Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Poradnik VAT
nr 3 (339) z dnia 10.02.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
A.
OBRÓT KRAJOWY
I.
Warunki uprawniające nabywcę do wystawiania faktur
Choć - co do zasady - prawidłowe udokumentowanie transakcji należy do podatnika, który wykonał czynność podlegającą opodatkowaniu, czyli sprzedał towar lub wykonał usługę, to jednak (...)
str. 4
1.
Kiedy nabywca może wystawiać faktury?
Do końca 2012 r. przepis § 6 rozporządzenia w sprawie faktur określał, iż jednym z podstawowych warunków umożliwiających nabywcy wystawianie faktur była rejestracja na potrzeby (...)
str. 4
2.
Czynności, które mogą być dokumentowane przez nabywców
Z treści § 6 ust. 1 rozporządzenia w sprawie faktur wynika, iż nabywca może wystawiać w imieniu i na rzecz sprzedawcy faktury dokumentujące: 1) dokonanie (...)
str. 5
3.
Porozumienie w sprawie wystawiania faktur przez nabywców
Do końca 2012 r. przepisy rozporządzenia w sprawie faktur wymagały, aby podmioty, które zdecydowały się na dokumentowanie transakcji przez nabywców towarów i usług, zawarły odpowiednią (...)
str. 5
4.
Elementy faktury wystawionej przez nabywcę
Faktura wystawiana przez nabywcę towarów i usług na podstawie zawartego ze sprzedawcą porozumienia - nie różni się zasadniczo w swej treści od zwykłej faktury, o (...)
str. 6
1.
Odpowiedzialność podatnika za informacje zawarte w fakturze
Zgodnie z § 20a ust. 1 rozporządzenia w sprawie faktur, na podatniku spoczywa obowiązek określenia sposobu zapewnienia autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności faktury. Realizacja (...)
str. 6
2.
Na czym polegają kontrole biznesowe?
W myśl § 20a ust. 2 rozporządzenia w sprawie faktur, autentyczność pochodzenia, integralność treści oraz czytelność faktury można zapewnić za pomocą dowolnych kontroli biznesowych, które (...)
str. 7
3.
Plan sposobu sprawdzenia dokumentów
W myśl § 4 ust. 3 rozporządzenia w sprawie faktur, autentyczność pochodzenia, integralność treści oraz czytelność faktury można zapewnić za pomocą dowolnych kontroli biznesowych, które (...)
str. 8
1.
Kiedy i komu przysługuje zwrot części VAT na materiały budowlane?
Ustawa z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz. U. nr 177, poz. 1468 ze zm.) (...)
str. 9
2.
Wygaszanie systemu zwrotu VAT
Przypomnijmy, że zgodnie z dokumentem opracowanym na podstawie projektu Ministerstwa Infrastruktury zatytułowanym "Główne problemy, cele i kierunki programu wspierania rozwoju budownictwa mieszkaniowego do 2020 r.", (...)
str. 10
IV.
Zmiana przeznaczenia budynku
Spółka wybudowała kilka domów z przeznaczeniem na sprzedaż i z tego tytułu odliczyła podatek naliczony. Jeden z domów, wbrew pierwotnym założeniom, został wynajęty w okresie od lipca 2010 r. do maja (...)
str. 11
1.
Korekta podatku naliczonego
Przepis art. 91 ust. 7 ustawy o VAT nakazuje skorygowanie podatku naliczonego w sytuacji, gdy zmieniło się prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę (...)
str. 12
2.
Dostawa budynków
Do zwolnień od podatku dla dostaw budynków znajdują zastosowanie przepisy art. 43 ust. 1 pkt 10 i 10a ustawy o VAT. Stosownie do brzmienia art. (...)
str. 14
V.
Ulga na złe długi w pytaniach i odpowiedziach
W styczniu 2013 r. spółka wykonała usługę na rzecz podatnika, którą udokumentowała fakturą wystawioną 15 stycznia. Termin płatności należności został określony w umowie oraz na (...)
str. 15
VI.
Usługi związane z rekreacją - jaka stawka VAT?
Generalną zasadą, zgodnie z przepisem art. 41 ust. 1 ustawy o VAT, jest opodatkowanie towarów i usług stawką podstawową, która wynosi 23%. Dla pewnych towarów (...)
str. 18
1.
Stanowisko organów podatkowych i sądów administracyjnych
Wątpliwości co do możliwości zastosowania obniżonej stawki VAT pojawiają się w przypadku usług wstępu (poprzez sprzedaż biletów) np. na siłownię, solarium, saunę, do parku rozrywki (...)
str. 18
2.
Bilety wstępu przy usługach rekreacyjnych - odmienne stanowisko WSA
Sprzedaż karnetów na siłownię podlega opodatkowaniu 8% stawką VAT. Tak wynika z nieprawomocnego wyroku WSA w Krakowie z dnia 28 września 2012 r., sygn. akt (...)
str. 20
VII.
Zbycie udziałów w spółce a VAT
Spółka X świadczy usługi elektroenergetyczne. Właścicielem 100% udziałów tej spółki jest spółka Y, która podjęła decyzję o zbyciu tych udziałów. Do przeprowadzenia sprzedaży oraz ponoszenia (...)
str. 21
1.
Sprzedaż udziałów w spółce z o.o.
W praktyce organów podatkowych i sądów administracyjnych - co do zasady -transakcja polegająca na zbyciu udziałów w spółce z o. o. jest traktowana jako czynność nieobjęta zakresem ustawy o VAT. (...)
str. 21
2.
Stanowisko Trybunału Sprawiedliwości UE
Warto zauważyć, że przytoczone powyżej interpretacje podatkowe i orzeczenia sądów uwzględniają stanowisko zajmowane w tym zakresie przez Trybunał Sprawiedliwości UE. Tytułem przykładu można wskazać na (...)
str. 23
3.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego
Z uwagi na dokonaną wyżej klasyfikację czynności polegającej na zbyciu udziałów w spółce z o. o. powstaje wątpliwość, czy w związku z tą transakcją przysługuje (...)
str. 23
VIII.
Obrót krajowy na forum (www.forum.gofin.pl)
1.
Faktura czy rachunek?
Pracuję w przychodni lekarskiej. Nie jestem podatnikiem VAT. Swoim kontrahentom wystawiam rachunki. Jeden z nich stwierdził, że od początku 2013 r. musimy wystawiać faktury. Czy (...)
str. 24
2.
Odliczenie podatku z faktury otrzymanej od małego podatnika rozliczającego VAT metodą kasową
Dostałam fakturę od małego podatnika rozliczającego podatek VAT metodą kasową. Kiedy mogę odliczyć VAT naliczony z tej faktury? [pytanie 697771] Komentarz 1 Możesz rozliczyć gdy (...)
str. 25
3.
Termin złożenia formularza VAT-Z
Do kiedy najpóźniej należy złożyć formularz VAT-Z? Czy muszę go złożyć w ostatnim dniu działalności? [pytanie 697507] Komentarz 1 Formularz należy złożyć w ostatnim dniu (...)
str. 26
B.
KASY REJESTRUJĄCE
IX.
Kopie dokumentów fiskalnych należy przechowywać przez 5 lat
Zasady przechowywania dokumentów kasowych określone są obecnie zarówno w ustawie o VAT, jak i w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych. Zgodnie z art. 111 ust. (...)
str. 27
X.
Rodzaj dokonywanej sprzedaży a zwolnienie z obowiązku stosowania kas rejestrujących
Zgodnie z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT, podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych są obowiązani prowadzić (...)
str. 29
1.
Rodzaje zwolnień z obowiązku stosowania kas
Na mocy delegacji ustawowej Minister Finansów zwolnił na czas określony niektóre grupy podatników oraz niektóre czynności z obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy (...)
str. 29
2.
Zwolnienie ze względu na udział sprzedaży zwolnionej w ogólnych obrotach
2.1. Podatnicy kontynuujący w 2013 r. sprzedaż na rzecz osób fizycznych W myśl § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia w sprawie zwolnień, zwalnia się (...)
str. 29
2.1.
Podatnicy kontynuujący w 2013 r. sprzedaż na rzecz osób fizycznych
W myśl § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia w sprawie zwolnień, zwalnia się w danym roku podatkowym, nie później jednak niż do końca 2014 r. podatników dokonujących sprzedaży towarów (...)
str. 29
2.2.
Podatnicy rozpoczynający sprzedaż po 31 grudnia 2012 r.
W przypadku podatników rozpoczynających sprzedaż po 31 grudnia 2012 r., zwolnienie podmiotowe przysługuje, jeżeli przewidywany przez podatnika udział procentowy obrotu za okres pierwszych sześciu miesięcy, (...)
str. 30
XI.
Od kiedy kasa fiskalna przy świadczeniu usług?
Spółka w 2012 r. świadczyła usługi dla osób fizycznych. Na wszystkie usługi wystawialiśmy faktury. W ubiegłym roku przekroczyliśmy limit obrotu 40.000 zł zwalniający z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy, ale (...)
str. 32
C.
OBRÓT Z ZAGRANICĄ
XII.
Kto jest podatnikiem z tytułu nabycia na terytorium kraju towarów i usług od podmiotu zagranicznego?
Podatnikiem zobowiązanym do naliczenia i odprowadzenia podatku VAT do budżetu państwa jest podmiot wykonujący samodzielnie działalność gospodarczą, bez względu na rezultat takiej działalności. Zatem konieczność (...)
str. 34
1.
Podatnik z tytułu importu usług
Definicja importu usług w obecnie obowiązujących przepisach ustawy o VAT jest nieco zawiła. Wynika ona z zestawienia kilku przepisów: art. 2 pkt 9 (import usług),   art. 17 ust. 1 pkt (...)
str. 34
2.
Nabycie towarów na terytorium kraju od zagranicznego podatnika
Według art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy o VAT podatnikami są również osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne nabywające towary, (...)
str. 35
XIII.
Nowa definicja eksportu towarów
Funkcjonująca obecnie definicja eksportu towarów wydaje się nie przysparzać podatnikom większych problemów. Skąd więc potrzeba jej zmiany, która ma wejść w życie już 1 kwietnia (...)
str. 38
XIV.
Czytelnicy pytają
1.
Brak numeru VAT UE polskiego dostawcy na fakturze dokumentującej WDT
Dokonujemy dostaw wewnątrzwspólnotowych i jesteśmy zarejestrowani jako podatnicy VAT UE. Dopełniamy wszelkich formalności związanych z dokumentowaniem wywozu towarów, jednak zauważyliśmy, że na fakturze znajduje się (...)
str. 40
2.
Usługi spedycyjne i transportowe świadczone poza terytorium kraju
Świadczymy usługi polegające na organizacji transportu towarów na terytorium Szwecji. W sytuacji gdy nabywcą jest szwedzka firma, wówczas wystawiamy fakturę bez podatku VAT. W przypadku (...)
str. 41
3.
Świadczenie wykonane dla zagranicznej placówki dyplomatycznej
Otrzymaliśmy od zagranicznej placówki dyplomatycznej dofinansowanie stanowiące udział w kosztach realizacji projektu. Placówka ta nie prowadzi działalności gospodarczej i nie posiada NIP. W jaki sposób (...)
str. 43
D.
PORADY I KOMENTARZE
XV.
Wynajem lokali przez gminę na cele mieszkaniowe
Gmina prowadzi inwestycję polegającą na budowie budynku wielorodzinnego przeznaczonego na lokale komunalne, które będą wynajmowane na cele mieszkaniowe. Czy w tej sytuacji gmina ma prawo do (...)
str. 46
1.
Definicja podatnika VAT
Definicja podatnika VAT została zawarta w przepisie art. 15 ust. 1 ustawy o VAT, w myśl którego podatnikami są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości (...)
str. 46
2.
Gmina jako podatnik VAT
Stosownie do treści art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. nr 142, poz. (...)
str. 46
3.
Organy władzy publicznej wyłączone z grona podatników VAT
Niemniej jednak należy w tym miejscu wskazać na art. 15 ust. 6 ustawy o VAT, który wyłącza z grona podatników VAT organy władzy publicznej oraz (...)
str. 47
4.
Podatek należny z tytułu wynajmu lokali mieszkaniowych i dostawy ciepła do mieszkań
Odnosząc powyższe rozważania do stanu faktycznego opisanego w pytaniu Czytelnika należy rozstrzygnąć, czy wynajmowanie lokali przez gminę na cele mieszkaniowe jest czynnością ze sfery cywilnoprawnej (...)
str. 48
5.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przez gminę
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przysługuje wyłącznie podatnikom VAT, w sytuacji gdy towary i usługi, z tytułu których naliczony został podatek, są wykorzystywane do wykonywania (...)
str. 49
E.
VAT OD PODSTAW
XVI.
Działalność wykonywana osobiście niepodlegająca opodatkowaniu VAT
Działalnością gospodarczą jest - w myśl art. 15 ust. 2 ustawy o VAT - wszelka działalność producentów, handlowców lub usługodawców, w tym podmiotów pozyskujących zasoby (...)
str. 50
1.
Wyłączenie z opodatkowania czynności wykonywanych osobiście
Niektóre z czynności wykonywanych na podstawie umów cywilnoprawnych - przy spełnieniu określonych warunków - mogą być wyłączone spod zakresu opodatkowania podatkiem VAT. Wyłączenia te określono (...)
str. 50
2.
Czynności wykonywane przez biegłych i adwokatów na zlecenie sądów
Wątpliwości od początku obowiązywania wyłączenia z opodatkowania, o którym mowa w art. 15 ust. 3 pkt 3 ustawy o VAT, rodziły czynności wykonywane przed sądem (...)
str. 51
3.
Nowa definicja działalności gospodarczej od 1 kwietnia 2013 r.
Z dniem 1 kwietnia 2013 r. zmianie ulegnie definicja działalności gospodarczej. Działalność ta będzie obejmować wszelką działalność producentów, handlowców lub usługodawców, w tym podmiotów pozyskujących (...)
str. 52
F.
WZORY PISM I FORMULARZY
XVII.
Faktura dokumentująca sprzedaż - nowy wzór
W prowadzonej działalności gospodarczej wystawiam z reguły zwykłe faktury sprzedaży. Czasem wystawiam również faktury w obcej walucie. Jak dokumenty te powinny wyglądać obecnie, po zmianie przepisów rozporządzenia w sprawie (...)
str. 53
1.
Istotne elementy faktury
W 2013 r. w dość dużym stopniu zmieniły się zasady dokumentowania transakcji opodatkowanych podatkiem VAT. Zmiany te wymuszone zostały obowiązkiem dostosowania niektórych krajowych regulacji do przepisów unijnych. Dla (...)
str. 53
2.
Podstawa zastosowania zwolnienia na fakturze
W przypadku dostawy towarów lub świadczenia usług dokonywanych przez podatnika, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy, lub zwolnionych od podatku (...)
str. 54
3.
Terminy wystawiania faktur
Terminy wystawiania faktur - w stosunku do uregulowań obowiązujących w 2012 r. - pozostały w zasadzie niezmienione. Fakturę wystawia się - co do zasady - (...)
str. 55
4.
Sposób wystawiania i przechowywania faktur
Faktury wystawia się co najmniej w dwóch egzemplarzach, z których jeden otrzymuje nabywca, a drugi zachowuje w swojej dokumentacji podatnik dokonujący sprzedaży. W przypadku faktur przesyłanych w formie elektronicznej: 1) podatnik (...)
str. 56
G.
VAT W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
1.
Zobowiązanie podatkowe w VAT płacone w ratach
Prawdopodobnie nie będę mógł uregulować jednorazowo należnego podatku VAT za styczeń 2013 r. Czy jeszcze przed złożeniem deklaracji za ten miesiąc mogę wysłać do urzędu (...)
str. 57
2.
Koszty windykacyjne a odliczenie VAT
Podatnik zawarł umowę dotyczącą leasingu sprzętu budowlanego. Z uwagi na chwilowe kłopoty ze spłatą rat, otrzymał z firmy leasingowej faktury dokumentujące poniesienie kosztów windykacyjnych (m.in. (...)
str. 58
3.
Otrzymanie nagrody rzeczowej - skutki w VAT
Spółka otrzymała nagrodę rzeczową o wartości 390 zł. Czy otrzymaną nagrodę powinna opodatkować podatkiem VAT? Z przepisów ustawy o VAT, a w szczególności z art. (...)
str. 59
4.
Opodatkowanie sprzedaży towarów nabytych bez VAT
W 2010 r. na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej zakupiłem regały do hali magazynowej (umowa kupna-sprzedaży). W związku z tym, że zmieniam zakres prowadzonej działalności zamierzam (...)
str. 59
5.
Poinformowanie organu podatkowego o wyborze zwolnienia z VAT po obowiązującym terminie
Od wielu lat prowadzę działalność gospodarczą jako czynny podatnik VAT. Uzyskuję jednak niewielkie obroty i od 1 stycznia 2013 r. chciałem zrezygnować z rozliczania VAT. (...)
str. 60
6.
Zakupiony środek trwały a zwrot podatku VAT
Na potrzeby prowadzonej działalności w styczniu 2013 r. kupiłem maszynę (środek trwały). Podatek naliczony z tytułu tego zakupu wyniósł 32.000 zł. W styczniu dokonywałem też (...)
str. 61
7.
Zwrot VAT na rzecz byłych wspólników spółki cywilnej
W lutym 2013 r. planujemy likwidację spółki cywilnej. Prawdopodobnie w ostatniej deklaracji wykażemy znaczącą kwotę do zwrotu. W jaki sposób kwota ta zostanie zwrócona wspólnikom? (...)
str. 62
8.
Sprzedaż używanego samochodu osobowego
Na potrzeby działalności gospodarczej od kilku miesięcy używałem samochód osobowy. Przy nabyciu tego samochodu nie przysługiwało mi prawo do odliczenia podatku naliczonego. Zamierzam sprzedać ten (...)
str. 62
9.
Rozliczenie VAT od darowizny
Prowadzę działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. W styczniu 2013 r. zamierzam przekazać towary w formie darowizny na rzecz gminy o wartości około 50.000 zł. Czy (...)
str. 63
10.
Moment powstania obowiązku podatkowego przy oddaniu gruntu w użytkowanie wieczyste
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przypadku oddania gruntu w użytkowanie wieczyste? Czy bierze się tu pod uwagę, czy grunt jest zabudowany czy nie? Czy w (...)
str. 64
11.
Proporcja przekraczająca 99%
Podatnik VAT zajmuje się sprzedażą mebli (działalność opodatkowana) oraz pośredniczy w sprzedaży ratalnej (działalność zwolniona jako pośrednictwo finansowe). Proporcja sprzedaży opodatkowanej do sprzedaży ogółem w (...)
str. 65
12.
Termin odliczenia VAT z faktury za dzierżawę
W styczniu 2013 r. otrzymałem fakturę wystawioną 18 grudnia 2012 r., dokumentującą czynsz dzierżawny za grudzień 2012 r. Czynsz ureguluję prawdopodobnie dopiero w lutym 2013 (...)
str. 66
H.
ZMIANY W PRZEPISACH
XVIII.
Kronika legislacyjna
1. Zmiana ustawy o VAT oraz innych ustaw W Dzienniku Ustaw z dnia 9 stycznia 2013 r., pod poz. 35, opublikowana została ustawa z dnia (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.