Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2024 r., godz. 12:56 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 52.491 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 17 (772) z dnia 10.06.2012
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Korzystne stanowisko organów podatkowych w sprawie rozliczania VAT od wydatków sfinansowanych ze środków ZFŚS
Od dawna trwa już spór organów podatkowych i podatników w sprawie rozliczania VAT od świadczeń finansowanych w całości lub w części ze środków ZFŚS. Przypomnijmy, (...)
str. 4
II.
INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH
1.
Zmiany w dokumentowaniu prawa do zasiłków
W zakresie dokumentowania prawa do zasiłków i ich wysokości od 9 maja 2012 r. obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 (...)
str. 5
2.
Nowe wzory deklaracji VAT-10 i VAT-11
W Dzienniku Ustaw z 25 maja 2012 r., pod poz. 584, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 17 maja 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie (...)
str. 6
III.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.1.
Zakup i wydanie towarów - skutki w podatku dochodowym
Koszty związane z prowadzeniem akcji promocyjnych czy reklamowych kwalifikują się do kosztów uzyskania przychodów jako mające niewątpliwy związek z osiągnięciem, zwiększeniem lub zachowaniem źródła przychodu (...)
str. 6
1.2.
VAT naliczony od nabycia i należny od wydania towarów
Prawo do odliczenia VAT naliczonego od nabycia towarów przeznaczonych na prezenty wydawane w związku z promocją i reklamą (także sprzedaży premiowej) jednostki przysługuje na ogólnych (...)
str. 7
1.3.
Ewidencja księgowa
Koszt zakupionych towarów przeznaczonych na promocję i reklamę firmy zwiększa koszty działalności operacyjnej. Ujmuje się go na koncie 40-9 "Pozostałe koszty - koszty reklamy". Najczęściej (...)
str. 8
2.
Zakup samochodów w celu ich sprzedaży - aspekt podatkowy i bilansowy
Spółka z o.o. kupuje samochody (o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony) w celu ich odsprzedaży. Istnieje również możliwość wynajmowania tych samochodów klientom, jeżeli wyrażą (...)
str. 9
3.
Sprzedaż towarów dla polskiej firmy na zasadzie składu konsygnacyjnego
Podpisaliśmy umowę z kontrahentem polskim, na podstawie której będziemy dostarczać towary do jego magazynu, lecz przeniesienie własności nastąpi dopiero po pobraniu towarów z tego magazynu (...)
str. 13
3.1.
Rozliczanie VAT przy sprzedaży dokonywanej w ramach składu konsygnacyjnego
Na wstępie zaznaczamy, że w przedmiotowej sprawie nie znajdą zastosowania szczególne regulacje dotyczące sprzedaży towarów przemieszczonych do magazynu konsygnacyjnego. Regulacje te, zawarte w art. 20a (...)
str. 13
3.2.
Moment powstania przychodu podatkowego z tytułu sprzedaży towarów ze składu konsygnacyjnego
W przepisach ustaw o podatku dochodowym brak jest odrębnych regulacji odnoszących się do momentu powstania przychodu w przypadku sprzedaży dokonanej za pomocą magazynu (składu) konsygnacyjnego. (...)
str. 15
IV.
PODATEK VAT
1.
Wybrane orzecznictwo
1.1.
Przesyłanie faktur w formie elektronicznej możliwe tylko po akceptacji tego sposobu przesyłania faktur przez nabywcę - wyrok WSA
Podatnik może wysyłać faktury drogą elektroniczną, tylko gdy nabywca zaakceptuje ten sposób wysyłania faktur w formie pisemnej lub elektronicznej. Akceptacja w formie dorozumianej (czyli brak (...)
str. 16
1.2.
Sprzedaż działek wydzielonych z gruntu rolnego i przekształconych na działki budowlane - wyrok WSA
Podejmowanie czynności typu: uzbrojenie terenu, wydzielenie dróg wewnętrznych oraz działania marketingowe w celu sprzedaży działek, wykraczające poza zwykłe formy ogłoszenia, stanowią o aktywności w zakresie (...)
str. 17
2.
Ustalanie miejsca opodatkowania usług związanych z nieruchomościami - wybrane problemy
Zasadą jest, że usługi świadczone między dwoma podatnikami z różnych krajów opodatkowane są w kraju nabywcy. W takim przypadku sprzedawca nie dolicza podatku do usługi, (...)
str. 18
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Jak opodatkować sprzedaż samochodu na złom?
Dla celów działalności gospodarczej wykorzystujemy samochód osobowy (środek trwały). Samochód ten kupiliśmy kilka lat temu od osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej, na podstawie umowy kupna-sprzedaży. Obecnie (...)
str. 21
3.2.
Jak wystawić fakturę dokumentującą aport?
Zamierzamy wnieść aportem niektóre składniki majątkowe. Czy na fakturze musimy podawać nazwę wszystkich towarów, czy wystarczy ogólne stwierdzenie, że przedmiotem transakcji jest część przedsiębiorstwa? Na (...)
str. 22
3.3.
Rozliczenie zaliczkowanej przed 1 kwietnia 2011 r. dostawy złomu
W jaki sposób rozliczyć sprzedaż złomu w sytuacji, kiedy zaliczkę w równowartości całego zamówienia przyjęto w 2010 r. (wystawiono wówczas fakturę VAT zaliczkę i odprowadzono (...)
str. 23
3.4.
Przejęcie przez bank składnika majątku w związku z niespłaceniem kredytu
Bank udzielił spółce kredytu. Na jego zabezpieczenie zawarto umowę przewłaszczenia sprzętu. Ponieważ spółka nie spłaciła kredytu, bank przejął sprzęt (maszyny). Czy spółka powinna wystawić fakturę (...)
str. 24
4.
Relacja z dyżuru telefonicznego
4.1.
Kompensata rozrachunków a termin powstania obowiązku podatkowego przy usługach transportowych
Świadczymy usługi transportowe dla kontrahentów, od których również kupujemy towary. Jak ustalić termin powstania obowiązku podatkowego, jeżeli zapłata następuje w formie kompensaty? Jeżeli kompensata nastąpi (...)
str. 26
4.2.
Stawka VAT na budowę obiektu mieszkalnego, w którym znajdują się lokale użytkowe
Deweloper zawarł umowę na budowę obiektu mieszkalnego sklasyfikowanego w PKOB w dziale 112. Czy do budowy można zastosować w całości stawkę 8%, skoro na parterze tego budynku będą znajdowały (...)
str. 27
4.3.
Sprzedaż ulepszanej nieruchomości kupionej bez VAT
Kilka lat temu kupiliśmy budynek (środek trwały). Przy zakupie VAT nie wystąpił. W latach 2005-2009 budynek był modernizowany, a wydatki przekroczyły 30% jego wartości początkowej (VAT (...)
str. 28
4.4.
Zwrot VAT w budownictwie mieszkaniowym a okres przedawnienia
Czy mogę ubiegać się o zwrot wydatków za materiały budowlane z faktur wystawionych w latach 2005-2006, czy zwrot nie przysługuje ze względu na upływ terminu (...)
str. 29
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Otrzymanie nieodpłatnego poręczenia spłaty pożyczki (kredytu) to przychód z nieodpłatnych świadczeń - interpretacja ogólna Ministra Finansów
Nieodpłatne poręczenie spłaty pożyczki (kredytu), udzielone spółce kapitałowej przez jej udziałowca czy akcjonariusza (podmiot powiązany) stanowi dla tej spółki przychód z nieodpłatnych świadczeń. Nie ma (...)
str. 30
2.
Sprzedaż składnika majątku otrzymanego przez osobę prawną w związku z likwidacją spółki osobowej
Sposób ustalania kosztów uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży przez podatnika składnika majątku otrzymanego w następstwie likwidacji spółki osobowej reguluje art. 16 ust. 1 pkt 8f (...)
str. 32
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Różnice groszowe wynikające z zaokrągleń kwot wykazanych w rejestrach VAT a przychody i koszty podatkowe
Czy różnice groszowe, powstałe wskutek zaokrąglania kwot VAT w związku ze sporządzaniem deklaracji VAT, podlegają zaliczeniu do przychodów i kosztów podatkowych? Tak. Różnice groszowe, o (...)
str. 34
3.2.
Skutki podatkowe otrzymania środka trwałego w formie darowizny
Jesteśmy spółką wodno-kanalizacyjną, której całościowe udziały należą do gminy. Na podstawie umowy darowizny otrzymaliśmy agregat prądotwórczy do wykorzystywania w swojej działalności w celach statutowych. Prosimy (...)
str. 36
3.3.
Działalność odpłatna stowarzyszeń a zwolnienie od podatku dochodowego
Stowarzyszenie pożytku publicznego prowadzi działalność odpłatną i nieodpłatną, w ramach których realizować może szkolenia. Środki pochodzące z działalności odpłatnej za szkolenie przekazywane są na działalność statutową stowarzyszenia. Beneficjenci (...)
str. 37
3.4.
Czy koszty założenia i funkcjonowania fundacji są uwzględniane w rachunku podatkowym?
Spółka nasza jest fundatorem. Utworzona przez nas fundacja nie posiada jeszcze statusu organizacji pożytku publicznego. Czy koszty poniesione na utworzenie fundacji (wpłatę na jej fundusz (...)
str. 38
VI.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Świadczenie urlopowe i "wczasy pod gruszą" - zasady opodatkowania PIT
Świadczenie urlopowe może być wypłacane przez pracodawców spoza sfery budżetowej, którzy zatrudniają według stanu na dzień 1 stycznia danego roku mniej niż 20 pracowników w (...)
str. 40
2.
Z wyjaśnień organów podatkowych
2.1.
Wydatki na wynajem mieszkania a koszty uzyskania przychodów
Wydatki na wynajem mieszkania w innej miejscowości dla potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej mogą stanowić koszty uzyskania przychodów, jeśli przedsiębiorca posiada dowody świadczące o wykonywaniu działalności (...)
str. 42
2.2.
Pieniądze otrzymane z tytułu zwłoki w postępowaniu sądowym stanowią przychód podlegający opodatkowaniu
Suma pieniężna otrzymana z tytułu zwłoki w postępowaniu sądowym nie stanowi odszkodowania. Jej wartość podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym jako przychód z innych źródeł. (interpretacja indywidualna (...)
str. 42
2.3.
Udział w zysku spółki osobowej nieproporcjonalny do wniesionego przez wspólnika wkładu
Po stronie wnoszącego wkład do spółki osobowej nie powstaje przychód z nieodpłatnych świadczeń, mimo że jego udział w zysku (stracie) tej spółki jest niewspółmierny do (...)
str. 43
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Prawo do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, gdy podatnik prowadzi działalność gospodarczą w kilku formach
Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą i rozliczam podatek na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Obecnie zamierzam przystąpić jako wspólnik do spółki jawnej. Czy jeżeli spółka (...)
str. 44
3.2.
Wynajmowanie składnika majątku po likwidacji działalności gospodarczej
Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą opodatkowaną według skali podatkowej (salon kosmetyczny). Czy po likwidacji działalności gospodarczej lokal, który w tej działalności był wykorzystywany, mogę wynająć w ramach najmu (...)
str. 45
3.3.
Czy do korekty zeznania podatkowego trzeba dołączyć załączniki, które nie uległy zmianie?
Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą opodatkowaną według skali podatkowej. W rozliczeniu rocznym (PIT-36) skorzystałem z ulgi na dzieci, którą wykazałem w załączniku PIT/O. Ponieważ pomyliłem się w wysokości przychodów (...)
str. 46
3.4.
Refundacja pracownikom zakupu okularów do pracy przy komputerze
Dofinansowujemy pracownikom raz na 3 lata zakup okularów korekcyjnych do pracy przy komputerze - na podstawie zaświadczenia od okulisty medycyny pracy, które jest wydawane w (...)
str. 47
VII.
INNE PODATKI I OPŁATY
1.
Nieruchomość w leasingu - kto płaci podatek od nieruchomości?
Spółka sprzedała nieruchomość firmie X, a następnie na podstawie umowy leasingu przejęła ją od nabywcy do korzystania. Kto powinien płacić podatek od nieruchomości - firma (...)
str. 48
2.
Termin przedawnienia nadpłaconego PCC
100% udziałów w spółce posiada gmina. W latach 2005-2008 na mocy podejmowanych uchwał wnoszono do spółki wkłady pieniężne i rzeczowe, z przeznaczeniem na podwyższenie kapitału (...)
str. 49
VIII.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Korekta amortyzacji w związku z otrzymaniem dotacji na zakup lub wytworzenie środka trwałego
W miesiącu otrzymania dotacji należy skorygować dotychczas dokonane odpisy amortyzacyjne od środka trwałego, którego dotyczyła dotacja. Obowiązkowi korekty będą podlegały również zaliczki na podatek dochodowy (...)
str. 50
2.
Jak ująć zakup gruntu pod przyszłą budowę środka trwałego i podatek od nieruchomości od tego gruntu?
W związku z planowaną budową obiektu na potrzeby działalności gospodarczej zakupiliśmy grunt. Czy jego zakup należy księgować na koncie 08, czy bezpośrednio na koncie 01? (...)
str. 52
3.
Wznowienie amortyzacji po okresie zawieszenia działalności
Od maja br. wznowiono prowadzenie działalności gospodarczej. W okresie jej zawieszenia nie dokonywano odpisów amortyzacyjnych. Od którego miesiąca można ponownie rozpocząć ich naliczanie? Ponowne rozpoczęcie (...)
str. 53
4.
Parking wybudowany przy budynku biurowym
Wykonaliśmy parking przed budynkiem administracyjnym. Ponieważ nie posiadamy innych nieruchomości, mamy wątpliwość, czy koszt jego wykonania (przekracza 3.500 zł) należy rozliczyć jako ulepszenie, czy jako (...)
str. 54
IX.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Zatrudnienie osoby przebywającej na świadczeniu przedemerytalnym
Zatrudniam kilkunastu pracowników, za których opłacam składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne do ZUS. Od lipca br. do pracy na etat przyjmę osobę, która (...)
str. 55
2.
Wypłacona byłemu pracownikowi premia w dokumentach rozliczeniowych ZUS
W maju 2012 r. rozwiązaliśmy z pracownikiem umowę o pracę, następnie wyrejestrowaliśmy go z ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS. Dodatkowo, byłemu już pracownikowi (...)
str. 56
3.
Oskładkowanie wypłaty wynagrodzenia prowizyjnego
Dotychczas w naszej firmie zatrudnialiśmy wyłącznie osoby, z którymi zawieraliśmy umowy o pracę. Od lipca br. zamierzamy zawrzeć z "obcą" osobą umowę zlecenia. Przy czym, (...)
str. 57
4.
Jak podlega ubezpieczeniom w ZUS żona wspólnika spółki cywilnej?
Z tytułu bycia wspólnikiem w spółce cywilnej podlegam ubezpieczeniom w ZUS jako przedsiębiorca. Od przyszłego miesiąca spółka zatrudni na podstawie umowy o pracę moją żonę. (...)
str. 58
5.
Przerwa w pobieraniu zasiłków a konieczność obliczania nowej podstawy wymiaru
Pracownik ponownie zachorował po przerwie trwającej 100 dni. Czy taki okres przerwy pomiędzy okresami choroby wystarczy, aby ustalić nową podstawę wymiaru zasiłku chorobowego? Jeśli 100-dniowa (...)
str. 58
6.
Podstawa wymiaru zasiłku dla zleceniobiorcy przy krótkim "stażu" ubezpieczeniowym
W jaki sposób ustalić podstawę wymiaru zasiłku chorobowego dla zleceniobiorcy, który przystąpił do ubezpieczenia chorobowego w trakcie miesiąca i zachorował w miesiącu następnym? Nadmieniamy, że (...)
str. 59
X.
PRAWO PRACY
1.
Ustalanie wynagrodzenia w razie wystąpienia przestoju
W zakładzie wystąpił przestój niezawiniony przez pracownika. Z tego powodu pracownik przez kilkanaście godzin nie wykonywał pracy, choć pozostawał w dyspozycji pracodawcy. Otrzymuje on wynagrodzenie (...)
str. 60
2.
Likwidacja stanowiska pracy a powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Prowadzę sieć kilku sklepów. Jestem w trakcie likwidacji jednego z nich, z uwagi na jego nierentowność. Zatrudniam w tym sklepie jedną pracownicę, która przebywa na (...)
str. 61
3.
Wypowiedzenie umowy przed nawiązaniem stosunku pracy
Zatrudnialiśmy pracownika na podstawie umowy na okres próbny. Po jej upływie podpisano z tym pracownikiem następną umowę - na czas określony, z ustaleniem dnia rozpoczęcia (...)
str. 62
XI.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Wniesienie do spółki komandytowej aportu w postaci przedsiębiorstwa osoby fizycznej
Organizację i funkcjonowanie spółek osobowych prawa handlowego, do których należą m.in. spółki komandytowe, regulują przepisy Kodeksu spółek handlowych (K.s.h.). Spółce komandytowej poświęcony jest dział III (...)
str. 64
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
Ewidencja zwrotu akcyzy
Spółka z o.o. dokonała wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (WDT) w 2011 r., od których wcześniej w tym samym roku zapłaciła akcyzę na terytorium kraju. W lutym 2012 r. na swój wniosek (...)
str. 67
2.2.
Gdy pobrane przez właścicieli zaliczki przewyższają zysk
Współwłaściciele spółki cywilnej pobrali w ubiegłym roku zaliczki na wypłatę zysku, w wysokości przewyższającej wypracowany zysk. Nadpłata ujęta została w bilansie, w pozycji "Należne wpłaty na kapitał podstawowy (wielkość (...)
str. 69
2.3.
Faktura za telefon wykorzystywany przez pracownika do celów służbowych i prywatnych
Otrzymaliśmy fakturę za rozmowy telefoniczne dotyczące służbowego telefonu komórkowego. Zgodnie z bilingiem, część kosztów to prywatne rozmowy i sms-y pracowników. W jaki sposób zaksięgować fakturę, jeśli kosztami (...)
str. 70
2.4.
Ewidencja dotacji na zakup środka trwałego w księgach rachunkowych instytucji kultury
Prowadzimy działalność w formie instytucji kultury. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wskazanie zasad ewidencji środków pieniężnych otrzymanych w formie dotacji celowej na sfinansowanie zakupu (...)
str. 71
2.5.
Zasady naliczania odsetek w księgach rachunkowych jednostki budżetowej
W jaki sposób jednostka budżetowa powinna ujmować w księgach rachunkowych odsetki od należności wymagalnych, egzekwowanych przez komornika, w sytuacji gdy komornik prowadzi ewidencję egzekucji i nalicza odsetki uwzględniając (...)
str. 73
2.6.
Korekta VAT dotycząca ulgi na złe długi
W jaki sposób zaksięgować u wierzyciela korektę VAT należnego w związku ze skorzystaniem z ulgi na złe długi? Jak ująć korektę VAT naliczonego u dłużnika - czy (...)
str. 73
2.7.
Wpłacony kapitał zakładowy w spółce komandytowej niższy niż zadeklarowany
W jaki sposób zaewidencjonować wpłatę wspólników na pokrycie kapitału podstawowego w spółce komandytowej? Jaką wartość wykazać na koncie kapitału podstawowego, jeśli wartość zadeklarowanych wkładów jest wyższa (...)
str. 74
3.3.
Przekazanie towaru do składu konsygnacyjnego i jego sprzedaż w ewidencji księgowej
Operacje związane z przekazaniem towarów do magazynu odbiorcy, działającego na zasadzie magazynu konsygnacyjnego i późniejsza sprzedaż tego towaru mogą zostać ujęte w księgach rachunkowych spółki (...)
str. 16
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.