Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2024 r., godz. 8:30 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 52.491 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 22 (358) z dnia 20.11.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Skutki podatkowe otrzymania aportu przez spółkę kapitałową
Częstą praktyką jest pokrywanie kapitału zakładowego w spółkach z o.o. i spółkach akcyjnych wkładem niepieniężnym w postaci środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych. Wnoszone (...)
str. 4
1.1.
Spółka otrzymująca aport nie ma przychodu
Spółka kapitałowa, do której jest wnoszony wkład, nie ma z tego tytułu przychodu podatkowego. W myśl art. 12 ust. 4 pkt 4 updop, do przychodów nie zalicza się m.in. przychodów (...)
str. 4
1.2.
Amortyzacja składników majątku wchodzących w skład wniesionego aportem przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części
W razie nabycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części w drodze aportu amortyzacji podlegają poszczególne środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne. Ich wartość początkową podmiot (...)
str. 5
1.3.
Nabycie poszczególnych środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych
Sposób ustalania wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wniesionych do spółki kapitałowej w formie wkładu niepieniężnego (niestanowiącego przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części) (...)
str. 6
1.4.
Ograniczenia w kosztach amortyzacji majątku wniesionego aportem
Aport z agio Zasadniczo odpisy amortyzacyjne dokonywane zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych od składników majątku przyjętych w postaci aportu stanowią koszty uzyskania przychodów. Nie (...)
str. 7
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Nowelizacja ustaw o podatku dochodowym w związku z przystąpieniem Chorwacji do Unii Europejskiej
W Dz. U. z 2013 r. pod poz. 1287 opublikowana została ustawa z dnia 23 października 2013 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z (...)
str. 9
2.
Podpisanie umów podatkowych między Polską a Guernsey
Polska oraz Baliwat Guernsey 8 października 2013 r. podpisały umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania niektórych kategorii dochodów osób fizycznych oraz przedsiębiorstw eksploatujących statki morskie (...)
str. 9
3.
Zmiana polsko-koreańskiej konwencji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania
Resort finansów poinformował, że 22 października 2013 r. Polska i Korea podpisały protokół o zmianie konwencji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się (...)
str. 9
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Rozliczenie kosztów wstrzymanych i zaniechanych inwestycji
Dla celów podatku dochodowego, przez inwestycje rozumie się zaliczane do aktywów trwałych środki trwałe m.in. w okresie ich budowy (art. 5a pkt 1 updof i art. 4a pkt 1 updop w związku (...)
str. 10
1.1.
Wstrzymanie realizacji inwestycji
Decyzja o czasowym wstrzymaniu inwestycji w żaden sposób nie wpłynie na zasady dotyczące rozliczenia nakładów poniesionych na jej realizację. Wydatków na wytworzenie środka trwałego podatnik (...)
str. 10
1.2.
Rezygnacja z inwestycji
W razie gdy przedsiębiorca zrezygnuje z dalszego prowadzenia inwestycji, możliwe jest rozliczenie nakładów poniesionych na jej realizację poprzez ich ujęcie do kosztów uzyskania przychodów (jeżeli (...)
str. 11
2.
Kiedy odpisy amortyzacyjne nie stanowią kosztu uzyskania przychodu?
2.1.
Wykorzystanie środka trwałego do celów prywatnych
Przedsiębiorca (osoba fizyczna) posiada firmowy samochód osobowy, który wykorzystuje również w celach prywatnych. Czy fakt używania tego samochodu na cele prywatne wyklucza możliwość ujmowania odpisów (...)
str. 12
2.1.
Amortyzacja lokali w okresie przerwy w ich najmie
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej podatnik (osoba fizyczna) wynajmuje dwa lokale użytkowe stanowiące środki trwałe. Czy w okresie poszukiwania najemcy, gdy lokale nie są wynajmowane (...)
str. 13
2.3.
Rozpoczęcie amortyzacji budynku
Podatnik skorzystał z przysługującego mu prawa i wybudował budynek na dzierżawionym gruncie. Nie posiada jeszcze dokumentu potwierdzającego dopuszczenie tego budynku do użytkowania. Czy w tej (...)
str. 13
3.
Zwrot kosztów podróży służbowej na podstawie oświadczenia pracownika o poniesieniu wydatku
Pracownik odbył zagraniczną podróż służbową do Indii. Bilety lotnicze na przelot z Gdańska do Londynu i z powrotem opłacił pracodawca. Poniesiony wydatek dokumentuje bilet i (...)
str. 14
4.
Korekta kosztów bezpośrednio związanych z przychodami
Spółka z o.o. dokonuje zakupu opału do produkcji energii cieplnej. Terminy płatności za dokonane zakupy są dłuższe niż 60 dni. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeśli (...)
str. 16
5.
Czy kwota zapłacona podwykonawcy to koszt podatkowy inwestora?
Odpowiedzialność inwestora wobec podwykonawców Inwestor planujący inwestycję budowlaną znacznych rozmiarów z reguły powierza jej wykonanie głównemu wykonawcy. Ten z kolei zleca wykonanie poszczególnych etapów budowy mniejszym podwykonawcom. (...)
str. 17
6.
Postanowienie o nieściągalności odnoszące się tylko do jednej z wielu wierzytelności - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Jeśli podatnik posiada kilka wierzytelności, a tylko w stosunku do jednej z nich uzyskał postanowienie o nieściągalności wydane przez właściwy organ postępowania egzekucyjnego, postanowienie to (...)
str. 19
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Używanie przez pracownika na potrzeby służbowe prywatnych narzędzi, materiałów i sprzętu
Pracownik używający własnych narzędzi, materiałów lub sprzętu do celów służbowych może otrzymać zwrot kosztów ich używania. Kwota tego świadczenia będzie u niego przychodem, który w (...)
str. 20
1.1.
Ryczałt za używanie prywatnego laptopa do celów służbowych
Wyraziłem zgodę, aby mój pracownik korzystał przy świadczeniu pracy z prywatnego laptopa. Z tego tytułu wypłacam mu ryczałt miesięczny w stałej kwocie. Czy wartość tego (...)
str. 20
1.2.
Własność sprzętu używanego na potrzeby firmowe
Wypłacam pracownikom ekwiwalent pieniężny za używanie własnego sprzętu przy wykonywaniu pracy. Zdarza się, że sprzęt ten został zakupiony wiele lat temu i pracownicy nie posiadają (...)
str. 21
1.3.
Ekwiwalent za używanie prywatnego samochodu
Czy wypłacany pracownikowi ekwiwalent pieniężny za używanie prywatnego samochodu osobowego w celach służbowych w jazdach lokalnych jest wolny od podatku? Nie. Ekwiwalent pieniężny za używanie (...)
str. 21
2.
Koszty u pracownika przebywającego na urlopie bezpłatnym
Pracownik przez cały listopad 2013 r. będzie przebywał na urlopie bezpłatnym. W miesiącu tym nie otrzyma wynagrodzenia, ale zostanie mu wypłacona premia za wyniki w (...)
str. 22
3.
Pobór przez pracodawcę zaliczki na podatek od świadczeń niepieniężnych o znacznej wartości
W październiku 2013 r. przekazaliśmy wyróżniającym się zaangażowaniem w pracę pracownikom nagrody rzeczowe o znacznej wartości. Niektórzy pracownicy złożyli wniosek, aby zaliczkę na podatek od tych nagród pobrać im (...)
str. 23
4.
Wypłaty z ZFRON po utracie statusu zakładu pracy chronionej
Pracodawca utracił status zakładu pracy chronionej, ale zachował ZFRON i niewykorzystane na nim środki. Środki te przeznacza m.in. na pomoc indywidualną dla pracowników będących osobami niepełnosprawnymi. (...)
str. 25
4.1.
Zasady wydatkowania środków ZFRON
Kwestię utraty statusu zakładu pracy chronionej regulują przepisy art. 33 ust. 7, 7a i 7b ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej (...)
str. 25
4.2.
Rozstrzygnięcie podatkowo-składkowe
W myśl art. 21 ust. 1 pkt 27 lit. a) updof, wolne od podatku dochodowego są otrzymywane zgodnie z odrębnymi przepisami świadczenia na rehabilitację zawodową, (...)
str. 26
4.3.
Sporządzenie PIT-11
Płatnik sporządzający informację PIT-11 wykazuje w niej wysokość przychodów uzyskanych przez podatnika z poszczególnego źródła, zastosowane koszty uzyskania przychodów oraz zaliczki pobrane w ciągu roku (...)
str. 28
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Ewidencjonowanie składnika majątkowego jako środka trwałego - prawo czy obowiązek podatnika?
Jestem przedsiębiorcą. Ponad rok temu nabyłem lokal użytkowy, który wykorzystuję na potrzeby prowadzonej firmy. Lokal ten nie został przeze mnie zaewidencjonowany jako środek trwały i (...)
str. 29
2.
Jednorazowy odpis amortyzacyjny w spółce cywilnej
Jestem wspólnikiem w dwóch spółkach cywilnych. Skład osobowy i udziały procentowe w obu spółkach są identyczne. Jedna z tych spółek spełnia kryteria małego podatnika. Czy (...)
str. 31
3.
Ulepszenie środka trwałego
3.1.
Kwota wydatków skutkująca zwiększeniem wartości początkowej środka trwałego
Zgodnie z przyjętą polityką rachunkowości, spółka z o.o. wprowadza do ewidencji środków trwałych składniki majątku o wartości przekraczającej 2.000 zł. Zasadę tę stosuje zarówno dla (...)
str. 32
3.2.
Modernizacja środka trwałego sfinansowana z otrzymanej darowizny
Spółka z o.o. otrzymała darowiznę pieniężną od podmiotu prywatnego na modernizację środka trwałego. Czy otrzymana darowizna jest przychodem podatkowym w momencie jej otrzymania, a odpisy (...)
str. 33
3.3.
Adaptacja budynku czy koszt montażu urządzenia?
W zakładzie produkcyjnym będzie montowana nowa linia technologiczna, stanowiąca odrębny środek trwały. Aby ułatwić instalację, a następnie obsługę zakupionego urządzenia, w dwóch pomieszczeniach zakładu zostaną usunięte ściany działowe (...)
str. 34
4.
Rozliczenie wydatków na składniki majątku o niskiej wartości
W działalności gospodarczej wykorzystuję przedmioty, które spełniają definicję środka trwałego, jednak ich cena nabycia nie przekracza 3.500 zł. Czy takie składniki majątku powinny być ujmowane (...)
str. 35
5.
Wymiana zużytej nawierzchni placu jest remontem - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Wydatki na wymianę nawierzchni placu z betonowej na kostkę brukową, które mają na celu przywrócenie pierwotnej zdolności użytkowej tego placu, mogą być zaliczane do kosztów (...)
str. 36
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Likwidacja działalności gospodarczej - pytania i odpowiedzi
W związku z likwidacją działalności przedsiębiorca, do którego zastosowanie mają przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zobowiązany jest sporządzić wykaz składników majątkowych na (...)
str. 37
2.1.
Kwalifikacja przychodów ryczałtowca
Podatnik prowadzący działalność gospodarczą, dla której jako formę opodatkowania wybrał ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, w zakresie ustalania przychodów z działalności zobowiązany jest stosować art. 14 (...)
str. 40
2.2.
Ustalanie stawek ryczałtu dla wybranych kategorii przychodów
Sprzedaż środka trwałego Ustawodawca do przychodów z działalności gospodarczej, poza przychodami ze sprzedaży towarów i usług, zalicza również przychody z odpłatnego zbycia wykorzystywanych na potrzeby związane z działalnością gospodarczą (...)
str. 40
3.
Zatrudnienie na umowę zlecenia a prawo do opodatkowania w formie karty podatkowej
Prowadzę salon fryzjersko-kosmetyczny. Działalność ta jest opodatkowana kartą podatkową. Czy zawierając z osobą fizyczną umowę zlecenia na prowadzenie spraw kadrowych (zatrudniam pracowników) oraz dokonywanie rozliczeń (...)
str. 43
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Jak rozliczyć usługi zakupione od zagranicznej firmy?
Spółka zakupiła od zagranicznych firm usługi obsługi i promocji filmu na festiwalu oraz audytu kontrahentów zagranicznych. Czy od należności wypłacanych za te usługi spółka powinna (...)
str. 45
1.1.
Ogólne zasady poboru podatku u źródła
W myśl jednakowo brzmiących art. 29 ust. 1 pkt 5 updof i art. 21 ust. 1 pkt 2a updop, opodatkowaniu w Polsce zryczałtowanym podatkiem dochodowym (...)
str. 45
1.2.
Nieokreślone pojęcie "świadczenia o podobnym charakterze"
W art. 29 ust. 1 pkt 5 updof i art. 21 ust. 1 pkt 2a updop nie wymienia się wprost należności, o których mowa w (...)
str. 46
1.3.
Certyfikat rezydencji
Z punktu widzenia spółki wypłacającej należności bezpieczniejsze jest przyjęcie założenia, że usługi wykonane przez zagranicznych kontrahentów są usługami, o których mowa w art. 29 ust. (...)
str. 47
2.
Podatek u źródła w przypadku zakupu należności licencyjnych
Polska spółka z o.o. otrzymała od zagranicznej spółki (zarejestrowanej w USA) fakturę na zakup usługi "kredyty na zakup zdjęć, limit kredytów w ilości 290 szt.". Na stronie internetowej (...)
str. 48
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Zbycie nieruchomości związanych z działalnością gospodarczą a zwolnienie od podatku
Źródłem przychodów z działalności gospodarczej jest m.in. odpłatne zbycie wykorzystywanych na potrzeby działalności gospodarczej nieruchomości będących środkami trwałymi, w tym również tych uprzednio wycofanych z (...)
str. 50
1.1.
Zwolnienie od opodatkowania przychodów uzyskanych na podstawie szczególnych przepisów
Budynki, budowle oraz lokale będące odrębną własnością po spełnieniu wymogów określonych w art. 22a ust. 1 updof, stanowią środki trwałe. Ponadto środki trwałe, choć niepodlegające (...)
str. 50
1.2.
Przeznaczenie przychodu z odpłatnego zbycia firmowych nieruchomości na zaspokojenie własnych celów mieszkaniowych
Na mocy wyraźnego zastrzeżenia zawartego w art. 14 ust. 2c updof, do przychodów z działalności gospodarczej nie zalicza się przychodów z odpłatnego zbycia wykorzystywanych na (...)
str. 52
2.
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej jest podatnikiem CIT korzystającym ze zwolnienia od podatku - interpretacja ogólna Ministra Finansów
Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, w stanie prawnym obowiązującym do dnia 30 czerwca 2011 r., był jako jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej podatnikiem podatku dochodowego od (...)
str. 54
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Rozliczanie podatku dochodowego po zmianie uproszczonej ewidencji księgowej na księgi rachunkowe
Spółka jawna osób fizycznych prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Z uwagi na wysokość przychodów za 2013 r. w przyszłym roku podatkowym będzie zobligowana przejść (...)
str. 55
1.1.
Zasady opodatkowania i prowadzone ewidencje księgowe
Spółka jawna jest spółką osobową prawa handlowego, która nie posiada osobowości prawnej. Na gruncie przepisów podatkowych nie jest ona podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych (...)
str. 55
1.2.
Rozliczenie zakupu towarów i ustalenie dochodu
Moment zaliczenia wydatku na zakup towarów do kosztów podatkowych U podatników dokonujących w ramach działalności gospodarczej sprzedaży towarów wydatki na zakup tych towarów traktowane są jako (...)
str. 56
2.
Skutki utraty w trakcie roku prawa do opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Od niedawna prowadzę działalność gospodarczą, a podatek dochodowy opłacam w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Zamierzam świadczyć usługi na rzecz byłego pracodawcy. W związku z (...)
str. 57
3.
Rozliczenie dochodu spółdzielni mieszkaniowej uzyskanego ze sprzedaży składników majątku
Spółdzielnia mieszkaniowa w zarządzanych przez nią budynkach mieszkalnych przeprowadziła wymianę instalacji centralnego ogrzewania. Złom pozyskany przy tym remoncie został sprzedany. Czy dochód uzyskany ze sprzedaży (...)
str. 59
4.
Opodatkowanie wynagrodzenia za pomoc prawną świadczoną z urzędu - uchwała Izby Finansowej NSA
Wynagrodzenie z tytułu nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej przez pełnomocnika ustanowionego z urzędu należy kwalifikować do przychodów z działalności: gospodarczej - w przypadku gdy pomoc prawną (...)
str. 60
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Zbycie auta przeznaczonego po okresie leasingu na cele prywatne
Podatnik na potrzeby działalności gospodarczej korzystał na podstawie umowy leasingu operacyjnego z samochodu osobowego. Koszty leasingu i koszty używania pojazdu rozliczał jako koszty podatkowe tej działalności. Po (...)
str. 62
2.
Jakie koszty można uwzględniać w protokole dokumentującym nieściągalność wierzytelności?
Spółka z o.o. posiada kilka przeterminowanych i nieściągalnych należności, które ze względu na niską wartość chce odpisać na dzień bilansowy w koszty. Spółka ocenia, że przewidywane koszty procesowe (...)
str. 63
3.
Koszty związane ze sporządzeniem umowy spółki z o.o.
Czy spółka z o.o. w organizacji może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów koszty związane z zawarciem umowy spółki z o.o. (m.in. koszty doradztwa prawnego w zakresie sporządzenia aktu założycielskiego, opłatę (...)
str. 64
4.
Wydatki związane ze spotkaniem członków zarządów spółek tworzących grupę kapitałową
Spółka z o.o. z siedzibą w Polsce należąca do międzynarodowej grupy kapitałowej zorganizowała spotkanie członków zarządów spółek tworzących tę grupę. Poniosła koszty: wynajmu sali konferencyjnej, noclegów i wyżywienia uczestników (...)
str. 64
5.
Wynajem lokali w ramach działalności gospodarczej i poza tą działalnością
Osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą w zakresie najmu lokali. Od dochodów z tej działalności opłaca podatek liniowy. Ponadto posiada lokal stanowiący składnik majątku prywatnego, który wynajmuje poza (...)
str. 65
6.
Status uczestnika sprzedaży premiowej a obowiązki organizatora
Klientami hurtowni są osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej oraz przedsiębiorcy. Hurtownia będzie prowadzić sprzedaż premiową. Za określoną liczbę naklejek wydanych nabywcom przy zakupie towarów będzie (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - GRUDZIEŃ 2013 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 2.12.2013 r. (poniedziałek) - złożenie przez podatnika osiągającego dochody z działów specjalnych produkcji rolnej: • deklaracji do wymiaru zaliczek podatku (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.