Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 20 (811) z dnia 10.07.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Zwrot kosztów wyżywienia ponad limit diety a opodatkowanie i oskładkowanie - wyjaśnienie ZUS i Ministra Finansów
Na mocy § 2 ust. 1 pkt 15 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia (...)
str. 4
2.
Od zakupu samochodów demonstracyjnych można odliczyć cały VAT - interpretacja ogólna Ministra Finansów
Od pewnego czasu organy podatkowe uznają, że od zakupu samochodu demonstracyjnego podatnik może odliczyć tylko 60% kwoty podatku, nie więcej niż 6.000 zł, a od (...)
str. 5
3.
Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów w zakresie stosowania przepisów o tzw. zatorach płatniczych
W Biuletynie Skarbowym Ministerstwa Finansów nr 3 z br. zamieszczono pisma Zastępcy Dyrektora Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów w zakresie korekty kosztów przy rozłożeniu (...)
str. 6
II.
INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH
1.
"Nowy" wzór informacji podsumowującej i korekty tej informacji
W Dzienniku Ustaw z 25 czerwca 2013 r., pod poz. 724, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 17 czerwca 2013 r. w sprawie informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach. Rozporządzenie to określa wzory: (...)
str. 8
2.
"Nowy" wzór deklaracji dla podatku akcyzowego
W Dzienniku Ustaw z 25 czerwca 2013 r., pod poz. 728, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 17 czerwca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie (...)
str. 8
3.
Formularze stosowane w sprawach celnych
W tym samym Dzienniku Ustaw (z 25 czerwca br.), pod poz. 729, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 12 czerwca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w (...)
str. 9
4.
Miesięczny termin złożenia zgłoszenia o nabyciu spadku od najbliższej rodziny niezgodny z Konstytucją
Trybunał Konstytucyjny w wyroku z 4 czerwca 2013 r., sygn. akt P 43/11, orzekł, że art. 4a ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 (...)
str. 9
III.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.
Aport przedsiębiorstwa osoby fizycznej do spółki komandytowej - wybrane zagadnienia
Spółka komandytowa, do której osoba fizyczna wniosła aportem swoje przedsiębiorstwo, wstępuje we wszelkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki osoby wnoszącej przedsiębiorstwo (zob. (...)
str. 10
1.1.
Wydatki dotyczące działalności przedsiębiorstwa poniesione przez spółkę otrzymującą aport
W pierwszej kolejności przypomnijmy, że w przypadku spółki komandytowej (która jest spółką osobową) opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają wspólnicy tej spółki, a nie sama spółka. To (...)
str. 10
1.2.
Faktury/faktury korygujące dotyczące zakupów dokonanych przez przedsiębiorcę przed wniesieniem aportu - skutki w VAT
Jeżeli przedsiębiorca nie odliczył VAT z faktur dotyczących zakupów dokonanych przed wniesieniem przedsiębiorstwa do spółki komandytowej (ze względu na brak faktury), to podatek ten będzie (...)
str. 13
1.3.
Ewidencja księgowa aportu
W przypadku aportu przedsiębiorstwa osoby fizycznej do spółki osobowej (tu: komandytowej), wyceny tego aportu dokonują sami wspólnicy (określają oni wartość aportu w umowie). Przyjmuje się (...)
str. 13
2.
Dopłata do wczasów pracowników - ujęcie podatkowe i ewidencja księgowa
Wczasy dla pracowników mogą być dofinansowane ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS) albo ze środków obrotowych pracodawcy. Dofinansowanie może obejmować nie tylko wczasy pracownika, (...)
str. 15
2.1.
Przychód pracownika z tytułu otrzymanego dofinansowania
Dla pracownika otrzymanie od pracodawcy jakichkolwiek wypłat pieniężnych, bez względu na źródło ich finansowania, wiąże się z uzyskaniem przychodu ze stosunku pracy (zob. art. 12 (...)
str. 15
2.2.
Oskładkowanie dopłat do wypoczynku pracowników
Również kwestia oskładkowania dopłat do wczasów pracowników uzależniona jest od tego, z jakiego źródła pochodzi to dofinansowanie. Jeśli źródłem dofinansowania do wczasów pracowników (lub członków (...)
str. 17
2.3.
Koszty uzyskania przychodów u pracodawcy
W myśl art. 16 ust. 1 pkt 45 ustawy o PDOP (i odpowiednio art. 23 ust. 1 pkt 42 ustawy o PDOF), nie uważa się (...)
str. 17
2.4.
Dopłata do wypoczynku pracownika a VAT
W sytuacji, gdy pracodawca dopłaca do wypoczynku pracownika, a źródłem tego dofinansowania są środki ZFŚS, to taka dopłata pozostanie poza zakresem ustawy o VAT, tj. (...)
str. 18
2.5.
Ewidencja księgowa
Sposób zaewidencjonowania dofinansowania do wypoczynku pracowników uzależniony jest od tego, czy źródłem tego dofinansowania są środki obrotowe pracodawcy, czy środki ZFŚS. Dofinansowanie ze środków ZFŚS (...)
str. 18
IV.
PODATEK VAT
1.1.
Wykonywanie trwałej zabudowy meblowej opodatkowane stawką 8%
Wielokrotnie informowaliśmy na łamach naszego czasopisma, że od dawna trwa spór podatników i organów podatkowych w sprawie opodatkowania trwałej zabudowy meblowej (szaf wnękowych, mebli kuchennych (...)
str. 19
1.2.
Gminne jednostki budżetowe nie są podatnikami VAT
NSA w składzie poszerzonym miał odpowiedzieć również na pytanie, czy w świetle art. 15 ust. 1 i 2 ustawy o VAT jednostki budżetowe gminy są (...)
str. 20
2.
Pracodawca musi zapłacić VAT wykazany w fakturach sfałszowanych przez pracownika - wyrok NSA
(wyroki NSA z 10 kwietnia 2013 r., sygn. akt I FSK 359-371/12) W wyniku czynności sprawdzających przeprowadzonych u kontrahentów podatnika stwierdzono, że posiadają oni faktury (...)
str. 20
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Zaliczka na poczet zakupu środka trwałego
Zapłaciliśmy zaliczkę na zakup środka trwałego. Otrzymaliśmy fakturę zaliczkową. W jakim terminie możemy odliczyć VAT z tej faktury? Odliczenia VAT z faktury zaliczkowej można dokonać (...)
str. 21
3.2.
Wynajem prywatnego mieszkania na cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą najemcy
Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą jako czynny podatnik VAT (opodatkowanie na zasadach ogólnych - prowadzę podatkową księgę przychodów i rozchodów). Jednocześnie wynajmuję mieszkanie jako osoba fizyczna (...)
str. 22
3.3.
Nazwa towaru lub usługi na paragonie fiskalnym
Jak w sposób jednoznaczny określić na paragonie fiskalnym nazwę towaru lub usługi, w sytuacji gdy program użytkowanej kasy rejestrującej pozwala w miejscu przewidzianym na nazwę (...)
str. 23
3.4.
Korekta deklaracji VAT w związku z zakwestionowaniem przez urząd skarbowy zasadności odliczenia podatku naliczonego
W ramach kontroli urząd skarbowy zakwestionował pewne wydatki poniesione na budowę środka trwałego (budynku usługowego), zarzucając niezgodność niektórych faktur zakupu usług i materiałów z faktycznie (...)
str. 25
3.5.
Zakup motocykla z przeznaczeniem na wynajem
Zajmujemy się m.in. wynajmem pojazdów (odpowiedni wpis widnieje w rejestrze działalności). Kupiliśmy motocykl z przeznaczeniem na wynajem. Czy od jego zakupu i zużywanego do niego (...)
str. 26
3.6.
Nieodpłatne przyjęcie odpadów do odzysku
Jesteśmy firmą produkcyjno-handlową posiadającą zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie odzysku odpadów (m.in. papieru i tektury do recyklingu). Odpady odzyskiwane będą w procesie produkcji. Jakim (...)
str. 28
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Odsetki od kredytu zaciągniętego na wypłatę dywidendy nie stanowią kosztu uzyskania przychodów - wyrok NSA
Zapłacone odsetki od kredytu zaciągniętego przez spółkę na wypłatę dywidendy dla udziałowca nie stanowią kosztów uzyskania przychodów tej spółki. Nie są to bowiem wydatki poniesione (...)
str. 29
2.
Odpisując towary w koszty bezpośrednio po zakupie nie wystarczy dokonać korekty na dzień bilansowy - zmiana podejścia organów podatkowych?
Podatnicy prowadzący uproszczoną ewidencję na podstawie art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy o rachunkowości powinni sporządzać inwentaryzację materiałów, towarów i wyrobów gotowych na koniec (...)
str. 30
3.
Kiedy skorygować koszty pośrednie na podstawie faktur korygujących wystawionych po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego? - interpretacja indywidualna
Korekta kosztów powinna być dokonywana - na podstawie faktury korygującej - w okresie rozliczeniowym, w którym koszt ten został uwzględniony w rachunku podatkowym na podstawie (...)
str. 32
4.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
4.1.
Zakup programu komputerowego od podmiotu zagranicznego a obowiązek odprowadzenia podatku
Spółka za pośrednictwem internetu zakupiła od podmiotu amerykańskiego program komputerowy do własnego użytku. Nie posiadamy certyfikatu rezydencji sprzedawcy. Czy w takim przypadku obowiązani jesteśmy do odprowadzenia (...)
str. 33
4.2.
Różnice kursowe przy zapłacie zobowiązania w ratach
Spółka z o.o. otrzymała fakturę w euro płatną w 3 ratach. Do chwili obecnej zapłacone zostały dwie raty. Kiedy Spółka rozlicza podatkowo różnice kursowe? Czy (...)
str. 35
4.3.
Zwolnienie stowarzyszenia z opodatkowania podatkiem dochodowym
Jesteśmy stowarzyszeniem, które zrzesza miłośników lotnictwa i w związku z reaktywacją starego lotniska rozpocznie prowadzenie działalności gospodarczej. Celem statutowym stowarzyszenia jest m.in. popularyzacja wiedzy i sportów lotniczych wśród młodzieży, (...)
str. 35
4.4.
Zysk otrzymany przez spółkę z o.o. w związku z posiadaniem udziałów w spółce osobowej
Spółka z o.o. jest wspólnikiem spółki jawnej. Czy środki otrzymane z tej spółki w ramach podziału wypracowanego zysku stanowią przychód podatkowy? Jak należy wykazywać je w księgach rachunkowych? Otrzymanie (...)
str. 37
4.5.
Przychód z tytułu odsetek od lokat bankowych w podmiocie ponoszącym stratę z podstawowej działalności gospodarczej
Spółka z o.o. od początku roku podatkowego ponosi stratę z podstawowej działalności gospodarczej. W bieżącym miesiącu uzyskała przychody z odsetek od lokat bankowych (lokat krajowych). (...)
str. 38
VI.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Opodatkowanie kar umownych u ryczałtowców - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów
Przychodami z pozarolniczej działalności gospodarczej są m.in. otrzymane kary umowne. Wynika to z art. 14 ust. 2 pkt 4 ustawy o PDOF. Kary te powodują (...)
str. 39
2.
Z wyjaśnień organów podatkowych
2.1.
Zaliczenie diet przedsiębiorcy do kosztów podatkowych
Przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów podatkowych wartość diet z tytułu własnych podróży służbowych do wysokości określonej w odrębnych przepisach. (interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w (...)
str. 40
2.2.
Korygowanie kosztów przez akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej
Akcjonariusz spółki komandytowo-akcyjnej nie musi korygować kosztów w związku z nieuregulowaniem należności w ustawowym terminie, na mocy art. 24d ustawy o PDOF. (interpretacja indywidualna Dyrektora (...)
str. 41
2.3.
Przekroczenie limitu 50% kosztów uzyskania przychodów u twórców
Po przekroczeniu limitu 50% kosztów uzyskania przychodów (tj. kwoty tych kosztów w wysokości 42.764 zł) twórcom nie przysługują żadne koszty uzyskania, bez względu na to, czy utwór (...)
str. 42
2.4.
Sposób opodatkowania wynajmu lokali wykorzystywanych wcześniej w działalności gospodarczej
Przychody z najmu prywatnego mogą być opodatkowane ryczałtem ewidencjonowanym, nawet jeżeli wcześniej lokal był wynajmowany w ramach działalności gospodarczej. Konieczne jest jednak złożenie oświadczenia o (...)
str. 43
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Jak ująć w podatkowej księdze przychodów i rozchodów zakup usługi podwykonawcy?
Prowadzę podatkową księgę przychodów i rozchodów. Po zakupie materiału podstawowego przekazuję ten materiał ze swojego magazynu - podwykonawcy, w celu wykonania usługi (np. cięcia prętów, (...)
str. 44
3.2.
Wypłata z zysku spółki jawnej a podatek dochodowy od osób fizycznych
Spółka jawna składa się z dwóch wspólników (są to osoby fizyczne o równym prawie do udziału w zysku). W poprzednich latach wspólnicy nie dokonywali wypłat z wypracowanego przez spółkę zysku, (...)
str. 46
3.3.
Opodatkowanie ryczałtem wspólników spółki cywilnej przy jednoczesnym prowadzeniu działalności jednoosobowej opodatkowanej liniowo
Jako osoba fizyczna prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie handlu. Jestem czynnym podatnikiem VAT oraz rozliczam się podatkiem liniowym, prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów. Obecnie chcę (...)
str. 48
VII.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Wykup przedmiotu leasingu podatkowo operacyjnego a bilansowo finansowego
Po zakończeniu umowy leasingu podatkowo operacyjnego, a bilansowo finansowego dokonamy wykupu przedmiotu tej umowy (maszyna budowlana). Ponieważ dla celów bilansowych będziemy kontynuować dotychczasową amortyzację (kwota (...)
str. 50
2.
Ulepszenie oraz sprzedaż nieruchomości użytkowanej przez spółkę cywilną, ale niewprowadzonej do ewidencji środków trwałych
Wspólnicy spółki cywilnej (matka i syn) zakupili nieruchomość i oddali spółce do używania, nie wprowadzając jej do ewidencji środków trwałych. Następnie przeprowadzono prace modernizacyjne, które (...)
str. 52
3.
Rozliczenie zakupu i amortyzacja kolektorów słonecznych
Zakupiliśmy kolektory słoneczne, które zostaną zamontowane w przyzakładowej myjni. Do jakiej grupy KŚT należy je zaliczyć i według jakiej stawki amortyzować? Jak wynika z objaśnień (...)
str. 53
4.
Zakup gruntu z zamiarem jego używania krócej niż rok
Spółka akcyjna zakupiła grunt. Czy w związku z jego planowaną sprzedażą i wynikającym z tego przewidywanym okresem używania krótszym niż rok, istnieje możliwość zaliczenia takiego (...)
str. 55
VIII.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Kwota świadczenia pielęgnacyjnego bez wpływu na wysokość składki zdrowotnej z racji przebywania na urlopie wychowawczym
W wyniku zmian w przepisach ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. (...)
str. 56
2.
Składki ZUS od bezpłatnego udostępnienia pracownikowi samochodu służbowego do celów prywatnych
W spółce za pomocą aneksu dokonano zapisu w regulaminie wynagradzania i premiowania o możliwości używania przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych. Dodatkowo wprowadzono regulamin (...)
str. 56
3.
Obliczanie zasiłków przysługujących po przejściu zakładu na nowego pracodawcę
Na skutek połączenia dwóch spółek powstał nowy podmiot, który przejął w trybie art. 231 K.p. pracowników obydwu spółek. Czy przy obliczaniu świadczeń chorobowych należy uwzględniać tylko wynagrodzenie (...)
str. 57
4.
Okres wypłaty wynagrodzenia chorobowego dla 50-latka
Pracownik, który w maju br. ukończył 50 lat, w czerwcu 2013 r. był niezdolny do pracy z powodu choroby przez okres 20 dni (była to (...)
str. 59
IX.
PRAWO PRACY
1.
Nowe zasady korzystania z urlopów z tytułu rodzicielstwa
Z dniem 17 czerwca weszła w życie ustawa z dnia 28 maja 2013 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz. (...)
str. 60
2.
Naliczenie odpisu w razie powrotu do tworzenia ZFŚS w trakcie roku kalendarzowego
Moja firma od kilku lat nie odprowadzała odpisów na ZFŚS. Ostatnio procedura rezygnacji z ZFŚS przeprowadzona została pod koniec ubiegłego roku ze skutkiem na cały 2013 r. (...)
str. 64
3.
Według jakiego kursu rozliczenie delegacji zagranicznej bez zaliczki?
Pracownicy wyjeżdżają w jednodniowe delegacje zagraniczne nie pobierając zaliczek. Wypłata należności (w walucie polskiej) z tytułu rozliczenia podróży służbowej następuje po powrocie pracownika z delegacji. (...)
str. 65
4.
Wcześniejsza wypłata jubileuszówki - po jakim czasie prawo do kolejnej?
Z uwagi na przejście pracownika na emeryturę wypłaciliśmy mu nagrodę jubileuszową za 40 lat pracy w dniu rozwiązania stosunku pracy, co miało miejsce kilka miesięcy (...)
str. 66
X.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Nabycie udziałów w spółce komandytowo-akcyjnej w zamian za aport znaku towarowego
Spółka z o.o. ma zamiar nabyć udziały w spółce komandytowo-akcyjnej w zamian za aport własnego znaku towarowego. Znak towarowy został zarejestrowany w urzędzie patentowym, natomiast jako wytworzony we własnym (...)
str. 67
2.
Przekazywanie niewykorzystanych środków z ZFRON na PFRON
Do 20 stycznia tego roku należało zwrócić niewykorzystane środki ZFRON na rachunek PFRON. Czy w takiej sytuacji należy dokonać przeksięgowania na zmniejszenie ZFRON i równolegle przelewu z rachunku (...)
str. 68
3.
Ewidencja kosztów związanych z zakupem działki i budową domów jednorodzinnych na sprzedaż
Jesteśmy firmą budowlaną, działającą w formie spółki z o.o., świadczącą usługi budowlano-remontowe. Obecnie chcemy rozszerzyć naszą działalność poprzez zakup działki budowlanej pod budowę domów jednorodzinnych na sprzedaż. (...)
str. 70
4.
Podatek VAT i akcyza naliczona od przywozu do Polski paliwa w baku samochodu ciężarowego w ilości przekraczającej limit zwolnienia z tych danin
Przekraczając granicę polsko-białoruską kierowca firmy transportowej przekroczył ilościowy limit paliwa, jakie można wwieść w baku samochodu ciężarowego na terytorium Polski bez obciążeń. Organ celny pobrał od (...)
str. 72
5.
Podpis na dowodzie księgowym
Jesteśmy spółką z o.o., która świadczy usługi polegające na udzielaniu pożyczek. W ciągu roku wystawiamy kilka tysięcy not odsetkowych. W celu usprawnienia procesu sporządzania tych not chcielibyśmy zastąpić (...)
str. 73
6.
Koszty zorganizowania konferencji sfinansowanej grantem
Spółka z o.o. otrzymała grant od fundacji na zorganizowanie konferencji. Wpływ grantu zakwalifikowano jako przychód z dotacji zwolniony z PDOP. Koszty zorganizowania konferencji to usługi hotelarskie, gastronomiczne i koszty (...)
str. 74
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.