Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 8:09 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 16 (376) z dnia 20.08.2014
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Stanowisko Ministerstwa Finansów w sprawie ujmowania w podatkowej księdze faktury otrzymanej przed realizacją dostawy towaru
Zagadnienie związane z wykazaniem zakupu towaru w podatkowej księdze regulują przepisy § 16 i 17 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w (...)
str. 4
2.1.
Zasady przyznawania świadczeń związanych z podróżą służbową
Pracownik będący w krajowej lub zagranicznej podróży służbowej ma prawo do diet oraz zwrotu kosztów: przejazdów, dojazdów środkami komunikacji miejscowej, noclegów, innych niezbędnych udokumentowanych wydatków, (...)
str. 5
2.2.
Ustalanie prawa do diety gdy podróż służbowa przebiega etapami
Prawo do diety zależy od czasu trwania podróży służbowej. Czas trwania podróży krajowej liczy się od jej rozpoczęcia (wyjazdu) do powrotu (przyjazdu) po wykonaniu zadania służbowego. Dieta za dobę podróży krajowej (...)
str. 5
2.3.
Zwrot kosztów wyżywienia
Diety, ustalone na warunkach i w wysokości określonej w rozporządzeniu w sprawie podróży służbowej, są u pracownika przychodem ze stosunku pracy wolnym od podatku dochodowego (...)
str. 6
2.4.
Ryczałt za nocleg w kabinie samochodu
Przemieszczanie się pracownika mobilnego, gdy wyjazd pozostaje w bezpośrednim związku z wykonywaniem pracy, nie jest podróżą służbową. Jednak w przypadku kierowców podróżą służbową jest każde (...)
str. 6
2.5.
Ubezpieczenie pracownika delegowanego za granicę
Rozporządzenie o podróżach służbowych nie obliguje pracodawcy do wykupienia polisy ubezpieczenia dla pracownika. Jeśli jednak taki koszt zostanie poniesiony, to podatkowe skutki takiego zdarzenia u pracodawcy i pracownika w każdym przypadku (...)
str. 7
II.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Data powstania przychodu
Spółka wystawiła fakturę dla kontrahenta krajowego w dniu 29 czerwca 2014 r. Kontrahent pokwitował odbiór towaru w dniu 3 lipca 2014 r. Nabywca odebrał towar (...)
str. 9
2.
Darowizna firmowych składników majątku najbliższej rodzinie
Przedsiębiorca opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych, który planuje pozbyć się środka trwałego (np. samochodu), który był wykorzystywany w działalności gospodarczej może taki składnik sprzedać (...)
str. 10
2.1.
Przekazanie darowizny - skutki podatkowe u darczyńcy
Darowizna jest umową, na podstawie której darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swego majątku. Skuteczność darowizny wymaga jej przyjęcia przez obdarowanego, (...)
str. 10
2.2.
Otrzymanie darowizny - skutki podatkowe u obdarowanego
Do przychodów z tytułu nieodpłatnego nabycia rzeczy lub praw w drodze darowizny zastosowanie mają przepisy ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od (...)
str. 10
2.3.
Oszczędzanie na podatku a obejście prawa
Korzyści wynikające z przekazania darowizny pomiędzy członkami najbliższej rodziny są atrakcyjnym mechanizmem optymalizacji podatkowej wykorzystywanym przez podatników. Nie ma bowiem podatku od spadków i darowizn w związku z darowizną, a obdarowany ma możliwość sprzedać (...)
str. 12
3.
Koszty postępowania sądowego i egzekucyjnego
Spółka z o.o. za uszkodzenie rurociągu będącego jej własnością obciążyła sprawcę odszkodowaniem. Na tę okoliczność wystawiła notę. Rurociąg naprawiła we własnym zakresie, a koszty naprawy (...)
str. 13
4.
Ustalenie przychodów i kosztów uzyskania przychodów u wspólników spółki komandytowej, która nie osiąga zysku
W skład naszej nowopowstałej spółki komandytowej wchodzi trzech wspólników: komplementariusz (spółka z o.o.) z prawem do udziału w zysku rocznym w kwocie 5.000 zł oraz (...)
str. 14
4.1.
Ogólne zasady ustalania dochodu przez wspólnika spółki komandytowej
W myśl przepisów Kodeksu spółek handlowych, spółka komandytowa jest spółką osobową, w której wobec wierzycieli za zobowiązania spółki co najmniej jeden wspólnik odpowiada bez ograniczenia (...)
str. 15
4.2.
Jak rozliczyć przychody i koszty podatkowe, gdy udział w zysku jednego ze wspólników został ustalony w stałej kwocie?
Przepisy Kodeksu spółek handlowych regulujące kwestię udziału wspólników w zysku spółki komandytowej nie mają charakteru bezwzględnie obowiązującego. Oznacza to, że w umowie spółki wspólnicy mogą (...)
str. 16
5.
Grzywna orzeczona przez zagraniczny urząd celny
Czy grzywna pieniężna wymierzona spółce z o.o. przez niemiecki Hauptzollamt za nieprzestrzeganie ustawy o delegowaniu pracowników może stanowić koszt uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o (...)
str. 17
6.
Likwidacja funduszu szkoleniowego
Przepisy ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2013 r. poz. 674 ze zm.) przewidywały (...)
str. 19
7.
W przypadku pożyczki w walucie obcej różnica kursowa powstanie w momencie jej spłaty, a nie wymiany waluty - wyrok NSA
Jeżeli środki pieniężne pochodzą z pożyczki udzielonej w walucie obcej, różnice kursowe powstają wyłącznie przy ostatecznym rozliczeniu pozycji walutowej, tj. spłacie pożyczki. Natomiast wymiana waluty (...)
str. 20
III.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Świadczenia na rzecz byłych pracowników
Emeryci i renciści to grupa, do której byli pracodawcy często adresują świadczenia pieniężne lub rzeczowe. Benefity te, co do zasady, podlegają opodatkowaniu, choć ustawodawca przewidział (...)
str. 21
1.1.
Zasady opodatkowania świadczeń
Byli pracownicy danego zakładu - obecnie pobierający emeryturę lub rentę - mają na ogół prawo korzystania ze świadczeń socjalnych finansowanych z ZFŚS, o ile u (...)
str. 21
1.2.
Świadczenia zarówno od pracodawcy, jak i związku zawodowego
Limit zwolnienia podatkowego uregulowanego w art. 21 ust. 1 pkt 38 updof dotyczy łącznie świadczeń otrzymanych w roku podatkowym zarówno od pracodawcy, jak i związków (...)
str. 22
2.
Wynagrodzenie pracownika młodocianego
Pracownikiem młodocianym jest osoba, która ukończyła 16 lat, a nie przekroczyła 18 lat (art. 190 § 1 Kodeksu pracy). Zwróć uwagę! Zatrudnianie osób młodszych niż szesnastoletnie jest możliwe (...)
str. 23
3.
Umowa zlecenia pomiędzy osobami prywatnymi lub zawarta z przedsiębiorcą poza jego działalnością gospodarczą
Umowa zlecenia to jeden z najczęściej wykorzystywanych kontraktów w obrocie gospodarczym. W myśl art. 734 § 1 Kodeksu cywilnego, przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje (...)
str. 25
3.1.
Zlecenie jako tytuł do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego
Ogólnie rzecz ujmując, jeśli zleceniobiorca nie ma innych tytułów do objęcia ubezpieczeniami społecznymi, wykonywanie umowy zlecenia wiąże się z obowiązkowym objęciem ubezpieczeniami emerytalnym, rentowymi i (...)
str. 26
3.2.
Opodatkowanie umowy zlecenia zawartej między osobami prywatnymi
W sytuacji, gdy umowa zlecenia jest zawarta pomiędzy osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej, profity uzyskiwane przez zleceniobiorcę należą do jednego z dwóch źródeł przychodów: z (...)
str. 27
3.3.
Zlecenie pokrywające się z przedmiotem działalności gospodarczej, lecz wykonywane poza działalnością
Szczególna sytuacja, z punktu widzenia konieczności ustalenia właściwego źródła przychodów oraz ewentualnych obowiązków zleceniodawcy jako płatnika, powstaje wówczas, gdy podatnik będący przedsiębiorcą zawiera umowę zlecenia, (...)
str. 29
4.
Napiwki dla pracowników - zakres obowiązków pracodawcy jako płatnika
Napiwki stanowią tradycyjne, choć nieobowiązkowe i nieuregulowane normami prawa cywilnego świadczenie pieniężne klienta zadowolonego z usługi świadczonej na jego rzecz. Stosowane jest ono najczęściej w (...)
str. 30
4.1.
Napiwki jako przychód ze stosunku pracy
Jak wynika z art. 12 ust. 1 updof, przychodami ze stosunku pracy są wszelkiego rodzaju wpłaty pieniężne oraz wartość pieniężna świadczeń w naturze bądź ich (...)
str. 30
4.2.
Napiwki jako przychód z innych źródeł
Jeżeli pracodawca nie uczestniczy w rozdysponowywaniu napiwków, wówczas wartość otrzymanego świadczenia stanowi u pracownika przychód z tzw. innych źródeł. Przychody tego rodzaju powstają na podstawie (...)
str. 31
5.
Opodatkowanie diet za udział w zebraniu przedstawicieli banku
W banku spółdzielczym najwyższym organem jest zebranie przedstawicieli, które musi się zebrać przynajmniej raz w roku (jako zwyczajne). Uczestnicy zebrania (przedstawiciele) otrzymują dietę w wysokości (...)
str. 31
IV.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Nakłady poniesione na ulepszenie budynku stanowiącego współwłasność
Prowadzę działalność gospodarczą w budynku, który razem z bratem otrzymaliśmy w darowiźnie od naszych rodziców. Mamy równe udziały we własności tego budynku (1/2). Za zgodą (...)
str. 33
1.1.
Wpływ współwłasności na wartość początkową
W opisanej sytuacji mamy do czynienia ze współwłasnością w częściach ułamkowych, która polega na tym, że każdemu ze współwłaścicieli przysługuje, w stosunku do rzeczy wspólnej, (...)
str. 33
1.2.
Zwiększenie wartości początkowej o nakłady poniesione na ulepszenie
Zasady ogólne Wykonane przez Czytelnika prace to rozbudowa budynku, którą należy uznać za ulepszenie w rozumieniu art. 22g ust. 17 updof. Jak stanowi ten przepis wartość początkową środka trwałego ustaloną zgodnie (...)
str. 33
2.
Wydatki poniesione na wykończenie budynku a prawo do indywidualnej stawki amortyzacyjnej
Kupiłem budynek mieszkalny, który będzie środkiem trwałym w działalności gospodarczej polegającej na wynajmowaniu mieszkań. Jest to nowy budynek, ale przed rozpoczęciem jego użytkowania musiałem wylać (...)
str. 35
3.
Likwidacja nie w pełni zamortyzowanego środka trwałego
Spółka z o.o. posiada budynek, w którym mieści się stołówka. Budynek od dawna nie był używany i jest w bardzo złym stanie technicznym. Prowadzenie stołówki nie było przedmiotem działalności spółki. (...)
str. 37
4.
Prawo do jednorazowej amortyzacji przy prywatnym najmie
Poza działalnością gospodarczą wynajmuję mieszkanie. Od dochodu z tego tytułu płacę podatek na zasadach ogólnych. W tym roku mieszkanie wyposażyłem w nowe meble. Czy mam (...)
str. 38
5.
Podatnik może amortyzować budynek częściowo oddany do użytkowania - kolejny korzystny wyrok NSA
Podatnik, który uzyskał pozwolenie na użytkowanie części budynku, może uwzględniać w kosztach uzyskania przychodu odpisy amortyzacyjne od tej części. Tak wynika z wyroku NSA z (...)
str. 39
V.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Moment powstania przychodu z tytułu sprzedaży ratalnej
Podatnik rozpoczął prowadzenie działalności handlowej. W celu zwiększenia przychodów zamierza umożliwić klientom nabywanie towarów w systemie ratalnym. Czy moment powstania i ewidencjonowania przychodu w podatkowej (...)
str. 40
2.
Wsparcie finansowe z PFRON
2.1.
Refundacja składek ZUS osoby prowadzącej działalność gospodarczą
Czy osoba niepełnosprawna prowadząca działalność gospodarczą musi wykazać w podatkowej księdze kwoty otrzymane z PFRON tytułem refundacji składek ZUS? Sposób rozliczenia kwoty refundacji zależy od (...)
str. 41
2.2.
Dofinansowanie do wynagrodzenia niepełnosprawnego pracownika
Podatnik w ramach działalności gospodarczej, którą rozlicza na zasadach określonych w ustawie o PIT, zamierza zatrudnić na pełny etat niepełnosprawnego pracownika. Czy w razie otrzymania (...)
str. 42
3.
Koszty związane z najmem lokalu
3.1.
Wydatki na ulepszenie wynajmowanego lokalu
Podatnik uzyskał zgodę na prowadzenie sklepu spożywczego w wynajętym lokalu. Jak powinien rozliczyć w podatkowej księdze koszty poniesione na przystosowanie lokalu na potrzeby tej działalności, (...)
str. 43
3.2.
Czynsz najmu
1) Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w wynajętym lokalu. Zgodnie z umową, wynajmujący wystawia fakturę za czynsz ostatniego dnia miesiąca za dany miesiąc, natomiast podatnik będzie (...)
str. 43
3.3.
Dokumentowanie kosztów mediów
Czy podatnik, który prowadzi działalność gospodarczą w lokalu wynajętym od osoby fizycznej, może wykazywać w podatkowej księdze koszty mediów na podstawie dowodu wewnętrznego, w sytuacji (...)
str. 44
4.
Spłata kredytu poręczonego w wykonaniu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą polegającą na udzielaniu pożyczek gotówkowych oraz poręczeń finansowych (poręczeń kredytów) osobom fizycznym. Z tytułu udzielanych poręczeń otrzymuje wynagrodzenie, które zalicza do (...)
str. 45
5.
Wynajem rzeczy ruchomych w ramach działalności gospodarczej - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Wynajem przenośnych przyczep, kiosków i pomieszczeń nietrwale związanych z gruntem, będących składnikami majątku w ramach działalności prowadzonej w tym zakresie, można opodatkować ryczałtem od przychodów (...)
str. 46
VI.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Podatek u źródła pobierany przy zakupie programu komputerowego
Czy należy pobrać podatek u źródła od opłaty za licencję na program komputerowy zakupiony od kontrahenta z Australii? Wypłacający w Polsce wynagrodzenie za korzystanie z (...)
str. 47
1.1.
Opodatkowanie należności z tytułu praw autorskich przekazywanych podmiotom zagranicznym
Stosownie do art. 29 ust. 1 pkt 1 updof oraz art. 21 ust. 1 pkt 1 updop, należności przekazywane podmiotom zagranicznym z tytułu m.in. praw (...)
str. 47
1.2.
Należności licencyjne w postanowieniach umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania
W omawianym przypadku odbiorca należności ma rezydencję podatkową w Australii. Zastosowanie znajdzie więc umowa między Rzecząpospolitą Polską a Australią w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i (...)
str. 48
1.3.
Program komputerowy zakupiony na własne potrzeby lub do odsprzedaży
Organy podatkowe uznają, że podatku nie należy pobierać, jeśli program komputerowy jest wykorzystywany na własne potrzeby. Takie stanowisko zajął np. Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach (...)
str. 50
2.
Środek transportu jest urządzeniem przemysłowym - wyrok NSA
Skoro umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania nie definiuje pojęcia "urządzenie przemysłowe", to jego znaczenia należy poszukiwać w ustawie o podatku dochodowym. W tej kwestii ustawodawca (...)
str. 51
VII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Wydatki na używanie samochodu do przejazdów na zabiegi - przesłanki stosowania ulgi rehabilitacyjnej
Podmioty uprawnione do stosowania ulgi Używanie samochodu osobowego przez osobę niepełnosprawną na potrzeby takiej osoby w związku z przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne nie zawsze (...)
str. 52
2.
Kupujący grunt pod zabudowę zagrodową nie skorzysta ze zwolnienia podatkowego - interpretacja indywidualna organu podatkowego
W sytuacji wydatkowania środków ze sprzedaży nieruchomości lub prawa majątkowego na zakup działki przeznaczonej w planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę zagrodową nie dochodzi do realizacji (...)
str. 54
VIII.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Opodatkowanie dywidend wypłacanych na rzecz udziałowca będącego spółką osobową
Spółka z o.o. będzie wypłacać dywidendy. Jednym z jej udziałowców jest spółka komandytowa. Komandytariuszem tej spółki jest osoba fizyczna, a komplementariuszem spółka z o.o. Czy (...)
str. 56
2.
Bezpłatne użytkowanie nieruchomości i rzeczy ruchomych należących do gminy a przychód z nieodpłatnych świadczeń
Spółka z o.o. została utworzona w wyniku przekształcenia publicznego szpitala. Jedynym jej udziałowcem jest gmina. Na podstawie umowy użyczenia gmina przekazała spółce w nieodpłatne używanie (...)
str. 57
3.
Konsekwencje nieekwiwalentnego podziału majątku po rozwodzie
W związku z rozwodem małżonkowie dokonali podziału majątku małżeńskiego w ten sposób, że jeden z nich spłacił udział drugiego i przejął na wyłączną własność lokal mieszkalny. Lokal należał do małżonków krócej niż pięć (...)
str. 58
4.
Ceny transferowe w przypadku kontraktu menedżerskiego
Jesteśmy spółką z o.o., której jedynym udziałowcem i jedynym członkiem zarządu jest ta sama osoba. Osoba ta otrzymuje od spółki wynagrodzenie z tytułu kontraktu menedżerskiego, które do końca 2012 r. było znacznie wyższe (...)
str. 60
5.
Egzekucja komornicza z nadpłaty podatku
Wierzyciel cywilnoprawny (np. spółka z o.o.), którego należność jest stwierdzona tytułem wykonawczym ma prawo do skierowania do komornika sądowego wniosku o wszczęcie egzekucji celem wyegzekwowania (...)
str. 62
IX.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Jest przychód ze stosunku pracy - są koszty jego uzyskania
W sierpniu br. byłemu pracownikowi, który jest już na emeryturze, firma (były pracodawca) wypłaciła dodatek stażowy zaliczany do składników wynagrodzenia. Czy w związku z wypłatą tego dodatku byłemu pracownikowi przysługują (...)
str. 64
2.
Należność z tytułu zwrotu kosztów dojazdu na posiedzenia rady nadzorczej jest wolna od podatku
Czy należności z tytułu zwrotu kosztów dojazdu członków rady nadzorczej na posiedzenia tej rady podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Należności z tytułu zwrotu kosztów dojazdu członków rady (...)
str. 64
3.
Termin złożenia oświadczenie o wyborze ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Od lipca br., w ramach tzw. prywatnego najmu, wynajmuję mieszkanie i pierwszy przychód z tego tytułu uzyskałem w sierpniu. Jednak do 20 sierpnia nie poinformowałem organu podatkowego, że przychody z najmu zamierzam opodatkować (...)
str. 65
4.
Związek zawodowy jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych obowiązanym do składania zeznania
Czy związek zawodowy, który nie prowadzi działalności gospodarczej, ma obowiązek składać zeznanie roczne? Związek zawodowy jest zobowiązany składać zeznanie roczne, niezależnie od tego czy prowadzi działalność gospodarczą, (...)
str. 66
5.
Informacja PIT-11 dla małoletniego
Na okres wakacji zatrudniliśmy małoletniego na umowę zlecenia. Czy informację o wysokości dochodów osiągniętych przez tę osobę należy wystawić na jej przedstawiciela ustawowego (rodzica)? Nie, podatnikiem z tytułu uzyskiwania przychodów na podstawie (...)
str. 66
X.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - WRZESIEŃ 2014 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 8.09.2014 r. (poniedziałek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za sierpień 2014 r. - 22.09.2014 r. (poniedziałek) - wpłacenie zaliczki na podatek za sierpień (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.