Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 19 marca 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 r., godz. 9:22 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 55.135 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 23 (359) z dnia 01.12.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Nowelizacja ustaw o PIT i CIT
Sejm uchwalił ustawę z dnia 8 listopada 2013 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)
str. 4
1.1.
Spółki komandytowo-akcyjne będą podatnikami CIT
Spółka komandytowo-akcyjna będzie zobowiązana opłacać zaliczki na podatek dochodowy i składać zeznania roczne (analogicznie jak spółka z o.o. lub spółka akcyjna). Natomiast wspólnicy spółki komandytowo-akcyjnej (...)
str. 4
1.2.
Korzystne regulacje dla spadkobierców praw majątkowych
W ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych dodany będzie przepis określający koszty uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia udziałów w spółce kapitałowej oraz papierów wartościowych, (...)
str. 4
1.3.
Zmiany przepisów regulujących opodatkowanie transakcji sekurytyzacyjnych
Transakcje sekurytyzacyjne są jednym z instrumentów zarządzania płynnością w sektorze bankowym. Po nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych moment powstania przychodów ze zbycia (...)
str. 5
2.
Czynsz najmu samochodu osobowego należy rozliczać poza limitem kilometrówki - interpretacja ogólna Ministra Finansów
Wydatki z tytułu czynszu najmu samochodu osobowego używanego dla potrzeb działalności gospodarczej podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów w pełnej wysokości i nie są ograniczone (...)
str. 5
3.1.
Co to jest remont?
Rozróżnienie remontu od ulepszenia sprawia duże problemy. Wynikają one z faktu, że pojęcie "remont" nie zostało zdefiniowane w ustawach o podatku dochodowym. Gdy nakłady dotyczą (...)
str. 6
3.2.
Prace remontowe przeprowadzone przed ujęciem składnika majątku w ewidencji środków trwałych
Wydatki na remont podlegają bezpośredniemu ujęciu do kosztów uzyskania przychodów, jeżeli są ponoszone w trakcie eksploatacji środka trwałego. Inaczej będzie, gdy remont zostanie przeprowadzony przed (...)
str. 8
3.3.
Amortyzacja w czasie remontu
Jak wskazuje art. 22h ust. 1 pkt 1 updof i art. 16h ust. 1 pkt 1 updop, odpisów amortyzacyjnych dokonuje się począwszy od pierwszego miesiąca (...)
str. 8
3.4.
Koszty napraw powypadkowych samochodów
Z art. 23 ust. 1 pkt 48 updof oraz art. 16 ust. 1 pkt 50 updop wynika, że podatnik nie może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów strat powstałych w wyniku utraty lub likwidacji (...)
str. 9
3.5.
Potrącalność kosztów remontu
W świetle prawa podatkowego, koszty remontów zaliczane są do kosztów innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami (tzw. kosztów pośrednich). Tego rodzaju koszty, bez względu (...)
str. 10
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Nowe wzory formularzy PIT do rozliczeń za 2013 r.
W Dz. U z 2013 r. pod poz. 1303 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 10 października 2013 r. w sprawie określenia wzorów rocznego obliczenia (...)
str. 12
2.
Zmiany w zwolnieniach podatkowych
W Dz. U. z 2013 r. pod poz. 1304 opublikowano ustawę z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Ustawa ta określa: zasady udzielania finansowego wsparcia (...)
str. 12
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Podatkowe rozliczenie sprzedaży premiowej
W celu polepszenia wyników ekonomicznych przedsiębiorcy podejmują różnorodne działania marketingowe, które zmierzają do pozyskania nowych oraz utrzymania dotychczasowych klientów. Do narzędzi marketingowych służących realizacji takich (...)
str. 13
1.1.
Koszty sprzedaży premiowej
Pojęcie sprzedaży premiowej nie zostało zdefiniowane na potrzeby podatku dochodowego. W interpretacjach organów podatkowych ugruntował się pogląd, że sprzedaż premiowa polega na zawarciu umowy sprzedaży (...)
str. 13
1.2.
Obowiązki podatkowe w związku z wydaniem nagród
Organizator sprzedaży premiowej powinien mieć na uwadze, że wartość nagród wydawanych uczestnikom promocji stanowi u nich przychód. Natomiast w zależności od tego, czy uczestnicy biorący (...)
str. 14
1.3.
Dokumentowanie kosztów
Koszty ponoszone w związku z organizacją sprzedaży premiowej oraz prawidłowe wykonanie obowiązków płatnika i obowiązków deklaracyjnych związanych z wydawaniem nagród, mogą być przedmiotem kontroli podatkowej. (...)
str. 15
2.
Zakupy za granicą - zapłata gotówką lub kartą płatniczą
Pracownicy spółki z o.o. podczas zagranicznych wyjazdów dokonują zakupu towarów. Płacą za te towary walutą otrzymaną na ten cel albo kartą płatniczą (firmową lub prywatną). (...)
str. 16
2.1.
Ustalanie różnic kursowych powstających przy zapłacie zobowiązania wyrażonego w walucie obcej
W przypadku wydatków ponoszonych przez podatnika za granicą - co do zasady - powstaje obowiązek rozliczenia przez niego różnic kursowych. W tym celu podatnik powinien (...)
str. 16
2.2.
Jak rozliczyć różnicę między poniesionym a faktycznym kosztem, gdy zapłata jest w złotówkach?
Jeżeli pracownik zapłaci za towar za pomocą swojej karty płatniczej i spółka zwróci mu za zakupiony towar kwotę w złotych, to de facto spółka zapłaci (...)
str. 19
3.
Zastosowanie regulacji dotyczących korekty kosztów podatkowych z tytułu nabycia towarów handlowych
Spółka kapitałowa prowadzi działalność handlową. W sierpniu tego roku zakupiła towary, które będzie sprzedawać w miesiącach zimowych, od grudnia 2013 r. do marca 2014 r. (...)
str. 20
4.
Wartość dywidendy rzeczowej wydanej wspólnikowi to nie przychód spółki - wyrok WSA
Przeniesienie własności nieruchomości lub innych praw, czy też rzeczy, w wyniku wypłaty dywidendy nie stanowi ich odpłatnego zbycia. Nie powoduje więc powstania przychodu po stronie (...)
str. 21
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Ustalenie zaliczki na podatek po przekroczeniu rocznej podstawy wymiaru składek emerytalno-rentowych
Roczna podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe nie może w roku kalendarzowym przekroczyć 30-krotności prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej na dany rok kalendarzowy, określonego (...)
str. 22
2.
Przychód z tytułu pakietów medycznych
Pracownicy firmy korzystają z pakietu dodatkowych usług medycznych. W którym miesiącu należy podlegającą opodatkowaniu wartość tego świadczenia doliczyć do przychodu pracownika? Zaznaczam, że wypłata wynagrodzenia (...)
str. 24
3.
Czy odszkodowanie otrzymane przez pracownika w związku z rozwiązaniem umowy o pracę podlega opodatkowaniu?
Na podstawie wyroku sądu zakład pracy wypłacił pracownikowi odszkodowanie w związku z rozwiązaniem umowy o pracę z powodu mobbingu. Czy kwota otrzymanej należności stanowi przychód pracownika, od którego istnieje (...)
str. 27
4.
Opodatkowanie i oskładkowanie rocznych premii
Chcemy wypłacić pracownikom premie roczne, których wysokość będzie zależała od wskaźników finansowych. Czy premie te są opodatkowane i oskładkowane? Tak. Kwota otrzymanej przez pracownika premii (...)
str. 28
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Zmiany w amortyzacji warte wprowadzenia z początkiem 2014 r.
Zbliżający się kolejny rok kalendarzowy, który dla wielu przedsiębiorców będzie tożsamy z rokiem podatkowym, daje możliwość wprowadzenia pewnych zmian w zakresie amortyzacji środków trwałych oraz (...)
str. 29
1.1.
Obniżenie stawki amortyzacyjnej
Od kiedy zmiana stawki? W myśl art. 22i ust. 5 updof oraz art. 16i ust. 5 updop, podatnicy mogą obniżać podane w Wykazie stawek amortyzacyjnych (...)
str. 29
1.2.
Zmiana metody amortyzacji i częstotliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych
Z metody degresywnej na liniową Degresywna metoda amortyzacji uregulowana została w art. 22k ust. 1 updof oraz art. 16k ust. 1 updop. Ma ona zastosowanie (...)
str. 31
1.3.
Zastosowanie współczynnika podwyższającego
Początek roku to również dobry moment na rozważenie możliwości przyspieszenia amortyzacji niektórych środków trwałych przy zastosowaniu współczynników podwyższających. Jak wynika z treści art. 22i ust. (...)
str. 32
2.
Jednorazowa amortyzacja a utrata statusu małego podatnika
Jestem podatnikiem PIT. Uzyskane w 2012 r. przychody pozwalały mi korzystać w 2013 r. z jednorazowej amortyzacji. Jednak w 2013 r. osiągnęłam przychody na tyle (...)
str. 33
3.
Czy wydatki związane z pozyskaniem dotacji zwiększają koszt wytworzenia środków trwałych?
Spółka z o.o. czyni starania o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zakupu środków trwałych. Czy wydatki poniesione na opracowanie wniosku o dofinansowanie, w (...)
str. 34
4.
Ulepszenie składnika majątku zamortyzowanego jednorazowo - problem z forum dyskusyjnego (www.forum.gofin.pl)
[774188] W marcu zakupiono środek trwały za kwotę poniżej 3.500 zł (amortyzacja jednorazowa). We wrześniu podniesiono jego wartość początkową o 10.000 zł. Czy kwotę 10.000 (...)
str. 35
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Zamknięcie podatkowej księgi przychodów i rozchodów za 2013 r.
Zasady jakimi należy kierować się dokonując zamknięcia podatkowej księgi przychodów i rozchodów za dany rok podatkowy, reguluje rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 (...)
str. 36
1.1.
Sporządzenie spisu z natury
Na koniec roku podatkowego, tj. na dzień 31 grudnia 2013 r., podatnik prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów obowiązany jest sporządzić spis z natury. Spisem (...)
str. 36
1.2.
Wycena spisu z natury
Podatnik jest obowiązany dokonać wyceny spisu z natury najpóźniej w terminie 14 dni od dnia jego zakończenia. Sposób wyceny poszczególnych składników majątkowych wykazywanych w spisie (...)
str. 37
1.3.
Korekta wartości spisu z natury
Niekiedy zachodzi potrzeba skorygowania wartości spisu z natury. I tak, wartość tego spisu pomniejsza się np. o wartość składników majątku: których koszt zakupu wyłączono z (...)
str. 38
1.4.
Roczne podsumowanie kolumn księgi
Po zakończeniu roku podatkowego podatnicy zobowiązani są do zamknięcia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Nie ma jednak określonego terminu do kiedy obowiązek ten podatnicy mają (...)
str. 40
1.5.
Wpisanie do księgi wartości spisu z natury
Spis z natury sporządzony na dzień 31 grudnia 2013 r. podatnik ma obowiązek wpisać do księgi jako ostatnią jej pozycję (za rocznym podsumowaniem kolumn). Może (...)
str. 40
2.
Różnice kursowe u ryczałtowca
Podatnik prowadzi działalność handlową. Przychody z tej działalności są opodatkowane w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Sprzedaży towarów dokonuje m.in. na rzecz kontrahentów zagranicznych. Transakcje są rozliczane (...)
str. 41
3.
Korekta kosztów w związku z nieuregulowaniem zobowiązania i jej odwrócenie w tym samym miesiącu
Prowadzę podatkową księgę przychodów i rozchodów. Faktura została wystawiona przez kontrahenta i ujęta przeze mnie w kosztach w październiku. Termin płatności faktury również przypadał w (...)
str. 43
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Pracownik wysłany za granicę - gdzie podatek od jego wynagrodzenia?
Wiele polskich firm wysyła swoich pracowników do pracy za granicę, czy to w ramach oddelegowania czy też podróży służbowej. Jeżeli pracownik przebywał poza Polską, lecz (...)
str. 45
1.1.
Postanowienia umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania
Zgodnie z generalną zasadą, obowiązującą w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania, wynagrodzenie z tytułu pracy najemnej wykonywanej przez osobę mającą miejsce zamieszkania w jednym z (...)
str. 45
1.2.
Jak liczyć dni, w których pracownik przebywa w drugim państwie?
Pierwszy z warunków decydujący, że wynagrodzenie za pracę wykonywaną w drugim państwie jest opodatkowane w państwie miejsca zamieszkania osoby uzyskującej wynagrodzenie wymaga, aby osoba otrzymująca (...)
str. 46
1.3.
Firma zagraniczna jako faktyczny pracodawca
Drugi warunek decydujący, że wynagrodzenie za pracę wykonywaną w drugim państwie jest opodatkowane w państwie miejsca zamieszkania osoby uzyskującej wynagrodzenie jest spełniony, jeżeli pracownikowi wysłanemu (...)
str. 48
1.4.
Zagraniczny zakład pracodawcy
Trzeci warunek konieczny do spełnienia, aby wynagrodzenie za pracę wykonywaną w drugim państwie było opodatkowane w państwie miejsca zamieszkania osoby uzyskującej wynagrodzenie stanowi, że wynagrodzenie (...)
str. 49
2.
Certyfikat rezydencji pozostaje ważny do czasu zmiany miejsca rezydencji podatkowej podatnika
Gdy w treści certyfikatu rezydencji nie ma wskazania okresu jego ważności, certyfikat taki zachowuje swoją aktualność tak długo, jak długo nie ulegnie zmianie potwierdzony w (...)
str. 50
3.
Odliczenie podatku zapłaconego za granicą
W ubiegłym roku spółka z o.o. otrzymała należność z tytułu umowy licencyjnej od rosyjskiego kontrahenta. Należność ta była pomniejszona o 10% podatek. W zeznaniu za (...)
str. 51
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Preferencje podatkowe dla inwestujących w innowacyjność firmy
Podatnicy, którzy mimo kryzysu gospodarczego inwestowali w 2013 r. w rozwój innowacyjności swojej firmy dokonując nabycia nowych technologii, w zeznaniu rocznym będą mogli skorzystać z (...)
str. 52
1.1.
Adresaci i zakres ulgi
Dla kogo ulga? Adresatami ulgi na nowe technologie są podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych oraz osoby fizyczne osiągające przychody z działalności gospodarczej opodatkowane według (...)
str. 52
1.2.
Wielkość i moment odliczenia wydatków
Limit ulgi W ramach ulgi na nowe technologie kwota odliczenia nie może przekroczyć 50% wydatków poniesionych na nabycie innowacyjnej wiedzy technologicznej. Podstawą ustalenia wysokości odliczenia (...)
str. 53
1.3.
Kiedy utrata prawa do ulgi?
Przepisy regulujące ulgę na nowe technologie określają również przypadki, gdy przedsiębiorca traci prawo do odliczeń związanych z nabyciem nowej technologii. Dochodzi do tego, gdy przed (...)
str. 54
1.4.
Amortyzacja technologii
Za koszty uzyskania przychodów nie uważa się odpisów z tytułu zużycia m.in. wartości niematerialnych i prawnych dokonywanych od tej części ich wartości, która odpowiada poniesionym (...)
str. 54
2.
Czasowe wynajęcie lokalu mieszkalnego przez podatnika korzystającego z ulgi odsetkowej
Korzystam z ulgi z tytułu ponoszenia wydatków na spłatę odsetek od kredytu zaciągniętego na zakup lokalu mieszkalnego. Sytuacja zmusza mnie do czasowego wynajęcia tego lokalu. (...)
str. 55
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Obniżanie dochodu z działalności gospodarczej o straty ze źródła przychodu poniesione w latach ubiegłych
W roku 2009 i 2011 poniosłem straty z działalności gospodarczej. Dotychczas nie rozliczałem tych strat, mimo że w roku 2010 i 2012 uzyskałem dochód z (...)
str. 56
2.
Warunki uznania umowy za umowę leasingu operacyjnego
Spółka z o.o. zawarła umowę leasingu samochodu osobowego. Umowa ta zawarta jest na 36 miesięcy. Suma rat leasingowych i opłaty wstępnej jest niższa od wartości (...)
str. 57
3.
Przychód stowarzyszenia z tytułu nieodpłatnego używania lokalu
Stowarzyszenie realizuje cele statutowe i prowadzi działalność gospodarczą. Siedziba stowarzyszenia mieści się w lokalu należącym do jednego z jego członków. Stowarzyszenie nie uiszcza z tego (...)
str. 58
4.
Warunki zmiany formy opłacania zaliczek na podatek dochodowy z kwartalnych na uproszczone
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną według skali podatkowej. Podstawą rozliczenia dochodu jest podatkowa księga przychodów i rozchodów. W 2013 r. opłaca zaliczki kwartalne. Na 2014 (...)
str. 60
5.
Obowiązek podatkowy przy przeniesieniu własności nieruchomości w zamian za przejęcie długu
Podatniczka wraz z mężem nabyła w lutym 2008 r. nieruchomość (budynek mieszkalny wraz z gruntem). Na nieruchomości została ustanowiona hipoteka na rzecz banku jako zabezpieczenie (...)
str. 61
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Przychód z tytułu świadczenia usług doradczych
Bank świadczy usługi doradcze dla swoich klientów. Klient płaci wynagrodzenie za wykonaną usługę w okresach miesięcznych. Zgodnie z zapisami w umowie wynagrodzenie jest pobierane z rachunku klienta w miesiącu następującym (...)
str. 63
2.
Moment zaliczenia do kosztów dodatkowego wynagrodzenia przyznawanego z okazji świąt
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia spółka z o.o. wypłaca pracownikom dodatkowe wynagrodzenia. Zgodnie z regulaminem wynagradzania dodatkowe wynagrodzenie należne jest pracownikowi za grudzień, ale przy przyznawaniu tego wynagrodzenia (...)
str. 63
3.
Wydatki na obsługę rady nadzorczej
Spółka z o.o. ponosi wydatki na przygotowanie analiz eksperckich, dotyczących spraw spółki, zamawianych przez radę nadzorczą działającą w tej spółce. Czy wydatki na te analizy mogą stanowić (...)
str. 64
4.
Wynajęcie spółce cywilnej lokalu wycofanego przez wspólnika z działalności wykonywanej samodzielnej
Osoba fizyczna zamierza przystąpić do spółki cywilnej. Tytułem wkładu wniesie do tej spółki składniki majątku, które dotychczas wykorzystywała w działalności prowadzonej samodzielnie. Wcześniej z majątku tego wycofany (...)
str. 65
5.
Skutki złożenia zeznania korygującego u podatnika opłacającego zaliczki w uproszczonej formie
Osoby fizyczne będące wspólnikami spółki jawnej opłacają w 2013 r. zaliczki na podatek dochodowy w formie uproszczonej. W związku z otrzymywanymi zwrotami sprzedanych towarów zachodzi konieczność korygowania przychodów za 2011 r., (...)
str. 66
6.
Kwota otrzymana nienależnie nie jest przychodem z działalności
Na firmowy rachunek podatnika wpłynęła kwota, którą kontrahent wpłacił omyłkowo, realizując płatność za opłaconą wcześniej dostawę towarów. Czy otrzymaną nienależnie kwotę podatnik powinien wykazać w przychodach (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.