Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 19 (379) z dnia 01.10.2014
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Odszkodowania i inne należności wypłacane poszkodowanym w wypadku przy pracy - skutki podatkowe
Z prowadzeniem działalności gospodarczej może łączyć się konieczność wypłaty odszkodowania albo innej należności pracownikowi, który w czasie pracy uległ wypadkowi. Przy kwalifikacji tego rodzaju wydatków (...)
str. 4
1.1.
Kiedy świadczenie jest kosztem podatkowym?
Jednorazowe odszkodowania z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych W ustawach o podatku dochodowym, jako niestanowiące kosztów uzyskania przychodów wymienia się m.in. jednorazowe odszkodowania z tytułu wypadków przy pracy i chorób (...)
str. 4
1.2.
Odszkodowanie jako przychód
Świadczenia otrzymane przez pracownika z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej stanowią jego przychód. Przy czym część z nich jest wolna od podatku dochodowego. (...)
str. 8
II.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Przychody w walucie obcej - przeliczanie dla potrzeb ustalania podatkowych różnic kursowych
Przedsiębiorca wystawił fakturę w walucie obcej. Różnice kursowe ustala metodą podatkową. Według jakiego kursu powinien przeliczyć przychód należny i otrzymaną należność dla potrzeb ustalenia różnic (...)
str. 10
1.1.
Przychód wyrażony w walucie obcej
Dla celów podatku dochodowego przychód wyrażony w walucie obcej przelicza się na złote według kursu średniego walut obcych ogłaszanego przez NBP z ostatniego dnia roboczego (...)
str. 10
1.2.
Ustalenie różnic kursowych po otrzymaniu należności w walucie obcej
Przy zastosowaniu metody podatkowej, różnice kursowe powstają, gdy wartość przychodu należnego wyrażonego w walucie obcej po przeliczeniu na złote według kursu średniego ogłaszanego przez NBP jest niższa lub (...)
str. 12
2.
Powypadkowa naprawa samochodu
Samochód ciężarowy będący środkiem trwałym w spółce z o.o., objęty ubezpieczeniem AC, został uszkodzony w wypadku drogowym. Naprawy samochodu spółka dokonała we własnym zakresie. Czy (...)
str. 13
3.
Moment potrącenia kosztu pośredniego
Spółka z o.o. otrzymała od kontrahenta fakturę za usługi marketingowe wykonane w ubiegłym roku. Koszty z tej faktury związane są z ogólną działalnością sprzedażową spółki. (...)
str. 14
4.
Miejsce prowadzenia firmy a koszty uzyskania przychodów
4.1.
Czy koszty używania samochodu są kosztem podatkowym, jeżeli działalność jest prowadzona w miejscu zamieszkania?
Osoba prowadząca działalność gospodarczą (podatnik PIT) ponosi opłaty za wynajem miejsca parkingowego dla samochodu będącego środkiem trwałym. Miejsce parkingowe znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania (...)
str. 16
4.2.
Dojazd do siedziby firmy i z powrotem
Siedziba firmy mieści się poza miejscowością, w której mieszka przedsiębiorca (podatnik PIT). W związku z tym ponosi on koszty dojazdu do firmy i z powrotem. (...)
str. 17
5.
Uiszczenie po terminie składek społecznych, składki zdrowotnej i na Fundusz Pracy
Jestem przedsiębiorcą, podatnikiem PIT. Opłacam składki na własne ubezpieczenia społeczne, składkę na własne ubezpieczenie zdrowotne oraz składkę na Fundusz Pracy. Jak podatkowo rozliczyć te składki, jeżeli uiszczam je z opóźnieniem? (...)
str. 17
6.
Ustawa o informowaniu o cenach towarów i usług zmieniła przepisy ustawy o PIT i CIT
Jestem przedsiębiorcą zobowiązanym do stosowania cen urzędowych. Przeczytałem w prasie fachowej, że dotychczas obowiązująca ustawa o cenach straciła moc w związku z wejściem w życie (...)
str. 20
7.
Zapomoga ze środków obrotowych
Po śmierci członka rodziny pracownik, który znalazł się w trudnej sytuacji finansowej, wystąpił do pracodawcy o przyznanie zapomogi. Uwzględniając wniosek, pracodawca wypłacił zapomogę ze środków (...)
str. 20
8.
Koszty uzyskania przychodów - w wyjaśnieniach organów podatkowych
8.1.
Przedsiębiorca nie pomniejszy przychodów o wydatki na zakup szkieł korekcyjnych
Wydatki na zakup szkieł korekcyjnych, warunkowane stanem zdrowia podatnika, mają charakter osobisty i nie stanowią kosztów uzyskania przychodów z prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. Tak (...)
str. 21
8.2.
Dodatkowe świadczenia na rzecz wysokiej klasy specjalistów
Koszty związane z oddelegowaniem pracownika (będącego obcokrajowcem) do wykonywania pracy w Polsce na rzecz spółki, ponoszone przez spółkę na mocy stosownych porozumień, w tym koszty (...)
str. 22
III.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Świadczenie wypłacone przez niemiecką kasę urlopową polskiemu pracownikowi oddelegowanemu do pracy w Niemczech
Nasza firma (prowadząca działalność w branży budowlanej) oddelegowuje pracowników do pracy w Niemczech. Są oni ubezpieczeni w ZUS w Polsce. Ponadto za oddelegowanych pracowników firma (...)
str. 24
1.1.
Kwalifikacja świadczenia do przychodów ze stosunku pracy
Zgodnie z dyspozycją art. 12 ust. 1 updof, za przychody ze stosunku pracy uważa się wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężną świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty, bez względu na źródło (...)
str. 24
1.2.
Kwestia opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu pracy na terytorium Niemiec
Pracownik oddelegowany przez polskiego pracodawcę do pracy za granicą, który ma miejsce zamieszkania na terytorium Polski (pozostaje polskim rezydentem podatkowym), podlega w naszym kraju nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (...)
str. 25
1.3.
Informacja PIT-11
Jeżeli w świetle postanowień umowy polsko-niemieckiej, dochody uzyskane przez pracownika z pracy wykonywanej na terytorium Niemiec podlegają lub będą podlegały opodatkowaniu w tym państwie, to (...)
str. 26
2.
Ryczałt na pokrycie kosztów dojazdów w podróży służbowej
1) Pracownik do miejscowości będącej celem zagranicznej podróży służbowej dojechał samochodem służbowym. Natomiast po miejscowości docelowej (z uwagi na uliczne "korki") poruszał się tramwajem. Czy (...)
str. 27
3.
Opodatkowanie przychodów ze sprzedaży obrazów własnego autorstwa
Maluję obrazy, z których część chciałbym sprzedać za pośrednictwem serwisów aukcyjnych. Nie prowadzę działalności gospodarczej. Jak powinienem rozliczać podatek dochodowy, jeżeli nabywcą obrazu będzie inna (...)
str. 29
3.1.
Zaliczenie przychodów do właściwego źródła
W przedstawionej sytuacji kluczowe znaczenie ma kwestia zaliczenia uzyskanych przez Czytelnika przychodów do właściwego źródła. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych wyodrębnia bowiem źródła (...)
str. 29
3.2.
Zaliczki na podatek dochodowy i obowiązki płatnika
Twórca, który uzyskuje przychody z praw majątkowych wskazanych w art. 18 updof, nie ma obowiązku samodzielnego wpłacania w ciągu roku zaliczek na podatek dochodowy. Zgodnie (...)
str. 30
4.
Świadczenia na rzecz pracowników agenta pośredniczącego w sprzedaży usług podatnika - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Nagradzanie pracowników agentów, za pośrednictwem których podatnik świadczy usługi turystyczne, nie powoduje u tych osób powstania przychodów korzystających ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68a updof. Wartość przekazanych (...)
str. 31
IV.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Skutki niewłaściwej oceny okresu używania składnika majątku trwałego
Jeśli podatnik stwierdzi, że dany składnik majątku nie będzie przez niego wykorzystywany w działalności gospodarczej dłużej niż rok, to ma prawo wydatki poniesione na jego nabycie (wytworzenie) zaliczyć do kosztów (...)
str. 33
1.1.
Przekwalifikowanie składnika majątku na środek trwały w związku z dłuższym niż zakładano okresem jego używania
Przedsiębiorca zakupił samochód ciężarowy. Ponieważ zamierza zbyć przedmiotowy pojazd przed upływem roku od daty nabycia, ustalił, że przewidywany okres używania tego pojazdu będzie krótszy niż (...)
str. 33
1.2.
Sprzedaż środka trwałego przed upływem roku od wprowadzenia go do ewidencji
Przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą wprowadził do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych samochód osobowy dotychczas używany do celów prywatnych. Po kilku miesiącach podjął (...)
str. 35
2.
Koszty z tytułu amortyzacji środka trwałego sfinansowanego z nadwyżki środków obrotowych
W samorządowym zakładzie budżetowym powstała nadwyżka środków obrotowych, która uchwałą rady miejskiej pozostała w zakładzie z przeznaczeniem na inwestycje i bieżące wydatki. Czy odpisy amortyzacyjne (...)
str. 36
3.
Używanie firmowego samochodu do celów służbowych i prywatnych a amortyzacja - interpretacja indywidualna organu podatkowego
W przypadku samochodu osobowego zakupionego na potrzeby działalności gospodarczej, zaliczonego do środków trwałych i wykorzystywanego w tej działalności oraz do celów prywatnych, podatnik może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów pełne odpisy amortyzacyjne. (...)
str. 37
V.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Jak prowadzić ewidencję przychodów?
Podatnicy opodatkowujący przychody z działalności gospodarczej ryczałtem ewidencjonowanym muszą prowadzić ewidencję przychodów. Obliguje ich do tego art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 20 listopada (...)
str. 40
1.1.
Założenie ewidencji
Ryczałtowcy prowadzą ewidencję przychodów odrębnie na każdy rok podatkowy. Obowiązek prowadzenia ewidencji powstaje od dnia, od którego ma zastosowanie opodatkowanie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (art. 15 ust. 2 ustawy). Jeżeli zatem (...)
str. 40
1.2.
Sposób prowadzenia i zapisy
Ryczałtowcy mogą prowadzić ewidencję przychodów: w sposób tradycyjny, tj. w wersji papierowej, lub   przy użyciu technik informatycznych. Ewidencja przychodów prowadzona w sposób tradycyjny musi być zbroszurowana, a jej karty (...)
str. 41
1.3.
Podsumowanie zapisów i ustalenie ryczałtu
Przychody objęte poszczególnymi stawkami ryczałtu należy wpisywać w ewidencji odrębnie w przeznaczonych do tego kolumnach. Naruszenie tej zasady skutkuje koniecznością ustalenia kwoty ryczałtu od całości przychodów przy zastosowaniu najwyższej (...)
str. 42
1.4.
Przechowywanie ewidencji i dokumentacji księgowej
Ewidencję przychodów oraz dowody, na podstawie których są dokonywane wpisy do ewidencji, a także dowody zakupu towarów, stosownie do okoliczności, przechowuje się w: miejscu wykonywania (...)
str. 42
2.
Ustalenie ceny towarów nabytych przed rozpoczęciem działalności
W ramach rozpoczętej działalności gospodarczej podatnik zamierza zbyć składniki majątku (towary) pierwotnie nabyte do majątku prywatnego. Ich aktualna wartość rynkowa jest wyższa od ceny nabycia. (...)
str. 43
3.
Wstępna opłata leasingowa w podatkowej księdze
Umowa leasingu operacyjnego samochodu zawarta w ramach działalności gospodarczej warunkowała wydanie jej przedmiotu od uiszczenia wstępnej opłaty leasingowej. Czy podatnik postąpił prawidłowo, wykazując jednorazowo w (...)
str. 44
4.
Materiały powierzone przez klienta
Rozpoczynam prowadzenie działalności gospodarczej, w ramach której będę wykonywał usługi przy wykorzystaniu materiałów powierzonych przez klienta. Czy faktycznie materiałów powierzonych nie wykazuje się w podatkowej (...)
str. 45
5.
Ryczałt od przychodów z działalności usługowej w zakresie handlu
Podatnik zamierza rozpocząć działalność handlową. Czy będzie miał prawo opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychody z tytułu prowadzenia sklepu spożywczego, jeżeli w placówce będzie sprzedawany (...)
str. 46
VI.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Czy polska firma powinna pobrać podatek od kwot wypłacanych zagranicznym podmiotom za usługi wykonywane poza Polską?
Uwzględniając stanowisko prezentowane przez organy podatkowe, polska firma powinna każdorazowo pobrać podatek od kwot wypłacanych zagranicznym podmiotom za usługi wymienione w art. 29 ust. 1 (...)
str. 47
1.1.
Ogólne zasady poboru podatku u źródła od należności za usługi niematerialne
Podatek u źródła W myśl jednakowo brzmiących art. 29 ust. 1 pkt 5 updof i art. 21 ust. 1 pkt 2a updop, opodatkowaniu w Polsce zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 20% przychodu podlegają przychody osób zagranicznych (...)
str. 47
1.2.
Organy podatkowe i sądy administracyjne różnią się w ocenie istnienia obowiązku poboru podatku
Aby mówić o ewentualnym poborze podatku u źródła (lub zwolnieniu od poboru), niewątpliwie muszą być spełnione dwa warunki, wskazane w ustawie. Po pierwsze, wypłata wynagrodzenia dotyczyć musi jednego z rodzajów usług (...)
str. 49
2.
Definicja zagranicznego zakładu
Zagraniczny zakład został zdefiniowany w ustawach o podatku dochodowym (PIT oraz CIT) i w poszczególnych umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania. Zazwyczaj mamy więc do czynienia (...)
str. 52
VII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.1.
Wartość darowizny rzeczowej
Spółka z o.o. przekazała fundacji obraz, który wcześniej zakupiła dla celów działalności gospodarczej. Fundacja ta jest organizacją pożytku publicznego i otrzymaną darowiznę przeznaczy na cele (...)
str. 53
1.2.
Dokumentowanie darowizny pieniężnej
Spółka z o.o. przekazała darowiznę pieniężną fundacji, która jest wpisana na listę organizacji pożytku publicznego. Pieniądze przekazano przelewem. W umowie darowizny wskazano, że darowizna będzie (...)
str. 55
2.
Zwolnienia podatkowe w wyjaśnieniach organów podatkowych - wybrane zagadnienia
2.1.
Świadczenia otrzymywane przez podopiecznych organizacji charytatywnych
Do darowizn przekazanych osobom niepełnosprawnym i chorym, a pozyskanym w ramach zbiórek publicznych czy koncertów organizowanych przez organizacje charytatywne nie mają zastosowania przepisy o podatku (...)
str. 56
2.2.
Zwolnienie od podatku nie podlega dziedziczeniu
Spadkobiercy podatnika przejmują przewidziane w przepisach prawa podatkowego majątkowe prawa i obowiązki spadkodawcy. Tak wynika z art. 97 § 1 Ordynacji podatkowej. Sukcesją, o której (...)
str. 57
2.3.
Przekazanie pracownikom strojów służbowych do używania
Pracodawca może podjąć decyzję o używaniu przez pracownika odzieży służbowej, przy czym obowiązek jej używania powinien wynikać z przepisów wewnątrzzakładowych, np. uchwały zarządu itp. Wydanie (...)
str. 57
2.4.
Premia modernizacyjna przy najmie nieruchomości
Na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 133 updof, wolna od podatku dochodowego jest premia termomodernizacyjna, premia remontowa i premia kompensacyjna, uzyskane na podstawie ustawy (...)
str. 57
VIII.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Spełnienie warunków do zastosowania zwolnienia podatkowego po złożeniu PIT-39
W 2012 r. zbyłem mieszkanie nabyte dwa lata wcześniej. Uzyskany dochód wykazałem w zeznaniu PIT-39 i zapłaciłem od tego dochodu podatek. Przed upływem ustawowo określonego terminu wydatkowałem ostatecznie przychód ze zbycia (...)
str. 58
2.
Podatkowe skutki nabycia nieruchomości w drodze zasiedzenia przez osoby fizyczne
Wspólnie z żoną zakupiłem w 1991 r. zabudowaną nieruchomość. Nieruchomość tę wykorzystuję na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. W 2012 r. okazało się, że w rzeczywistości (...)
str. 60
2.1.
Zasiedzenie na gruncie ustawy o PIT
Zasiedzenie jest instytucją prawa cywilnego, która pozwala na nabycie prawa własności, zarówno nieruchomości jak i rzeczy ruchomych, pod warunkiem, że faktyczny posiadacz samoistny (niebędący właścicielem) (...)
str. 60
2.2.
Podatek od spadków i darowizn
Jak już wspomnieliśmy, nabycie przez osoby fizyczne własności rzeczy (w tym nieruchomości) przez zasiedzenie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Obowiązek podatkowy ciąży na (...)
str. 61
3.
Dywidenda otrzymana od krajowej spółki
Spółka z o.o. w br. otrzymała dywidendę od innej krajowej spółki kapitałowej. Spółka wypłacająca dywidendę potrąciła podatek dochodowy. Czy przy ustalaniu dochodu do opodatkowania w (...)
str. 61
4.
Rozliczenie dochodu grupy producentów rolnych
Grupa producentów rolnych w 2013 r. osiągnęła dochód, od którego zapłaciła podatek. W 2014 r. planuje dochód za 2013 r. wydatkować na zakup środków do (...)
str. 62
5.
Stawiennictwo strony postępowania na wezwanie organu podatkowego a koszty podróży
Zagadnienie dotyczące kosztów postępowania przed organami podatkowymi zostało uregulowane w przepisach Ordynacji podatkowej. Z art. 264 Ordynacji podatkowej wynika, że jeżeli dalsze przepisy nie stanowią (...)
str. 63
6.
Minister Finansów wyjaśnia wątpliwości dotyczące kwalifikacji przychodów za udostępnienie miejsca na stronie internetowej
Wynagrodzenie osoby fizycznej za udostępnienie miejsca na stronie internetowej (o ile czynności te nie stanowią przedmiotu działalności gospodarczej), np. w celach reklamowych, należy zaliczyć i (...)
str. 64
IX.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Rozliczenie straty podatkowej z lat ubiegłych przy obliczaniu zaliczek na podatek
Spółka z o.o. w ubiegłym roku poniosła stratę. W pierwszych miesiącach tego roku uzyskała dochód i odliczyła część straty. W kolejnych miesiącach nie osiągnęła dochodu. Prawdopodobnie w rozliczeniu rocznym wykaże stratę (...)
str. 65
2.
Opłacenie kosztów noclegów dla podwykonawców
Spółka z o.o. świadczy (w kraju i za granicą) usługi serwisowania specjalistycznych maszyn. Usługi te wykonują m.in. podwykonawcy. Z umów zawartych z podwykonawcami wynika, że koszty ich noclegów opłacane będą przez spółkę i nie (...)
str. 65
3.
Wydatki na akcesoria dla motocyklisty
Spółka z o.o. posiada motocykl, który jest jej środkiem trwałym. Czy wydatki na nabycie kasku oraz odzieży ochronnej dla osoby użytkującej ten motocykl stanowią koszt uzyskania przychodów? (...)
str. 66
4.
Nagroda o charakterze symbolicznym nie rodzi obowiązku podatkowego
Za działalność na rzecz stowarzyszenia podatnik otrzymał symboliczną nagrodę w postaci statuetki. Czy jej wartość stanowi przychód u osoby otrzymującej? Nie, wartość nagrody, która nie ma wymiaru finansowego, nie stanowi (...)
str. 67
5.
Przejazdy samochodami służbowymi w celu ich parkowania w miejscu zamieszkania pracowników
Na podstawie umowy powierzenia mienia pracownicy będą zobowiązani do parkowania samochodów służbowych w miejscu swojego zamieszkania. Czy w związku ze służbowym charakterem przejazdów z siedziby firmy do miejsca parkowania i z powrotem, u pracowników powstanie (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.