki w przypadku zmiany sposobu rozliczeń z miesięcznego na kwartalny
Podatnicy VAT, o których mowa w art. 15 ustawy o VAT - zgodnie z art. 99 ust. 1 ustawy - mają obowiązek składać w urzędzie (...)
str. 40
F.
VAT OD PODSTAW
XIII.
Jakie podmioty podlegają przepisom ustawy VAT?
Jedną z głównych zasad opodatkowania podatkiem VAT jest zasada powszechności. Zgodnie z nią podatek VAT płacą wszyscy podatnicy dokonujący sprzedaży towarów i usług, bez względu (...)
str. 44
1.
Definicja podatnika i płatnika VAT
Pojęcie podatnika VAT określone zostało w przepisach art. 15-17 ustawy o VAT. Co do zasady podatnikami VAT są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej (...)
str. 44
2.
Podatnicy wykonujący działalność gospodarczą osobiście
W przepisach ustawy o VAT, prawodawca formułując definicję podatnika posługuje się pojęciem działalności gospodarczej. Zgodnie z art. 15 ust. 2 ustawy o VAT działalność gospodarcza (...)
str. 45
3.
Organy i urzędy administracji publicznej oraz samorządowej
Zgodnie z art. 15 ust. 6 ustawy o VAT nie uznaje się za podatnika organów władzy publicznej oraz urzędów obsługujących te organy w zakresie realizowanych (...)
str. 46
4.
Najem jako działalność gospodarcza
Przejawem działalności gospodarczej, w myśl definicji zawartej w art. 15 ust. 2 ustawy o VAT, jest m.in. wykorzystywanie towarów lub wartości niematerialnych i prawnych w (...)
str. 47
5.
Samoopodatkowanie nabycia niektórych towarów
Zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy o VAT w brzmieniu obowiązującym od 1 lipca 2015 r., podatnikami są także podmioty nabywające towary (...)
str. 47
G.
WZORY PISM I FORMULARZY
XIV.
Dokumentowanie transakcji przez nabywców towarów i usług
Prawidłowe pod względem formalnym oraz zgodne z przepisami ustawy o VAT dokumentowanie transakcji jest jednym z podstawowych obowiązków podatników VAT. Zasadniczo ustawa o VAT nakłada (...)
str. 49
1.
Przypadki, w których nabywca wystawia faktury
Czynność, w ramach której to nabywca towaru czy usługi a nie ich dostawca dokumentuje transakcję nazywana jest powszechnie samofakturowaniem. Aby istniała możliwość wystawienia "za podatnika" (...)
str. 49
2.
Samofakturowanie na rzecz podatnika zwolnionego z VAT
Przepis art. 106d ustawy o VAT, stanowiący o prawie do wystawiania faktur przez nabywców towarów i usług, nie stawia szczególnych wymagań co do statusu prawnego (...)
str. 49
3.
Umowa w sprawie wystawiania faktur przez nabywcę
Podstawą do stosowania samofakturowania przez podatników dokonujących transakcji podlegających opodatkowaniu VAT, jest umowa zawarta pomiędzy dostawcą i nabywcą towarów czy usług. Umowę tę należy zawrzeć (...)
str. 50
H.
PODATEK AKCYZOWY
XV.
Obowiązki akcyzowe związane z dostawą wewnątrzwspólnotową olejów smarowych
Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 12 ustawy o podatku akcyzowym procedura zawieszenia poboru akcyzy to procedura stosowana podczas produkcji, magazynowania, przeładowywania i przemieszczania (...)
str. 52
1.
Dokumenty stosowane przy przemieszczaniu olejów smarowych w procedurze zawieszenia poboru akcyzy
Zasady stosowania procedury zawieszenia poboru akcyzy w trakcie przemieszczania wyrobów akcyzowych zostały uregulowane w art. 41 ustawy. Zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy, jeżeli (...)
str. 52
2.
Zabezpieczenie akcyzowe przy dostawie olejów smarowych
Podmiotem zobowiązanym do złożenia zabezpieczenia akcyzowego w przypadku przemieszczania olejów smarowych w procedurze zawieszenia poboru akcyzy jest zgodnie z art. 65 ust. 1 ustawy, podmiot (...)
str. 53
3.
Zakończenie procedury zawieszenia poboru akcyzy
W art. 42 ust. 1 pkt 7 ustawy, ustawodawca wskazał, iż w przypadku dostawy wewnątrzwspólnotowej wyrobów, o których mowa w art. 40 ust. 6, procedura (...)
str. 54
I.
VAT W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
1.
Rozliczenie kosztów paliwa przy nieodpłatnym korzystaniu przez pracownika z samochodu osobowego
Prezes firmy ma podpisaną umowę na korzystanie z osobowego auta służbowego do celów prywatnych. Z zapisów umowy wynika, że pokrywa on koszty paliwa proporcjonalnie do (...)
str. 55
2.
Przekazanie produktów pełnowartościowych na cele promocji i reklamy
W celu promocji i reklamy firma produkcyjna nieodpłatnie wydaje kontrahentom swoje produkty. Na każdym produkcie widnieją dane oraz logo firmy. Przekazywane towary stanowią produkty pełnowartościowe (...)
str. 56
3.
Termin złożenia formularza VAT-26
Nasza firma zakupiła samochód osobowy, który będzie wykorzystywała wyłącznie do działalności gospodarczej. W dniu 1 czerwca 2015 r. otrzymaliśmy fakturę dokumentującą zakup samochodu z terminem (...)
str. 57
4.
Korekta podatku naliczonego od opłaty wstępnej przy zwrocie leasingowanego samochodu osobowego
Spółka dokonała zwrotu leasingowanego samochodu osobowego, od którego odliczyła 60% podatku naliczonego (kwotę 6.000 zł). W związku ze zwrotem pojazdu firma leasingowa w lipcu 2015 (...)
str. 58
5.
Jak określić nazwę usługi na fakturze?
W prowadzonej działalności gospodarczej otrzymujemy faktury, na których nazwa usługi określana jest jako "konsumpcja". Czy faktury z tak określoną nazwą usługi są prawidłowe i czy (...)
str. 59
6.
Odliczenie VAT z faktury zaliczkowej otrzymanej przed rezygnacją ze zwolnienia
Rolnik ryczałtowy w kwietniu 2015 r. wpłacił zaliczkę na poczet zakupu maszyny i otrzymał fakturę zaliczkową. Z dniem 1 czerwca 2015 r. zrezygnował ze zwolnienia (...)
str. 61
7.
Moment powstania obowiązku podatkowego przy usługach licencji udzielonych na 4 lata
W ramach umowy barterowej instytut badań przekaże spółce licencje na korzystanie z systemu, a spółka zobowiąże się do zapewnienia pracownikom i doktorantom instytutu, dostępu do (...)
str. 62
8.
Usługi audytu wewnętrznego a zwolnienie z VAT
Czy świadczenie na podstawie przepisów ustawy o finansach publicznych usług audytu wewnętrznego, których wartość nie przekroczyła 150.000 zł może korzystać ze zwolnienia z VAT? Świadczone (...)
str. 63
9.
Prawo do odliczenia VAT od zakupów inwestycyjnych dokonanych przez uzdrowisko
Uzdrowisko odpłatnie wydzierżawia innej spółce budynek szpitala uzdrowiskowego, w którym prowadzona jest działalność lecznicza zwolniona z VAT. Dzierżawa ta podlega opodatkowaniu VAT według 23% stawki. (...)
str. 65
J.
ZMIANY W PRZEPISACH
XVI.
Kronika legislacyjna
1.
Nowelizacja ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania
W Dzienniku Ustaw z dnia 17 sierpnia 2015 r., pod poz. 1194, opublikowana została ustawa z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o (...)
str. 67
2.
Zmiana rozporządzenia w sprawie zwrotu akcyzy
W Dzienniku Ustaw z dnia 13 sierpnia 2015 r., pod poz. 1159, opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 30 lipca 2015 r. zmieniające rozporządzenie (...)
str. 67
3.
Zmiana ceny 1 m2 powierzchni mieszkalnej
W Dzienniku Urzędowym Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 27 sierpnia 2015 r., pod poz. 34, opublikowany został komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 25 (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.