Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
czwartek, 18 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 r., godz. 12:14 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 53.116 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 26 (781) z dnia 10.09.2012
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Skutki zaliczenia samochodu w koszty z chwilą zakupu a następnie jego wycofania przed upływem roku - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów
Przepisy ustaw o podatku dochodowym dopuszczają możliwość zaliczenia bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie składnika majątku o wartości przekraczającej 3.500 zł, o ile (...)
str. 4
II.
INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH
1.
Nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
Na publikację w Dzienniku Ustaw RP oczekuje ustawa z dnia 28 czerwca 2012 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób (...)
str. 5
III.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.1.
Kiedy powstaje przychód z nieodpłatnych świadczeń?
Zasadniczo, gdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą otrzyma nieodpłatne świadczenia (lub świadczenie częściowo odpłatne), zobowiązany jest wykazać z tego tytułu przychód podatkowy (zob. art. 12 ust. (...)
str. 7
1.2.
Jak określa się wartość przychodu?
Jeżeli przedmiotem nieodpłatnego świadczenia jest rzecz lub prawo, wartość uzyskanego z tego tytułu przychodu ustala się na podstawie cen rynkowych stosowanych w obrocie rzeczami lub (...)
str. 8
1.3.
Przypadki, kiedy występuje (lub nie) świadczenie nieodpłatne
Nieodpłatne poręczenie spłaty pożyczki/kredytu Kwestia ta była przedmiotem interpretacji ogólnej Ministra Finansów z 27 kwietnia 2012 r., nr DD5/033/2/DZQ/2012/DD-134, w której stwierdził on, że o (...)
str. 8
1.4.
Otrzymanie świadczenia nieodpłatnego a VAT
Dla celów VAT otrzymanie świadczenia nieodpłatnego nie wywołuje żadnych skutków podatkowych. Nie uprawnia tym samym podatnika (nabywcy usługi) do odliczenia VAT. Wynika to wprost z (...)
str. 11
1.5.
Przychody z nieodpłatnych świadczeń w księgach rachunkowych
Ustawa o rachunkowości definiuje przychody w art. 3 ust. 1 pkt 30 jako uprawdopodobnione powstanie w okresie sprawozdawczym korzyści ekonomicznych, o wiarygodnie określonej wartości, w (...)
str. 11
2.
Sprzedaż nieruchomości przez wspólników spółki cywilnej - skutki w podatku dochodowym od osób fizycznych i VAT
Spółka cywilna prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów, a z podatku dochodowego rozlicza się na zasadach ogólnych. Przed laty spółka nabyła grunt rolny, który obecnie (...)
str. 12
2.1.
Specyfika spółki cywilnej
Na wstępie warto zauważyć, iż w myśl przepisów Kodeksu cywilnego, spółka cywilna jest umową zawartą w celu osiągnięcia wspólnego celu gospodarczego przez działanie w sposób (...)
str. 12
2.2.
Zakwalifikowanie przychodu do właściwego źródła
W sytuacji przedstawionej w pytaniu, podstawowe znaczenie ma kwestia, do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować przychód, który wspólnicy uzyskają ze sprzedaży nieruchomości. Do osobnych źródeł (...)
str. 13
2.3.
Sprzedaż w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej
Przychód z działalności gospodarczej Należy zauważyć, że wspomniane wyżej przepisy art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o PDOF, które określają odpłatne zbycie, (...)
str. 13
2.4.
Sprzedaż poza działalnością gospodarczą
Jeżeli jednak w rozpatrywanym stanie faktycznym wspólnicy spółki cywilnej nie prowadzą działalności gospodarczej w zakresie obrotu nieruchomościami, jak również grunt rolny nie był przez nich (...)
str. 15
2.5.
Skutki w VAT
Sprzedaż gruntu niezabudowanego jest - co do zasady - opodatkowana VAT według stawki 23%. Jeżeli jednak przedmiotem sprzedaży jest grunt rolny, sprzedaż ta jest zwolniona (...)
str. 15
IV.
PODATEK VAT
1.
Wybrane orzecznictwo
1.1.
Sprzedaż wierzytelności po skorzystaniu z ulgi na złe długi - wyrok WSA
Podatnik, który skorzystał z ulgi na złe długi, a następnie wierzytelność tę sprzedał, nie musi korygować VAT - tak uznał WSA w nieprawomocnym jeszcze wyroku. (...)
str. 16
1.2.
Pozyskiwanie danych klientów dla instytucji finansowych nie jest usługą pośrednictwa w świadczeniu usług finansowych - wyrok WSA
Pozyskiwanie danych klientów zainteresowanych określonym produktem finansowym nie jest wystarczające do uznania usługi za usługę pośrednictwa finansowego zwolnioną z VAT. (wyrok WSA w Krakowie z (...)
str. 17
2.
Rekompensaty i odszkodowania w ramach rozliczeń między właścicielem nieruchomości a korzystającym - wybrane problemy
Bezumowne korzystanie z lokalu W przypadku kwot otrzymanych przez wynajmującego (właściciela nieruchomości) w związku z bezumownym korzystaniem z lokalu zazwyczaj stawiana jest teza, że jeżeli (...)
str. 18
3.
Procedura uproszczona w wewnątrzwspólnotowych transakcjach trójstronnych - w pytaniach Czytelników
Transakcje trójstronne to transakcje, w których biorą udział trzy podmioty, przy czym towar przemieszczany jest tylko raz - bezpośrednio od pierwszego dostawcy do ostatecznego nabywcy. (...)
str. 20
4.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
4.1.
Nieodpłatne przekazanie towarów kupionych bez VAT
Czy jeżeli przy nabyciu towaru nie przysługiwało prawo do odliczenia VAT, to ich zużycie lub nieodpłatne przekazanie jest zwolnione z VAT? A jeżeli tak - (...)
str. 25
4.2.
Usługa transportowa wykonana dla kontrahenta spoza Unii
Wykonujemy usługi transportowe dla podatnika z Rosji. Transport odbywa się na trasie różnych krajów unijnych (niekiedy część transportu przebiega na terytorium Polski). Czy usługi te (...)
str. 25
4.3.
Błędna stawka VAT na fakturze - kiedy skorygować VAT?
Świadczymy usługi budowlane w lokalach mieszkalnych. Przez pomyłkę usługi opodatkowywaliśmy według stawki VAT 23% (zamiast 8%). Zamierzamy wystawić faktury korygujące. Czy będziemy musieli korygować deklaracje (...)
str. 26
4.4.
Obowiązek podatkowy dla dostawy, od której VAT rozlicza nabywca
Od kontrahenta unijnego kupiliśmy maszynę wraz z montażem. Zobowiązani jesteśmy rozliczyć VAT od tej transakcji. Kiedy powstanie obowiązek podatkowy? Obowiązek podatkowy dla dostawy, dla której (...)
str. 27
4.5.
Sprzedaż towaru poniżej ceny jego zakupu
Na stanie posiadam towary handlowe (odzież) kupione wiele lat temu (od zakupu VAT odliczono). Ponieważ wyszły one już z mody, zamierzam je sprzedać poniżej kosztów (...)
str. 28
5.
Relacja z dyżuru telefonicznego
5.1.
Zastosowanie zwolnienia z VAT do sprzedaży towaru kupionego w ramach WNT
Jestem czynnym podatnikiem VAT. Kilka lat temu kupiłem od kontrahenta unijnego ciągnik rolniczy. Zakup rozliczyłem w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru. Czy skoro zakup nie powodował (...)
str. 28
5.2.
Jaka data sprzedaży na fakturze dokumentującej czynsz najmu wraz z mediami?
W związku z umową najmu, obciążamy najemców kosztami mediów. Za media obciążamy zawsze z miesięcznym opóźnieniem. Przykładowo - faktura za czynsz za lipiec zawiera obciążenie (...)
str. 29
5.3.
Samochód zastępczy a prawo do odliczenia VAT od zakupu paliwa
Na czas naprawy firmowego samochodu otrzymaliśmy samochód zastępczy. Jest to samochód o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, ale w dowodzie rejestracyjnym jest określone, że (...)
str. 30
5.4.
Wynajem nieruchomości poza terytorium kraju - czy trzeba rozliczyć import usług?
Pracownicy wyjechali na szkolenie do Norwegii. W tym celu wynajęliśmy im domki, za co otrzymaliśmy od kontrahenta fakturę. Czy usługę tę powinniśmy rozliczyć w ramach (...)
str. 30
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Przewidywane zmiany w ustawie o PDOP
W dniu 27 sierpnia 2012 r. skierowany został do uzgodnień międzyresortowych rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o (...)
str. 31
2.
Interpretacja ogólna Ministra Finansów w sprawie zwolnienia z opodatkowania zagranicznych instytucji wspólnego inwestowania
Na potrzeby zwolnienia z opodatkowania w Polsce zagranicznych instytucji wspólnego inwestowania, podleganie opodatkowaniu od całości dochodów (bez względu na miejsce ich osiągania) należy rozumieć jako (...)
str. 33
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Przekształcenie spółki a ograniczenia w amortyzacji zaliczanej do kosztów uzyskania przychodów
Spółka z o.o. zamierza przekształcić się w spółkę osobową (spółkę komandytową). Na majątek spółki z o.o. składają się m.in. środki trwałe wniesione jako wkład niepieniężny. W związku z tym, iż (...)
str. 34
3.2.
Obliczanie wysokości kapitału zakładowego przy "cienkiej kapitalizacji"
Spółka z o.o. od udziałowca posiadającego w jej kapitale ponad 25% udziałów uzyskała pożyczkę. Czy skoro całkowite zadłużenie wobec udziałowca jest niższe od trzykrotności kapitału, to całe (...)
str. 35
3.3.
Dochód wspólnoty mieszkaniowej z tytułu wynajmu lokalu użytkowego
Wspólnota mieszkaniowa uzyskuje dochody z tytułu wynajmu lokalu użytkowego i dochód ten przeznacza na cele związane z gospodarką zasobami mieszkaniowymi (tj. na utrzymanie części wspólnej (...)
str. 36
4.
Nieodpłatne świadczenia udziałowca spółki z o.o. - z dyskusji na forum internetowym (www.forum.pl)
(Pytanie 648538) Właściciel niezatrudniającej pracowników jednoosobowej spółki z o.o. sprzedającej szeroko rozumiane artykuły budowlane, wykonuje też sam montaże, np. drzwi, gdy są sprzedawane klientowi. Czy te (...)
str. 37
VI.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Zaliczenie w koszty wartości samochodu kupionego początkowo na cele prywatne - wyrok NSA
Podatnik, który kupił samochód na cele prywatne, a po kilku latach samochód ten przekazał do działalności gospodarczej, lecz nie ujął w ewidencji środków trwałych, ceny (...)
str. 39
2.
Kształcenie pracowników a zwolnienie z PDOF
Przepisy prawa pracy zobowiązują pracodawcę do ułatwiania pracownikom podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Zasady podnoszenia kwalifikacji oraz świadczenia przysługujące pracownikom z tego tytułu zostały określone w art. (...)
str. 40
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Korzystanie z programu komputerowego udostępnionego nieodpłatnie w Internecie a przychód z nieodpłatnych świadczeń
Na potrzeby działalności gospodarczej użytkuję program komputerowy, który jest nieodpłatanie udostępniony w Internecie. Czy w związku z korzystaniem z tego programu powinienem ustalić przychód? Korzystanie z bezpłatnego programu komputerowego powszechnie (...)
str. 45
3.2.
Data ujęcia faktury ze sprzedaży w podatkowej księdze
W którym miesiącu i pod jaką datą należy ująć w podatkowej księdze przychodów i rozchodów fakturę sprzedaży towarów, jeżeli data wystawienia faktury jest późniejsza niż (...)
str. 45
3.3.
Odsetki za nieterminową wpłatę podatku od nieruchomości
Zapłaciliśmy odsetki za nieterminową wpłatę podatku od nieruchomości. Czy możemy odsetkami tymi obciążyć koszty podatkowe w działalności gospodarczej? Odsetki z tytułu nieterminowej wpłaty podatku od nieruchomości nie (...)
str. 46
3.4.
Zwolnienie od podatku dochodów uzyskanych z prowadzenia niepublicznego przedszkola
Jako osoba fizyczna, w ramach działalności gospodarczej, prowadzę niepubliczne przedszkole. Z tego tytułu otrzymuję dotacje z urzędu miasta. Czy dochody, które uzyskuję z prowadzenia przedszkola, mogą być zwolnione z opodatkowania (...)
str. 46
VII.
INNE PODATKI I OPŁATY
1.
Nieruchomość przedsiębiorcy - jaka stawka podatku?
Czy nieruchomość przedsiębiorcy, będącego osobą fizyczną, w każdym przypadku podlega opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości według stawki najwyższej? Grunty, budynki i budowle związane z prowadzeniem działalności (...)
str. 48
2.
Podatek od środków transportowych - wyłączenie przyczep i naczep
Czy samochód ciężarowy wykorzystywany do naczep i przyczep związanych wyłącznie z działalnością rolniczą korzysta ze zwolnienia od podatku od środków transportowych na podstawie art. 8 (...)
str. 49
VIII.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
O jakie kryteria należy oprzeć wybór stawki amortyzacji bilansowej środka trwałego w leasingu u korzystającego?
Zawarliśmy umowę leasingu kwalifikowaną z bilansowego punktu widzenia jako leasing finansowy, natomiast z punktu widzenia podatkowego będącą leasingiem operacyjnym. Amortyzacja podatkowa dla nabytego środka trwałego (...)
str. 50
2.
Korekta błędnie ustalonej wartości początkowej środka trwałego
Nieprawidłowo została ustalona wartość początkowa środka trwałego. Wydatek zamiast zwiększyć tę wartość, został zaksięgowany w koszty. Czy korekty kosztów można dokonać bieżąco, czy też należy (...)
str. 52
3.
Przedłużenie gwarancji w formie ubezpieczenia
Jak rozliczyć wydatek na przedłużenie gwarancji w ramach wykupienia polisy dotyczącej ubezpieczenia kosztów napraw samochodu? Jeżeli polisa przedłużająca gwarancję nabywana jest przed przekazaniem środka trwałego (...)
str. 53
4.
Wymiana uszkodzonej bramy garażowej
Klient, podczas manewrów na placu, uszkodził w naszym budynku magazynowym bramę garażową. Wymiana bramy kosztowała powyżej 3.500 zł. Od ubezpieczyciela otrzymaliśmy odszkodowanie. Jak rozliczyć podatkowo (...)
str. 55
IX.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Składka na FEP należna bez względu na wymiar etatu - ZUS potwierdza swoje stanowisko
Pracodawcy opłacają za pracowników m.in. składkę na Fundusz Emerytur Pomostowych (FEP). Jest ona należna za pracowników, którzy spełniają łącznie następujące warunki: urodzili się po dniu (...)
str. 56
2.
Zatrudnienie pracownika młodocianego w firmie
Objęcie ubezpieczeniami w ZUS Każda osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę podlega obowiązkowo ubezpieczeniom społecznym wszystkich ryzyk. Obowiązkowe są więc dla niej ubezpieczenia: emerytalne, (...)
str. 57
3.
Wysokość odsetek za zwłokę od zaległości ZUS
Na początku 2011 r. rozpoczęłam prowadzenie działalności gospodarczej. Do pomocy przy jej prowadzeniu zatrudniłam kilkunastu pracowników. Za osoby te opłacam wszystkie składki ubezpieczeniowe. Niektórych płatności (...)
str. 58
4.
Podstawa wymiaru wynagrodzenia chorobowego dla pracownika rozpoczynającego drugi rok pracy
Pracownik zatrudniony od 5 września 2011 r. w pełnym wymiarze czasu pracy był niezdolny do pracy z powodu choroby od 27 sierpnia do 10 września (...)
str. 60
5.
Podwyżka wynagrodzenia a podstawa wymiaru zasiłku
Pracownik od dłuższego czasu często choruje, a przerwy w okresach niezdolności do pracy nie przekraczają 3 miesięcy kalendarzowych. Czy należało przeliczyć podstawę wymiaru zasiłku chorobowego (...)
str. 61
X.
PRAWO PRACY
1.
Czy oprócz kilometrówki pracownik może otrzymać zwrot opłat parkingowych?
Czy opłaty za parking mogą być zwrócone pracownikowi, który z tytułu odbycia podróży służbowej otrzymał tzw. kilometrówkę? Tak, o ile możliwość taką przewidują przepisy zakładowe (...)
str. 62
2.
Termin odprowadzenia II raty odpisu na Fundusz w 2012 r.
1) W naszym zakładzie występuje zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Niedługo musimy odprowadzić drugą ratę odpisu na Fundusz. Jaki jest w tym roku termin wpłacenia drugiej (...)
str. 64
3.
Jaka przerwa na śniadanie przy pracy zmianowej w systemie równoważnym?
Ile powinna wynosić przerwa śniadaniowa dla pracowników zatrudnionych na zmiany w równoważnym systemie czasu pracy? Pracownikowi, którego dobowy wymiar czasu pracy wynosi co najmniej 6 (...)
str. 65
4.
Ustalanie normalnego wynagrodzenia i dodatków za nadgodziny
Zatrudnieni w firmie pracownicy otrzymują wynagrodzenie godzinowe, stałą premię regulaminową, stałe miesięczne dodatki stażowe i funkcyjne. Świadczą oni czasami pracę w godzinach nadliczbowych. Jak przy (...)
str. 66
XI.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Jak rozumieć i stosować zasadę istotności?
Na czym polega zasada istotności? Ustawa o rachunkowości w art. 4 ust. 1 przedstawia generalną zasadę, zgodnie z którą jednostki są zobowiązane do stosowania przyjętych (...)
str. 67
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
Skonto uzyskane w związku z zapłatą zobowiązania przed terminem
Spółka z o.o. nabywa towary i materiały od unijnego dostawcy. W przypadku zapłaty za fakturę w ciągu tygodnia ma możliwość pomniejszenia zobowiązania o 2% jego wartości. Jak należy zaksięgować takie (...)
str. 70
2.2.
Inwentaryzacja obcych środków trwałych
Jesteśmy spółką z o.o., która korzysta z obcych środków trwałych na podstawie umowy najmu. Przedmiotem umowy są urządzenia techniczne oraz maszyny zlokalizowane na terenie strzeżonym. (...)
str. 71
2.3.
Zmiana formy prawnej a przyjęcie zasad (polityki) rachunkowości
W lipcu tego roku nasza jednostka została skomercjalizowana i stała się spółką z o.o., która jest następcą prawnym skomercjalizowanej jednostki. Jej przedmiot działania jest identyczny z przedmiotem działania skomercjalizowanej (...)
str. 72
2.4.
Rozwiązanie odpisu aktualizującego, gdy należność uznano za nieściągalną
W 2011 r. utworzyliśmy odpis aktualizujący należność. Obecnie otrzymaliśmy pismo od komornika, w którym stwierdzono brak możliwości wyegzekwowania długu. W jaki sposób rozwiązać uprzednio utworzony odpis? Należności nieściągalne zmniejszają (...)
str. 72
2.5.
Błąd w sprawozdaniu finansowym za 2011 r.
W rachunku zysków i strat spółki z o.o. sporządzonym za 2011 rok, a także w księgach rachunkowych za ten rok, wykazano podatek dochodowy w zaniżonej wysokości. W efekcie zawyżony został wynik finansowy. (...)
str. 73
XII.
KOMUNIKATY - WSKAŹNIKI
1.
30 września 2012 r. upływa termin złożenia wniosku o zwrot podatku zapłaconego w innym kraju Unii
Podatnicy, którzy dokonują zakupu towarów i usług na terytorium innego państwa członkowskiego Unii, mają prawo do ubiegania się o zwrot zapłaconego w innym kraju Unii (...)
str. 74
2.
Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w II kwartale 2012 r.
Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w II kwartale 2012 r. wyniosło 3.496,82 zł (Mon. Pol. z 2012 r., poz. 585). Jego wysokość służy m.in. do obliczania: ograniczenia (...)
str. 75
3.
Terminy egzaminów ustnych na doradcę podatkowego
Decyzją z 10 sierpnia 2012 r. Sekretarz Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego wyznaczył następujące terminy egzaminów ustnych na doradcę podatkowego: 17-21 września 2012 (...)
str. 75
4.
Nowe wysokości świadczeń rodzinnych
W Dz. U. z 2012 r. pod poz. 959 ogłoszono rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 sierpnia 2012 r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo (...)
str. 75
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.