Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 r., godz. 12:14 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 52.491 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 18 (378) z dnia 20.09.2014
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Zmiany w opodatkowaniu dochodów (przychodów) podatników PIT i CIT
Sejm uchwalił ustawę z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)
str. 4
1.1.
Zwolnienia przedmiotowe dotyczące dochodów uzyskanych od  początku 2014 r.
Od dnia następującego po opublikowaniu ustawy nowelizującej z dnia 29 sierpnia 2014 r., obowiązywać zaczną przepisy art. 21 ust. 1 pkt 3, 3e, 49 i (...)
str. 4
1.2.
Inne zmiany w katalogu zwolnień od PIT
Natomiast po upływie 14 dni od ogłoszenia ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. zaczną obowiązywać zmienione przepisy określające zakres zwolnienia od podatku kwot z (...)
str. 5
2.
Stanowisko Ministerstwa Finansów w sprawie opodatkowania bezpłatnych świadczeń na rzecz zleceniobiorcy
Z treści umów zlecenia (o dzieło) często wynika, że oprócz wynagrodzenia należnego zleceniobiorcy, zleceniodawca, w celu prawidłowej realizacji umowy, zapewnia mu bezpłatny nocleg czy przejazd (...)
str. 6
3.1.
Dokumentowanie poniesionych wydatków jako warunek uznania ich za koszt podatkowy
Ustawy o PIT i CIT definiują koszty uzyskania przychodu jako te, które są poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych odpowiednio w art. 23 (...)
str. 7
3.2.
Faktura dokumentująca fikcyjną transakcję
W praktyce koszty działalności gospodarczej najczęściej dokumentowane są fakturami, które co do zasady spełniają warunki formalne wymagane dla uznania za dowód księgowy. Podatnik nie może zaliczyć do kosztów podatkowych kwot z faktur, (...)
str. 9
3.3.
Faktura niezgodna ze stanem faktycznym
W praktyce gospodarczej może zdarzyć się sytuacja, że faktura dokumentuje zaistniałe zdarzenia lecz w wielkościach (wartościach) niezgodnych ze stanem faktycznym. Do takiej sytuacji odniósł się (...)
str. 10
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Nowe zwolnienie od podatku dla podmiotu wdrażającego instrument finansowy w ramach programów polityki spójności
W Dz. U. z 2014 r. pod poz. 1146 opublikowana została ustawa z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki (...)
str. 11
2.
NFZ podmiotem zwolnionym od podatku dochodowego
Za sprawą ustawy z dnia 22 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. (...)
str. 11
3.
Ogłoszono jednolite teksty rozporządzeń odnoszących się do szacowania dochodów podatników PIT i CIT
W Dz. U. z 2014 r. pod poz. 1176 i 1186 opublikowane zostały obwieszczenia Ministra Finansów z dnia 26 czerwca 2014 r. w sprawie ogłoszenia (...)
str. 11
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Podatek od nieruchomości
1.1.
Odroczenie terminu płatności
Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą, z której dochody opodatkowuję według skali podatkowej. W działalności tej wykorzystuję nieruchomość, od której powinienem opłacać podatek od nieruchomości. Jednak wójt (...)
str. 12
1.2.
Umorzenie zaległości podatkowej
Czy w przypadku umorzenia zaległości z tytułu podatku od nieruchomości, umorzoną kwotę powinienem wyłączyć z kosztów podatkowych, czy też zaliczyć do przychodów? Umorzona kwota zaległości (...)
str. 13
2.
Rozliczenie środków uzyskanych na finansowanie inwestycji
Przyznano premię PolSEFF do zakupu składnika majątku w ramach umowy leasingu. Leasing ten podatkowo kwalifikowany jest jako operacyjny, zaś bilansowo jako finansowy. Składnik majątku objęty (...)
str. 14
3.
Refakturowanie kosztów - moment powstania przychodu
Przedsiębiorca świadczył usługi za granicą. Zleceniodawca, zgodnie z umową, pokrył dodatkowe koszty, związane z wyjazdem w celu wykonania tych usług. Wobec tego przedsiębiorca refakturował na (...)
str. 16
4.
Wydatki na organizację części integracyjno-rozrywkowej szkolenia
4.1.
Szkolenie połączone z imprezą integracyjną w kosztach pracodawcy
Spółka zorganizowała szkolenie dla pracowników. Otrzymała fakturę za organizację szkolenia, do której dołączony został szczegółowy kosztorys, obejmujący koszty noclegów, wyżywienia, zespołu muzycznego, występu artystycznego, napojów. (...)
str. 17
4.2.
Wydatek na integrację handlowców z firmą - wyrok WSA
Wydatki poniesione na organizację części integracyjno-rozrywkowej szkolenia dla współpracujących ze spółką handlowców (podmiotów gospodarczych) należy uznać za koszty reprezentacji. Takie wydatki nie mogą więc być (...)
str. 18
5.
Premie kwartalne dla pracowników
Zgodnie z regulaminem wynagradzania spółka jawna wypłaca pracownikom premie kwartalne. Są one naliczane w ostatnim dniu kwartału, albo już po jego zakończeniu, w pierwszych dniach (...)
str. 19
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Koszty uzyskania przychodów ze stosunku pracy
Jednym z elementów wpływających na dochód ze stosunku pracy, ustalany zarówno na potrzeby zaliczki na podatek, jak i rocznego rozliczenia (w PIT-40, PIT-37 lub PIT-36), (...)
str. 21
1.1.
Koszty podstawowe i podwyższone
W 2014 r. podstawowe koszty uzyskania przychodów ze stosunku pracy, gdy pracownik uzyskuje przychody z jednego stosunku pracy (stosunków pokrewnych), wynoszą 111,25 zł miesięcznie, a (...)
str. 21
1.2.
Rozliczenie rzeczywistych wydatków na dojazdy do pracy
Jeżeli roczne koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 22 ust. 2 updof, są niższe od wydatków na dojazd do zakładu lub zakładów pracy (...)
str. 22
1.3.
50% koszty uzyskania przychodów
Podatnicy mogą mieć także prawo do 50% kosztów uzyskania przychodów. Koszty w takiej wysokości przysługują z tytułu: 1) zapłaty twórcy za przeniesienie prawa własności wynalazku, (...)
str. 23
1.4.
Koszty w pytaniach i odpowiedziach
1) Jestem zatrudniony na umowę o pracę w dwóch firmach. W jednej z firm pracuję od kilku lat, a pracę w drugiej podjąłem w czerwcu (...)
str. 24
2.
Koszty wyżywienia pracownika w delegacji - wpływ na przychód ze stosunku pracy
Pracownicy przebywali razem w delegacji. Spali w tym samym hotelu, jednak przedłożyli delegacje na inną kwotę, ponieważ śniadanie doliczane było do ceny noclegu tylko w (...)
str. 27
3.
Ryczałt za jazdy lokalne opodatkowany, lecz nieoskładkowany
Na podstawie zawartej z pracownikiem umowy o używanie prywatnego samochodu osobowego do celów służbowych w jazdach lokalnych, będziemy mu wypłacać ryczałt miesięczny w wysokości 250,74 zł (300 km x 0,8358 zł). Kwota ta została ustalona zgodnie (...)
str. 28
4.
Opodatkowanie wynagrodzenia pracownika będącego jednocześnie członkiem zarządu
Członkom zarządu spółki z o.o. (pełniącym tę funkcję na podstawie aktu powołania), będącym jednocześnie pracownikami tej spółki przyznano wynagrodzenia za pracę w zarządzie. Zadania jakie (...)
str. 31
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Zakup roweru w kosztach działalności
Na potrzeby związane z prowadzoną działalnością gospodarczą można wykorzystywać nie tylko samochód, ale również rower. Pojazd ten jest szczególnie przydatny dla przedsiębiorcy wykonującego usługi w (...)
str. 32
1.1.
Jak rozliczyć wydatki na zakup firmowego roweru?
Przepisy o podatku dochodowym nie zawierają ograniczeń dotyczących zaliczania do kosztów wydatków na zakup roweru. Dlatego też, jeśli przedsiębiorca będzie w stanie udowodnić, że ten (...)
str. 32
1.2.
Rower jako środek trwały
Rower jest środkiem trwałym podlegającym amortyzacji, jeżeli spełnia następujące warunki: stanowi przedmiot własności lub współwłasności podatnika, został nabyty lub wytworzony we własnym zakresie, jest kompletny (...)
str. 32
2.
Prawo do jednorazowej amortyzacji dla spółki komandytowo-akcyjnej
Spółka komandytowo-akcyjna zakupiła środek trwały z grupy 5 KŚT, który chciałaby zamortyzować jednorazowo. Od 1 stycznia 2014 r. spółka z mocy prawa stała się podatnikiem (...)
str. 34
3.
Jak rozliczyć nakłady poniesione na obcy środek trwały?
Spółka z o.o. wyłożyła kostkę brukową na placu przylegającym do jej posesji. Plac jest własnością miasta. Urząd miasta wyraził zgodę na używanie placu na potrzeby (...)
str. 36
4.
Czy budynki połączone łącznikiem mogą tworzyć jeden środek trwały?
Spółka dokonała zakupu zabudowanej nieruchomości składającej się z gruntu i dwóch budynków. Przed oddaniem do używania budynki zostaną połączone łącznikiem. Czy każdy z budynków będzie (...)
str. 37
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Faktury korygujące przychody i koszty w trakcie roku podatkowego u podatnika prowadzącego podatkową księgę
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą rozliczaną w oparciu o podatkową księgę przychodów i przychodów. W ramach tej działalności zarówno wystawia, jak też otrzymuje faktury korygujące dokumentujące (...)
str. 39
1.1.
Korekta kosztów
Ponoszone przez podatnika w ramach prowadzonej działalności gospodarczej koszty zakupu towarów handlowych i materiałów podstawowych niewątpliwie są kosztami uzyskania przychodów w rozumieniu art. 22 ust. (...)
str. 39
1.2.
Zmniejszenie przychodów
Do ewidencji przychodów ze sprzedaży towarów handlowych w podatkowej księdze służy kolumna 7 "wartość sprzedanych towarów i usług". Zapisów w księdze dotyczących tych przychodów dokonuje (...)
str. 40
2.
Czy koszty zakupu karnetów sportowych podlegają wykazaniu w podatkowej księdze?
Karnety dla pracowników Lojalni i zaangażowani pracownicy stanowią siłę przedsiębiorstwa. Aby zbudować taki zespół, pracodawcy sięgają po różne środki. Motywują pracowników, zapewniając im m.in. możliwość (...)
str. 41
3.1.
Zróżnicowanie stawek ze względu na rodzaj działalności
Podatnicy, którzy na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. (...)
str. 42
3.2.
Ustalanie stawki
Działalność usługowa Ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym wyróżnia m.in. działalność usługową, czyli pozarolniczą działalność gospodarczą, której przedmiotem są czynności zaliczone do usług zgodnie z Polską (...)
str. 43
3.3.
Warunki stosowania zróżnicowanych stawek
W praktyce w ramach prowadzonej działalności gospodarczej podatnicy mogą osiągać przychody opodatkowane różnymi stawkami. W takim przypadku zasadą jest, że ryczałt ewidencjonowany ustala się według (...)
str. 46
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Ważne zmiany wprowadzone do polsko-słowackiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania
Od 1 stycznia 2015 r. zaczną obowiązywać zmienione przepisy umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, które wprowadził protokół między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Słowacką o zmianie Umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką (...)
str. 47
2.
Nie ma możliwości rozliczenia w Polsce straty likwidowanego zagranicznego zakładu - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Przepisy ustawy o CIT nie przewidują możliwości odliczenia w Polsce straty, która powstała na skutek działalności zakładu położonego i opodatkowanego za granicą. W konsekwencji straty zagranicznego zakładu nie mogą pomniejszyć dochodu (...)
str. 50
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Ulga odsetkowa - wybrane zagadnienia
Podatnicy, którym w latach 2002-2006 został udzielony kredyt na sfinansowanie określonej ustawowo inwestycji mieszkaniowej, mogą korzystać z ulgi odsetkowej. Polega ona na odliczeniu od:  dochodu opodatkowanego według skali podatkowej (...)
str. 52
1.1.
Wynajęcie mieszkania stanowiącego inwestycję mieszkaniową
W 2006 r. małżonkowie zaciągnęli kredyt hipoteczny i sfinansowali nim zakup mieszkania. W 2014 r. kupili dom jednorodzinny, w którym zamieszali, a mieszkanie chcą wynająć. (...)
str. 52
1.2.
Przeniesienie hipoteki zabezpieczającej kredyt mieszkaniowy
Małżonkowie od 2007 r. korzystają z ulgi odsetkowej, odliczając wydatki na spłatę odsetek od kredytu zaciągniętego w 2006 r. na zakup mieszkania. Dotychczas kredyt był (...)
str. 53
1.3.
Skorzystanie z ulgi poprzez korektę zeznań podatkowych
Podatniczka w grudniu 2006 r. zawarła umowę o kredyt mieszkaniowy na zakup mieszkania od dewelopera. Nie wiedząc o możliwości korzystania z ulgi odsetkowej, nie uwzględniła (...)
str. 53
1.4.
Kontynuowanie odliczeń po zmianie rezydencji podatkowej
Podatnik, na zasadzie praw nabytych, korzysta od kilku lat z ulgi odsetkowej. Zamierza on na stałe (wraz z rodziną) wyjechać z Polski. W związku ze (...)
str. 54
1.5.
Spłata odsetek na rzecz współkredytobiorcy
W 2006 r. małżonkowie wspólnie zaciągnęli kredyt mieszkaniowy na kupno mieszkania. Przez kilka lat oboje korzystali z ulgi odsetkowej. Po rozwodzie, przez dwa lata spłaty (...)
str. 54
2.
Zakres zwolnienia przy wypłacie dwóch zapomóg losowych tej samej osobie fizycznej
Zakład pracy wypłacił w roku podatkowym tej samej osobie dwie zapomogi losowe. Pierwsza z nich została wypłacona, gdy osoba ta była pracownikiem zakładu, a druga (...)
str. 55
3.
Nie ma podatku od odsetek z tytułu nieterminowej wypłaty dodatku wiejskiego - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Odsetki od dodatku wiejskiego nieterminowo wypłaconego uprawnionym nauczycielom zatrudnionym na terenach wiejskich są wolne od podatku dochodowego. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej (...)
str. 57
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Stosowanie zaokrągleń przez płatnika podatku dochodowego
Na podstawie przepisów prawa podatkowego obowiązek obliczenia, poboru i terminowego wpłacenia podatku (zaliczki na podatek) organowi podatkowemu zasadniczo spoczywa na płatnikach. Przykładowo, w odniesieniu do przychodów ze stosunku (...)
str. 58
2.
Wynagrodzenia uzyskane przez biegłego sądowego, nadzorcę sądowego oraz syndyka - ustalenie źródła przychodów
Na zlecenie sądu albo prokuratora (wydane na podstawie właściwych przepisów) wykonuję czynności biegłego sądowego, nadzorcy sądowego oraz syndyka w postępowaniach naprawczych i upadłościowych. Jednocześnie, jako osoba fizyczna, prowadzę działalność (...)
str. 60
2.1.
Regulacje zawarte w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych
W przepisach ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustawodawca wyodrębnia źródła przychodów oraz sposób opodatkowania dochodów z poszczególnych źródeł, w tym m.in.: z działalności (...)
str. 60
2.2.
Dotychczasowe stanowisko organów podatkowych
Przez wiele lat organy podatkowe prezentowały jednolity pogląd, iż wyodrębnienie w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych w katalogu przychodów z działalności wykonywanej osobiście, przychodów osób, którym organ władzy (...)
str. 61
2.3.
Istotna zmiana wykładni
Jednak w ostatnim czasie doszło do zasadniczej i korzystnej dla podatników zmiany wykładni w omawianej sprawie. Najpierw NSA w uchwale z 21 października 2013 r., (...)
str. 62
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Udział w spotkaniu służbowym a przychód z nieodpłatnych świadczeń
Stowarzyszenie planuje zorganizować spotkanie wyjazdowe, które będzie mieć wyłącznie charakter służbowy. Jego celem będzie opracowanie strategii rozwoju jednostki. W spotkaniu wezmą udział wszyscy członkowie stowarzyszenia. Czy (...)
str. 63
2.
Koszty funkcjonowania firmy gdy osoba fizyczna będąca przedsiębiorcą przebywa na zwolnieniu lekarskim
Podatnik PIT prowadzi działalność gospodarczą, z której dochody opodatkowane są według skali podatkowej. Od miesiąca pozostaje na zwolnieniu lekarskim i w związku z tym nie osiąga przychodów z działalności. Czy do kosztów uzyskania przychodu (...)
str. 63
3.
Moment zaliczenia do kosztów podatkowych składek ZUS, gdy termin ich płatności przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy
Przedsiębiorca (podatnik PIT) wypłaca pracownikom wynagrodzenia ostatniego roboczego dnia danego miesiąca. Wynagrodzenia za lipiec br. wypłacił 30 lipca i zaliczył ich wartość do kosztów podatkowych tego miesiąca. Natomiast (...)
str. 64
4.
Rozliczanie kosztów poniesionych przez pracodawcę na urządzenie pokoju socjalnego dla pracowników
Spółka z o.o. zakupiła kuchenkę mikrofalową jako wyposażenie pokoju socjalnego pracowników produkcji pracujących w systemie zmianowym. Cena zakupu nie przekroczyła 3.500 zł. Czy wydatek na ten zakup stanowi (...)
str. 65
5.
Pierwszy rok podatkowy spółki z o.o.
Nowo zawiązana spółka z o.o. rozpocznie działalność w drugiej połowie br. Chcemy, by rok podatkowy spółki pokrywał się z rokiem kalendarzowym. Spółka nie jest jeszcze wpisana do KRS. Czy pierwszy (...)
str. 65
6.
Zwrot nakładów poniesionych na cudzy lokal
Podatniczka poniosła nakłady na lokal należący do jej partnera życiowego. W sytuacji gdy doszło do rozstania, były partner zwrócił podatniczce kwotę odpowiadającą wartości tych nakładów. Czy otrzymana kwota stanowi (...)
str. 66
7.
Wkład niepieniężny do spółki osobowej w postaci zobowiązania do świadczenia usług na jej rzecz
Osoba fizyczna zamierza przystąpić do spółki komandytowej w charakterze komandytariusza, wnosząc jako wkład zobowiązanie do osobistego świadczenia okresowych usług na rzecz tej spółki. Czy nieodpłatne wykonywanie tych usług będzie (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - PAŹDZIERNIK 2014 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.10.2014 r. (wtorek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za wrzesień 2014 r. - 20.10.2014 r. (poniedziałek) (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.