Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 19 marca 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 r., godz. 9:22 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 55.135 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 17 (377) z dnia 01.09.2014
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Które wydatki na usługi doradcze i prawne są kosztami uzyskania przychodu?
Pomoc doradców i prawników wyspecjalizowanych w określonej dziedzinie bywa niezbędna w działalności wielu firm. Jednak wydatki na ich usługi nie zawsze mogą być uznane za (...)
str. 4
1.1.
Koszt podatkowy musi być uzasadniony i właściwie udokumentowany
O tym czy koszty usług doradczych lub prawnych mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów, należy rozstrzygać, mając na uwadze definicję kosztów zawartą w art. (...)
str. 4
1.2.
Pomoc prawna w procesie sądowym
Wydatki ponoszone przez wierzyciela w związku z dochodzeniem na drodze sądowej niezapłaconej przez dłużnika należności, co do zasady, mogą być uznane za koszty podatkowe. Zwróć (...)
str. 5
1.3.
Usługi doradcze przy inwestycji
Istotnym źródłem finansowania inwestycji są środki pozyskane z Unii Europejskiej. Często przy opracowaniu wniosku o przyznanie dotacji niezbędna jest pomoc doradcy. Podatnicy mogą zaliczyć do (...)
str. 6
1.4.
Obsługa prawna przy podwyższaniu kapitału
W przypadku spółek usługi doradcze i prawne mogą być świadczone w procesie podwyższenia kapitału zakładowego. Wydatki na takie usługi są kosztami podatkowymi firmy. Kwestia ta (...)
str. 7
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Zaniechanie poboru podatku PIT i CIT w związku z umowami offsetowymi
Od 12 sierpnia 2014 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 23 lipca 2014 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów podatników (...)
str. 8
2.
Zmiana umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania ze Słowacją
W Dz. U. z 2014 r. pod poz. 1046 opublikowany został protokół między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Słowacką o zmianie Umowy między Rzecząpospolitą Polską a (...)
str. 8
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Rozliczenie wynagrodzeń wypłaconych z opóźnieniem
Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą. Wynagrodzenia wypłacam pracownikom 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który są należne. Z powodu trudności finansowych 10 września br. wypłacę (...)
str. 9
2.
Koszty organizacji imprezy dla pracowników
Nasza firma zorganizowała z okazji święta branżowego imprezę zakładową dla pracowników. W związku z tym poniosła wydatki na catering, zakup piwa, występ zespołu artystycznego i (...)
str. 11
2.1.
Ogólne zasady kwalifikowania kosztów imprezy okolicznościowej
W myśl ogólnej reguły rozpoznawania kosztów podatkowych, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem (...)
str. 11
2.2.
Koszty zakupu alkoholu
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na alkohol (np. piwo) serwowany podczas imprezy zorganizowanej dla pracowników, na ogół oznacza wejście w spór z organem (...)
str. 13
2.3.
Wydatki na występ artystyczny
Kwestia uwzględnienia w kosztach podatkowych wydatków poniesionych na występy artystyczne podczas zorganizowanej dla pracowników imprezy okolicznościowej - jest kontrowersyjna. Przykładowo, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu (...)
str. 13
3.
Rozliczenie zaliczki otrzymanej przez przedsiębiorcę - podatnika PIT
Jestem przedsiębiorcą, podatnikiem PIT oraz VAT. Od kontrahenta otrzymałem zaliczkę na poczet dostawy towaru. Zaliczka pokrywa część jego wartości. Towar przekażę kontrahentowi na początku października. (...)
str. 14
4.
Wierzytelności w działalności gospodarczej
4.1.
Zapłata należności, która została uznana za nieściągalną
Spółka z o.o. dysponując postanowieniem komornika o umorzeniu postępowania egzekucyjnego (w związku z brakiem majątku dłużnika), zaliczyła do kosztów uzyskania przychodów nieściągalną wierzytelność (w kwocie (...)
str. 16
4.2.
Uznanie wierzytelności za nieściągalną
Zdarza się, że małe hurtownie lub osoby prywatne nie płacą nam za otrzymany towar. Nie ma z nimi kontaktu, nie odbierają telefonów ani korespondencji. Prawdopodobnie (...)
str. 17
5.
Zaliczki uproszczone a korygowanie kosztów podatkowych o wartość niesprzedanych towarów
Spółka z o.o. zakupione towary odpisuje w koszty na dzień ich zakupu. Inwentaryzację towarów przeprowadza na koniec roku obrotowego i wówczas koryguje koszty o wartość (...)
str. 18
6.
Kwalifikacja do kosztów podatkowych odsetek od kredytu zaciągniętego na prowadzone inwestycje - wyrok NSA
Zapłacone przez przedsiębiorcę (dewelopera) odsetki od kredytu zaciągniętego na finansowanie inwestycji mieszkaniowych są kosztem pośrednio związanym z przychodem. Tak wynika z wyroku NSA z 15 maja 2014 r., sygn. akt II FSK (...)
str. 19
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.1.
Podmiot zobowiązany do monitorowania podstawy wymiaru składek
Jak wynika z art. 19 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2013 r. (...)
str. 21
1.2.
Procedura rozliczeniowa w miesiącu przekroczenia limitu
Po osiągnięciu przez ubezpieczonego kwoty granicznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, płatnik powinien zaprzestać ich opłacania do końca roku kalendarzowego. W miesiącu, (...)
str. 21
1.3.
Nadpłata składek
W praktyce, czy to na skutek nieuwagi płatnika, czy też braku oświadczenia ze strony ubezpieczonego, może dojść do pobrania składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (...)
str. 23
2.
Opodatkowanie i oskładkowanie świadczeń chorobowych
Za okres niezdolności do pracy spowodowanej chorobą, pracownikowi przysługuje wynagrodzenie za czas choroby albo zasiłek chorobowy. Pomimo spełniania tożsamych funkcji, świadczenia te wykazują różnice w (...)
str. 24
2.1.
Wynagrodzenie za czas choroby
Za czas niezdolności pracownika do pracy wskutek choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną - trwającej łącznie do 33 dni w ciągu roku kalendarzowego, (...)
str. 24
2.2.
Zasiłek chorobowy
Za czas niezdolności do pracy trwającej łącznie dłużej niż 33 dni w ciągu roku kalendarzowego, a w przypadku pracownika, który ukończył 50 rok życia, trwającej (...)
str. 26
3.
Pomoc przy zakupie wyprawki szkolnej - wpływ źródła finansowania na opodatkowanie świadczenia
Wraz z nowym rokiem szkolnym pojawia się konieczność zakupu podręczników i przyborów szkolnych. Wyposażenie dziecka w niezbędne materiały wymaga niemałych nakładów, toteż rodzice chętnie korzystają (...)
str. 27
4.
Zapewnienie przez pracodawcę okularów (soczewek) korygujących wzrok - podatek i składki ZUS
Obowiązki wynikające z przepisów BHP Konieczność zapewnienia pracownikom zatrudnionym na stanowiskach z monitorami ekranowymi okularów korygujących wzrok wynika z rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej (...)
str. 30
5.
Nie każdy dojazd do pracy samochodem służbowym generuje przychód ze stosunku pracy
Spółka z o.o. posiada kilka samochodów dostawczych. Samochodami jeżdżą pracownicy (przedstawiciele handlowi), którzy rozwożą towar po całym województwie. Trasy przejazdu są tak ułożone, że ze (...)
str. 31
6.
Stosowanie kwoty zmniejszającej podatek - problem z forum dyskusyjnego (www.forum.gofin.pl)
[856220] Pracownik na umowę o pracę złożył dzisiaj (11 sierpnia 2014 r.) nowy PIT-2 informujący, że rozpoczął właśnie działalność gospodarczą. Wynagrodzenia płacimy do 27. Od kiedy nie potrącać ulgi? Wybrane wypowiedzi (...)
str. 32
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.1.
Oprogramowanie jako wartość niematerialna i prawna
Katalog wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji jest zamknięty i zawarty w art. 22b updof i art. 16b updop. Oprogramowanie komputerowe nie jest w przepisach (...)
str. 33
1.2.
Kiedy oprogramowanie nie jest wartością niematerialną i prawną?
Z uwagi na brak w ustawach o podatku dochodowym definicji licencji lub praw autorskich kwestia kwalifikacji wydatków związanych z nabyciem oprogramowania komputerowego była przedmiotem interpretacji (...)
str. 34
2.
Utwardzenie placu kostką brukową - remont czy ulepszenie?
Planujemy położyć kostkę brukową na placu przed bramą wjazdową na teren zakładu. Obecnie na tym placu jest droga dojazdowa do bramy wyłożona płytami betonowymi i (...)
str. 36
3.
Jak rozliczyć nakłady na montaż klimatyzatorów?
Spółka z o.o. poniosła nakłady na przystosowanie pomieszczeń wynajętych do prowadzenia działalności medycznej. Jednym z wydatków był montaż klimatyzatorów ściennych, które nie stanowią stałego elementu (...)
str. 37
4.
Wynajmujący nie zwiększy wartości początkowej nieruchomości o wydatki poniesione przez najemcę
Spółdzielnia przez dwa lata wynajmowała lokal na działalność gastronomiczną. Najemca otrzymał lokal w stanie surowym i poniósł nakłady na przystosowanie go do tej działalności. Po (...)
str. 38
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Import towarów - ewidencja i rozliczenie kosztów zakupu
Podatnik posiada fakturę wystawioną przez kontrahenta, dokumentującą import towarów z Chin. Cała kwota wynikająca z faktury została uregulowana w dwóch ratach. Towar poddany odprawie celnej (...)
str. 39
1.1.
Ewidencjonowanie zakupu towarów
Przepis § 17 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz. U. z (...)
str. 39
1.2.
Ustalenie wartości kosztu i różnic kursowych
Stosownie do § 12 ust. 1 i 4 rozporządzenia, w podatkowej księdze zapisów dokonuje się w języku polskim i w walucie polskiej, na podstawie dowodów (...)
str. 40
2.
Składki na Fundusz Pracy opłacane przez przedsiębiorcę
Fundusz Pracy jest państwowym funduszem celowym. Zasady tworzenia oraz opłacania składek na ten Fundusz określa ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia (...)
str. 42
2.1.
Zaliczanie składek do kosztów podatkowych
W rozumieniu art. 22 ust. 1 updof, kosztami uzyskania przychodów z działalności gospodarczej są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła (...)
str. 42
2.2.
Składki w rozliczeniu rocznym podatnika prowadzącego działalność w formie spółki niebędącej osobą prawną
Podatnicy, którzy dochody z działalności gospodarczej opodatkowują według skali podatkowej lub podatkiem liniowym, rocznego rozliczenia podatku dochodowego dokonują odpowiednio w zeznaniu PIT-36 lub PIT-36L. Załącznikiem (...)
str. 43
3.
Faktura za zużycie energii elektrycznej - w podatkowej księdze prowadzonej memoriałowo
Podatnik rozlicza podatek dochodowy na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, w której koszty uzyskania przychodów ewidencjonuje metodą memoriałową. W lipcu 2014 r. otrzymał wystawioną (...)
str. 44
4.
Opłacanie ryczałtu z odrębnych działalności obojga małżonków
Podatnik zamierza rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej i opłacać ryczałt ewidencjonowany. Czy wybór tej formy opodatkowania będzie skuteczny, jeżeli korzysta z niej małżonka podatnika, która prowadzi (...)
str. 45
5.
Koszty naprawy powypadkowej samochodu pokryte z ubezpieczenia
Firma jest czynnym podatnikiem VAT wykonującym wyłącznie czynności opodatkowane VAT. Samochód osobowy będący środkiem trwałym firmy uległ wypadkowi. Ubezpieczyciel przyznał najpierw odszkodowanie w wysokości netto (...)
str. 45
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Opodatkowanie dochodów z działalności prowadzonej w dwóch krajach
Mam zarejestrowaną firmę w Wielkiej Brytanii. Tam przebywałem do końca ubiegłego roku, a teraz mieszkam na stałe w Polsce. W Polsce również zarejestrowałem firmę i (...)
str. 47
1.1.
Obowiązek podatkowy i postanowienia konwencji międzynarodowej
Osoba fizyczna, która ma miejsce zamieszkania na terytorium Polski, na mocy art. 3 ust. 1 updof, podlega obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bez względu (...)
str. 47
1.2.
Rozliczanie zagranicznego dochodu na gruncie ustawy o PIT
Na gruncie ustawy o PIT kwestię unikania podwójnego opodatkowania według metody określonej w powołanej konwencji regulacje art. 27 ust. 8 updof. W świetle tego przepisu, jeżeli podatnik ma miejsce zamieszkania w Polsce i oprócz (...)
str. 48
2.
Podatek od odsetek zapłacony za zagranicznego pożyczkodawcę
Spółka z o.o. zaciągnęła pożyczkę od osoby niepowiązanej ze spółką, która mieszka na Ukrainie. Ponieważ z umowy pożyczki wynika, że kwota odsetek nie podlega żadnym (...)
str. 49
2.1.
Podatek u źródła od wypłacanych odsetek
Na podstawie art. 30a ust. 1 pkt 1 updof, od uzyskanych dochodów (przychodów) z odsetek od pożyczek pobiera się 19% zryczałtowany podatek dochodowy. Podatku tego (...)
str. 49
2.2.
"Ubruttowienie" wypłacanej kwoty i wpłata podatku
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że spółka wypłaca odsetki w kwocie wynikającej z umowy pożyczki, bez pomniejszania tej kwoty o zryczałtowany podatek. Przepisy o podatku dochodowym jednoznacznie określają, że od przychodu należnego osobie (...)
str. 50
2.3.
Podatek zapłacony za pożyczkodawcę jako koszt podatkowy
Warunkiem zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodów jest - stosownie do art. 15 ust. 1 updop - ich związek z prowadzoną działalnością gospodarczą, wpływ (...)
str. 51
3.
Opodatkowanie zagranicznego wspólnika spółki komandytowej
Kilka osób fizycznych, w tym rezydent podatkowy innego państwa, chcą założyć spółkę komandytową. Czy dochód zagranicznego wspólnika polskiej spółki komandytowej będzie opodatkowany w Polsce? Tak. (...)
str. 51
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Kryterium dochodowe w ramach ulgi na dziecko
Rodzic ma prawo do ulgi na każde dziecko: małoletnie, w stosunku do którego w roku podatkowym wykonywał władzę rodzicielską, pełnoletnie, o którym mowa w art. (...)
str. 53
1.1.
Dochody rodziców
Wysokość limitu rocznych dochodów Począwszy od 2013 r. skorzystanie z ulgi prorodzinnej przez rodziców, którzy wykonują władzę rodzicielską w stosunku do jednego małoletniego dziecka lub (...)
str. 53
1.2.
Dochody uczącego się pełnoletniego dziecka
Ewentualne dochody uzyskane przez: małoletnie dziecko oraz dziecko bez względu na jego wiek, które zgodnie z odrębnymi przepisami otrzymuje zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny lub rentę socjalną, (...)
str. 54
2.
Zwolnienie z PIT kwot z tytułu ubezpieczeń majątkowych i osobowych - w wyjaśnieniach organów podatkowych
2.1.
Kwoty z polisy ubezpieczenia na życie otrzymane od zagranicznego ubezpieczyciela
Odszkodowanie z polisy na życie wypłacone przez zagraniczny zakład ubezpieczeń, jeżeli nie obejmuje dochodów z tytułu inwestowania składki ubezpieczeniowej w związku z ubezpieczeniem związanym z (...)
str. 55
2.2.
Odszkodowanie za błąd w sztuce lekarskiej
Świadczenia przyznane na rzecz poszkodowanej błędem lekarskim, wypłacane przez zakład ubezpieczeń w ramach polisy OC szpitala i lekarza, korzystają ze zwolnienia od opodatkowania. Tak uznał (...)
str. 56
2.3.
Sfinansowanie z polisy OC członka zarządu kosztów obrońcy w sprawie karnej
Kwoty wypłacone z polisy ubezpieczenia OC członków zarządu, na pokrycie kosztów obrony w postępowaniu przygotowawczym w sprawie karnej, stanowią po stronie ubezpieczonego przychód wolny od (...)
str. 57
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Sprzedaż działek należących do majątku prywatnego
Wraz z żoną prowadzimy działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej. W 2011 r. zakupiliśmy do wspólnego majątku prywatnego działkę, oznaczoną w ewidencji gruntów jako teren (...)
str. 58
1.1.
Zakwalifikowanie przychodu do właściwego źródła
W przedstawionej sytuacji podstawowe znaczenie ma kwestia, do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować przychód, który małżonkowie uzyskają ze sprzedaży nieruchomości. Do odrębnych źródeł przychodów ustawodawca (...)
str. 58
1.2.
Opodatkowanie dochodu ze sprzedaży "prywatnych" działek
Przy sprzedaży nieruchomości zakwalifikowanej do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a updof, podatek wynosi 19% podstawy obliczenia (...)
str. 59
1.3.
Zwolnienie od podatku
Dochód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości nabytej po 31 grudnia 2008 r., zakwalifikowanej do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 (...)
str. 60
2.
Relacja z dyżuru telefonicznego
1) Zakład pracy wypłaci żonie i dziecku zmarłego pracownika wynagrodzenie i ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Jak zakwalifikować podatkowo wypłacane środki oraz jakie obowiązki będą z tego tytułu ciążyły na wypłacającym? (...)
str. 60
3.
Wybór preferencyjnego opodatkowania w zeznaniu korygującym jest nieskuteczny - wyrok NSA
Oświadczenie o opodatkowaniu dochodów w sposób przewidzianych dla osób samotnie wychowujących dzieci wyrażone w zeznaniu korygującym wniesionym po terminie określonym dla złożenia zeznania rocznego (tj. (...)
str. 62
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Zawiadomienie o wyborze metody ustalania różnic kursowych
Przedsiębiorca (osoba fizyczna) nie złożył do urzędu skarbowego zawiadomienia o wyborze metody ustalania różnic kursowych. Czy w tej sytuacji różnice kursowe, które powstaną na skutek otrzymania należności powinien ustalić (...)
str. 64
2.
Obciążenie z tytułu kary umownej za naruszenie terminu dostawy towarów a koszty podatkowe
Podatnik PIT zawarł umowę na dostawę specjalistycznego towaru. Wielkość zamówienia przekroczyła ilość towaru, jaką producent miał na magazynie. W konsekwencji podatnik musiał czekać z realizacją kontraktu do czasu zakończenia produkcji. (...)
str. 64
3.
Ujęcie do kosztów podatkowych wynagrodzenia wspólnika za prowadzenie spraw spółki jawnej
Na mocy umowy spółki jawnej prowadzenie jej spraw zostało powierzone jednemu ze wspólników. Przysługuje mu z tego tytułu miesięczne wynagrodzenie. Czy u drugiego wspólnika stosownie do przysługującego mu prawa do (...)
str. 65
4.
Przychody z innych źródeł w PIT-36 czy PIT-37?
Pracodawca w związku z rozwiązaniem z pracownikiem stosunku pracy wystawił mu informację PIT-11. Ponieważ już po rozwiązaniu z nim stosunku pracy opłacił za niego składki ZUS (w części, w której powinien je sfinansować pracownik), (...)
str. 66
5.
Przychodów wolnych od podatku nie wykazuje się w informacji PIT-8C
Podatnikowi (osobie prowadzącej rodzinny dom dziecka) przyznano świadczenie pieniężne na podstawie przepisów o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, które korzysta ze zwolnienia od podatku. Okazało się, że było ono nienależne. (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.