Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 19 marca 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 18.03.2024 r., godz. 12:09 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 55.135 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 7 (367) z dnia 01.04.2014
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Wydatki gastronomiczne w najnowszych interpretacjach podatkowych i wyrokach sądów
Od wielu lat przy ustalaniu podatku dochodowego kontrowersje wzbudzały wydatki ponoszone na drobne poczęstunki, napoje, a także posiłki podawane podczas spotkań z kontrahentami. Podatnicy często (...)
str. 4
1.1.
Obiad z kontrahentem
Z interpretacji ogólnej Ministra Finansów z 25 listopada 2013 r., nr DD6/033/127/SOH/2013/RD-120521 wynika, że wydatki na drobne poczęstunki (np. ciastka, paluszki, kanapki), napoje (np. kawa, (...)
str. 4
1.2.
Wydatek musi być racjonalny i uzasadniony
Minister Finansów w powołanej interpretacji ogólnej wskazał generalne zasady, którymi należy kierować się przy kwalifikacji wydatków na poczęstunek dla kontrahentów. Natomiast indywidualne przypadki dotyczące możliwości (...)
str. 5
1.3.
Wskazówki, które wynikają z wyroków i interpretacji
Drobny poczęstunek w czasie spotkania w firmie to nie reprezentacja Wydatki na zakup drobnych artykułów spożywczych z przeznaczeniem do sekretariatów firmy (takich jak: cukier, kawa, (...)
str. 6
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Zmiany w ustawach o PIT i CIT w związku z nowymi zasadami odliczania VAT od wydatków dotyczących samochodów
W dniu 1 kwietnia br. weszła w życie (z pewnymi wyjątkami) ustawa z dnia 7 lutego 2014 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów (...)
str. 9
2.
Wymiana informacji podatkowych z Gibraltarem
W Przeglądzie Podatku Dochodowego nr 5 z 2013 r. poinformowaliśmy, że 31 stycznia 2013 r. w Londynie podpisana została umowa między Rzecząpospolitą Polską a Gibraltarem (...)
str. 9
III.
PIT I CIT 2013 - ROZLICZENIE ROCZNE
1.
str. 10
1.1.
Zagadnienia ogólne
Formularz PIT-36L składają podatnicy, do których w danym roku podatkowym miała zastosowanie forma opodatkowania określona w art. 30c updof, tj. podatek liniowy z tytułu prowadzenia: pozarolniczej działalności gospodarczej,   (...)
str. 10
1.2.
Pytania i odpowiedzi
1) Składka na Fundusz Pracy opłacona przez jednego ze wspólników spółki osobowej nie może stanowić kosztu podatkowego u pozostałych wspólników tej spółki. Jak w związku (...)
str. 11
2.
str. 13
2.1.
Zagadnienia ogólne
Zeznanie PIT-38 jest przeznaczone do rozliczenia uzyskanych w roku podatkowym dochodów (poniesionych strat) z kapitałów pieniężnych. Przychody wykazywane w PIT-38: - z odpłatnego zbycia: • papierów wartościowych, • pożyczonych (...)
str. 13
2.2.
Pytania i odpowiedzi
1) Podatnik w 2013 r. sprzedał udziały w spółce z o.o. Zgodnie z umową płatność została rozłożona na dwie raty. Jedną ratę podatnik otrzymał w (...)
str. 14
IV.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Problem z uznaniem wydatków na internet w miejscu zamieszkania za koszt firmowy
Podatnik w prowadzonej działalności gospodarczej korzysta z dostępu do internetu. Dotychczas wydatki związane z używaniem internetu odliczał od dochodu, ale po zmianie przepisów nie ma (...)
str. 16
2.
Korekta niezapłaconych kosztów
Spółka z o.o. poniosła stratę w miesiącu, w którym powinna dokonać korekty kosztów z powodu nieuregulowania zobowiązania w odpowiednim terminie. Czy powinna zwiększyć tę stratę (...)
str. 17
3.
Nieodpłatne przekazanie samochodów na cele prywatne wspólnika spółki jawnej
Spółka jawna mająca dwóch wspólników wykupiła 3 lata temu z leasingu dwa samochody osobowe za niedużą kwotę. Poniesione z tego tytułu wydatki zaliczyła do kosztów (...)
str. 18
4.
Wynagrodzenie dla jedynego wspólnika spółki z o.o.
Dotychczas w spółce z o.o. byli dwaj udziałowcy (członkowie zarządu). Jeden z nich był zatrudniony w spółce na umowę o pracę na czas nieokreślony. Z (...)
str. 19
5.
Wydatki na ustanowienie służebności gruntowej powinny być potrącone w dacie poniesienia
Spółka z o.o. prowadzi działalność gospodarczą. Zawarła umowę o ustanowienie odpłatnej służebności gruntowej celem zapewnienia dojazdu do budowli wykorzystywanych w działalności gospodarczej. Czy koszty związane (...)
str. 21
6.
Świadczenia dla respondentów
Spółka z o.o. świadczy usługi badania rynku i opinii publicznej. W ramach tych badań respondenci wypełniają ankiety, udzielają wywiadów lub uczestniczą w testowaniu określonych produktów. (...)
str. 22
6.1.
Przychody podatkowe po stronie respondentów
Świadczenia wypłacane przez spółkę z o.o. w gotówce lub przekazywane respondentom w formie upominków stanowią przychody tych osób w rozumieniu art. 11 ust. 1 updof. Do przychodów ustawodawca zalicza bowiem - (...)
str. 22
6.2.
Koszty podatkowe spółki przeprowadzającej badania rynku
Zgodnie z ogólną definicją kosztów podatkowych (sformułowaną w art. 15 ust. 1 updop), do kosztów uzyskania przychodów podatnik może zaliczyć wydatki, które zostały przez niego (...)
str. 23
7.
Jak rozliczyć niewykorzystane środki z funduszu szkoleniowego?
Spółka z o.o. utworzyła w 2013 r. fundusz szkoleniowy. Przeznaczone na ten cel środki przelała na wyodrębnione konto. Czy cała przekazana kwota mogła obciążać koszty (...)
str. 24
V.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Opodatkowanie i oskładkowanie świadczeń z okazji Świąt Wielkanocnych
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi zamierzam przekazać pracownikom dodatkowe świadczenia w formie bonów lub świadczeń pieniężnych. Jak będzie przebiegać opodatkowanie i oskładkowanie tych (...)
str. 25
2.
Przelew wierzytelności przez osobę fizyczną - skutki podatkowe
Nasza spółka z o.o. nabyła wierzytelność od osoby fizycznej na podstawie umowy przelewu (cesji) wierzytelności, która dotyczyła pożyczki udzielonej przez tę osobę innej spółce z (...)
str. 28
2.1.
Kwalifikacja do właściwego źródła przychodów
Kwestie związane z przelewem wierzytelności zostały unormowane w art. 509-518 Kodeksu cywilnego. Stosownie do tych przepisów, wierzyciel może bez zgody dłużnika przenieść wierzytelność (np. wynikającą (...)
str. 28
2.2.
Rozliczenie podatku przez zbywcę
W przedstawionym stanie faktycznym przychód podatkowy powstaje w dacie otrzymania (lub postawienia do dyspozycji podatnika) należności z tytułu przelewu wierzytelności. Wynika to z art. 11 (...)
str. 29
2.3.
Obowiązki płatnika PIT
Stosownie do dyspozycji art. 41 ust. 1 updof, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne i ich jednostki organizacyjne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, (...)
str. 30
3.
Niedopłata składek ZUS pokryta ze środków pracodawcy
W wyniku kontroli, ZUS stwierdził niedopłatę składek na ubezpieczenia społeczne i składki na ubezpieczenie zdrowotne od wynagrodzeń pracowników. Zaległe składki dotyczące byłych i obecnych pracowników (...)
str. 30
4.
Stanowisko Ministra Finansów w sprawie zwolnienia od podatku dopłat do wypoczynku dziecka pracownika
Po spełnieniu warunków określonych w art. 21 ust. 1 pkt 78 updof dopłaty do wypoczynku dzieci i młodzieży do lat 18 korzystają ze zwolnienia od (...)
str. 32
VI.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Obniżenie stawki amortyzacyjnej dla drogiego samochodu może się opłacać
Podatnicy nabywający jako środek trwały samochód osobowy o wartości przekraczającej równowartość 20.000 euro i zamierzający sprzedać go w niedalekiej przyszłości, powinni przeanalizować czy nie okaże (...)
str. 33
2.
Jaką metodą amortyzować środek trwały?
Spółka z o.o. zakupiła maszynę do cięcia i sortowania szkła (nowy środek trwały). Maszyna będzie pracować w "zwyczajnych" warunkach. Czy spółka może tę maszynę amortyzować (...)
str. 34
3.
Zakup na kredyt bez korekty kosztów
Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą kupił samochód. Zakup został sfinansowany kredytem bankowym. Wprowadził ten pojazd do ewidencji środków trwałych i amortyzował. Odpisy amortyzacyjne ujmował w (...)
str. 35
4.
Przejęcie składników majątku po likwidacji spółki cywilnej
Ojciec z synem prowadzą działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej, w której posiadają równe udziały. Spółka ma ulec rozwiązaniu. Przed likwidacją spółki syn planuje otwarcie (...)
str. 36
5.
Odpisy amortyzacyjne od środka trwałego w części sfinansowanego z ZFRON
Przedsiębiorca utracił status zakładu pracy chronionej, ale zachował ZFRON i niewykorzystane na nim środki. Część tych środków przeznaczył na zakup maszyny produkcyjnej. Pokrył nimi tylko (...)
str. 37
6.
Skutki podatkowe stosowania niewłaściwej stawki amortyzacyjnej
Jestem podatnikiem PIT. W ubiegłym roku zaliczyłem środek trwały do niewłaściwej grupy KŚT i w efekcie amortyzowałem go stawką niższą od stawki określonej w Wykazie. (...)
str. 38
VII.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Faktura dokumentująca zakup towarów oraz innych rzeczy otrzymanych przed datą jej wystawienia
Dnia 28 marca 2014 r. otrzymałem wystawioną w tym samym dniu fakturę dokumentującą zakup towaru handlowego oraz środków czystości do sprzątania biura. Towar oraz środki (...)
str. 39
2.
Zaliczka na poczet zakupu towarów od zagranicznego kontrahenta
Od kontrahenta z Niemiec nabyłem towary, które dostarczono mi w grudniu 2013 r. Kilka dni później (także w grudniu) kontrahent wystawił mi fakturę zaliczkową dokumentującą (...)
str. 40
3.
Moment ujęcia przychodu w podatkowej księdze
1) W którym miesiącu należy wpisać do podatkowej księgi przychodów i rozchodów przychód ze sprzedaży towarów dokonanej w marcu 2014 r., jeżeli faktura dokumentująca tę (...)
str. 42
4.
Skutki nieprawidłowego prowadzenia ewidencji przychodów
Stosownie do art. 12 ust. 3 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. (...)
str. 43
5.
Koszty ogrzewania lokalu w 2013 r. udokumentowane fakturą wystawioną w 2014 r.
Prowadzę podatkową księgę przychodów i rozchodów metodą memoriałową. W styczniu 2014 r. otrzymałem wystawioną w tym samym miesiącu fakturę za ogrzewanie wynajmowanego lokalu w okresie (...)
str. 44
VIII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.1.
Zarobki z Anglii
W 2013 r. podatnik przez trzy miesiące pracował w Anglii. Czy dochody tam uzyskane powinien opodatkować w Polsce? Jeżeli wynagrodzenie zagraniczne jest jedynym dochodem, jaki (...)
str. 45
1.2.
Podatek zapłacony w Holandii do odliczenia w Polsce
Cały 2013 r. podatnik pracował w Holandii na podstawie umowy o pracę. Nie uzyskiwał żadnych innych dochodów w Polsce. Czy powinien złożyć zeznanie w Polsce? Podatnik, który ma miejsce zamieszkania (...)
str. 46
1.3.
Jak przeliczyć zagraniczną pensję?
W zeznaniu za 2013 r. podatnik będzie rozliczać zagraniczne dochody, które uzyskał ze stosunku pracy. Według jakiego kursu waluty powinien przeliczać na złote wynagrodzenia, które (...)
str. 46
1.4.
Koszty podatkowe z tytułu pracy za granicą
W ubiegłym roku syn wyjechał na cztery miesiące do Stanów Zjednoczonych, gdzie podjął pracę kierowcy w ramach stosunku pracy. Firma organizująca ten wyjazd pobrała opłatę. (...)
str. 47
1.5.
Odliczenia od dochodu i podatku
Czy ustalając podatek od zagranicznego wynagrodzenia, do którego ma zastosowanie metoda odliczenia proporcjonalnego, mogę skorzystać z ulg i odliczeń przewidzianych w ustawie o podatku dochodowym (...)
str. 47
2.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych z działalności gospodarczej prowadzonej za granicą
Osoba fizyczna, która w Polsce posiada dom i ma rodzinę, w ciągu roku częściej przebywa w Holandii, gdzie prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. W 2013 r. (...)
str. 48
2.1.
Polski rezydent podatkowy rozlicza się w kraju
Zgodnie z art. 3 ust. 1 updof, osoby fizyczne, jeżeli mają miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) (...)
str. 49
2.2.
Metoda unikania podwójnego opodatkowania
Przy rozliczaniu dochodów uzyskanych za granicą kluczowe znaczenie ma metoda unikania podwójnego opodatkowania określona w umowie zawartej przez Polskę z państwem, w którym dana osoba (...)
str. 49
3.
Odsetki od pożyczki udzielonej przez zagranicznego udziałowca
Udziałowiec spółki z o.o. mieszkający na stałe w Hiszpanii udzielił tej spółce pożyczki. Osoba ta, oprócz posiadania udziałów w polskiej spółce, prowadzi w naszym kraju (...)
str. 50
IX.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Jak udokumentować wydatki uprawniające do odliczeń?
Poniesienie niektórych wydatków daje podatnikom możliwość pomniejszenia dochodu do opodatkowania lub podatku. Stosowanie obniżek przewidzianych w przepisach o podatku dochodowym zależy od rodzaju rozliczanych dochodów i formy ich (...)
str. 52
2.
Problemy ze stosowaniem ulgi prorodzinnej za 2013 r.
2.1.
Czy dochody z najmu nieruchomości osiągane przez pełnoletnie niepełnosprawne dziecko pozbawiają rodzica prawa do ulgi?
Podatnik w PIT-37 za 2013 r. będzie rozliczał dochody z pracy. Czy może skorzystać z ulgi prorodzinnej, jeżeli jego pełnoletnie niepełnosprawne dziecko pobierało rentę socjalną (...)
str. 53
2.2.
Jaki limit dochodów obowiązuje rozwiedzionego rodzica?
W trakcie roku podatkowego sąd orzekł rozwód wobec rodziców dziecka małoletniego. Dziecko zamieszkuje z jednym z rodziców, ale oboje rodzice sprawują nad nim opiekę. Jaki (...)
str. 54
2.3.
Czy stosować kryterium dochodowe, gdy jeden z małżonków wychowuje dwoje dzieci?
Małżonkowie wychowują wspólne małoletnie dziecko. Jeden z małżonków sprawuje również władzę rodzicielską nad dzieckiem z pierwszego małżeństwa. Czy w tej sytuacji możliwość skorzystania przez małżonków (...)
str. 55
X.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Aport z agio wniesiony do spółki kapitałowej
Agio to nadwyżka przelewana na kapitał zapasowy, powstająca w sytuacji gdy udział (akcja) obejmowany jest po cenie wyższej od wartości nominalnej. Z agio możemy mieć (...)
str. 56
1.1.
Jak określić przychód przy objęciu udziałów?
Gdy aport jest wnoszony do spółki kapitałowej, to swoistym "wynagrodzeniem" za jego wniesienie jest otrzymanie udziałów (akcji) danego podmiotu. W momencie wniesienia wkładu niepieniężnego w (...)
str. 56
1.2.
Odpisy amortyzacyjne od środków trwałych
Jeżeli przedmiotem aportu do spółki kapitałowej będą poszczególne składniki majątku nietworzące przedsiębiorstwa ani jego zorganizowanej części, wartości początkowe tych składników majątku ustala się na podstawie (...)
str. 57
1.3.
Ustalenie kosztu uzyskania przychodu przy zbyciu składnika majątku
Przy sprzedaży środka trwałego wniesionego aportem do spółki można uwzględnić koszty jego nabycia. Jednak są wątpliwości, jak je ustalić, jeżeli nominalna wartość wydanych w zamian (...)
str. 58
1.4.
Sprzedaż udziałów
W przypadku osób fizycznych, dochody z tytułu odpłatnego zbycia objętych udziałów (akcji) w spółkach mających osobowość prawną nie podlegają łączeniu z innymi dochodami. Są one (...)
str. 59
2.
Wybór metody ustalania różnic kursowych na podstawie ustawy o rachunkowości przez rozpoczynających działalność
Podatnicy CIT oraz podatnicy PIT prowadzący księgi rachunkowe mogą wybrać metodę tzw. rachunkową (bilansową) rozliczania różnic kursowych, o której mowa w art. 9b ust. 1 pkt 2 updop i art. 14b ust. 2 (...)
str. 60
XI.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Kiedy powstaje przychód przy świadczeniu usług ciągłych?
Firma świadczy (osobom prywatnym i firmom) usługi związane z pobytem i utrzymaniem koni w stajniach, na które składa się udostępnienie boksu, terenu, opieka nad końmi i trening. Z właścicielami koni zawierane (...)
str. 62
2.
Rekompensata dla zwalnianych pracowników jest kosztem podatkowym
Spółka z o.o. zmuszona jest zwolnić kilku pracowników w związku z restrukturyzacją organizacji pracy, która jest realizowana w celu ograniczenia kosztów zatrudnienia. Każdy ze zwalnianych pracowników otrzyma odprawę przewidzianą (...)
str. 63
3.
Różnice kursowe nie mają wpływu na dochód z prywatnego najmu
Podatnik uzyskuje przychody z prywatnego najmu mieszkania, na które zaciągnął kredyt walutowy. Czy w przypadku spłaty tego kredytu powinien ustalać i rozliczać różnice kursowe? W tym przypadku podatnik nie (...)
str. 64
4.
Czy PCC od wkładu do spółki cywilnej może być kosztem podatkowym?
Czy podatek od czynności cywilnoprawnych uiszczony z tytułu podwyższenia wkładów do spółki cywilnej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów spółki? Obciążenie kosztów działalności gospodarczej prowadzonej przez (...)
str. 64
5.
Czy odsetki od pożyczki zaciągniętej przez gminę są kosztem gminnego zakładu budżetowego?
Jesteśmy samorządowym zakładem budżetowym. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zaciągnięto pożyczkę. Umowę zawarła gmina, lecz beneficjentem jest zakład. Po stronie zakładu pożyczka została potraktowana jako (...)
str. 65
6.
Odliczanie składki zdrowotnej wpłacanej z różnych tytułów
Dochody z działalności gospodarczej rozliczam w PIT-36L, a dochody z pracy w PIT-36. Działalność gospodarcza nie przyniosła spodziewanych wyników i nie wystąpił podatek, od którego mógłbym odliczyć składkę na ubezpieczenie zdrowotne (...)
str. 66
7.
Refundacja kosztów w związku z przesunięciem urlopu pracownikowi
Pracodawca, w związku z przyjęciem zwiększonej liczby zamówień, zdecydował o przesunięciu pracownikowi terminu urlopu. Pracownik wystąpił o zwrot kosztów wykupionego turnusu wypoczynkowego oraz biletów lotniczych. Czy refundując te koszty (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.