Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 r., godz. 12:14 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 52.491 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 19 (810) z dnia 01.07.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Zasady korekty przychodów i kosztów w związku z rabatami, reklamacjami czy zwrotami towarów - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów
W związku z pojawiającymi się w praktyce licznymi wątpliwościami co do sposobu dokonywania korekt przychodów i kosztów, na skutek udzielonych rabatów (również w odniesieniu do (...)
str. 4
2.
Skonstruowanie uniwersalnej definicji reprezentacji nie jest możliwe - postanowienie NSA
Nie jest możliwe skonstruowanie miarodajnych i precyzyjnych kryteriów, które w sposób abstrakcyjny w odniesieniu do wszystkich możliwych stanów faktycznych rozgraniczałyby działania (wydatki) mieszczące się w (...)
str. 5
II.
INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH
1.
Od 17 czerwca 2013 r. nowe zasady korzystania z uprawnień pracowniczych z tytułu rodzicielstwa
W Dzienniku Ustaw z 13 czerwca 2013 r., pod poz. 675, opublikowano ustawę z dnia 28 maja 2013 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy (...)
str. 6
2.
"Nowe" rozporządzenie w sprawie przesyłania deklaracji drogą elektroniczną
W Dzienniku Ustaw z 10 czerwca 2013 r., pod poz. 669, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 5 czerwca 2013 r. w sprawie określenia rodzajów (...)
str. 7
3.
Ogłoszono jednolity tekst ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
W Dzienniku Ustaw z 13 czerwca 2013 r., pod poz. 674, opublikowano obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 26 marca 2013 r. w sprawie (...)
str. 7
III.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.
Koszty związane z dochodzeniem należności przez wierzyciela - aspekt podatkowy i bilansowy
Gdy kontrahent zalega z zapłatą, wierzyciel może podejmować różnego rodzaju działania w celu wyegzekwowania swojej należności. Może on np. wynająć firmę windykacyjną, może także dochodzić (...)
str. 7
1.1.
Skutki w podatku dochodowym
W ustawach o podatku dochodowym brak jest regulacji, które nakazywałyby wyłączyć z kosztów podatkowych wydatki, ponoszone przez wierzyciela, w związku z dochodzeniem przez niego należności. (...)
str. 8
1.2.
Prawo do odliczenia VAT z faktur dokumentujących koszty dochodzenia należności
W ustawie o VAT brak jest szczególnych regulacji odnoszących się do odliczania VAT z faktur dokumentujących wydatki związane z dochodzeniem należności przez wierzyciela (np. z (...)
str. 9
1.3.
Ewidencja księgowa
Koszty dochodzenia należności są związane z działalnością gospodarczą wierzyciela w sposób pośredni i z tego względu zaliczane są do kosztów pozostałej działalności operacyjnej (art. 3 (...)
str. 9
2.
Pożyczka otrzymana przez spółkę z o.o. od jej udziałowca krajowego - rozliczenie podatkowe i ewidencja księgowa
Przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący zobowiązuje się (...)
str. 11
2.1.
Przychody i koszty podatkowe związane z otrzymaniem pożyczki
W świetle ustawy o PDOP, zarówno zaciągnięcie pożyczki od jej udziałowca, jak i jej spłata, są obojętne podatkowo, tj. otrzymanie pożyczki nie stanowi przychodu, a (...)
str. 11
2.2.
Spółka z o.o. jako płatnik zryczałtowanego podatku od odsetek
Jeśli udziałowcem, który udzielił spółce z o.o. pożyczki, jest osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej w zakresie udzielania pożyczek, to odsetki od pożyczki kwalifikowane są do (...)
str. 13
2.3.
Pożyczka od udziałowca a VAT i PCC
Dla pożyczkobiorcy otrzymanie pożyczki nie rodzi żadnych skutków w zakresie VAT (obowiązek podatkowy może powstać natomiast u pożyczkodawcy - pisaliśmy o tym w Biuletynie Informacyjnym (...)
str. 14
2.4.
Ewidencja księgowa operacji związanych z otrzymaniem pożyczki i jej spłatą
Otrzymaną od udziałowca pożyczkę spółka z o.o. ujmuje w swoich księgach rachunkowych na dzień powstania zobowiązania z tytułu pożyczki, w wartości nominalnej (art. 28 ust. (...)
str. 14
IV.
PODATEK VAT
1.
Wybrane orzecznictwo NSA
1.1.
Roboty budowlane wykonywane poza budynkiem mieszkalnym są opodatkowane według stawki 23%
Usługi budowlane dotyczące budynków mieszkalnych zasadniczo opodatkowane są według stawki 8%. Dotyczy to budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych (...)
str. 16
1.2.
Sprzedaż na raty nie przesuwa terminu powstania obowiązku podatkowego w VAT
Przy sprzedaży lokalu na raty obowiązek podatkowy powstaje z chwilą otrzymania całości lub części zapłaty, nie później jednak niż 30. dnia, licząc od dnia wydania. (...)
str. 17
2.
Opodatkowanie terenów niezabudowanych - interpretacja ogólna Ministra Finansów
Prawo do zwolnienia z VAT przy sprzedaży gruntu nie jest uzależnione od zapisów zawartych w ewidencji gruntów i budynków. (interpretacja ogólna Ministra Finansów z 14 (...)
str. 18
3.
Rozliczenie VAT od usług wykonanych przed utratą prawa do zwolnienia z VAT
Zasadniczo obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wydania towaru lub wykonania usługi. Od niektórych czynności obowiązek podatkowy uzależniony jest jednak np. od otrzymania zapłaty czy upływu (...)
str. 19
4.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
4.1.
Udokumentowanie sprzedaży samochodu dla osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej
Zamierzamy sprzedać samochód osobowy, który kupiliśmy wiele lat temu. Od zakupu odliczono VAT w całości. Samochód ten jest środkiem trwałym w firmie. Jak udokumentować tę (...)
str. 20
4.2.
Korekta VAT przy przekazaniu przedsiębiorstwa na rzecz syna
Ojciec przekazał synowi przedsiębiorstwo handlowe z dniem 01.06.2013 r. W skład przedsiębiorstwa wchodziły m.in. środki trwałe (inne niż nieruchomości) o wartości początkowej przekraczającej 15.000 zł (...)
str. 22
4.3.
Stosowanie 0% stawki VAT w WDT, gdy towar dostarczany jest do innego kraju UE niż kraj nabywcy
Dostarczyliśmy towar do podmiotu we Francji, ale fakturę wystawiliśmy dla kontrahenta zarejestrowanego na potrzeby transakcji unijnych w Anglii. Miejsce dostarczenia towaru, tj. adres podatnika francuskiego (...)
str. 23
4.4.
Czy zatrzymanie kaucji gwarancyjnej na wypadek przyszłych wad wykonanych usług rodzi obowiązek podatkowy w VAT?
Świadczymy roboty budowlane, zlecając niektóre prace podwykonawcom. Od faktur podwykonawców zatrzymywane są kaucje na wypadek wadliwego wykonania usług. W przypadku wystąpienia usterek wzywamy podwykonawcę do (...)
str. 24
4.5.
Rozliczenie wynagrodzenia należnego kontrahentowi, który zlikwidował działalność gospodarczą
Przez wiele lat współpracowaliśmy z radcą prawnym, który otrzymywał m.in. wynagrodzenie za prowadzenie spraw w sądzie w związku z nieterminowym płaceniem przez naszych klientów. Wynagrodzenie (...)
str. 25
4.6.
Rozliczenie eksportu - wybrane zagadnienia z dyskusji na forum internetowym (www.forum.gofin.pl)
(Pytanie 737830) Dnia 31.05.2013 r. wysłano towar wyprodukowany u nas w kraju do Meksyku (eksport). Jest w drodze, sprawdzałam przesyłkę. Kiedy rozliczyć do VAT taka (...)
str. 26
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Wydatki na ubezpieczenie OC organów spółki kapitałowej nie są kosztem podatkowym tej spółki - wyrok NSA
Składki na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organów spółek kapitałowych nie mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów ze względu na to, iż składki te nie mają (...)
str. 28
2.
Wybrane wyjaśnienia organów podatkowych
2.1.
Wydatki związane z organizacją szkoleń dla kontrahentów a koszty uzyskania przychodów
Do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć tylko takie wydatki na szkolenia dla kontrahentów, które są ściśle związane z przeprowadzonymi szkoleniami, oraz wydatki o charakterze reklamowym. (...)
str. 29
2.2.
Wydatki związane z używaniem służbowego samochodu do podróży służbowych pracownika (wiceprezesa zarządu) są kosztem podatkowym spółki
Wydatki związane z wykorzystywaniem samochodu służbowego powierzonego pracownikowi będącemu wiceprezesem spółki (w tym wydatki na przejazd z miejsca zamieszkania tej osoby do siedziby spółki) mogą (...)
str. 30
2.3.
Moment powstania przychodu z tytułu spornej kary umownej, skompensowanej z zobowiązaniem kontrahenta
Przychód z tytułu kary umownej powstaje w momencie jego faktycznego otrzymania (zapłaty). Jeśli podatnik skompensował tę karę ze swoim zobowiązaniem wobec kontrahenta, przychód wykazuje w (...)
str. 31
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Dzień poniesienia kosztu pośredniego
Ponosimy szereg kosztów, które kwalifikujemy do kosztów pośrednio związanych z przychodami. Jak należy rozumieć "dzień poniesienia kosztu"? Czy jest to dzień ujęcia kosztu w księgach (...)
str. 32
3.2.
Zapłata kary za odstąpienie od umowy najmu a koszty uzyskania przychodów
Spółka z o.o. zawarła umowę najmu lokalu handlowego, jednak zmuszona była odstąpić od tej umowy. W efekcie spółka zapłaciła karę umowną. Czy kara za odstąpienie (...)
str. 33
3.3.
Kiedy ująć w kosztach uzyskania przychodów koszty bezpośrednie udokumentowane duplikatem faktury?
Pod koniec czerwca br. spółka otrzymała duplikat faktury, dokumentujący zakup towarów sprzedanych kilka miesięcy wcześniej (zapłata za fakturę nastąpiła w dniu otrzymania duplikatu). Oryginał faktury nigdy (...)
str. 35
VI.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Zakup domu w stanie surowym uprawnia do ulgi odsetkowej - wyrok NSA
Ulga odsetkowa przysługuje również do zakupu domu w stanie surowym. (wyrok NSA z 26 kwietnia 2013 r., sygn. akt II FSK 1691/11) Sprzedaż nieruchomości poza (...)
str. 36
2.
Kiedy dokonywanie sprzedaży przez osobę fizyczną może być uznane za działalność gospodarczą? - odpowiedź Ministerstwa Finansów na interpelację poselską
Obecnie coraz popularniejsze jest dokonywanie sprzedaży przez internet (np. na aukcjach internetowych) przez osoby fizyczne, które w ten sposób pozbywają się rzeczy im niepotrzebnych. Jeżeli (...)
str. 37
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Spis z natury u podatnika prowadzącego podatkową księgę przychodów i rozchodów a korekta kosztów z tytułu niezapłaconych faktur
Prowadzimy działalność handlową, a podatek dochodowy rozliczamy na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Większość towarów handlowych kupujemy z długim terminem płatności (np. 150 dni). Obecnie mamy obowiązek (...)
str. 38
3.2.
Wydatki na uzyskanie uprawnień do prowadzenia działalności gospodarczej jako koszty podatkowe
Czy wydatki poniesione w latach poprzednich, przed rozpoczęciem pozarolniczej działalności gospodarczej, w celu uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu radcy prawnego, mogą zostać zaliczone do kosztów (...)
str. 40
3.3.
Wydatki na samochody testowe a obowiązek prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu
Zajmuję się handlem samochodami. Niektóre samochody osobowe wykorzystuję są do jazd próbnych z klientami. Samochody te traktowane są jak towary handlowe (nie są środkami trwałymi). (...)
str. 42
3.4.
Złożenie do urzędu skarbowego sprawozdania finansowego spółki komandytowo-akcyjnej
W spółce komandytowo-akcyjnej komplementariuszem jest spółka z o.o., a akcjonariuszami dwie osoby fizyczne, z których jedna nie prowadzi w ogóle działalności gospodarczej, a druga jest wspólnikiem w dwóch spółkach komandytowych (opodatkowana podatkiem (...)
str. 44
3.5.
Udokumentowanie darowizny kościelnej
Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą. Zamierzam przekazać w darowiźnie kościołowi materiały budowlane na budowę kościoła. Jak taką darowiznę należy udokumentować, aby można było odliczyć ją od (...)
str. 45
VII.
INNE PODATKI I OPŁATY
1.
Budynek mieszkalny przedsiębiorcy - jaka stawka podatku od nieruchomości?
Przedsiębiorca jest właścicielem budynku mieszkalnego, w którym wydzielone są lokale użytkowe przeznaczone na wynajem lub na sprzedaż. Póki co, lokale te nie są wykorzystywane w (...)
str. 47
2.
Zakup samochodu przez niepełnosprawnego przedsiębiorcę a PCC
Jestem przedsiębiorcą o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Zamierzam kupić samochód osobowy, by móc jeździć na rehabilitację. Czy od tego zakupu zapłacę podatek od czynności cywilnoprawnych? Osoby (...)
str. 47
3.
Użytki rolne przedsiębiorcy - jaki podatek?
Spółka w kwietniu 2013 r. zaprzestała wykonywania działalności gospodarczej na działce sklasyfikowanej w ewidencji gruntów i budynków jako użytek rolny. Jaki podatek ma płacić od (...)
str. 48
VIII.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Amortyzacja środków trwałych w orzecznictwie sądów administracyjnych
1.1. Zasady amortyzowania ulepszonych środków trwałych Całkowicie zamortyzowany budynek, w którym dokonano ulepszeń, podlega dalszej amortyzacji od zwiększonej wartości początkowej, począwszy od miesiąca następującego po (...)
str. 49
2.
Zakup materiałów do utwardzenia placu przed budynkiem biurowym
Czy wydatki na zakup materiałów (kamień, kostka brukowa) do utwardzenia nawierzchni przed budynkiem biurowym można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów? Materiały służące do utwardzenia (...)
str. 51
3.
Moment rozpoczęcia amortyzacji budowanego środka trwałego
Od kilku lat buduję budynek magazynowy. Czy istnieje jakieś ograniczenie w zakresie możliwości rozpoczęcia jego amortyzacji ze względu na przedłużający się termin zakończenia inwestycji? Rozpoczęcie (...)
str. 52
4.
Ustalenie wartości początkowej oraz amortyzacja samochodu osobowego
Sp. z o.o. nabyła samochód osobowy. Czy jego wartość początkową należy zwiększyć o koszty rejestracji i koszty ubezpieczeń komunikacyjnych (OC i AC) oraz część nieodliczonego (...)
str. 54
IX.
PORADY DLA PRZEDSIĘBIORCY
1.
Zawiadomienie o zastosowaniu środka egzekucyjnego a przerwanie biegu terminu przedawnienia - uchwała NSA w składzie 7 sędziów
Zgodnie z art. 70 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa, zobowiązanie podatkowe przedawnia się z upływem 5 lat, licząc od (...)
str. 56
X.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Czy kwota kilometrówki wypłacona pracownikom dodatkowo, oprócz ryczałtu, stanowi podstawę wymiaru składek ZUS - decyzja ZUS
W przypadku należności z tytułu zwrotu kosztów używania do celów służbowych w jazdach lokalnych prywatnych samochodów pracowników, zwolnienie z oskładkowania możliwe jest do wysokości miesięcznego (...)
str. 56
2.
Składki i podatek od zwrotu poniesionych kosztów prania odzieży roboczej
Zakład pracy nie zapewnia pracownikom prania odzieży roboczej. Pracownicy piorą ją w domu. Oprócz wynagrodzenia za pracę zakład pracy przyznaje pracownikom stałą kwotę brutto za pranie (...)
str. 58
3.
Wyjaśnienie do ZUS z powodu zapłaty składek ubezpieczeniowych po terminie
Z racji prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej płacę składki ubezpieczeniowe do ZUS w terminie do 15. dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni (zatrudniam kilku pracowników i (...)
str. 60
4.
Zmiany w zasiłkach macierzyńskich
Przepisami ustawy z dnia 28 maja 2013 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 675) wprowadzono zmiany dotyczące (...)
str. 61
XI.
PRAWO PRACY
1.
Urlop bezpłatny nie ulega przerwaniu z powodu choroby
Pracownik przebywający na urlopie bezpłatnym przedłożył zwolnienie lekarskie. Jednocześnie osoba ta wystąpiła z wnioskiem, aby - z uwagi na chorobę - przesunąć termin zakończenia urlopu. (...)
str. 64
2.
"Wczasy pod gruszą" również z oświadczeniem o dochodach rodziny
Występując o dofinansowanie "wczasów pod gruszą" pracownik odmówił złożenia oświadczenia o dochodach rodziny, twierdząc, że nie ma takiej potrzeby, ponieważ świadczenie to nie jest różnicowane (...)
str. 65
3.
Wypowiedzenie zmieniające na zwolnieniu chorobowym
Zatrudniamy 50 osób. Czy możemy wręczyć pracownikowi wypowiedzenie zmieniające, jeżeli przebywa na zwolnieniu lekarskim? Chcemy zmienić mu w drodze tego wypowiedzenia wymiar czasu pracy z (...)
str. 66
XII.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Podział wyniku w spółce komandytowej a ujęcie w księgach rachunkowych udziałowca
W spółce komandytowej jednym z udziałowców jest spółka z o.o. Podjęto uchwałę o przeznaczeniu całego zysku spółki komandytowej na kapitał zapasowy spółki. Czy w takiej sytuacji należy ująć w księgach rachunkowych (...)
str. 67
2.
Obowiązek tworzenia odpisów aktualizujących należności
Jesteśmy spółką z o.o., która posiada w księgach rachunkowych wiele należności. Nie dokonaliśmy na koniec roku obrotowego odpisu aktualizującego należności dochodzonych na drodze sądowej. Nasza spółka jest (...)
str. 69
3.
Otrzymanie i zwrot dopłat w księgach rachunkowych spółki z o.o.
Jak zaewidencjonować w księgach rachunkowych wniesienie przez wspólników dopłat do działalności spółki z o.o.? Czy dopuszczalny jest ich ewentualny zwrot, jeżeli kwestii tych nie reguluje umowa spółki? (...)
str. 71
4.
Obowiązek sporządzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego
Jesteśmy spółką akcyjną posiadającą udziały w spółce z o.o., która jest spółką od nas zależną (stanowimy grupę kapitałową). Ani spółka akcyjna, ani spółka z o.o. nie ubiegają się (...)
str. 72
5.
Relacja z dyżuru telefonicznego
5.1.
Ewidencja sprzedaży w ramach wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów
Jak w księgach rachunkowych wycenia się i wykazuje przychód z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów handlowych? Czy chwilowy brak dokumentów wywozowych, a w związku z tym konieczność uznania takiej sprzedaży za (...)
str. 74
5.2.
Korekta podatku dochodowego od osób prawnych po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego i złożeniu zeznania
Po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego sp. z o.o. ustalono, że w roku ubiegłym w wyniku błędów zostały zawyżone koszty uzyskania przychodów, przy czym koszty bilansowe są prawidłowe. Konieczna jest (...)
str. 74
5.3.
Wyksięgowanie należności od dłużnika postawionego w stan upadłości
Czy w przypadku postawienia dłużnika w stan upadłości, przysługująca od niego należność podlega wyksięgowaniu bezpośrednio w koszty? Należności od dłużników postawionych w stan upadłości aktualizuje się dokonując odpisu aktualizującego (...)
str. 75
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.