Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Poradnik VAT
nr 4 (364) z dnia 20.02.2014
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
A.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
I.
Zmiany w zakresie odliczania VAT od samochodów już w kwietniu br.
Proces legislacyjny dotyczący projektowanych zmian do ustawy o VAT, uwzględniający nowe zasady odliczania podatku naliczonego od nabycia i eksploatacji samochodów, na dzień oddania do druku (...)
str. 4
1.
Odliczanie VAT od wydatków związanych z nabyciem pojazdów samochodowych
Ustawa ma wprowadzić nowe zasady odliczania podatku naliczonego w odniesieniu do wydatków związanych z nabywanymi pojazdami samochodowymi. Ze względu na dotychczasowe wątpliwości związane z interpretowaniem (...)
str. 4
2.
Pojazdy wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika
Zgodnie z projektowanymi przepisami (art. 86a ust. 4) pojazdy będą uznawane za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika w przypadkach jeżeli: 1) sposób wykorzystywania tych (...)
str. 5
3.
Brak obowiązku rozliczania VAT od samochodów wykorzystywanych na cele prywatne
W projekcie założono dodanie w art. 8 ustępu 5, który wyłączałby konieczność rozliczania podatku VAT w przypadku wykorzystywania przez podatnika do celów innych niż działalność (...)
str. 7
4.
Co dalej ze zwolnieniem z VAT przy sprzedaży samochodów?
W przepisie § 3 ust. 1 pkt 20 rozporządzenia w sprawie zwolnień z VAT, określono, iż zwalnia się od podatku dostawę samochodów osobowych i innych (...)
str. 7
B.
OBRÓT KRAJOWY
1.
Kwoty wliczane do podstawy opodatkowania
Jaka jest ogólna zasada ustalania podstawy opodatkowania VAT w 2014 r.? Czy koszty transportu jakie pobieram od nabywcy także należy wliczyć do podstawy opodatkowania? Od (...)
str. 9
2.
Potwierdzenie odbioru faktury korygującej przez nabywcę
Kiedy dokonuje się obniżenia podstawy opodatkowania w związku z udzieleniem rabatu? Czy w każdym przypadku konieczne jest posiadanie potwierdzenia odbioru faktury korygującej przez nabywcę? W (...)
str. 10
3.
Czynności wykonywane nieodpłatnie oraz sprzedaż gruntu
Jak ustalić należy podstawę opodatkowania czynności wykonywanych nieodpłatnie? W przypadku dostawy towarów, o której mowa w art. 7 ust. 2 (nieodpłatne przekazanie towarów), podstawą opodatkowania (...)
str. 11
4.
Ustalenie podstawy opodatkowania przez organ podatkowy
W jakich przypadkach organ podatkowy może ustalić podstawę opodatkowania na poziomie wartości rynkowej? Ustalenie przez organ podatkowy podstawy opodatkowania na poziomie wartości rynkowej może dotyczyć (...)
str. 12
III.
Jak ustalić moment powstania obowiązku podatkowego przy usługach budowlanych?
Ustawodawca (zarówno w stanie prawnym obowiązującym do końca 2013 r., jak i od początku 2014 r.) przewidział dla usług budowlanych oraz budowlano-montażowych szczególny moment powstania (...)
str. 13
1.
Szczególny moment powstania obowiązku podatkowego dla usług budowlanych
» Stan prawny obowiązujący do końca 2013 r. W myśl obowiązującego do 31 grudnia 2013 r. art. 19 ust. 13 pkt 2 lit. d) ustawy o VAT obowiązek podatkowy dla usług budowlanych powstawał (...)
str. 13
2.
Kiedy usługa budowlana lub budowlano-montażowa jest wykonana?
W przypadku usług budowlanych dla prawidłowego określenia momentu powstania obowiązku podatkowego istotne jest (zarówno w stanie prawnym obowiązującym do końca 2013 r., jak i od (...)
str. 14
3.
Obowiązek podatkowy dla usług budowlanych nieodebranych przez inwestora
Sytuacja komplikuje się wówczas, gdy firma budowlana wykonała usługę budowlaną, a zlecający (inwestor) uchyla się od odebrania całości lub części robót budowlanych oraz odmawia zapłaty (...)
str. 15
IV.
Czy w trakcie roku można wybrać kasową metodę rozliczeń podatku VAT?
Jako czynny podatnik VAT prowadzę działalność gospodarczą od 2005 r. Chciałbym obecnie skorzystać z kasowej metody rozliczeń podatku VAT. Nie wybrałem takiej metody od 1 (...)
str. 17
1.
Kto może rozliczać VAT metodą kasową?
Z kasowej metody rozliczeń podatku VAT w 2014 r. korzystać mogą mali podatnicy, czyli podatnicy: u których wartość sprzedaży wraz z kwotą podatku należnego nie (...)
str. 17
2.
Wybór kasowej metody rozliczeń w trakcie roku
Żaden z przepisów ustawy o VAT nie wymaga, aby podatnik dokonał wyboru kasowej metody rozliczeń wyłącznie z początkiem danego roku kalendarzowego. Nie ma więc przeszkód (...)
str. 17
V.
W jakim terminie wierzyciel i dłużnik dokonują korekty w związku z ulgą na złe długi?
Na mocy art. 89a ust. 1 ustawy o VAT, podatnik może skorygować podstawę opodatkowania oraz podatek należny z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług na (...)
str. 18
1.
Termin dokonania korekty VAT należnego przez wierzyciela
Zgodnie z art. 89a ust. 3 ustawy o VAT, korekta podstawy opodatkowania i podatku należnego przez wierzyciela może nastąpić w rozliczeniu za okres, w którym (...)
str. 18
2.
Obniżenie podatku należnego poprzez korektę deklaracji
Od początku obowiązywania przepisów dotyczących rozliczania VAT w ramach ulgi na złe długi istniały wątpliwości, związane z okresem, w jakim wierzyciel może dokonać korekty VAT (...)
str. 19
3.
Obowiązek korekty VAT naliczonego przez dłużnika
W przypadku nieuregulowania należności wynikającej z faktury dokumentującej dostawę towarów lub świadczenie usług na terytorium kraju w terminie 150 dni od dnia upływu terminu jej (...)
str. 20
VI.
Obrót krajowy na forum (www.forum.gofin.pl)
1.
Kiedy rozliczyć VAT przy refakturowaniu mediów?
Wystawiłam refakturę za rozmowy telefoniczne za listopad i grudzień 2013 r. Faktura została wystawiona w dniu 30 stycznia 2014 r. Termin zapłaty określono na 14 (...)
str. 20
2.
Odliczenie VAT zależne od daty wykonania usługi
Faktura została wystawiona 31 stycznia, ale otrzymaliśmy ją 3 lutego 2014 r. Usługa została wykonana w styczniu. Czy mogę odliczyć VAT już w deklaracji za (...)
str. 21
C.
KASY REJESTRUJĄCE
VII.
Czytelnicy pytają
1.
Rozliczenie zaliczki na paragonie fiskalnym
Na poczet dokonywanych transakcji sprzedaży przyjmujemy zaliczki. Przy wpłacie zaliczki wystawiamy paragon zawierający określenie: "zaliczka na towary i usługi" oraz fakturę, z której wynika dokładna (...)
str. 22
2.
Brak przeglądu technicznego kasy nie zawsze oznacza konieczność zwrotu odliczonej ulgi
Od 2006 r. w prowadzonej działalności stosuję kasę fiskalną. W wyniku przeprowadzonej kontroli, organ podatkowy stwierdził, że w listopadzie 2013 r. minął termin obowiązkowego przeglądu (...)
str. 24
3.
Otrzymanie zapłaty za dostawę towarów a moment ewidencji w kasie
W dniu 10 lutego br. sprzedaliśmy złom na rzecz osoby fizycznej, dokumentując tę transakcję fakturą. Czy powinniśmy zaewidencjonować ją również w kasie fiskalnej? W którym (...)
str. 25
4.
Jak ustalić limit obrotów zwalniający z obowiązku instalacji kasy?
W październiku 2013 r. rozpocząłem prowadzenie działalności gospodarczej. Pierwszej sprzedaży na rzecz osoby prywatnej dokonałem dopiero na początku lutego 2014 r. Czy w związku z (...)
str. 26
5.
Zakres czynności zwolnionych z ewidencjonowania
W prowadzonej działalności gospodarczej dokonujemy sprzedaży na rzecz osób fizycznych: odpadów, różnych materiałów, środków trwałych, usług dostawy ciepła, najmu lokali, najmu sprzętu budowlanego i samochodów (...)
str. 27
D.
OBRÓT Z ZAGRANICĄ
1.
Definicja importu usług
Import usług to - w myśl art. 2 pkt 9 ustawy o VAT - świadczenie usług, z tytułu wykonania których podatnikiem jest usługobiorca, o którym (...)
str. 29
2.
Podstawa opodatkowania
Od 1 stycznia 2014 r. nie ma odrębnych regulacji, które odnosiłyby się do sposobu ustalania podstawy opodatkowania w imporcie usług. Zastosowanie tu zatem znajduje zasada (...)
str. 30
3.
Obowiązek podatkowy
Obowiązek podatkowy dla importu usług zasadniczo powstaje w tych samych terminach, co w przypadku usług świadczonych przez podmioty krajowe, czyli z chwilą wykonania usługi. Jeżeli (...)
str. 30
4.
Dokumentowanie
W stanie prawnym obowiązującym do 31 grudnia 2012 r. w celu udokumentowania importu usług, podatnik był obowiązany wystawić fakturę wewnętrzną. Taką fakturę mógł również wystawić (...)
str. 31
5.
Odliczenie podatku naliczonego
VAT należny od importu usług "przekształca" się w VAT naliczony podlegający odliczeniu (o ile zakup związany jest z wykonywaniem czynności opodatkowanych). Podatnik ma prawo do (...)
str. 32
IX.
Czytelnicy pytają
1.
Obowiązek podatkowy w imporcie usług pośrednictwa
W styczniu br. otrzymaliśmy fakturę od greckiego kontrahenta (posługującego się greckim numerem VAT UE) za rezerwację pokoi hotelowych w Polsce. Usługa została wykonana w kwietniu (...)
str. 33
2.
Kurs walut do przeliczania faktur wystawianych za usługi transportowe
Jaki kurs walut należy stosować do przeliczania faktur dokumentujących wewnątrzwspólnotowe usługi transportowe, które wystawiamy zagranicznym podatnikom (z terytorium UE i spoza UE)? Zasady przeliczania na (...)
str. 34
3.
Opodatkowanie kompleksowej usługi naprawy urządzeń
Świadczymy w Polsce usługi naprawy urządzeń na zlecenie duńskiej firmy. W ramach wykonywanych usług będziemy zużywać części zamienne oraz własne towary. Chcemy również wkalkulować w (...)
str. 36
4.
Nabycie usługi transportu międzynarodowego od zagranicznej firmy
Polski spedytor nabył od firmy litewskiej (nieposiadającej w Polsce siedziby ani oddziału) usługę transportu towarów z Rosji do Polski. Gdzie opodatkowana jest ta usługa i (...)
str. 37
5.
Zakup usług w zakresie badań i analiz technicznych
Podpisaliśmy umowę z ukraińską firmą, która na nasze zlecenie wykonuje analizy techniczne surowca (węgla), który transportowany jest statkami do portów na Ukrainie. Otrzymujemy wyniki tych badań (...)
str. 37
6.
Opłaty za postój jako świadczenie kompleksowe lub kara umowna
W ciągu kilku ostatnich lat współpracowaliśmy z francuską firmą logistyczną, która zlecała nam naprawy wagonów kolejowych. Wagony były przywożone do Polski do naszej siedziby w (...)
str. 39
7.
Odliczenie VAT od nabycia usług wynajmu stoiska na targach
W styczniu br. otrzymaliśmy od polskiej firmy fakturę za wynajem powierzchni wystawienniczej na targach w Moskwie, które odbędą się w sierpniu. Zapłaty należności dokonaliśmy w (...)
str. 41
E.
PORADY I KOMENTARZE
X.
Wewnątrzwspólnotowe nabycie używanych środków transportu
Generalnie nabycie na terytorium innego państwa członkowskiego towarów, które przewożone są do Polski stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, pod warunkiem, że nabywca jest podatnikiem VAT lub (...)
str. 43
1.
WNT środków transportowych
Jeśli dostawcą jest unijny podatnik VAT niekorzystający ze zwolnienia z opodatkowania, nabywcą podatnik polski, a sprzedaż nie jest dokonywana w ramach procedury szczególnej stosowanej w (...)
str. 44
2.
Nabycie samochodów wyłączone z WNT
Jeżeli chociaż jedna ze stron transakcji nie będzie podatnikiem VAT lub będzie podatnikiem zwolnionym z opodatkowania ze względu na obroty, albo sprzedaż będzie opodatkowana w (...)
str. 46
F.
VAT OD PODSTAW
1.
Wymogi formalne dotyczące wystawianych faktur
Czy w 2014 r. zmienił się w sposób istotny wykaz elementów, jakie powinna zawierać faktura wystawiana przez podatnika VAT? Czy zmieniły się zasady zaokrąglania kwot na fakturach? Wymogi (...)
str. 48
2.
Faktury oznaczone wyrazami "metoda kasowa"
Czy w 2014 r. nadal mali podatnicy rozliczający VAT metodą kasową muszą stosować na fakturach oznaczenie "metoda kasowa"? Czy zawsze w przypadku gdy otrzymam taką fakturę, oznacza to, (...)
str. 49
3.
Dokumentowanie nieodpłatnego przekazania towarów
Czy dla udokumentowania nieodpłatnego przekazania towarów - mimo braku uregulowań w ustawie o VAT - mogę nadal posługiwać się fakturami wewnętrznymi? Do końca 2013 r. faktury wewnętrzne, na (...)
str. 49
4.
Termin wystawienia faktury zaliczkowej
Czy otrzymaną zaliczkę na poczet zakupu towarów muszę udokumentować fakturą? Kiedy najwcześniej, a kiedy najpóźniej muszę wystawić fakturę zaliczkową? Fakturę wystawia się nie później niż 15. (...)
str. 50
5.
Faktura wystawiona przez nabywcę
W lipcu 2013 r. zawarłem porozumienie dotyczące wystawiania faktur przez nabywcę towarów. Porozumienie zostało zawarte na rok. Czy w związku ze zmianą przepisów dotyczących fakturowania, muszę podpisać nową (...)
str. 50
6.
Zbiorcza faktura korygująca
Czy mogę wystawić zbiorczą fakturę korygującą dokumentującą obniżenie ceny? Czy na fakturze korygującej zawsze trzeba podać przyczynę korekty? Od 1 stycznia 2014 r. korekty faktur wystawiane (...)
str. 51
G.
WZORY PISM I FORMULARZY
XII.
Wzory faktur dokumentujących sprzedaż zwolnioną z VAT
Jakie elementy powinna zawierać faktura dokumentująca sprzedaż zwolnioną z VAT? Czy musi zawierać wszystkie elementy wskazane w ustawie o VAT? Czy w 2014 r. podatnik (zwolniony podmiotowo i przedmiotowo z VAT) może (...)
str. 52
H.
PODATEK AKCYZOWY
XIII.
Kto i na jakich warunkach może uzyskać zwolnienie z obowiązku złożenia zabezpieczenia akcyzowego?
Zabezpieczenie akcyzowe składane jest w celu pokrycia powstałych lub mogących powstać zobowiązań podatkowych. Zwolnienie z tego obowiązku przysługuje podmiotom określonym w art. 64 ustawy o (...)
str. 57
1.
Warunki zwolnienia dla podmiotu prowadzącego skład podatkowy
Właściwy naczelnik urzędu celnego na podstawie art. 64 ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym, zwalnia podmiot prowadzący skład podatkowy z obowiązku złożenia zabezpieczenia akcyzowego, jeżeli (...)
str. 57
2.
Zwolnienie z zabezpieczenia dla podmiotu posiadającego zezwolenie wyprowadzenia ze składu podatkowego
Zgodnie z art. 64 ust. 1a ustawy podmiot, który uzyskał zezwolenie wyprowadzenia ze składu podatkowego poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, jest zwolniony z obowiązku złożenia (...)
str. 58
3.
Wniosek o zwolnienie z obowiązku złożenia zabezpieczenia akcyzowego oraz wymagane dokumenty
Wniosek o zwolnienie z obowiązku złożenia zabezpieczenia akcyzowego powinien zawierać dane dotyczące podmiotu i prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, w szczególności imię i nazwisko lub (...)
str. 58
4.
Wydanie decyzji o zwolnieniu z obowiązku złożenia zabezpieczenia akcyzowego
Zwolnienie z obowiązku złożenia zabezpieczenia akcyzowego, zgodnie z art. 64 ust. 3 ustawy, udzielane jest na czas oznaczony, nie dłuższy niż 2 lata. Zwolnienie ma (...)
str. 60
I.
VAT W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
1.
Wpływ klasyfikacji statystycznej na sposób opodatkowania sprzedawanego towaru
W prowadzonej działalności gospodarczej dokonuję m.in. dostaw, jak i nabyć towarów objętych tzw. "odwrotnym obciążeniem". Niejednokrotnie mam wątpliwości co do poprawności klasyfikacji sprzedawanego towaru, tym samym właściwym (...)
str. 61
2.
Czy nabycie odpadów szklanych podlega samoopodatkowaniu?
Jesteśmy czynnym podatnikiem VAT. W ramach prowadzonej działalności nabywamy odpady i po dalszej segregacji odsprzedajemy je do recyklera. Czy nabycie stłuczki szklanej spowoduje opodatkowanie na (...)
str. 62
3.
Faktura VAT RR dokumentująca zakup usług od rolnika ryczałtowego
Jestem wspólnikiem spółki jawnej prowadzącym dodatkowo samodzielną działalność gospodarczą na własny rachunek oraz gospodarstwo rolne (w tym zakresie jestem rolnikiem ryczałtowym). W gospodarstwie zajmuję się (...)
str. 63
4.
Obciążanie najemców nieruchomości kosztami wywozu nieczystości
Jestem właścicielem nieruchomości, którą wynajmuję na cele użytkowe. Na podstawie złożonej deklaracji w gminie ponoszę miesięczne opłaty za odbiór odpadów komunalnych. W jaki sposób powinienem (...)
str. 64
5.
Faktura za dostawę wody - kiedy rozliczyć VAT?
Zajmujemy się dostarczaniem wody. W dniu 31 stycznia wystawiliśmy fakturę dokumentującą wykonaną w styczniu usługę. Termin płatności przypada w lutym. Czy obowiązek podatkowy powstał u (...)
str. 66
6.
Moment powstania obowiązku podatkowego
Jesteśmy firmą handlową. Swoje towary przechowujemy w zewnętrznej firmie logistycznej, która na podstawie zgłoszonego przez nas zlecenia dostarcza je ostatecznym odbiorcom. Kiedy w tej sytuacji (...)
str. 66
J.
ZMIANY W PRZEPISACH
1.
Wykazów towarów do celów poboru podatku VAT w imporcie
W Dzienniku Ustaw z dnia 4 lutego 2014 r., pod poz. 163, opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 stycznia 2014 r. zmieniające rozporządzenie (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.