Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 12:01 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 8 (799) z dnia 10.03.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Zwrot pracownikom wydatków za parkingi i autostrady w podróżach służbowych należy nadal rozliczać w ramach limitu kilometrówki - odpowiedź Ministerstwa Finansów
W poprzednim numerze Biuletynu Informacyjnego, w artykule pt. "Zmiana rozporządzenia w sprawie podróży - wpływ na koszty podatkowe" wyraziliśmy pogląd, że począwszy od 1 marca 2013 r., wraz z wejściem (...)
str. 4
2.
Przepisy dotyczące korekty kosztów dotyczą również umów leasingu finansowego - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów
Wprowadzone od 1 stycznia 2013 r. nowe przepisy (art. 15b ustawy o PDOP oraz art. 24d ustawy o PDOF) zobowiązujące podatników do korygowania kosztów, w (...)
str. 5
II.
INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH
1.
Ogłoszono jednolity tekst rozporządzenia w sprawie VAT
W Dz. U. z 21 lutego 2013 r., pod poz. 247, opublikowano obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 3 stycznia 2013 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego (...)
str. 6
2.
Podpisano nową polsko-amerykańską umowę w sprawie unikania podwójnego opodatkowania
13 lutego 2013 r. podpisana została Konwencja między Rzecząpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w (...)
str. 6
III.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.1.
W świetle przepisów rozporządzenia w sprawie podróży służbowej
Przypominamy, że od 1 marca 2013 r. obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących (...)
str. 7
1.2.
Należności z tytułu podróży służbowych a przychód pracownika
Zasadniczo otrzymane przez pracownika należności z tytułu podróży służbowych (krajowych czy zagranicznych) należą do przychodów ze stosunku pracy. Przychody te korzystają jednak ze zwolnienia od (...)
str. 9
1.3.
Koszty uzyskania przychodów u pracodawcy
Co do zasady, wydatki ponoszone przez pracodawcę w związku z podróżami służbowymi pracowników mogą zostać zaliczone do kosztów podatkowych (wydatki te są bowiem ponoszone w (...)
str. 9
1.4.
Zaliczka na koszty zagranicznej podróży służbowej i jej rozliczenie dla celów podatkowych i bilansowych
Z obowiązującego od 1 marca br. rozporządzenia w sprawie podróży służbowej (§ 20) wynika, że pracownik, odbywający zagraniczną podróż służbową, otrzymuje zaliczkę w walucie obcej (...)
str. 10
2.
Podział zysku za 2012 r. w spółkach kapitałowych
W spółkach kapitałowych podziałowi podlega zysk (wynik finansowy) netto, osiągnięty za dany rok obrotowy, czyli różnica pomiędzy zyskiem brutto a obowiązkowymi obciążeniami wyniku finansowego. Podział (...)
str. 12
2.1.
Zysk przeznaczony na dywidendę
Kwota przeznaczona do podziału między wspólników (akcjonariuszy) nie może przekraczać zysku za ostatni rok obrotowy, powiększonego o niepodzielone zyski z lat ubiegłych oraz o kwoty (...)
str. 13
2.2.
Zasilenie kapitału zapasowego i rezerwowego
Spółka z o.o. nie musi tworzyć ani kapitału zapasowego, ani kapitałów rezerwowych, choć nie ma przeszkód, aby takie kapitały utworzyła. Na zasilenie tych kapitałów spółka (...)
str. 15
2.3.
Nagrody dla pracowników
Z wypracowanego przez spółkę kapitałową zysku netto mogą być również wypłacone nagrody dla pracowników. Nagrody te uwzględniane są w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób (...)
str. 15
2.4.
Przeznaczenie zysku netto na inne cele
Zysk netto może zostać przeznaczony na inne niż ww. cele, przykładowo na zasilenie ZFŚS. Wpłaty na ZFŚS, sfinansowane z zysku netto, nie stanowią kosztów uzyskania (...)
str. 16
IV.
PODATEK VAT
1.
Zwrot podatku firmom zagranicznym, które w kraju zwrotu nie wykonują czynności opodatkowanych - wyrok TSUE
Prowadzenie przez firmy zagraniczne w innym kraju Unii jedynie testów technicznych lub prac badawczych, bez wykonywania jakichkolwiek czynności opodatkowanych, nie oznacza, że w tym kraju (...)
str. 17
2.
Opodatkowanie świadczeń nieodpłatnych w 2013 r.
Co do zasady, opodatkowaniu VAT podlegają czynności odpłatne. Niektóre czynności nieodpłatne zrównane zostały jednak z odpłatnymi i też podlegają opodatkowaniu. Szczegółowe regulacje w tym zakresie (...)
str. 19
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Wystawianie duplikatów faktur w 2013 r.
Czy nadal obowiązuje zasada, że w przypadku, gdy faktura zaginie, sprzedawca może wystawić duplikat tej faktury? Tak. W 2013 r. nadal można wystawiać duplikaty faktur, (...)
str. 21
3.2.
Zasady wystawiania faktur w obrocie z zagranicą w 2013 r.
Czy fakturę dokumentującą świadczenie usług dla podatnika zagranicznego należy wystawić zgodnie z polskimi przepisami, czy przepisami kraju usługobiorcy? Jakie dane należy podawać na takich fakturach? (...)
str. 22
3.3.
Kasa fiskalna u podatnika zwolnionego z VAT
Podatnik prowadzi zakład kosmetyczny. W 2012 r. obrót ze sprzedaży usług dla osób prywatnych przekroczył 20.000 zł. Czy podatnik musi zakupić kasę fiskalną? A jeżeli (...)
str. 24
3.4.
Dopłaty do leków w aptekach
W jaki sposób rozliczać w ewidencji VAT oraz w podatkowej księdze przychodów i rozchodów sprzedaż przez aptekę leków częściowo refundowanych przez NFZ? Sposób ewidencji powinien (...)
str. 26
4.
Relacja z dyżuru telefonicznego
4.1.
Wyrazy "odwrotne obciążenie" na fakturze dokumentującej WDT
Czy w 2013 r. na fakturze dokumentującej dostawę wewnątrzwspólnotową należy podawać wyrazy "odwrotne obciążenie"? Nie. Na fakturze, o której mowa w pytaniu, nie trzeba podawać (...)
str. 29
4.2.
Czy "faktura pro forma" w 2013 r. zobowiązuje do rozliczenia VAT?
Dotychczas wystawianie czy otrzymywanie faktur "pro forma" nie wywoływało żadnych skutków w VAT. Czy tak jest też w 2013 r.? Faktury "pro forma" nadal - (...)
str. 29
4.3.
Wierzyciel w upadłości a prawo do ulgi na złe długi
Posiadam przeterminowane należności. Od terminu zapłaty upłynęło 150 dni. Czy mogę skorzystać z ulgi na złe długi i skorygować podstawę opodatkowania i VAT należny, pomimo (...)
str. 30
4.4.
Limit zwolnienia ze stosowania kasy rejestrującej u podatnika uzyskującego przychody z najmu prywatnego
Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą od kilku lat (sprzedaż towaru dla innych przedsiębiorców). Poza tym uzyskuję przychody z najmu prywatnego (najem na rzecz osób prywatnych); w (...)
str. 31
4.5.
Rezygnacja z rozliczania VAT - korekta VAT naliczonego
Podatnik od stycznia 2013 r. zrezygnował z rozliczania VAT. Na stanie posiadał niesprzedane towary handlowe, przy nabyciu których odliczył VAT (według stawki 22%). Jak wyliczyć (...)
str. 32
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Odszkodowanie otrzymane od ubezpieczyciela na odtworzenie utraconego majątku stanowi przychód podlegający opodatkowaniu - wyrok WSA
Otrzymane od ubezpieczyciela odszkodowanie stanowi przychód podatkowy. Natomiast środki trwałe sfinansowane takim odszkodowaniem podlegają amortyzacji zaliczanej do kosztów uzyskania przychodów. (nieprawomocny wyrok WSA w Poznaniu (...)
str. 32
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
"Zwrot" kwoty niezrealizowanego przelewu w walucie obcej a różnice kursowe
Spółka reguluje zobowiązania wobec kontrahentów zagranicznych za pośrednictwem rachunku walutowego. Spółka zleciła bankowi dokonanie przelewu, bank pobrał środki pieniężne, ale ostatecznie przelew nie został zrealizowany, (...)
str. 33
2.2.
Delegacja prokurenta spółki z o.o. a koszty podatkowe
W spółce z o.o., w której zarząd jest trzyosobowy, ustanowiony jest także prokurent. Prokurent ten uczestniczył w wyjeździe zagranicznym celem spotkania z potencjalnym klientem spółki. Czy koszty delegacji prokurenta, jako (...)
str. 34
2.3.
Czy korekta kosztów dotyczy także transakcji międzynarodowych?
Jeżeli nie uregulujemy w terminie 30 dni od daty upływu terminu płatności należności dla kontrahenta niemieckiego (WNT), czy będzie na nas ciążył obowiązek zmniejszenia kosztów (...)
str. 36
2.4.
Kiedy istnieje obowiązek sporządzania deklaracji i informacji w związku z wypłatą dywidendy?
Wspólnikami Spółki z o.o. są inne spółki kapitałowe. W lutym podjęta została uchwała o wypłacie przez Spółkę z o.o. dywidendy. Wspólnicy korzystają ze zwolnienia na podstawie art. 22 ust. 4 ustawy (...)
str. 37
VI.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Wydatek na nabycie budynku nie może być jednorazowo zaliczony do kosztów uzyskania przychodów z dzierżawy
Wydatek na nabycie nieruchomości będącej przedmiotem dzierżawy niestanowiącej składnika majątku związanego z działalnością gospodarczą nie jest kosztem uzyskania przychodu. (wyrok NSA z 5 lutego 2013 (...)
str. 38
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
Aport przedsiębiorstwa osoby fizycznej do spółki jawnej
Obecnie prowadzę jednoosobowo działalność gospodarczą. Rozważam jednak przejęcie tej działalności przez spółkę jawną. Jakie będą tego skutki w podatku dochodowym od osób fizycznych? Wniesienie przez osobę (...)
str. 39
2.2.
Koszty uzyskania przychodów pracownika zatrudnionego u kilku pracodawców
Nasz pracownik jest jednocześnie zatrudniony na podstawie umowy o pracę w kilku innych firmach. Czy na wniosek tego pracownika możemy nie potrącać mu miesięcznych kosztów (...)
str. 42
2.3.
Sposób udokumentowania kosztów wynagrodzeń zleceniobiorcy w podatkowej księdze
Nasza firma na umowy zlecenia zatrudnia osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej (np. elektryka). Na podstawie jakich dokumentów powinniśmy ujmować koszty wynagrodzeń zleceniobiorców w (...)
str. 44
2.4.
Zakup biletów na imprezę szkoleniowo-artystyczną - skutki w podatku dochodowym
Nasza firma kupuje bilety na tzw. seminaria z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Są na nich prezentowane tematy szkoleniowe, ale jest również część artystyczna w postaci występu znanego zespołu (...)
str. 46
VII.
INNE PODATKI I OPŁATY
1.
Podwyższenie kapitału zakładowego a PCC
Czy podwyższenie kapitału zakładowego spółki z o.o. bez zmiany umowy spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? Czy należy opodatkować zwiększenie kapitału zakładowego ze środków (...)
str. 49
2.
Garaż z płyt betonowych a podatek od nieruchomości
Zgodnie z art. 1a ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, budynkiem jest obiekt budowlany w rozumieniu przepisów prawa budowlanego, który jest trwale związany z gruntem, (...)
str. 50
VIII.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Błąd nie uzasadnia zmiany metody amortyzacji - wyrok WSA
Błędne działanie księgowego nie stanowi podstawy do odstąpienia od stosowania przyjętej metody amortyzacji. (wyrok WSA w Gliwicach z 15 listopada 2012 r., sygn. akt I (...)
str. 51
2.
Rozliczenie niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcym środku trwałym - interpretacja organu podatkowego
Niezamortyzowana wartość inwestycji w obcym środku trwałym może zostać ujęta w kosztach uzyskania przychodów pod warunkiem, że przyczyną jej likwidacji nie jest zmiana rodzaju działalności, (...)
str. 53
3.
Ulepszenie nieruchomości amortyzowanej metodą uproszczoną
Od nieruchomości mieszkalnej używanej na potrzeby prowadzonej działalności dokonuję odpisów amortyzacyjnych metodą uproszczoną. Czy nakłady remontowo-ulepszeniowe dotyczące tych pomieszczeń można odnieść jednorazowo w koszty? Czy (...)
str. 54
4.
Składnik majątku niezaliczony do środków trwałych ze względu na krótki przewidywany okres jego użytkowania
Spółka nabyła maszynę produkcyjną, którą zamierzała użytkować jedynie przez kilka miesięcy. W związku z tym, pomimo znacznej wartości, maszyna została zaliczona jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów. Czy (...)
str. 55
IX.
PORADY DLA PRZEDSIĘBIORCY
1.
Kapitał spółki komandytowej przekształconej z jawnej
Spółka jawna przekształciła się w spółkę komandytową na podstawie art. 551 i następne K.s.h. W spółce jawnej kapitał podstawowy wynosił 425 tys. (wspólnik X 310 tys., wspólnik Z 100 tys., wspólnik A 15 tys.), kapitał (...)
str. 57
X.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Ulga dla początkującego przedsiębiorcy w opłacie składek społecznych
W kwietniu 2013 r. zamierzam rozpocząć prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, z tytułu której zgłoszę się do wszystkich ubezpieczeń w ZUS. Czy przysługuje mi prawo do (...)
str. 59
2.
Składki ZUS przy prowadzeniu działalności w dwóch spółkach i pracy na etacie
Prowadzę dwie działalności gospodarcze (jako wspólnik w spółce cywilnej i jawnej). Składki na ubezpieczenia społeczne opłacam z tytułu bycia wspólnikiem w spółce cywilnej. Począwszy od (...)
str. 61
3.
Uzyskanie przychodu w okresie niezdolności do pracy z powodu choroby nie pozbawia prawa do zasiłku
Pracownica jest jednocześnie członkiem zarządu w spółce z o.o. Od kilku tygodni przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Czy powinna otrzymywać zasiłek chorobowy, jeśli w okresie (...)
str. 62
4.
Prawo do zasiłku chorobowego, gdy niezdolność do pracy powstanie w czasie urlopu bezpłatnego
Pracownik korzystał z urlopu bezpłatnego. Pod koniec tego urlopu zachorował. Niezdolność do pracy obejmuje część urlopu bezpłatnego i dni po jego zakończeniu. Czy po zakończeniu (...)
str. 63
5.
Wysokość zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia
Z końcem miesiąca zostanie rozwiązana umowa o pracę z pracownikiem przebywającym na zwolnieniu lekarskim, zatem wypłatę zasiłku przekażemy do ZUS. Czy ZUS przyjmie do jego (...)
str. 64
X.
PRAWO PRACY
1.
Zmiana rozkładu czasu pracy a wystąpienie nadgodzin
Zatrudniamy pracowników w systemie podstawowym, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 700 do 1500. Jednak z uwagi na potrzeby pracodawcy, kilku pracowników od poniedziałku do środy przychodziło (...)
str. 65
2.
Wykorzystanie zaległego urlopu za 2009 r. tylko do końca marca 2013 r.
Jeden z naszych pracowników ma kilka dni zaległego urlopu za 2009 r. Wystąpił o jego udzielenie w dniach od 27 do 29 marca br. Jest (...)
str. 66
3.
Czy umowa zlecenia z własnym pracownikiem pozwoli na ominięcie zakazu pracy w święto?
Czy możemy podpisać umowę zlecenia z osobą zatrudnioną u nas na 1/4 etatu? Chodzi nam o to, aby osoba ta mogła sprzedawać w sklepie w dniach świątecznych. Nadmieniam, że przedmiot (...)
str. 67
4.
Pozaplanowa praca w sobotę a zachowanie odpoczynku tygodniowego
Pracownik zatrudniony jest na jedną zmianę w godzinach od 1800 danego dnia do 200 dnia następnego. W październiku 2012 r., w jednomiesięcznym okresie rozliczeniowym, osoba (...)
str. 68
XII.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
1.1.
Podpis pod sprawozdaniem finansowym sporządzonym przez biuro rachunkowe
Pracuję w biurze rachunkowym, gdzie sporządzam m.in. sprawozdania finansowe naszych klientów. Nie posiadam certyfikatu księgowego ani żadnych pełnomocnictw podmiotów, których księgi prowadzę. Czy pomimo tego (...)
str. 69
1.2.
Rozliczenie i prezentacja w bilansie spółki osobowej rozrachunków z właścicielem
Jestem wspólnikiem spółki jawnej. Na koniec roku na koncie rozrachunkowym pozostaje nierozliczone saldo wynikające z pobranych przeze mnie i drugiego wspólnika środków w związku z (...)
str. 70
1.3.
Wykazywanie w bilansie zobowiązań z tytułu zaciągniętych pożyczek
Jak wykazać długoterminowe pożyczki w sprawozdaniu finansowym za 2012 r.? Podziału zobowiązań na długoterminowe czy krótkoterminowe należy dokonywać każdorazowo (co roku) na dzień bilansowy. Zobowiązania, (...)
str. 72
1.4.
Okresy przechowywania dokumentacji księgowej
Jak należy wyznaczyć termin przechowywania dokumentacji księgowej, uwzględniając przepisy ustawy o rachunkowości i przepisy podatkowe? Terminy archiwizacji dokumentacji księgowej zostały określone w art. 74 ustawy o rachunkowości. Jednak podatnicy muszą (...)
str. 73
1.5.
Ewidencja nieruchomości przekazanych SP ZOZ w użyczenie i zarząd
SP ZOZ użytkuje nieodpłatnie nieruchomości będące własnością organu założycielskiego na podstawie umów użyczenia lub zarządu. Czy nieruchomości te powinny być ujęte w księgach rachunkowych naszego (...)
str. 75
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.