Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 19 marca 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 r., godz. 11:05 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 55.135 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 14 (374) z dnia 20.07.2014
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Podatek dochodowy w orzecznictwie sądowym (część I)
1.1.
Nagrody dla pracowników wypłacone z zysku netto
Wydatki na wypłatę nagród dla pracowników, sfinansowane z zysku, spełniają przesłanki zakwalifikowania ich do kosztów uzyskania przychodów. Wydatki takie podatnik ma prawo ująć w kosztach (...)
str. 4
1.2.
O dacie poniesienia kosztu nie mogą decydować przepisy ustawy o rachunkowości
Prowizję od kredytu należy w całości zaliczyć do kosztów podatkowych w dacie dokonania zapisu w księgach rachunkowych, pomimo że w księgach tych część prowizji zostanie (...)
str. 5
1.3.
Nieściągalność wierzytelności nie może być udokumentowana postanowieniem wydanym w odniesieniu do innej wierzytelności
Postanowienie o nieściągalności dokumentuje fakt nieściągalności tylko w odniesieniu do wierzytelności, których dotyczy. Postanowienie to nieuprawdopodabnia nieściągalności innych wierzytelności wobec tego samego dłużnika. Tak wynika (...)
str. 6
1.4.
Wydatek wynikający z "fikcyjnej" faktury nie spełnia przesłanek do uznania go za koszt podatkowy
Faktury nieodzwierciedlające rzeczywistego zdarzenia gospodarczego nie mogą stanowić podstawy do ujęcia wynikających z nich kwot do kosztów uzyskania przychodów. Tak rozstrzygnął NSA w wyroku z 27 marca 2014 r., sygn. akt (...)
str. 8
2.
Ministerstwo Finansów wyjaśnia
W związku z wątpliwościami naszych Czytelników dotyczącymi zagadnień z zakresu podatku dochodowego zwróciliśmy się do Ministerstwa Finansów o zajęcie stanowiska w następujących kwestiach: momentu powstania (...)
str. 9
2.1.
Moment powstania przychodu z tytułu świadczenia usług budowlanych
Ustawy o podatku dochodowym nie określają szczególnego momentu powstania przychodu z tytułu usług budowlanych. Natomiast zgodnie z ogólną zasadą wyrażoną w art. 14 ust. 1c (...)
str. 10
2.2.
Pojazdy samochodowe wykorzystywane do tzw. celów mieszanych
W stosunku do wydatków związanych z pojazdami samochodowymi podatnicy od 1 kwietnia 2014 r. zasadniczo mają prawo odliczyć 50% podatku naliczonego. Ponadto w odniesieniu do niektórych rodzajów pojazdów, w tym m.in. do samochodów osobowych ustawodawca (...)
str. 11
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Zmiana w katalogu zwolnień podatkowych
W Dz. U. pod poz. 773 opublikowana została ustawa z dnia 24 kwietnia 2014 r. o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz (...)
str. 12
2.
Ogłoszenie jednolitego tekstu ustawy o CIT oraz rozporządzenia w sprawie ewidencji przychodów i wykazu środków trwałych
Znaczna liczba zmian wprowadzanych do aktu prawnego lub jego wielokrotne nowelizacje mogą utrudniać stosowanie takiego aktu. Stąd ustawa z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych (...)
str. 12
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Przychody i koszty podatkowe w przypadku zmiany formy opodatkowania
Jestem przedsiębiorcą, podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych. W 2013 r. przychody z prowadzonej przez mnie działalności gospodarczej opodatkowane były ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. W (...)
str. 13
2.
Likwidacja działalności a przepisy o zatorach płatniczych
Zamierzam zlikwidować działalność gospodarczą. Na dzień likwidacji będę posiadał kilka nieuregulowanych zobowiązań. W związku z ich niezapłaceniem w terminie wskazanym przez ustawodawcę zmniejszyłem koszty uzyskania (...)
str. 14
3.
Nagrody dla pracowników kontrahenta
Nasza firma zamierza przekazywać nagrody rzeczowe pracownikom kontrahentów, którzy zamawiają nasze towary. Wartość nagród będzie uzależniona od ilości punktów zebranych za złożone zamówienia na konkretne (...)
str. 15
3.1.
Koszty podatkowe firmy, która sfinansuje nagrody
Zgodnie z ogólną definicją kosztów podatkowych, do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wydatki, które zostały poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła (...)
str. 15
3.2.
Przychód podatkowy u nagrodzonego
Pracownik kontrahenta, któremu firma Czytelników przekaże omawianą nagrodę, uzyska przychód z innych źródeł, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 i art. (...)
str. 16
4.
Utrata przydatności gospodarczej środka trwałego
Spółka z o.o. zajmująca się działalnością produkcyjną zamierza zawrzeć umowę dzierżawy swojego przedsiębiorstwa. W trakcie trwania umowy może się zdarzyć, że dzierżawca wystąpi z wnioskiem (...)
str. 17
5.
Moment powstania przychodu z pobieranych opłat i prowizji
Firma (podatnik CIT) prowadzi działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług udzielania pożyczek pieniężnych osobom fizycznym. Pożyczki te udzielane są na okres od 1 miesiąca do 2 lat. Z tytułu udzielonej pożyczki (...)
str. 18
6.
Straty w środkach obrotowych stwierdzone w wyniku inwentaryzacji
W celu zachowania kontroli nad aktualnym stanem towarów zarząd spółki z o.o. nakazał przeprowadzenie inwentaryzacji na koniec czerwca br. Magazyn towarów jest monitorowany i chroniony (...)
str. 19
7.
Opłata na modernizację stoiska handlowego - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Opłata przekazana przez podatnika jego kontrahentowi na modernizację stoiska, które służy kontrahentowi do sprzedaży produktów podatnika, jest kosztem uzyskania przychodów. Tak wynika z interpretacji indywidualnej (...)
str. 20
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Zmiana terminu wypłaty wynagrodzeń a koszty pracownicze i kwota zmniejszająca podatek
Zgodnie z przepisami prawa pracy wypłaty wynagrodzenia za pracę dokonuje się co najmniej raz w miesiącu, w stałym i ustalonym z góry terminie. Wynagrodzenie za (...)
str. 22
1.1.
Obliczenie zaliczki na podatek przez płatnika
Zasady ustalania wspomnianych zaliczek określa art. 32 updof. Z przepisu tego wynika, że ustalając dochód będący podstawą obliczenia zaliczki, od uzyskanego przez pracownika w danym miesiącu przychodu oraz zasiłków pieniężnych (...)
str. 22
1.2.
Obliczenie podatku w zeznaniu rocznym
Zmiana terminu wypłaty wynagrodzeń może spowodować, że za dany rok pracownik uzyska 11 bądź 13 wypłat wynagrodzeń. Pojawia się więc pytanie, w jakiej wysokości powinien wówczas przyjąć koszty (...)
str. 23
2.
Dla przychodów z innych źródeł PIT-11 czy PIT-8C?
W związku z trudną sytuacją finansową pracodawca przestał wypłacać wynagrodzenia pracownikom. Pracownicy (w tym byli pracownicy) złożyli pozwy do sądu i na podstawie wydanych wyroków (...)
str. 25
3.
Wartość świadczenia w postaci bezpłatnego noclegu
Artystom (nieprowadzącym działalności gospodarczej), z którymi zawieramy umowy o dzieło (występ w spektaklu), zapewniamy na nasz koszt nocleg w hotelu. Obowiązek zapewnienia (sfinansowania) noclegu wynika (...)
str. 26
4.
Kwalifikacja wynagrodzenia członka zarządu pełniącego swą funkcję na podstawie powołania - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Wynagrodzenie przyznane członkom zarządu, którzy pełnią tę funkcję na podstawie stosunku organizacyjnego wynikającego z aktu powołania, należy zaliczyć do przychodów z działalności wykonywanej osobiście, o (...)
str. 28
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.1.
Koszt wytworzenia - definicja
W przypadku wytworzenia środka trwałego we własnym zakresie za wartość początkową przyjmuje się koszt wytworzenia, którego zasady ustalania zostały określone w art. 22g ust. 4 (...)
str. 30
1.2.
Koszt wytworzenia określony przez biegłego - wyjątek od zasady
W przypadku osób fizycznych zdarzają się sytuacje, w których podatnik wprowadza do działalności składnik majątku, który wcześniej wytworzył do użytku prywatnego. Może wówczas mieć trudności (...)
str. 33
1.3.
Metoda uproszczona - tylko nieruchomości mieszkalne
Osoby fizyczne, wykorzystujące w działalności gospodarczej nieruchomości mieszkalne, mogą ustalić ich wartość początkową tzw. metodą uproszczoną. Uregulowania dotyczące ustalania wartości początkowej budynku mieszkalnego lub lokalu (...)
str. 34
2.
Jak rozliczyć wydatki dotyczące zmiany sposobu użytkowania budynku?
Firma produkcyjna jest właścicielem magazynu, w którym po złożeniu wniosku o zmianę sposobu użytkowania budynku realizuje działalność produkcyjną. W związku z tym poniosła wydatki na (...)
str. 35
3.
Czy można przyspieszyć amortyzację samochodu osobowego?
W ramach działalności gospodarczej będę świadczył usługi taksówkowe. Posiadam samochód osobowy, który będzie środkiem trwałym. Zatrudniam dwóch kierowców, z którymi będę pracować na zmianę. Samochód (...)
str. 36
4.
Korekta kosztów z tytułu amortyzacji przedmiotu leasingu finansowego - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Przepisy dotyczące tzw. zatorów płatniczych należy stosować nie tylko do środków trwałych stanowiących własność podatnika, ale również do środków trwałych niestanowiących jego własności będących przedmiotem (...)
str. 37
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Metody ewidencji kosztów w podatkowej księdze
Rozpoczynam działalność gospodarczą i będę prowadził podatkową księgę przychodów i rozchodów. Słyszałem, że księgę można prowadzić metodą uproszczoną (tzw. kasową) lub memoriałową. Na czym polegają (...)
str. 38
1.1.
Metoda kasowa i memoriałowa
Uproszczona (kasowa) metoda ewidencji kosztów polega na tym, że koszty uzyskania przychodów są, co do zasady, potrącane tylko w tym roku podatkowym, w którym zostały (...)
str. 38
1.2.
Koszty ewidencjonowane w sposób szczególny
W odniesieniu do pewnych kategorii kosztów uzyskania przychodów ustalone zostały szczególne zasady rozliczania. W rezultacie sposób ich ujęcia w podatkowych księgach jest niezależny od stosowanej (...)
str. 40
1.3.
Stosowanie i zmiana metody ewidencji kosztów
Wybór metody ewidencjonowania kosztów uzyskania przychodów w podatkowej księdze pozostaje w gestii podatników. Przy czym zasady obowiązujące w ramach wybranej metody należy stosować konsekwentnie (stale) (...)
str. 41
2.
Ewidencja sprzedaży środka trwałego zakupionego z dotacji
Prowadzę działalność gospodarczą i rozliczam podatek na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Zamierzam sprzedać niezamortyzowany środek trwały, którego zakup sfinansowany był dotacją. Czy okoliczność (...)
str. 41
3.
Potwierdzanie odbioru materiałów wykorzystywanych poza zakładem
Spółka jawna wykonuje roboty budowlane. Podatek dochodowy rozlicza na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, którą prowadzi biuro rachunkowe. Z uwagi na wykonywanie usług poza zakładem (siedzibą) spółki, nabywane (...)
str. 42
4.
Stosowanie przepisów o korekcie kosztów do zobowiązań regulowanych bezgotówkowo
Przesłanki, tryb i dowody stanowiące podstawę zmniejszenia kosztów Od 2013 r. podatnicy mają obowiązek korekty kosztów uzyskania przychodów o kwoty nieuregulowanych zobowiązań, które zostały zaliczone (...)
str. 44
5.
Składki społeczne i zdrowotne zapłacone po przekwalifikowaniu umowy o dzieło na umowę zlecenia
W firmie podatnika miała miejsce kontrola ZUS za lata 2010-2012. W wyniku zakwalifikowania przez ZUS umów o dzieło jako umów zlecenia, osoby zatrudnione przez podatnika (...)
str. 45
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.1.
Ogólne zasady opodatkowania
Zasady opodatkowania zagranicznych emerytur i rent regulują ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych i umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Ustalenie kraju, w którym świadczenie (...)
str. 47
1.2.
Opodatkowanie świadczenia w świetle postanowień wybranych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania
USA Umowa między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o uniknięciu podwójnego opodatkowania i zapobieżeniu uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków (...)
str. 48
2.
Odliczenie podatku zapłaconego w państwie, z którym Polska nie ma umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania
Spółka z o.o. otworzyła oddział w kraju, z którym Polska nie ma podpisanej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Za pośrednictwem tego oddziału będzie prowadzić działalność (...)
str. 50
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Wybór podatku liniowego a rozliczenie dochodów przez małżonków oraz prawo do stosowania ulg podatkowych
Podatnik jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę, a jednocześnie rozpoczął w trakcie roku podatkowego prowadzenie działalności gospodarczej. Od dochodów z tej działalności opłaca podatek (...)
str. 52
2.
Odliczanie składek na krajowe ubezpieczenie zdrowotne - wybrane problemy
Podatnicy mają prawo w pierwszej kolejności obniżyć podatek: obliczony wg skali podatkowej lub stawką liniową, oraz   w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych lub karty podatkowej, o kwotę (...)
str. 53
2.1.
Składki zdrowotne opłacone z różnych tytułów
Podatnik jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Dodatkowo rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej niewielkich rozmiarów. Od przychodów z tej działalności opłaca ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. (...)
str. 53
2.2.
Egzekucja składek
Podatnik nie płacił składki na ubezpieczenie zdrowotne z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. W celu wyegzekwowania zaległości ZUS wszczął egzekucję. Czy kwota składek ściągniętych w drodze (...)
str. 54
2.3.
Źródło finansowania składek
Czy podlegają odliczeniu składki na ubezpieczenie zdrowotne, które podatnik pokrywa ze środków finansowych otrzymanych w ramach wsparcia pomostowego? Nie. Podatnik może odliczyć składki na ubezpieczenie (...)
str. 54
2.4.
Składki płatne w okresie zawieszenia działalności
Przez sześć miesięcy podatnik miał zawieszoną działalność gospodarczą, ale skorzystał z możliwości dobrowolnego przystąpienia do ubezpieczenia zdrowotnego i opłacał składkę na to ubezpieczenie. Czy podlegają (...)
str. 55
3.
Resort finansów odpowiada na interpelacje poselskie dotyczące ulg podatkowych
3.1.
Rozliczanie ulgi rehabilitacyjnej z tytułu wydatków na leki
Podatnicy mogą raz na trzy miesiące pobierać faktury dokumentujące zakup leków. Nie będzie zmiany zasad odliczania ulgi na leki ani jej zakresu. Tak stwierdził sekretarz (...)
str. 55
3.2.
Nieodliczona kwota ulgi na dziecko przepada
Nieodliczona od podatku część kwoty ulgi na dziecko nie będzie zwracana podatnikom. Takie stanowisko zajął sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską (...)
str. 56
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Wakacyjna praca dzieci w aspekcie podatku dochodowego
W czasie wakacji dzieci często podejmują pracę zarobkową. Przy czym od osiąganych dochodów muszą zapłacić podatek dochodowy. W aspekcie podatku dochodowego, wakacyjna praca dzieci może (...)
str. 57
2.
Różne formy opodatkowania prywatnego najmu u małżonków
W przypadku gdy małżonkowie objęci wspólnością majątkową, poza działalnością gospodarczą, oddają w najem składniki majątku małżeńskiego, co do zasady, każdy z nich obowiązany jest samodzielnie (...)
str. 58
3.
Problemy opłacających uproszczone zaliczki na podatek
3.1.
Zmiana formy opodatkowania
Jestem przedsiębiorcą, podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych. Opłacam zaliczki na podatek ustalane w uproszczony sposób. W przyszłym roku zmienię formę opodatkowania. Przejdę ze skali (...)
str. 59
3.2.
Korekta zeznania
Podatnik PIT opłaca zaliczki na podatek w uproszczonej formie. W czerwcu tego roku złożył w urzędzie skarbowym korektę zeznania za 2012 r. (złożonego w 2013 (...)
str. 60
3.3.
Połączenie spółek
Spółka kapitałowa (przejmująca) planuje w sierpniu br. połączenie z inną spółką kapitałową (przejmowaną). Rok podatkowy spółki przejmującej jest tożsamy z kalendarzowym. Połączenie spółek zostanie rozliczone metodą łączenia udziałów. (...)
str. 61
3.4.
Określenie podatku należnego w drodze decyzji organu podatkowego
Prowadzimy działalność gospodarczą w formie spółki z o.o. Uiszczamy uproszczone zaliczki na podatek. W lipcu br. otrzymaliśmy decyzję organu podatkowego określającą wysokość podatku należnego za 2012 r. w wysokości wyższej niż wynikająca (...)
str. 62
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Kiedy powstaje przychód z tytułu wystawienia refaktury?
Nasza firma sprzedaje wyroby niemieckiemu kontrahentowi. Na jego zlecenie odebraliśmy z terenu Polski elementy, które mają być poddane w naszej firmie dalszej obróbce, a następnie sprzedane temu kontrahentowi. Przewozu (...)
str. 63
2.
Wydatek na pranie odzieży roboczej
Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom odzież roboczą. Wydatek na jej zakup zalicza do kosztów uzyskania przychodów. Czy koszty prania tej odzieży także może zaliczyć do kosztów podatkowych? Koszty (...)
str. 63
3.
Zatrzymanie nadwyżki środków obrotowych w zakładzie budżetowym
Samorządowy zakład budżetowy wykonuje na terenie gminy zadania w zakresie gospodarki wodociągowo-kanalizacyjnej. Organ stanowiący gminy zwolnił ten zakład z obowiązku wpłaty do budżetu gminy nadwyżki środków obrotowych za rok 2013. (...)
str. 64
4.
Koszty podatkowe od wynagrodzenia za czas choroby
Pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim. 33 dzień zwolnienia, za które pracodawca wypłacał wynagrodzenie za czas choroby, przypadał 15 lipca br. Po tym terminie pracownik otrzymuje zasiłek chorobowy wypłacany przez (...)
str. 65
5.
Kiedy zbycie prywatnych rzeczy używanych jest neutralne podatkowo?
Osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej, w związku z przeprowadzką do innego województwa, zamierza na aukcyjnym portalu internetowym wystawić na sprzedaż część składników swojego prywatnego majątku. Rzeczy te były w posiadaniu tej (...)
str. 65
6.
Strata z prywatnego najmu
Uzyskuję poza działalnością gospodarczą przychody z najmu lokalu, z których dochody opodatkowuję wg skali podatkowej. Z uwagi na brak klientów prawdopodobnie w bieżącym roku poniosę stratę podatkową. Czy stratę tę będę (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - SIERPIEŃ 2014 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.08.2014 r. (czwartek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za lipiec 2014 r. - 20.08.2014 r. (środa) - wpłacenie zaliczki na podatek za lipiec (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.