Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 19 marca 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 18.03.2024 r., godz. 12:09 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 55.135 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 18 (354) z dnia 20.09.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Ujmowanie odsetek w rachunku podatkowym - wybrane zagadnienia
1.1.
Podstawowe reguły podatkowego rozliczania odsetek
W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą podatnicy mogą być uprawnieni do uzyskania lub zobowiązani do zapłacenia odsetek wynikających z różnych tytułów prawnych. Do celów podatkowych (...)
str. 4
1.2.
Odsetki od należności niedochodzone przez wierzyciela
W obrocie gospodarczym powszechne są sytuacje, gdy przedsiębiorcy (tu: wierzyciele) odraczają terminy zapłaty, a także gdy kontrahenci (tu: dłużnicy) opóźniają się z zapłatą należności za (...)
str. 4
1.3.
Odsetki przy ratalnej spłacie opłaty za przekształcenie prawa wieczystego użytkowania gruntu w prawo własności
W interesie przedsiębiorców może pozostawać przekształcenie prawa wieczystego użytkowania gruntu wykorzystywanego na potrzeby działalności gospodarczej w prawo własności gruntu. Zgodnie z ustawą regulującą kwestie tego (...)
str. 5
1.4.
Odsetki od obligacji
Poszukując kapitału na sfinansowanie określonego przedsięwzięcia gospodarczego, przedsiębiorcy korzystają niekiedy z emisji obligacji korporacyjnych. Organy podatkowe dopuszczają możliwość zaliczania do kosztów podatkowych, na zasadach określonych (...)
str. 7
1.5.
Zwrócone odsetki od zaległości podatkowych
W sytuacji gdy podatnik popadnie w zwłokę z zapłatą podatku, naliczane są odsetki od zaległości podatkowych. Obowiązek zapłaty tych odsetek powstaje z mocy prawa i (...)
str. 8
2.
Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów
2.1.
Świadczenia wspólnika na rzecz spółki osobowej
W zakresie świadczeń wspólników na rzecz spółek osobowych aktualna pozostaje interpretacja, zgodnie z którą, jeżeli wspólnik spółki osobowej wykonuje świadczenie na rzecz tej spółki, to (...)
str. 8
2.2.
Przychód wspólników osobowej spółki handlowej z tytułu zwrotu wkładu na skutek zmniejszenia udziału kapitałowego
Wartość wkładu zwróconego wspólnikowi spółki osobowej na skutek zmniejszenia udziału kapitałowego (niezwiązanego z wystąpieniem ze spółki) stanowi przychód z praw majątkowych. Tak wynika z odpowiedzi (...)
str. 9
2.3.
Jednorazowe środki przyznane bezrobotnemu na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Kwoty otrzymane przez bezrobotnego z Funduszu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej, są przychodami z tej działalności. Ministerstwo Finansów wyraziło takie stanowisko w odpowiedzi udzielonej 16 (...)
str. 10
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
W Dz. U. z 2013 r. pod poz. 1012 opublikowana została ustawa z dnia 26 lipca 2013 r. o zmianie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym (...)
str. 12
2.
Zmiana polsko-słowackiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania
Dnia 1 sierpnia 2013 r. w Bratysławie podpisano protokół między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Słowacką o zmianie umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Słowacką w (...)
str. 12
3.
Podpisanie umowy między Polską a Republiką Liberii o wymianie informacji podatkowych
7 sierpnia 2013 r. Polska i Republika Liberii podpisały umowę o wymianie informacji w sprawach podatkowych. Dokument został sporządzony w oparciu o Modelową Umowę OECD (...)
str. 13
4.
Przedłużenie działania specjalnych stref ekonomicznych
W Dz. U. z 2013 r. pod poz. 968-981 opublikowano rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 lipca 2013 r. zmieniające rozporządzenia w sprawie: kamiennogórskiej specjalnej (...)
str. 13
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Ustalenie podstawy opodatkowania przy odpisywaniu wartości zakupionych towarów i materiałów bezpośrednio w koszty
Jesteśmy podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Zakup towarów i materiałów, na podstawie przepisów o rachunkowości, odpisujemy w koszty na dzień ich zakupu. Inwentaryzację tych (...)
str. 14
2.
Zakup mieszkania na wynajem w ramach działalności gospodarczej i jego późniejsza sprzedaż
Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą, w ramach której zamierzam wynajmować firmom lokal mieszkalny. Czy zakupu lokalu powinnam dokonać jako osoba prywatna, czy przedsiębiorca? Jakie będą skutki (...)
str. 16
3.
Wydatki poniesione za korzystanie z cudzej nieruchomości
Spółka posiada działkę przeznaczoną na budowę hali produkcyjnej, która nie ma dostępu do sieci elektrycznej. W związku z tym, w porozumieniu z zakładem energetycznym, spółka na swój koszt przeprowadzi (...)
str. 17
4.
Rezygnacja przez członka rady nadzorczej z wynagrodzenia a przychód podatkowy spółki
W spółce z o.o. jest sześciu członków rady nadzorczej. Jeden z nich zrezygnował z przyznanego mu wynagrodzenia. Czy w spółce powstanie przychód w związku z (...)
str. 18
5.
Korekta przychodu w związku ze zwrotem towarów na skutek reklamacji
Stanowisko Ministerstwa Finansów o konieczności wstecznej korekty m.in. przychodów w związku ze zwrotem towarów czy udzieleniem rabatów spotkało się z powszechną krytyką naszych Czytelników, zwłaszcza (...)
str. 19
6.
"Puste faktury" nie dają podstaw do uznania wydatku za koszt uzyskania przychodów - wyrok NSA
"Puste" faktury wystawione przez podmiot, który nie jest właścicielem towaru, nie dają podstaw do ujęcia wydatków w kosztach uzyskania przychodów. Niewystarczające jest również potwierdzenie poniesienia (...)
str. 19
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.1.
Ustalenie przychodu
Przychody otrzymywane przez osoby, niezależnie od sposobu ich powoływania, należące do składu m.in. rad nadzorczych ustawodawca zaliczył do przychodów z działalności wykonywanej osobiście (art. 13 (...)
str. 21
1.2.
Pobór zaliczki na podatek dochodowy
Obliczając zaliczkę od przychodu członka rady nadzorczej, należy uwzględnić regulacje wynikające z art. 41 ust. 1 updof. Przepis ten stanowi, że płatnicy są zobowiązani pobierać (...)
str. 21
1.3.
Pobór zryczałtowanego podatku dochodowego
Do przychodów określonych w art. 13 pkt 7 updof może mieć również zastosowanie zryczałtowany sposób opodatkowania, o którym mowa w art. 30 ust. 1 pkt (...)
str. 23
1.4.
Rozliczenie z urzędem skarbowym
Płatnik ma obowiązek przekazać pobraną zaliczkę na podatek na rachunek urzędu skarbowego w terminie do dnia 20 miesiąca następującego po miesiącu, w którym ją pobrał. (...)
str. 23
1.5.
Oskładkowanie przychodu
Osoba sprawująca funkcję członka rady nadzorczej podlega z tego tytułu obowiązkowo wyłącznie ubezpieczeniu zdrowotnemu. Ubezpieczenie to jest dla niej obowiązkowe wtedy, gdy jej miejsce zamieszkania (...)
str. 24
2.
Firmowy piknik - skutki w podatku dochodowym u pracowników
Firma zamierza zorganizować piknik, na który zaprosi pracowników, a także przedstawicieli kontrahentów. Pracownikom chce wydać sfinansowane ze środków ZFŚS talony o określonej wartości, za które (...)
str. 25
2.1.
Ustalenie przychodu ze stosunku pracy
Na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, co do zasady, każde przysporzenie majątkowe uzyskane przez pracownika od pracodawcy w związku z zawartą (...)
str. 25
2.2.
Kiedy przychód korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego?
Jeżeli impreza integracyjna dla pracowników (np. piknik) została sfinansowania ze środków ZFŚS, to przychód pracownika może korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego, na zasadach określonych (...)
str. 26
3.
Prawo do kwoty zmniejszającej podatek u pracownika prowadzącego działalność gospodarczą opodatkowaną kartą podatkową
Pracownik w trakcie 2013 r. rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej opodatkowanej kartą podatkową. Czy zakład pracy powinien przy obliczaniu zaliczki na podatek uwzględniać mu kwotę zmniejszającą (...)
str. 27
4.
Przekazanie upominków pracownikom kontrahentów a obowiązek wystawienia PIT-8C
W ramach zorganizowanej akcji promocyjnej przekazałem pracownikom kontrahenta drobne upominki, od których nie pobrałem zaliczki na podatek dochodowy. Upominki zostały wręczone osobom, które sprzedały najwięcej (...)
str. 28
5.
Pracownicze koszty uzyskania przychodów przy wypłacie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy
Pracownikowi, z którym w sierpniu rozwiązaliśmy umowę o pracę, wypłacimy na koniec września 2013 r. ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Będzie to jedyna należność wypłacona (...)
str. 29
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Amortyzacja wyodrębnionych lokali
Kilka lat temu kupiliśmy, jako spółka jawna, starą używaną kamienicę w celu wynajmu znajdujących się w niej lokali użytkowych. Wprowadziliśmy ją do ewidencji środków trwałych (...)
str. 30
2.
Jakie są skutki odłączenia części składowej lub peryferyjnej?
1) Odłączyliśmy część peryferyjną od maszyny produkcyjnej. Czy w związku z tym wartość początkowa maszyny powinna ulec zmniejszeniu, a jeżeli tak, to od jakiej wartości (...)
str. 32
3.
Czy zakupiony lokal mieszkalny należy amortyzować?
Spółka jawna dokonała zakupu (z licytacji komorniczej) lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w części nieruchomości wspólnej. Zakup ten ujęła w księgach handlowych jako inwestycję w (...)
str. 34
4.
Budynek wybudowany na cudzym gruncie
Na użytek prowadzonej działalności gospodarczej dzierżawię działkę. W ramach uzgodnień z jej właścicielem zamierzam wybudować na niej budynek magazynowy. Budynek ten nie będzie moją własnością, (...)
str. 35
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.1.
Przychód i koszty w kwotach netto czy brutto?
Od niedawna prowadzę działalność gospodarczą, z której dochody opodatkowuję podatkiem liniowym. Jestem też czynnym podatnikiem VAT. Czy w podatkowej księdze przychodów i rozchodów kwoty przychodów (...)
str. 36
1.2.
Rozliczenie składek ZUS
Jako formę opodatkowania rozpoczętej w trakcie roku działalności gospodarczej wybrałem podatek liniowy. Jakie składki ZUS płacone za siebie mogę ująć w kosztach uzyskania przychodów? Osoba (...)
str. 37
1.3.
Ustalenie miesięcznej zaliczki
Od dochodu z rozpoczętej w lipcu 2013 r. działalności gospodarczej będę opłacała miesięczne zaliczki na podatek. Przychody i koszty uzyskania tych przychodów będę ewidencjonowała w (...)
str. 38
2.
Rozliczenie sprzedaży towarów, których proces wysyłki przeniesiono na dostawcę
W ramach działalności gospodarczej zamierzam na zamówienie klientów, składane przez internet, sprowadzać towar z zagranicy. Zamówienia będą przesyłane do zagranicznego dostawcy, który będzie realizował wysyłkę (...)
str. 40
3.
Ewidencjonowanie transakcji w kantorze
Rozpocząłem działalność kantorową. Dochód z tej działalności ustalam na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Jak prawidłowo ujmować w tej księdze zakup i sprzedaż wartości (...)
str. 42
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Opodatkowanie zagranicznej dywidendy otrzymanej przez polskiego rezydenta podatkowego
Osoba fizyczna mająca miejsce zamieszkania w Polsce otrzymała z Danii dywidendę, od której za granicą pobrano podatek. W jaki sposób powinna rozliczyć się w Polsce (...)
str. 44
2.
Usługi wykonywane na terytorium Polski dla zagranicznego kontrahenta - miejsce opodatkowania dochodów
W ramach jednoosobowej działalności świadczę niemieckiej firmie usługi polegające na wprowadzaniu informacji do bazy danych. Mam miejsce zamieszkania w Polsce i tu realizuję główną część (...)
str. 45
3.
Jak rozliczyć podatek pobrany u źródła od należności licencyjnych?
Osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą w Polsce. Dochody z tej działalności są opodatkowane podatkiem liniowym według stawki 19%. W ramach tej działalności opracowuje technologie w przemyśle chemicznym. Dla rosyjskiego (...)
str. 46
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Potwierdzenie statusu osoby niepełnosprawnej i ustalenie zakresu stosowania ulgi rehabilitacyjnej
Ponoszenie wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, stwarza możliwość obniżenia podstawy opodatkowania. Z ulgi mogą skorzystać podatnicy: będący osobami (...)
str. 48
1.1.
Dokumenty potwierdzające status osoby niepełnosprawnej
Odliczeniem od dochodu objęte są wydatki na cele rehabilitacyjne oraz związane z ułatwieniem wykonywania osobie niepełnosprawnej czynności życiowych, określone w art. 26 ust. 7a updof. (...)
str. 48
1.2.
Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności a zakres ulgi
Katalog wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne osoby niepełnosprawnej oraz wydatków związanych z ułatwieniem tej osobie wykonywania czynności życiowych określa art. 26 ust. 7a updof. Treść tego przepisu wskazuje, (...)
str. 48
1.3.
Uzyskanie w trakcie roku podatkowego dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność
Podstawę prawną stosowania ulgi rehabilitacyjnej stanowi art. 26 ust. 1 pkt 6 updof. Z regulacji tego przepisu wynika, że w ramach tej ulgi mogą być (...)
str. 50
2.
Ulgi podatkowe w interpretacjach indywidualnych Ministra Finansów
2.1.
Zasady podziału ulgi prorodzinnej przez rozwiedzionych małżonków
Brak porozumienia pomiędzy rodzicami dziecka w sprawie podziału wspólnej kwoty ulgi na dzieci oznacza, że w sytuacji gdy każdy z rodziców spełnia warunki do zastosowania (...)
str. 51
2.2.
Nie każda opinia potwierdzająca innowacyjność nabytej technologii daje możliwość skorzystania z ulgi podatkowej
Opinia wydana przez jednostkę organizacyjną uczelni, która nie jest jednostką naukową w rozumieniu ustawy o zasadach finansowania nauki, nie uprawnia do stosowania ulgi na nabycie (...)
str. 53
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Przejęcie przedsiębiorstwa zlikwidowanej spółki z o.o.
Jedyny udziałowiec spółki z o.o. zdecydował o jej rozwiązaniu. W związku z likwidacją spółki otrzyma całe przedsiębiorstwo. Jakie wystąpią konsekwencje tej operacji gospodarczej w zakresie (...)
str. 55
1.1.
Konsekwencje otrzymania majątku likwidowanej spółki
W wyniku przekazania majątku likwidowanej spółki z o.o. jej wspólnikowi, uzyska on przychód z kapitałów pieniężnych, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt (...)
str. 55
1.2.
Skutki po stronie spółki przekazującej majątek
Od pewnego czasu określenie skutków podatkowych przekazania majątku polikwidacyjnego po stronie spółki przekazującej jest przedmiotem sporów podatników z organami podatkowymi. Zdaniem podatników takie przekazanie nie prowadzi (...)
str. 56
2.
Odliczanie straty w ciągu roku
W czerwcu 2013 r. podatnik prowadzący działalność gospodarczą obniżył dochód uzyskany od początku roku podatkowego o 20% kwoty straty poniesionej z działalności prowadzonej w 2012 (...)
str. 57
3.
Dochód z odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze zamiany
W 2009 r. nabyłem lokal mieszkalny w drodze zamiany. W zamian za niego przekazałem lokal mieszkalny (o niższej wartości rynkowej) oraz kwotę wyrównującą różnicę w (...)
str. 59
4.
Trybunał Konstytucyjny orzekł o niekonstytucyjności przepisów o podatku od nieujawnionych dochodów
Dochody nieujawnione lub nieznajdujące pokrycia w ujawnionych źródłach mogą być przedmiotem opodatkowania według przyjętej 75% stawki podatku. Standardów konstytucyjnych nie spełnia jednak art. 20 ust. (...)
str. 59
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Korekta kosztów bezpośrednio związanych ze sprzedażą towarów
Spółka akcyjna dokonuje zakupu towarów z importu. W wyniku kontroli celnej przeprowadzonej w tym roku stwierdzono, że w latach 2010-2012 spółka zakwalifikowała towary do nieodpowiedniej taryfy celnej. Urząd celny (...)
str. 61
2.
Ustalenie równowartości 20.000 euro
Kupiłem samochód osobowy na firmę. Czy po przeliczeniu równowartości 20.000 euro na złote otrzymany wynik powinienem porównać z kwotą wynikającą z faktury zakupu tego samochodu, czy z kwotą z polisy (...)
str. 61
3.
Kiedy mamy do czynienia z podróżą służbową przedsiębiorcy?
Podatnik prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów świadczy usługi w Polsce w miejscowości znacznie oddalonej od miejscowości, w której znajduje się siedziba firmy i miejsce jego zamieszkania. Przedsiębiorca przebywa tam (...)
str. 62
4.
Prowadzenie firmy w domu
Prowadzę działalność gospodarczą w domu, na potrzeby której zajmuję nieznaczną jego powierzchnię. Z tego względu nie zaliczam do kosztów uzyskania przychodów opłat za media, czynszu, ani nie (...)
str. 63
5.
Kto opodatkowuje przychody z umowy zlecenia zawartej z osobą prowadzącą działalność gospodarczą?
Prowadzę działalność gospodarczą, w ramach której zawarłem umowę zlecenia z osobą, która również prowadzi działalność gospodarczą. Usługi wykonywane w ramach umowy zlecenia wchodzą w zakres działalności prowadzonej przez tę (...)
str. 64
6.
Opłacanie karty podatkowej przy sprzedaży internetowej
Podatnik zamierza sprzedawać przez internet tzw. zdrową żywność. Czy działalność handlowa z wykorzystaniem internetu może być opodatkowana kartą podatkową? Przedsiębiorca wykorzystujący do handlu internet może opłacać (...)
str. 65
7.
Koszty utrzymania mieszkania ponoszone w czasie przerwy w wynajmie
Posiadam mieszkanie będące przedmiotem najmu. Przy czym obecnie stoi puste. Jestem na etapie poszukiwania kolejnych najemców. Ponoszę jednak stałe koszty utrzymania tego mieszkania. Czy koszty (...)
str. 66
8.
Identyfikator podatkowy pracownika w PIT-11
Pracownik poinformował pracodawcę o podjęciu działalności gospodarczej. Czy sporządzając mu informację PIT-11, pracodawca jako identyfikator podatkowy pracownika powinien wpisać NIP czy PESEL? Właściwym identyfikatorem podatkowym pracownika (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - PAŹDZIERNIK 2013 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.10.2013 r. (poniedziałek) − wpłacenie podatku dochodowego w formie karty podatkowej za wrzesień 2013 r. - 21.10.2013 r. (poniedziałek) − wpłacenie zaliczki (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.