Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 19 marca 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 r., godz. 9:22 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 55.135 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 21 (812) z dnia 20.07.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Ministerstwo Finansów wyjaśnia, jak skorygować VAT od usługi ubezpieczeniowej związanej z leasingiem
Przypominamy, że początkowo organy podatkowe uznawały, że możliwe jest refakturowanie usługi ubezpieczeniowej związanej z leasingiem z zastosowaniem zwolnienia z VAT. Potem zdanie zmieniły i uznawały, że usługa ubezpieczeniowa powinna (...)
str. 4
2.
Zwrot towarów sprzedanych w ubiegłym roku a korekta spisu z natury przez podatników prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów
W Biuletynie Informacyjnym nr 19 z 1 lipca br. cytowaliśmy odpowiedź Ministerstwa Finansów na pytanie naszego Wydawnictwa o korygowanie kosztów i przychodów w związku m.in. (...)
str. 6
II.
INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH
1.
Tryb i zasady szacowania dochodów podmiotów powiązanych - zmiana przepisów o cenach transferowych
W Dzienniku Ustaw z 3 lipca 2013 r. opublikowano dwa rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 17 czerwca 2013 r.: pod poz. 768 - rozporządzenie zmieniające (...)
str. 6
2.
"Nowe" rozporządzenie w sprawie przesyłania zgłoszeń w formie elektronicznej
W Dzienniku Ustaw z 28 czerwca 2013 r., pod poz. 753, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 25 czerwca 2013 r. w sprawie sposobu przesyłania zgłoszeń oraz rodzajów podpisu elektronicznego, którymi powinny (...)
str. 10
3.
Projektowane zmiany w VAT
3.1.
Obrót tzw. "towarami wrażliwymi" i odpowiedzialność solidarna
Do Sejmu trafił projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Ordynacja podatkowa (druk poselski nr 1515). Głównym celem proponowanych zmian jest zwiększenie (...)
str. 10
3.2.
Zwrot VAT w budownictwie mieszkaniowym
Obecnie osoby fizyczne mają prawo do zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w związku m.in. z budową budynku mieszkalnego, nadbudową lub rozbudową budynku (...)
str. 11
III.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.
Wydatki związane z krajową podróżą służbową przedsiębiorcy prowadzącego księgi rachunkowe - aspekt podatkowy i ewidencja księgowa
Przedsiębiorca odbywający krajową podróż służbową ponosi szereg wydatków związanych z tą podróżą, np. koszty przejazdu, dojazdu, noclegu, wyżywienia, wynajmu samochodu, itd. W artykule tym odniesiemy (...)
str. 12
1.1.
Koszty uzyskania przychodów u przedsiębiorcy
Zasadniczo nie ma przeszkód, aby wydatki ponoszone w związku z podróżą służbową przedsiębiorcy stanowiły koszty uzyskania przychodów w jego firmie. Wydatki te będą mogły zostać uznane za koszty (...)
str. 12
1.2.
VAT od wydatków związanych z krajowymi wyjazdami przedsiębiorców
VAT od wydatków związanych z podróżą służbową przedsiębiorcy podlega odliczeniu na zasadach ogólnych, czyli wówczas, gdy wyjazd był związany z czynnościami opodatkowanymi przedsiębiorcy. Nie od (...)
str. 15
1.3.
Ewidencja księgowa
Koszty podróży służbowych przedsiębiorcy ujmuje się w kosztach okresu, którego dotyczą, zgodnie z zasadą memoriału (zawartą w art. 6 ustawy o rachunkowości). Wydatki związane z (...)
str. 15
2.
Sprzedaż w ramach dropshippingu a rozliczenie podatku dochodowego i VAT
Zamierzam rozszerzyć prowadzoną działalność gospodarczą o sprzedaż przez internet w ramach dropshippingu. Będę pośrednikiem przy sprzedaży towaru z państwa spoza obszaru UE. Mianowicie nabywca wpłaci (...)
str. 16
2.1.
Sprzedaż towarów we własnym imieniu i na własny rachunek
Polski system prawny nie reguluje instytucji "dropshippingu". W praktyce przyjmuje się, że "dropshipping" jest to model logistyczny sprzedaży przez internet polegający na przeniesieniu procesu wysyłki towaru (...)
str. 17
2.2.
Świadczenie usług w zakresie pośrednictwa handlowego
Jeżeli natomiast zgodnie z umową zawartą z dostawcą, podatnik (właściciel sklepu internetowego) świadczy usługi w zakresie pośrednictwa handlowego - to skutki w rozliczeniu podatku dochodowego (...)
str. 18
2.3.
Skutki w VAT
W przypadku, gdy w transakcji uczestniczy kilka podmiotów w ten sposób, że towar wysyłany jest bezpośrednio od pierwszego podmiotu do ostatniego w łańcuchu dostaw, mamy (...)
str. 19
IV.
PODATEK VAT
1.
Opłaty administracyjne pobierane przez gminy a VAT - w orzecznictwie NSA
Dla celów VAT podatnikami są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne, wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą, bez względu na cel lub rezultat (...)
str. 22
2.
Trzeba zapłacić VAT od wykonanych usług, nawet jeżeli umowa została uznana za nieważną - wyrok NSA
Jeżeli usługa była faktycznie wykonana, trzeba od niej zapłacić VAT należny, nawet jeżeli na gruncie prawa cywilnego umowa o wykonanie tych usług została unieważniona. (wyrok (...)
str. 24
3.
Rozliczenie VAT od zakupów opłaconych kartą paliwową - interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej
Podatnik (pośrednik), który udostępnia karty paliwowe swoim klientom, a następnie otrzymuje z koncernu paliwowego faktury za dokonane zakupy przez klientów opłacone ww. kartami, ma prawo (...)
str. 24
4.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
4.1.
Zwolnienie ze stosowania kasy fiskalnej przy świadczeniu różnych usług dla osób prywatnych
Sprzedajemy karnety sportowe dla pracowników i zleceniobiorców (nie wystawiamy faktur). Wynajmujemy także lokal mieszkalny, a od 2013 r. również wynajmowane są garaże dla osób prywatnych. Usługi najmu zawsze (...)
str. 26
4.2.
Do ilu lat wstecz można korygować faktury VAT?
W związku z wyrokiem TSUE w sprawie zastosowania zwolnienia od podatku VAT do ubezpieczenia związanego z leasingowanym samochodem, w kwietniu br. otrzymałem korektę faktury leasingowej (...)
str. 28
4.3.
Umowa najmu dotycząca okresów minionych a obowiązek korekty deklaracji VAT
W maju 2013 r. podpisaliśmy umowę najmu obowiązującą od października 2012 r. Czy wobec powyższego należy skorygować wszystkie deklaracje VAT od października ubiegłego roku i (...)
str. 29
4.4.
Pośrednictwo w sprzedaży towarów z Chin do innych krajów niż Polska
Kupujemy towar od dostawcy z Chin (na warunkach FOB Shanghai). Towar ten trafia bezpośrednio z Chin do naszego odbiorcy w innym kraju UE lub do (...)
str. 30
4.5.
Sprzedaż gruntu na rzecz jego samoistnego posiadacza
Spółka jawna wybudowała budynki na gruntach będących własnością ułamkową jej wspólników i prokurentów. Spółka - jako posiadacz samoistny - nabędzie grunt, na którym te budynki (...)
str. 31
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Odsetki od środków na rachunkach oszczędnościowych i od lokat krótkoterminowych nie należą do przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi - wyrok NSA
Odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach oszczędnościowych oraz na lokatach krótkoterminowych nie stanowią dochodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Dochód z tytułu tych odsetek nie (...)
str. 32
2.
Obowiązek korekty kosztów w przypadku zakupu na raty
Dokonywanie płatności ratalnej zgodnie z harmonogramem nie zwalnia podatnika z obowiązku korekty kosztów w związku z przekroczeniem terminów określonych w art. 15b ust. 1-9 ustawy o PDOP. (interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy (...)
str. 33
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Zakup waluty obcej w banku a kurs waluty przyjęty do zapłaty zobowiązania w walucie obcej
Spółka posiada w tym samym banku rachunek złotówkowy i rachunek walutowy (euro). Z rachunku złotówkowego zakupiła walutę obcą, którą przekazała na rachunek walutowy. W tym samym dniu walutę tę (...)
str. 34
3.2.
Sprzedaż udziałów a moment powstania przychodu
Spółka A sprzedała w 2012 roku Spółce B udziały posiadane w Spółce C (spółce z o.o.). Należność miała być płatna w ratach. W czerwcu 2013 r. sporządzono aneks, w którym zmniejszono wartość sprzedanych (...)
str. 37
3.3.
Zaliczanie do kosztów należności od dłużnika postawionego w stan likwidacji
Spółka nie może skorzystać z ulgi na złe długi w VAT, mimo iż upłynęło 150 dni od terminu płatności faktury. Na podstawie informacji z KRS (...)
str. 39
VI.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Zapłata podatku z rachunku wspólnego wspólników spółki cywilnej - wyrok NSA
Wpłata zaliczki na podatek dochodowy, dokonana z rachunku wspólnego wspólników, pomimo wskazania na przelewie spółki cywilnej jako wpłacającej, stanowi zapłatę dokonaną przez podatnika, a nie (...)
str. 41
2.
"Puste" faktury nie są dowodami umożliwiającymi ujęcie wydatku jako kosztu w podatkowej księdze przychodów i rozchodów - wyrok NSA
Do uznania danego wydatku za koszt uzyskania przychodów niezbędne jest nie tylko zaistnienie konkretnego zdarzenia gospodarczego polegającego na zakupie towaru u konkretnego sprzedawcy, za konkretną (...)
str. 42
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Impreza integracyjna sfinansowana ze środków ZFŚS a podatek dochodowy pracowników
Nasza firma zorganizowała dla pracowników imprezę integracyjną, której koszt został sfinansowany ze środków ZFŚS. Czy w takiej sytuacji mamy obowiązek odprowadzić podatek dochodowy od osób (...)
str. 43
3.2.
Zwrot kosztów przejazdu na szkolenie prywatnym samochodem pracownika
Pracownik naszej firmy weźmie udział w szkoleniu, które odbędzie się w miejscowości jego zamieszkania. Natomiast siedziba pracodawcy oraz stałe miejsce zatrudnienia pracownika są położone w innej miejscowości. Czy (...)
str. 46
3.3.
Wyposażenie przekazane do używania przez kontrahenta a koszty uzyskania przychodów
Nasza firma zajmuje się ubojem drobiu. Sami nie prowadzimy jednak transportu żywego drobiu. Korzystamy z usług obcej firmy transportowej, której przekazaliśmy zakupione przez nas skrzynki (...)
str. 48
3.4.
Przychód z najmu domku letniskowego na wsi
Jestem właścicielką domku letniskowego na wsi. W domku tym są cztery pokoje, które zamierzam wynajmować w sezonie letnim osobom przebywającym na wypoczynku (na tydzień albo na dwa (...)
str. 50
VII.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Czy amortyzować środek trwały, który przestał być wykorzystywany w prowadzonej działalności gospodarczej?
W 2013 r. amortyzowany dotychczas budynek przestał być wykorzystywany w prowadzonej działalności gospodarczej. W związku z tym, kiedy należy zakończyć jego amortyzację? W jaki sposób (...)
str. 51
2.
Wydatki na wymianę ogrodzenia nieruchomości
Czy można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów wydatki na wymianę ogrodzenia nieruchomości (budynek mieszkalny, budynki magazynowe i biurowe), na której prowadzona jest działalność gospodarcza? Do (...)
str. 53
3.
Instalacja klimatyzacji w samochodzie osobowym o wartości przekraczającej 20.000 euro
Spółka posiada całkowicie zamortyzowany samochód osobowy o wartości początkowej przekraczającej 20.000 euro. W czerwcu br. do pojazdu dokupiono klimatyzację. Czy zakup taki należy rozliczyć jako (...)
str. 54
4.
Wartość początkowa środka trwałego nabytego na kredyt
Spółka z o.o. zaciągnęła kredyt na zakup samochodu osobowego. Czy na wartość początkową pojazdu wpłynie opłata przygotowawcza oraz ubezpieczenie na życie udziałowca, które było warunkiem podpisania (...)
str. 55
5.
Ustalenie indywidualnej stawki amortyzacyjnej ulepszonego budynku, po raz pierwszy wprowadzonego do ewidencji
Dla budynków niemieszkalnych, trwale związanych z gruntem, zaliczanych do rodzaju 103 KŚT, które mogą być uznane za używane lub zostały ulepszone, można ustalić indywidualną stawkę (...)
str. 56
VIII.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Brak zapłaty składki zdrowotnej nie zwalnia ze zgłoszenia się w ZUS
W ubiegłym miesiącu uzyskałam prawo do emerytury, którą wypłaca mi organ rentowy. W sierpniu 2013 r. rozpocznę prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, z tytułu której będę (...)
str. 58
2.
Okres opieki nad dzieckiem w raporcie miesięcznym
Nowo zatrudniony od lipca br. w mojej firmie pracownik oświadczył na piśmie, że będzie korzystał w ciągu roku kalendarzowego z dwóch dni opieki nad dzieckiem. Dodał, że z uprawnienia (...)
str. 59
3.
Czas na przekazanie do ZUS zgłoszenia zleceniobiorcy do ubezpieczeń
Wczoraj zawarliśmy z osobą umowę zlecenia. W zawartej umowie jako dzień rozpoczęcia wykonywania pracy na zleceniu wyznaczyliśmy datę 22 lipiec 2013 r. Do kiedy najpóźniej (...)
str. 60
4.
Ustalenie podstawy wymiaru świadczeń chorobowych po przyznaniu dodatku stażowego
Pracownik od kwietnia br. nabył prawo do dodatku stażowego, który zgodnie z regulaminem ulega proporcjonalnemu zmniejszeniu za okresy absencji chorobowej. Czy do ustalenia podstawy wymiaru (...)
str. 60
5.
Powrót pracownika do pracy przed upływem zwolnienia lekarskiego
Pracownik przystąpił do pracy przed upływem okresu niezdolności do pracy orzeczonej przez lekarza na 30 dni. Czy możemy wypłacić pracownikowi zasiłek chorobowy tylko za wykorzystany (...)
str. 61
IX.
PRAWO PRACY
1.
Wypowiedzenie umowy o pracę z powodu osiągnięcia wieku emerytalnego
W sierpniu 2013 r. pracownik osiągnie wiek emerytalny i będzie mógł przejść na emeryturę. Jest zatrudniony na czas nieokreślony. Czy osiągnięcie przez niego wieku emerytalnego może stanowić uzasadnioną (...)
str. 62
2.
Wymiar urlopu dla nauczyciela szkoły niepublicznej
Jesteśmy szkołą niepubliczną (feryjną) o uprawnieniach szkoły publicznej. Zatrudniamy nauczycieli na podstawie umowy o pracę. Jedna z nauczycielek nie wykorzystała urlopu wypoczynkowego w okresie ferii z powodu choroby i urlopu macierzyńskiego. (...)
str. 63
3.
Rozwiązanie umowy o pracę z powodu przeciwwskazań do pracy na danym stanowisku
Od kilku lat zatrudniamy pracownika na podstawie umowy na czas nieokreślony. Po przeprowadzeniu badań okresowych pracownik ten nie został dopuszczony do pracy przez lekarza medycyny (...)
str. 65
4.
Pracodawca nie może odmówić wszczęcia postępowania powypadkowego
Czy mając pewność, że dane zdarzenie nie zostanie uznane za wypadek przy pracy, mogę odmówić wszczęcia postępowania powypadkowego? Nie. Pracodawca nie jest uprawniony do samodzielnego (...)
str. 66
5.
Za zgodą pracodawcy karmiąca pracownica może później rozpocząć pracę
Pracownica wystąpiła z wnioskiem, aby przerwy na karmienie dzieci były jej udzielane w jednym ciągu - przed rozpoczęciem pracy. Zaproponowane rozwiązanie zdezorganizuje nam jednak pracę. (...)
str. 67
X.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Ustalenie progów przychodów a obowiązek sporządzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego
Nasza polska spółka z o.o. jest jednostką dominującą, posiadającą spółki zależne. Dotychczas byliśmy zwolnieni z obowiązku sporządzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego, bowiem nie przekraczaliśmy wymaganych progów. (...)
str. 68
2.
Skutki przeszacowania nieruchomości w związku z przekształceniem SPZOZ w spółkę kapitałową
W związku z planowanym przekształceniem naszego szpitala, funkcjonującego w formie samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej, w spółkę z o.o., prosimy o wskazanie, gdzie będzie należało odnieść skutki przeszacowania nieruchomości znajdujących się (...)
str. 69
3.
Podpisywanie sprawozdania finansowego przez głównego księgowego
W naszej spółce z o.o. główny księgowy jest również członkiem zarządu, czy ma podpisać bilans w dwóch miejscach, tj. jako osoba sporządzająca i jako zarząd? (...)
str. 71
4.
Koszty zastępstwa procesowego jako składnik wynagrodzenia radcy prawnego na etacie
Jak zaksięgować przyznane w postępowaniu nakazowym wynagrodzenie za zastępstwo procesowe dla radcy prawnego, który jest zatrudniony w spółdzielni i w związku z tym nie wystawi nam faktury? Kiedy to wynagrodzenie (...)
str. 71
5.
Relacja z dyżuru telefonicznego
5.1.
Otrzymanie dywidendy przez spółkę z o.o.
Nasza spółka z o.o. posiada udziały w innej spółce z o.o. Jak i kiedy wykazać otrzymanie dywidendy w naszych księgach rachunkowych? W księgach rachunkowych udziałowca dywidendę zalicza się w kwocie brutto (bez (...)
str. 72
5.2.
Wypłata zasiłku chorobowego w imieniu ZUS
Jak należy ewidencjonować zasiłek chorobowy wypłacany w imieniu ZUS? Czy jego wartość podlega zaliczeniu w koszty, czy pozostaje na rozrachunkach z ZUS? Zasiłek chorobowy wypłacany w imieniu ZUS nie (...)
str. 73
5.3.
Pokrycie straty w spółce podlegającej obowiązkowi badania przez biegłego rewidenta
Czy przekazania części kapitału zapasowego na pokrycie straty poniesionej w ostatnim roku obrotowym można dokonać bez dochowania obowiązku zbadania sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta? Bez przeprowadzenia (...)
str. 73
5.4.
Wydanie pracownikom wody oraz innych napojów
Jak ewidencjonować wydanie pracownikom wody oraz innych napojów. Czy są to koszty operacyjne, czy też koszty zespołu 7? Wydatki na zakup wody oraz innych napojów (...)
str. 74
5.5.
Odsetki od wykorzystanej kwoty kredytu w rachunku bieżącym
Posiadamy kredyt w rachunku bieżącym. Jak należy księgować fakt jego udzielenia oraz odsetki naliczane przez bank od wykorzystanej kwoty środków? Kredyt w rachunku bieżącym ewidencjonowany jest na (...)
str. 75
5.6.
Termin sporządzenia oraz zatwierdzenia sprawozdania skonsolidowanego
W jakim terminie należy sporządzić oraz zatwierdzić roczne skonsolidowane sprawozdanie finansowe? Roczne skonsolidowane sprawozdanie finansowe sporządza się na ten sam dzień bilansowy i za ten (...)
str. 75
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.