Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 11 (838) z dnia 10.04.2014
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Broszura Ministerstwa Finansów o odliczaniu VAT od wydatków na samochody
Ministerstwo Finansów wydało broszurę na temat rozliczania VAT od wydatków na samochody. Jest ona dostępna na stronie Ministerstwa Finansów (www.finanse.mf.gov.pl). Będziemy ją opisywać w jednym (...)
str. 4
2.
Wpływ 50% odliczenia VAT na amortyzację samochodu osobowego - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów
W poprzednim numerze Biuletynu Informacyjnego, w opracowaniu pt. "Zmiany w VAT a podatki dochodowe przy wykorzystaniu samochodów osobowych" wyraziliśmy pogląd, że wprowadzone od 1 kwietnia 2014 r. zmiany w rozliczaniu VAT (...)
str. 4
3.
Odliczanie VAT od samochodów w świetle zmian przepisów
Szczegółowo na temat zasad odliczania VAT od wydatków na pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony pisaliśmy w Biuletynie Informacyjnym nr 9 z 20 marca br., w artykule (...)
str. 5
II.
INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH
1.
Opublikowano "nowe" regulacje związane ze zmianami w odliczaniu VAT od wydatków na samochody
1.1. Uchylono przepis umożliwiający stosowanie zwolnienia z VAT przy sprzedaży samochodów W Dzienniku Ustaw z 21 marca 2014 r., pod poz. 369, opublikowano rozporządzenie Ministra (...)
str. 7
2.
Zaniechanie poboru podatku dochodowego od dodatku energetycznego
W Dzienniku Ustaw z 27 marca 2014 r., pod poz. 401, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 21 marca 2014 r. w sprawie zaniechania poboru (...)
str. 8
3.
Dofinansowanie wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników niezależnie od statusu pracodawcy - nowe zasady od 1 kwietnia br.
Z dniem 1 kwietnia br. weszła w życie zmiana w zakresie pomocy udzielanej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w postaci dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych (...)
str. 9
4.
Nowe wzory formularzy zgłoszeń identyfikacyjnych i aktualizacyjnych
W Dzienniku Ustaw z 25 marca 2014 r., pod poz. 383, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 12 marca 2014 r. w sprawie wzorów formularzy (...)
str. 10
5.
Wnioski o dofinansowanie z PFRON wynagrodzeń można składać 5 dni dłużej
Z dniem 1 kwietnia weszły w życie przepisy rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 13 marca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie miesięcznego (...)
str. 11
III.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.1.
Podstawy prawne wypłaty ryczałtu
Przyznanie ryczałtu na jazdy lokalne musi znaleźć potwierdzenie w umowie cywilnoprawnej zawartej między pracodawcą a pracownikiem. Obowiązek podpisania takiej umowy wynika wprost z § 1 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury (...)
str. 11
1.2.
Składki ZUS
Ryczałty na jazdy lokalne nie podlegają oskładkowaniu. To wyłączenie wprowadza § 2 ust. 1 pkt 13 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 18 (...)
str. 13
1.3.
Opodatkowanie ryczałtu za jazdy lokalne
Dla pracownika wartość otrzymanego ryczałtu za jazdy lokalne stanowi przychód ze stosunku pracy. W myśl bowiem art. 12 ust. 1 ustawy o PDOF, do przychodów (...)
str. 14
1.4.
Koszty uzyskania przychodów pracodawcy
Wydatki na ryczałty za jazdy lokalne dla pracowników należą do kosztów pracowniczych, które wykazują związek (zazwyczaj pośredni) z uzyskiwanymi przez pracodawcę przychodami. Wydatki takie pracodawca (...)
str. 14
1.5.
Ewidencja księgowa
Dla celów bilansowych wydatki poniesione na ryczałt za jazdy lokalne należą do kosztów działalności operacyjnej jednostki. Mogą być one zaksięgowane np. w następujący sposób: 1. Zaksięgowanie (...)
str. 15
2.
Refakturowanie usług za media w 2014 r. - rozliczenie podatkowe i ewidencja księgowa
Refakturowanie polega na zafakturowaniu odsprzedaży usług bez doliczania jakiejkolwiek marży. Jest to "przerzucanie" kosztów na podmiot, który rzeczywiście, faktycznie korzystał z danej usługi. Dla celów (...)
str. 17
2.1.
Rozliczenie dla celów VAT
W ustawie o VAT w art. 8 ust. 2a zapisano, że gdy podatnik, działając we własnym imieniu, ale na rzecz osoby trzeciej, bierze udział w (...)
str. 17
2.2.
Skutki w podatku dochodowym
Moment powstania przychodu Ustawy o podatku dochodowym nie odnoszą się do kwestii związanych z refakturowaniem. Ustalając zatem moment, w którym należy wykazać przychód z tytułu (...)
str. 19
2.3.
Ewidencja księgowa
Podobnie jak w przypadku ustaw podatkowych, także i ustawa o rachunkowości nie zawiera regulacji, które wprost odnosiłyby się do sposobu rozliczania operacji związanych z refakturowaniem. (...)
str. 21
IV.
PODATEK VAT
1.
Zasady korygowania VAT w związku ze zmianą sposobu wykorzystywania samochodu obowiązujące od 1 kwietnia 2014 r.
Ostatnia nowelizacja ustawy o VAT, która z dniem 1 kwietnia 2014 r. wprowadziła nowe zasady odliczania VAT od samochodów, wprowadziła też tzw. "system korekt". Jest (...)
str. 21
2.
Od zniszczenia towaru też może powstać obowiązek wykazania VAT należnego - wyrok WSA
Podatnik, który wyprodukuje towar, a następnie zniszczy go na zlecenie zamawiającego za wynagrodzeniem, powinien wykazać VAT należny tak jak przy odpłatnej dostawie towaru. (wyrok WSA (...)
str. 23
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Jak ustalać obowiązek podatkowy przy świadczeniu usług księgowych?
Biuro rachunkowe przyjęło miesięczne okresy rozliczeniowe. Faktury za dany miesiąc wystawia pod koniec tego miesiąca i w tym miesiącu wykazuje VAT należny. Czy świetle przepisów (...)
str. 24
3.2.
Ustalenie kwoty rocznej korekty VAT, gdy podatnik skorygował odliczony VAT w związku z nieuregulowaniem zobowiązania
W 2013 r. dokonałem zakupu usług związanych ze sprzedażą opodatkowaną i zwolnioną z VAT. Odliczyłem VAT stosując wskaźnik proporcji. Ponieważ nie zapłaciłem zobowiązania wynikającego z (...)
str. 26
3.3.
VAT naliczony z faktury zaliczkowej
Organizujemy dla naszych kontrahentów konferencję połączoną z promocją naszych produktów. Konferencja odbędzie się we wrześniu 2014 r. W lutym zapłaciliśmy zaliczkę i od organizatora otrzymaliśmy (...)
str. 27
3.4.
Kiedy odliczyć VAT z faktury za media?
W jakim miesiącu można odliczyć VAT od faktur-prognoz za gaz? Wszystkie faktury zostały wystawione 29.01.2014 r., każda dotyczy (miesiąc sprzedaży) kolejnego miesiąca w roku (styczeń, (...)
str. 28
3.5.
Możliwości oraz warunki stosowania zwolnienia z VAT w zakresie usług kształcenia zawodowego
Proszę o podanie możliwości stosowania zwolnienia z podatku VAT w zakresie prowadzenia kursów kwalifikacyjnych szkolących instruktora sportu lub instruktora rekreacji ruchowej różnych dyscyplin np.: narciarstwa, (...)
str. 29
3.6.
Rozliczenie VAT od importu towarów
Dokonaliśmy zakupu towaru handlowego z kraju trzeciego. Odprawa celna została dokonana pod koniec lutego br., ale towar dotarł dopiero na początku marca br. Kiedy wykazać (...)
str. 31
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Z wyjaśnień organów podatkowych
1.1.
Otrzymanie towaru za 0 zł a przychód z nieodpłatnych świadczeń
Otrzymanie towaru udokumentowanego fakturą o wartości 0 zł w ramach upustu towarowego nie powoduje u podatnika powstania przychodu podatkowego. Takiej transakcji nie można bowiem zakwalifikować (...)
str. 32
1.2.
Rozliczenie własnego złomu z likwidacji materiałów i środków trwałych w przychodach i kosztach
Nie ma podstaw do stwierdzenia, że w momencie przyjęcia na magazyn złomu i oleju przepracowanego powstałego z likwidacji własnych materiałów, środków trwałych i wyposażenia, u (...)
str. 33
1.3.
Wydatki na bony dla pracowników kontrahenta to niestanowiące kosztów uzyskania przychodów koszty reprezentacji
Wydatki na bony dla pracowników kontrahentów, poniesione w celu utrzymania/zwiększenia ilości zamówień składanych w spółce przez tych pracowników, mają na celu wykreowanie pozytywnego wizerunku spółki (...)
str. 34
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
Abonament za monitoring satelitarny pojazdów GPS a koszty podatkowe i VAT
Zawarliśmy z podmiotem krajowym umowę na monitoring satelitarny pojazdów GPS. W którym momencie możemy zaliczyć do kosztów podatkowych miesięczny abonament? Abonament, o którym mowa w (...)
str. 35
2.2.
Materiały (wyroby gotowe) odpisywane w koszty na dzień ich zakupu (wytworzenia)
Dla celów bilansowych materiały odpisujemy bezpośrednio w koszty na dzień ich zakupu, a wyroby gotowe - w momencie ich wytworzenia. Jednocześnie prowadzimy ewidencję ilościowo-wartościową materiałów (...)
str. 37
2.3.
Wynajem samochodu ciężarowego kontrahentowi z kraju spoza UE
Nasza spółka z o.o. planuje rozpoczęcie współpracy z kontrahentem spoza Unii Europejskiej, polegającej na długoterminowym wynajmie samochodów ciężarowych (nasza spółka wynajmowałaby samochody Norwegom). Jak wygląda taka usługa (...)
str. 38
2.4.
Odsetki od zobowiązań, na które utworzono rezerwę
Czy odsetki od zobowiązań, na które utworzono rezerwę, stanowią koszty uzyskania przychodów? Odsetki z tytułu zwłoki w zapłacie zobowiązań, również tych, na które utworzono rezerwę, (...)
str. 40
VI.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Dofinansowanie do wypoczynku dziecka, które w czasie wypoczynku miało ukończone 18 lat - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Dopłata do wypoczynku dzieci i młodzieży do lat 18 jest wolna od podatku, jeśli w którymkolwiek momencie trwania wypoczynku (a nie przez cały jego okres), (...)
str. 41
2.
Zasady dotyczące odliczania wydatków na internet w zeznaniu za 2013 r.
Począwszy od 1 stycznia 2013 r. prawo do ulgi internetowej mają wyłącznie podatnicy, którzy w poprzednich latach nie korzystali z tego odliczenia. • Osoby uprawnione (...)
str. 42
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Opłaty za udzielenie gwarancji - moment ujęcia w kosztach u podatnika prowadzącego podatkową księgę przychodów i rozchodów
Nasza firma prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług budowlanych. Z podatku dochodowego rozliczamy się na podstawie zapisów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. W celu (...)
str. 43
3.2.
Zmiana proporcji udziałów wspólników - skutki w PIT
Zamierzamy prowadzić działalność gospodarczą w formie spółki partnerskiej. Jednakże przed rozpoczęciem tej działalności nie jesteśmy w stanie ostatecznie określić wysokości udziału poszczególnych wspólników w zyskach naszej spółki. Chcielibyśmy, (...)
str. 46
3.3.
Świadczenie usług na rzecz spółki przez jej wspólników prowadzących jednocześnie indywidualną działalność gospodarczą
Prowadzimy działalność w formie spółki partnerskiej. Jednocześnie wspólnicy wykonują indywidualną (jednoosobową) działalność gospodarczą, w ramach której świadczą usługi na rzecz spółki. Czy takie transakcje są dopuszczalne i nie (...)
str. 47
3.4.
Otrzymanie przez przedsiębiorcę dofinansowania do wynagrodzeń pracowników za okres przestoju ekonomicznego a podatek dochodowy
Czy otrzymane przez przedsiębiorcę dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników za okres przestoju ekonomicznego, przyznane na podstawie ustawy z dnia 11 października 2013 r. o szczególnych rozwiązaniach (...)
str. 50
VII.
INNE PODATKI I OPŁATY
1.
Budowle ujawnione podczas inwentaryzacji a podatek od nieruchomości
Istnieją przypadki ujawniania środków trwałych i budowli podczas inwentaryzacji w firmie. Trudno jest określić, od ilu lat są nieujawnione środki trwałe lub budowle, np. ogrodzenie (...)
str. 51
2.
Jeden nakaz płatniczy i dwie decyzje wymiarowe
Współwłaścicielami dwóch działek położonych na terenie miasta są: matka - w udziale 2/3 oraz syn z żoną - w udziale 1/3. Jedna działka nie jest zabudowana, a druga jest (...)
str. 52
VIII.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Niezapłacone odsetki z tytułu pożyczki na budowę środka trwałego
Czy niezapłacone odsetki od pożyczki na sfinansowanie budowy środka trwałego zwiększają jego wartość początkową? Jeżeli tak, to czy dokonując następnie amortyzacji należy stosować w tej (...)
str. 53
2.
Jednorazowy odpis amortyzacyjny u podatnika prowadzącego podatkową księgę przychodów i rozchodów
Kupiliśmy maszynę szwalniczą, która będzie stanowiła środek trwały. Ponieważ jesteśmy małym podatnikiem, chcemy dokonać jednorazowej amortyzacji. Jak ustalić jej wartość początkową jako środka trwałego oraz (...)
str. 55
3.
Wydatki na utworzenie strony internetowej
Jak rozliczyć wydatki na utworzenie strony internetowej? Czy dopuszczalne jest odniesienie wydatku bezpośrednio w koszty również w sytuacji, gdy jego wartość przekracza 3.500 zł? Wydatki (...)
str. 56
4.
Samochód osobowy o wartości nieprzekraczającej 3.500 zł
Czy można jednorazowo odpisać w koszty wydatek na nabycie samochodu osobowego o wartości nieprzekraczającej 3.500 zł i zaliczyć go do środków trwałych? Wydatek na nabycie (...)
str. 57
5.
Podatkowe skutki otrzymania zwrotu nakładów na inwestycję w obcym środku trwałym - interpretacja indywidualna
Jeżeli wartość nakładów na inwestycję w obcy środek trwały zostanie podatnikowi częściowo zwrócona, to odpisy amortyzacyjne dotyczące ww. inwestycji będą podlegały wyłączeniu z kosztów uzyskania (...)
str. 58
IX.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Umowa zlecenia ze studentem
Czy podlega ubezpieczeniu społecznemu i zdrowotnemu pracownica, która wykonuje sporadycznie umowy zlecenia na rzecz naszej firmy, jeśli przebywa na urlopie wychowawczym w naszej firmie, a (...)
str. 60
2.
Kiedy następuje utrata prawa do wynagrodzenia chorobowego?
Czy są przypadki, w których pracownik może zostać pozbawiony prawa do wynagrodzenia chorobowego? Tak. Przy ustalaniu prawa do wynagrodzenia chorobowego stosuje się zasady określone przepisami (...)
str. 61
3.
Wliczenie premii do wynagrodzenia zasadniczego a podstawa wymiaru świadczeń chorobowych
Od 1 stycznia br. zaprzestaliśmy wypłaty premii miesięcznej, która zgodnie z regulaminem premiowania nie była pomniejszana za okresy choroby, a tym samym nie wliczaliśmy jej (...)
str. 62
X.
PRAWO PRACY
1.
Dodatek za nadgodziny dla głównego księgowego
Zatrudnialiśmy główną księgową, w zadaniowym systemie czasu pracy. Oprócz niej w dziale księgowości pracowała jeszcze jedna osoba. W dziale księgowości często pracowano w nadgodzinach, księgowa brała też pracę do (...)
str. 63
2.
Składniki przyjmowane do ustalenia ekwiwalentu za urlop
Pracownik pełnoetatowy złożył wypowiedzenie, które upłynie z końcem kwietnia 2014 r. Do końca umowy nie wykorzysta urlopu. Posiada 10 dni zaległego urlopu za 2013 r. (...)
str. 65
3.
Grafik pracy kierowców przy równoważnym czasie pracy
Obciążenie pracą kierowców, zatrudnionych w mojej firmie przy przewozie warzyw i owoców (samochody do 3,5 tony), zależy od pory roku, podaży tych surowców i popytu (...)
str. 66
XI.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych przy użyciu obcych składników majątku
Osoba prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Posiada wykupione obowiązkowe OC biura rachunkowego. Czy może podpisać z firmą umowę o współpracy na kompleksową obsługę księgową (...)
str. 67
2.
Rozliczenie wyniku finansowego w stowarzyszeniu
Nasze stowarzyszenie powstało w 2006 r. i do końca 2011 r. wykazywało zysk, który przeznaczany był na cele statutowe. W rezultacie za każdy rok następowało przeksięgowanie wyniku na konto 800 (...)
str. 69
3.
Ewidencja zakupu i wycena akcji uznanych za inwestycje długoterminowe
Zakupiliśmy 10 sztuk akcji (imiennych - jest nazwa naszej firmy) o wartości nominalnej 1.000 zł za sztukę (na taką wartość jest zbiorowy odcinek akcji - 10 szt. (...)
str. 71
4.
Rozliczenie sprzedaży lokalu mieszkalnego za długi
Spółdzielnia mieszkaniowa dokonuje licytacji mieszkania po dłużniku, zalegającym z opłatami czynszowymi. Jak prawidłowo zaksięgować te operacje? Czy przychód ze sprzedaży lokalu jest przychodem spółdzielni, a wydatki (koszty (...)
str. 73
5.
Wynik finansowy w związku spółek wodnych
Nasz związek spółek wodnych działa na podstawie ustawy - Prawo wodne. Zgodnie z ustawą o rachunkowości, jesteśmy zobowiązani do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Wykonujemy działalność statutową oraz działalność (...)
str. 74
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.