Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
sobota, 20 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2024 r., godz. 12:56 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 50.994 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 21 (776) z dnia 20.07.2012
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH
1.
Ogłoszono jednolity tekst ustawy - Ordynacja podatkowa
W Dzienniku Ustaw z 3 lipca 2012 r., pod poz. 749 opublikowano obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 10 maja 2012 r. w sprawie (...)
str. 4
2.
"Nowe" wzory dokumentów (zaświadczeń, itp.) związanych z wywozem lub wewnątrzwspólnotowym nabyciem środków transportu
W Dzienniku Ustaw z 6 lipca 2012 r., pod poz. 767 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie określenia wzoru (...)
str. 4
II.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.1.
Uregulowania zawarte w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej
Jeśli przedsiębiorca nie zatrudnia pracowników, wówczas może zawiesić działalność gospodarczą, skutecznie składając poprawnie wypełniony wniosek na formularzu CEIDG-1. Jest to, co do zasady, jedyna wymagana (...)
str. 5
1.2.
Zawieszenie działalności w świetle przepisów o VAT
Zgodnie z art. 99 ust. 7a-7b ustawy o VAT, w przypadku zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej na podstawie przepisów o swobodzie działalności gospodarczej, podatnicy nie mają (...)
str. 6
1.3.
Zawieszenie działalności u podatników PIT
Jednoosobowy przedsiębiorca zawieszający działalność gospodarczą na podstawie przepisów o swobodzie działalności gospodarczej nie ma obowiązków informacyjnych względem urzędu skarbowego. Jest on zwolniony z obowiązku płacenia (...)
str. 7
1.4.
Skutki zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej w świetle ustawy o PDOP
Również osoby prawne mogą zawiesić wykonywanie działalności gospodarczej na podstawie przepisów o swobodzie działalności gospodarczej. Takie zawieszenie zwalnia ich z niektórych obowiązków podatkowych, ma także (...)
str. 8
1.5.
Zawieszenie działalności u prowadzących księgi rachunkowe
Na mocy ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw, wprowadzono pewne przywileje dla przedsiębiorców zawieszających działalność. (...)
str. 10
1.6.
Obowiązki wobec ZUS w przypadku zawieszenia działalności gospodarczej
Osoba prowadząca pozarolniczą działalność podlega obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym od dnia rozpoczęcia wykonywania działalności do dnia zaprzestania jej wykonywania, z wyłączeniem okresu, na który działalność została (...)
str. 11
2.
Nagroda rzeczowa otrzymana przez przedsiębiorcę w ramach sprzedaży premiowej
Jako osoba fizyczna prowadzę samodzielną działalność gospodarczą, od której opłacam liniowy podatek dochodowy. Moja firma otrzymała od kontrahenta nagrodę rzeczową za udział w promocji jego (...)
str. 13
III.
PODATEK VAT
1.
Sprzedaż gotowych posiłków na wynos opodatkowana jest stawką 8% - wyrok WSA
Sprzedaż na wynos gotowych posiłków i dań, nadających się do bezpośredniego spożycia, przygotowanych w restauracji, jest świadczeniem usług opodatkowanym 8% stawką VAT. (wyrok WSA w (...)
str. 15
2.
Dla celów podatkowych faktury za paliwo muszą zawierać numer rejestracyjny samochodu
Dla celów VAT Faktury dokumentujące sprzedaż paliw silnikowych benzynowych, oleju napędowego oraz gazu, wlewanych do baku samochodu i innych pojazdów samochodowych, powinny zawierać numer rejestracyjny (...)
str. 16
3.
Z interpretacji organów podatkowych
3.1.
Korzystne stanowisko organu podatkowego w sprawie zakupu trudnych wierzytelności
Dotychczas organy podatkowe uznawały, że sprzedaż wierzytelności jest poza VAT (nie jest bowiem ani dostawą towaru, ani świadczeniem usługi). Obowiązek wykazania VAT należnego powstaje natomiast (...)
str. 18
3.2.
Zbiorcza faktura za dostawy zrealizowane w ciągu całego miesiąca
Wielokrotne dokonanie sprzedaży towarów na rzecz danego klienta w ciągu miesiąca nie przesądza o tym, że jest to sprzedaż ciągła. (interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej (...)
str. 19
3.3.
Sprzedaż dokonywana między małżonkami prowadzącymi odrębne działalności gospodarcze
Dla celów VAT małżonkowie są odrębnymi podatnikami VAT. Sprzedaż towaru (usługi) między nimi powinna być - co do zasady - opodatkowana VAT i udokumentowana fakturą. (...)
str. 21
3.4.
Stawka VAT na usługi związane z budową (modernizacją, przebudową) budynku mieszkalnego
Usługa montażu rolet zewnętrznych, bram garażowych, automatyki do bram i rolet zewnętrznych w budynkach i lokalach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym opodatkowana jest (...)
str. 21
4.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
4.1.
Przekształcenie prawa wieczystego użytkowania gruntu w prawo własności
Gmina zamierza sprzedać grunt na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego. Czy sprzedaż ta będzie opodatkowana? Nie. Sprzedaż, o której mowa w pytaniu, nie będzie opodatkowana VAT. (...)
str. 22
4.2.
Korekta faktury VAT-MP - kiedy rozliczyć VAT?
Otrzymaliśmy fakturę korygującą do faktury VAT-MP. W którym miesiącu należy rozliczyć tę korektę? Nabywca towaru lub usługi, który do faktury VAT-MP otrzymał fakturę korygującą "in (...)
str. 23
4.3.
Nieodpłatne pakiety medyczne dla pracowników a VAT
Kupujemy pakiety medyczne dla pracowników. Ich wartością nie obciążamy pracowników (koszt finansuje w całości pracodawca ze środków obrotowych). Czy przekazanie pracownikom ww. pakietów wpłynie na (...)
str. 24
4.4.
Podatek VAT przy sprzedaży gruntu wraz z wiatą garażową
Spółdzielnia planuje sprzedać wiatę garażową wraz z działką, na której ona się znajduje. Wiata ta została wybudowana przez spółdzielnię w 1981 r. Przez cały ten (...)
str. 26
4.5.
Czy wydanie bonów towarowych podlega VAT?
Jesteśmy producentem materiałów budowlanych, które sprzedajemy m.in. firmom handlowym. W ramach promocji naszej firmy chcielibyśmy zorganizować akcję, która polegałaby na tym, że pracownicy oferujący w (...)
str. 27
IV.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów - podatek dochodowy oraz wypłaty z zysku
Do kosztów podatkowych nie zalicza się podatku dochodowego, a także wypłat z zysku określonych w odrębnych przepisach. Tak zapisano w art. 16 ust. 1 pkt (...)
str. 28
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
Wyjazd szkoleniowy otrzymany nieodpłatnie
Spółka w związku ze zrealizowaniem wysokiego poziomu sprzedaży produktów otrzymała od kontrahenta nagrodę w formie wyjazdu szkoleniowego. Na szkolenie wysłaliśmy naszego pracownika. Wartość nagrody uznaliśmy (...)
str. 30
2.2.
Niedostateczna kapitalizacja - skutki wcześniejszej spłaty pożyczki
Spółka z o.o. ma dwóch udziałowców - osoby fizyczne, z których każda posiada po 50% udziałów spółki. W latach ubiegłych zostały zawarte umowy pożyczki, na (...)
str. 31
2.3.
Skutki zwrotu nienależnie zapłaconego PCC wraz z oprocentowaniem
Spółka z o.o. w odpowiedzi na wniosek o stwierdzenie nadpłaty nienależnie zapłaconego w latach ubiegłych (w 2008 r.) PCC dostała z US zawiadomienie o zwrocie (...)
str. 32
2.4.
Łączenie spółek - skutki w podatku dochodowym
Do nowopowstałej spółki akcyjnej udziałowcy spółki z o.o. wnieśli tytułem wkładu udziały posiadane w spółce z o.o. (100% udziałów spółki z o.o.). W trybie art. 492 § 1 pkt 1 K.s.h. (...)
str. 33
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Wybrane orzecznictwo
1.1.
Ubezpieczenie w zagranicznej podróży służbowej jako przychód podatkowy pracownika - wyrok NSA
Opłacenie przez pracodawcę składki na ubezpieczenie pracowników w zagranicznej podróży służbowej obejmującej m.in. koszty leczenia, usługi assistance, itp. powoduje powstanie u pracowników przychodu, który podlega (...)
str. 36
1.2.
Bezpłatny dowóz pracowników do zakładu pracy a przychód z nieodpłatnych świadczeń - wyrok NSA
Zapewnienie pracownikom nieodpłatnych dojazdów do zakładu pracy, w sytuacji kiedy nie można ustalić, którzy pracownicy i w jakim zakresie korzystali z tego świadczenia, nie powoduje (...)
str. 38
2.
Z interpretacji organów podatkowych
2.1.
Zużywanie kawy i herbaty przez pracowników nie powoduje powstania przychodu podatkowego
Korzystanie - zgodnie z regulaminem pracy - przez pracowników z kawy, herbaty, wody, itp. w miejscu pracy nie powoduje powstania przychodu podatkowego po stronie tych (...)
str. 39
2.2.
Wynajem lokalu dla spółki cywilnej przez jej wspólnika a prawo do opodatkowania przychodów z najmu ryczałtem ewidencjonowanym
Czynsz najmu, który otrzymuje podatnik od spółki cywilnej, będąc jednocześnie jej wspólnikiem, może być przez tego wspólnika opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. (interpretacja indywidualna Dyrektora (...)
str. 40
2.3.
Sprzedaż nieruchomości nabytej w drodze podziału majątku małżeńskiego
Za datę nabycia nieruchomości nabytej w drodze podziału majątku dorobkowego małżeńskiego, w części przekraczającej udział w majątku wspólnym, należy przyjąć dzień, w którym dokonano podziału (...)
str. 41
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Sprzedaż przez kartowicza środka trwałego wycofanego z działalności gospodarczej
Do końca 2011 r. prowadziłem działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych (według skali podatkowej), a z początkiem tego roku przeszedłem na kartę podatkową. Trzy lata temu z ewidencji (...)
str. 42
3.2.
Dotacja otrzymana z urzędu gminy a koszty uzyskania przychodów pokryte tą dotacją
Jako osoba fizyczna prowadzę żłobek i z tego tytułu otrzymuję dotację z urzędu gminy. Wielkość dotacji uzależniona jest od ilości dzieci przebywających w żłobku w danym miesiącu. Urząd gminy, przydzielając (...)
str. 44
3.3.
Zbycie wynajmowanego lokalu wykorzystywanego wcześniej w działalności gospodarczej
Jestem właścicielem lokalu użytkowego, który ponad 6 lat temu wykorzystywałem w działalności gospodarczej, a obecnie wynajmuję w ramach najmu prywatnego. Udział w 1/2 tego lokalu zamierzam sprzedać, a pozostałą część (...)
str. 46
3.4.
Opodatkowanie świadczeń dla pracowników sfinansowanych z funduszu spółdzielni
Spółdzielnia, dokonując podziału zysku, część środków przekazała na fundusz przyznany zarządowi. Zarząd ze środków tych planuje zakupić paczki pracownikom niepełnosprawnym. Czy świadczenia te podlegają opodatkowaniu (...)
str. 47
3.5.
Ustalenie dochodu po sporządzeniu spisu z natury w trakcie roku
Podatnik prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów sporządził remanent na dzień 30 czerwca 2012 r., o którym zawiadomił naczelnika urzędu skarbowego. Dochód za czerwiec rozliczył (...)
str. 48
3.6.
Otrzymanie zapłaty do kasy walutowej a różnice kursowe
Wystawiliśmy rachunek w euro za sprzedaż towarów. Czy jeśli kontrahent zapłaci nam do kasy walutowej (zamiast na rachunek walutowy), to powstaną różnice kursowe, które będziemy (...)
str. 51
VI.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Likwidacja inwestycji w obcym środku trwałym może być kosztem podatkowym - uchwała NSA w składzie siedmiu sędziów
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie 7 sędziów w uchwale z 25 czerwca 2012 r., sygn. akt II FPS 2/12, na pytanie, czy w świetle art. (...)
str. 52
2.
Rabat do faktury dokumentującej nabycie (wytworzenie) środka trwałego
W związku z terminową zapłatą zobowiązania otrzymaliśmy skonto, potwierdzone fakturą korygującą. Obniżka dotyczyła ceny zakupu usług związanych z budową środka trwałego. Jak rozliczyć taką fakturę (...)
str. 52
3.
Amortyzacja samochodu osobowego wykupionego z leasingu operacyjnego
Wykupiliśmy samochód osobowy z leasingu operacyjnego trwającego 3 lata. Auto zostało wprowadzone do ewidencji środków trwałych. Czy samochód taki można uznać za używany i amortyzować (...)
str. 54
4.
Koszt ubezpieczenia przedmiotu leasingu operacyjnego
Jednostka ubezpieczyła przedmiot leasingu operacyjnego u zagranicznego ubezpieczyciela. Rachunki za ubezpieczenie wyrażone były w walucie obcej. Jaki kurs zastosować do ustalenia kosztu? Czy całą kwotę (...)
str. 54
5.
Odsetki od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntu w prawo własności
Czy zapłacone odsetki od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntu w prawo własności stanowią koszty uzyskania przychodów, czy też powinny zwiększyć jego wartość (...)
str. 55
6.
Ulepszenie budynku sfinansowane przez dzierżawcę w zamian za obniżkę czynszu
Wydzierżawiliśmy budynek firmie, która zgodnie z umową zaadaptowała go na własne cele. Kosztami tych prac obciążono naszą jednostkę, z tym że zapłata nastąpi w ramach (...)
str. 56
VII.
PORADY DLA PRZEDSIĘBIORCY
1.
Odpowiedzialność osoby podpisującej deklaracje podatkowe
Podpisałem w imieniu spółki zeznanie CIT-8 za 2011 r. składane w formie elektronicznej. Uczyniłem to w zastępstwie osoby odpowiedzialnej za obliczenie podatku. Czy w przypadku (...)
str. 58
VIII.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Elektroniczny Urząd Podawczy dostępny tylko do końca lipca br.
Od dnia 1 sierpnia 2012 r. przestanie funkcjonować Elektroniczny Urząd Podawczy (EUP). Zastąpi go Platforma Usług Elektronicznych (PUE), jako nowoczesny i wszechstronny portal internetowy; szerzej (...)
str. 60
2.
Od 2013 r. każdy będzie mógł przystąpić do dobrowolnych ubezpieczeń
Już niedługo poszerzy się grono osób, które będą mogły przystąpić do dobrowolnych ubezpieczeń emerytalnego i rentowych. Od 1 stycznia 2013 r. wejdą bowiem w życie (...)
str. 60
3.
Składki i podatek od umowy zlecenia i etatu zawartych w jednej firmie
Za pracownika, dla celów opłacania składek ubezpieczeniowych, uważa się nie tylko osobę zatrudnioną na podstawie umowy o pracę. Za osobę taką uważa się również świadczącą (...)
str. 61
4.
Składki ZUS za osoby na urlopach wychowawczych
Pracownica zatrudniona w naszej firmie na podstawie umowy o pracę jest również wspólnikiem dwuosobowej spółki jawnej. Po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego wystąpi do nas z wnioskiem (...)
str. 64
5.
Prawo do zasiłku chorobowego w razie zawieszenia działalności gospodarczej
Czy przedsiębiorca niezatrudniający pracowników, który zawiesił działalność gospodarczą, może ubiegać się w ZUS o wypłatę zasiłku chorobowego? Prawo do zasiłku chorobowego w okresie zawieszenia działalności (...)
str. 65
6.
Nadgodziny w podstawie wymiaru świadczeń chorobowych
1) Jakie wynagrodzenie należy przyjąć do obliczenia podstawy wymiaru wynagrodzenia chorobowego w sytuacji, gdy pracownik świadczył pracę w nadgodzinach? Czy należy uzupełnić wynagrodzenie za miesiąc, (...)
str. 66
IX.
PRAWO PRACY
1.
Skrócenie norm czasu pracy w warunkach szkodliwych i uciążliwych
Prowadzimy działalność w branży budowlanej. W naszym zakładzie obowiązuje regulamin pracy, który przewiduje tylko jedną, 15-minutową przerwę na posiłek. W związku z wysokimi temperaturami chcielibyśmy (...)
str. 67
2.
Dodatek rozłąkowy przy czasowym przeniesieniu do innej miejscowości
Pracownik wykonywał pracę w swoim stałym miejscu zamieszkania, jednak na okres około 7 miesięcy został oddelegowany do innej miejscowości, w której znajduje się teren budowy, (...)
str. 68
3.
Świadectwo pracy w równoległym zatrudnieniu
Zatrudnialiśmy pracownice od 1 września 2006 r. na stanowisku obsługi kasowej na 7/8 etatu, a od 1 września 2008 r., po zmianie warunków umowy o (...)
str. 69
X.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Przecena zapasów magazynowych w ciągu roku
W magazynie posiadamy zapasy części zamiennych do autobusów. Ewidencję magazynową tych części prowadzimy ilościowo-wartościowo, w cenach różniących się od cen nabycia (zakupu). Części te nie będą zużyte; (...)
str. 70
2.
Rezerwa na inwestycje w jednostce budżetowej
Prowadzimy działalność w formie samorządowego zakładu budżetowego. W ubiegłym roku utworzyliśmy rezerwę na inwestycje, która była zaplanowana. Zadanie to zostało zrealizowane w bieżącym roku. Inwestycja (...)
str. 71
3.
Ewidencja postępowania upadłościowego z zawartym układem z wierzycielami
W stosunku do naszej spółki z o.o. została ogłoszona upadłość z możliwością zawarcia układu. Układ z wierzycielami postanowieniem sądu ma zostać zawarty. Jednym z planowanych postanowień jest redukcja zadłużenia o 40%. (...)
str. 72
4.
Moment ujęcia w kosztach faktur za usługi księgowe
Czy faktury dotyczące usług księgowych należy księgować do miesiąca, którego dotyczy usługa (prowadzenie ksiąg rachunkowych np. za czerwiec), czy do miesiąca, w którym wykonano usługę (np. (...)
str. 74
5.
Przechowywanie dokumentów księgowych poza jednostką
Nowelizacja ustawy o rachunkowości z dnia 18.03.2008 r. wprowadziła zmiany do art. 73 ust. 4, polegające na możliwości przechowywania ksiąg rachunkowych, sprawozdań finansowych i innych (...)
str. 75
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.