Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 4 (316) z dnia 20.02.2012
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.1.
Przychody i koszty, których nie uwzględnia się przy ustalaniu straty
Spółka z o.o. w 2011 r. poniosła stratę na działalności gospodarczej. Czy otrzymana dywidenda od polskiej spółki kapitałowej wpłynie na zmniejszenie tej straty? Dywidendy otrzymanej (...)
str. 4
1.2.
Rozliczanie straty w czasie
Czy spółka powinna zachować kolejność odliczania straty z poszczególnych lat podatkowych przy rozliczaniu rocznego zobowiązania podatkowego CIT-8 za 2011 r.? Racjonalnym rozwiązaniem jest odliczanie strat (...)
str. 4
1.3.
Ograniczenia przy restrukturyzacji
Spółka z o.o. A połączyła się przez przejęcie ze spółką z o.o. B. Spółka A przejmująca wstępuje we wszelkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa (...)
str. 5
1.4.
Odliczanie strat w trakcie roku
Spółka akcyjna za poprzedni rok podatkowy poniosła stratę. W bieżącym roku podatkowym osiąga za poszczególne miesiące dochody, podlegające opodatkowaniu. Czy spółka może dokonać odliczenia poniesionej (...)
str. 6
1.5.
Rok podatkowy a rozliczanie strat
Rok podatkowy podatników podatku dochodowego od osób prawnych nie zawsze pokrywa się z rokiem kalendarzowym. Czy dla rozliczenia straty podatnik ma pięć lat kalendarzowych, czy (...)
str. 6
2.
Kurs średni NBP jest właściwy do wyceny wpływu i rozchodu walut - interpretacja organu podatkowego
Jeżeli podatnik nie kupuje ani nie sprzedaje waluty i nie dochodzi do przewalutowania otrzymywanej należności lub płaconego zobowiązania, wówczas zastosowanie znajdzie kurs średni ogłaszany przez (...)
str. 7
II.
PIT I CIT 2011 - ROZLICZENIE ROCZNE
1.
Roczne obliczenie podatku PIT-40
Kto, gdzie i kiedy składa PIT-40? Płatnicy, którym podatnik przed 10 stycznia roku następującego po roku podatkowym złożył oświadczenie PIT-12, obowiązani są sporządzić roczne obliczenie (...)
str. 9
2.
Informacja PIT-8C
Kto, gdzie i kiedy składa PIT-8C? Obowiązek sporządzenia informacji PIT-8C mają płatnicy stypendiów, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 40b updof, osoby (...)
str. 13
3.
Informacje o wysokości przychodu (dochodu) uzyskanego przez osoby zagraniczne
Płatnicy zryczałtowanego podatku od dochodów wypłacanych na rzecz podmiotów zagranicznych sporządzają informację: IFT-1R, jeśli otrzymującym należności był podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, który nie (...)
str. 16
3.1.
IFT-1R
Informacja o wysokości przychodu (dochodu) uzyskanego w 2011 r. przez osoby fizyczne niemające w Polsce miejsca zamieszkania powinna być sporządzona na formularzu IFT-1/IFT-1R(8). Formularz służy (...)
str. 16
3.2.
IFT-2R
Informację o wysokości przychodu (dochodu) uzyskanego przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terytorium Polski należy sporządzić na druku IFT-2/IFT-2R(5). (...)
str. 17
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
NSA w składzie siedmiu sędziów podjął uchwałę w sprawie opodatkowania akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej
Przychód akcjonariusza z tytułu udziału w spółce komandytowo-akcyjnej podlega opodatkowaniu w dniu faktycznego otrzymania dywidendy. Tak uznał NSA w składzie siedmiu sędziów w uchwale z (...)
str. 19
2.
Czy odszkodowanie jest kosztem uzyskania przychodu dopiero w momencie wypłaty?
Jesteœmy podatnikiem CIT. Sprzedajemy energię cieplną. Posiadamy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu szkód wyrządzonych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. W polisie jest zapis (...)
str. 21
3.
Dwa sposoby obciążania kontrahentów ponoszonymi kosztami
Spółka jest właścicielem lub użytkownikiem leasingowanych środków transportu. Spółka ta zamierza zajmować się wynajmem własnych lub leasingowanych pojazdów. Jak poprawnie ustalić z tego tytułu przychód (...)
str. 22
4.
Czy opłata za kredyt kupiecki może być kosztem podatkowym?
Spółka z o.o. otrzymuje faktury za paliwo. W fakturach tych zawarta jest również opłata za kredyt kupiecki. Czy opłata ta jest kosztem w firmie? Opłata (...)
str. 23
5.
Podatkowe skutki przekazywania bezpłatnych egzemplarzy publikacji
Na mocy umów zawieranych z autorami, nasze wydawnictwo przekazuje im bezpłatnie po jednym egzemplarzu autorskim ich książek. Wydawnictwo dostarcza również nieodpłatnie, obowiązkowe egzemplarze książek do (...)
str. 25
5.1.
Przychód autora z tytułu otrzymania bezpłatnego egzemplarza autorskiego
Do przekazywania bezpłatnych egzemplarzy autorskich wydawnictwo jest zobowiązane na mocy art. 63 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (...)
str. 25
5.2.
Koszty uzyskania przychodów wydawnictwa
Regułą jest, że każdy wydatek poniesiony w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów może zostać ujęty w kosztach uzyskania przychodów prowadzonej działalności (...)
str. 26
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Czy podatnik może rozliczyć zryczałtowany podatek w zeznaniu rocznym?
Podatnik otrzymał od płatnika PIT-11, w którym płatnik wykazał przychód z tytułu wykonania zlecenia na kwotę 150 zł, koszty uzyskania przychodów, składkę na ubezpieczenie zdrowotne (...)
str. 28
2.
Rozliczenie przychodów z tytułu używania samochodów prywatnych w jazdach lokalnych
Pracodawca może zawierać z pracownikami umowy o używaniu przez nich samochodów osobowych do celów służbowych, w jazdach lokalnych. W takich przypadkach pracownikom przysługuje zwrot kosztów (...)
str. 28
3.
Zaliczka na podatek od świadczenia rzeczowego o znacznej wartości może być pobrana w ratach
Z okazji jubileuszu firmy ufundowaliśmy nagrody rzeczowe pracownikom z najdłuższym stażem pracy. Wartość nagród była znaczna. Czy w związku z tym zaliczkę na podatek od (...)
str. 31
4.
Osobie zatrudnionej na podstawie kontraktu menedżerskiego nie przysługują podwyższone koszty uzyskania przychodów
Zatrudniliśmy osobę na podstawie kontraktu menedżerskiego. Osoba ta mieszka w innej miejscowości niż miejscowość, w której znajduje się siedziba firmy. Czy przy wyliczaniu zaliczki na (...)
str. 32
5.
Do którego urzędu skarbowego złożyć PIT-4R i PIT-11?
Spółka z o.o. prowadzi działalność gospodarczą w innym województwie niż województwo, w którym mieści się jej siedziba. Zatrudnia pracowników zamieszkałych w jednym i drugim województwie. (...)
str. 33
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Kontynuacja amortyzacji po ulepszeniu środka trwałego
Na stanie środków trwałych mamy składnik majątku, który był sfinansowany ze środków własnych i z otrzymanej refundacji. W tym roku ponieśliśmy nakłady na jego modernizację. (...)
str. 34
2.
Wymiana części składowej nie wymaga zmniejszenia wartości początkowej środka trwałego
Spółka posiada sieci ciepłownicze służące jej do przesyłu energii cieplnej. Zdarza się, że likwiduje odcinki sieci w związku z: ich nieprzydatnością (w miejsce likwidowanego odcinka (...)
str. 35
3.
Wydatki ponoszone przed oddaniem składnika majątku do używania zwiększają jego wartość początkową
Przed oddaniem do używania nowej kotłowni poniesiono wydatek na konserwację kotłów (regulacja, czyszczenie i wymiana świec). Serwis ten był przeprowadzony po przepracowaniu przez kotły określonej (...)
str. 36
4.
Jak rozliczać odsetki od kredytu na budowę budynku użytkowego?
Firma zaciągnęła kredyt inwestycyjny na budowę budynku, w którym znajduje się lokal gastronomiczny i pokoje noclegowe. Rozpoczęła sprzedaż usług, które świadczy z wykorzystaniem tego obiektu. (...)
str. 37
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Skutki rocznej korekty VAT naliczonego
Podatnikom przysługuje prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego w związku z zakupami towarów i usług wykorzystywanych do wykonywania czynności uprawniających do odliczenia tego podatku. Jeżeli (...)
str. 38
2.
Jak ustalić przychód, gdy okres rozliczeniowy obejmuje przełom roku?
Świadczę usługi doradcze w ramach działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem ewidencjonowanym. Z umowy z kontrahentem wynika, że okres rozliczeniowy wynosi 3 miesiące. Na koniec tego okresu (...)
str. 40
3.
Zrzeczenie się, utrata lub wygaśnięcie prawa do karty podatkowej
Naczelnik urzędu skarbowego, uwzględniając wniosek o zastosowanie karty podatkowej, wydaje decyzję ustalającą wysokość podatku dochodowego w formie karty podatkowej, odrębnie na każdy rok podatkowy. Nie (...)
str. 41
3.1.
Zrzeczenie
Zrzeczenie się karty podatkowej może nastąpić po otrzymaniu decyzji: ustalającej wysokość podatku na dany rok podatkowy (art. 32 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. (...)
str. 41
3.2.
Utrata prawa
Prawo do korzystania z opodatkowania w formie karty podatkowej ustaje, gdy naruszone zostaną przez podatnika warunki do stosowania tej formy opodatkowania, określone w art. 25 (...)
str. 42
3.3.
Wygaśnięcie prawa
Wygaśnięcie prawa do stosowania karty podatkowej stwierdza naczelnik urzędu skarbowego po zaistnieniu okoliczności wymienionych w art. 40 ust. 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym. Ma (...)
str. 43
4.
Moment ujęcia duplikatu faktury w podatkowej księdze
W listopadzie 2011 r. podatnik otrzymał fakturę za paliwo, na której nie było numeru faktury (ten fragment faktury był oderwany). Podatnik takiej faktury nie ujął (...)
str. 44
5.
Likwidacji składników wyposażenia nie wykazuje się w podatkowej księdze
Kilka lat temu nabyłem maszynę produkcyjną za 2.500 zł, którą zaliczyłem do składników wyposażenia, a wydatek na jej nabycie zaliczyłem do kosztów podatkowych. W lutym (...)
str. 45
6.
Różnice kursowe powstają w dacie zapłaty
W grudniu 2011 r. po przeliczeniu na złotówki zaewidencjonowałem w podatkowej księdze fakturę zakupową wystawioną w euro. Zapłaty za tę fakturę w walucie euro dokonałem (...)
str. 46
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Jak rozliczyć się z dochodów kapitałowych uzyskanych za granicą?
Jeżeli osoba fizyczna podlegająca nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce osiąga za granicą (również lub wyłącznie) dochody z kapitałów pieniężnych (np. odsetki, dywidendy, przychód ze sprzedaży (...)
str. 47
1.1.
Dywidendy i odsetki
Dochody (przychody), o których w mowa w art. 30a ust. 1 pkt 1-5 updof, tj.: odsetki od pożyczek, z wyjątkiem gdy udzielanie pożyczek jest przedmiotem (...)
str. 47
1.2.
Dochody ze zbycia papierów wartościowych albo objęcia udziałów
Z dochodów zagranicznych powinna rozliczyć się też osoba fizyczna podlegająca nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce, która uzyskała za granicą dochody: 1) z odpłatnego zbycia: papierów (...)
str. 48
2.
Zwolnienie płatnika z obowiązku poboru zaliczek od dochodów pracownika, które podlegają opodatkowaniu za granicą
Dla rozstrzygnięcia czy pracodawca ma obowiązek naliczania i pobierania zaliczek na podatek dochodowy od dochodów uzyskanych przez pracownika mającego miejsce zamieszkania w Polsce z pracy (...)
str. 49
2.1.
Miejsce zamieszkania a obowiązek podatkowy
Jeżeli osoba fizyczna ma miejsce zamieszkania na terytorium Polski, to podlega obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów. (...)
str. 49
2.2.
Klauzula 183 dni
Generalnie dochody z pracy najemnej, które uzyskuje osoba mająca miejsce zamieszkania w jednym państwie za pracę w drugim państwie, mogą być opodatkowane w drugim państwie. (...)
str. 50
2.3.
Firma zagraniczna jako faktyczny pracodawca
Drugi z wymienionych wcześniej warunków nakłada wymóg, aby pracownikowi oddelegowanemu do pracy w drugim państwie wynagrodzenia były wypłacane przez pracodawcę lub w imieniu pracodawcy, który (...)
str. 51
2.4.
Zagraniczny zakład pracodawcy
Trzeci z wymienionych wcześniej warunków wymaga, aby wynagrodzenie wypłacane osobie mającej miejsce zamieszkania w jednym państwie za pracę w drugim państwie nie było ponoszone przez (...)
str. 52
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Zasady podziału kwoty ulgi na dziecko
Na podstawie art. 27f updof, od podatku dochodowego obliczonego według skali podatkowej i pomniejszonego o kwotę składki na ubezpieczenie zdrowotne, podatnik ma prawo odliczyć kwotę (...)
str. 53
2.
Stosowanie ulgi rehabilitacyjnej z tytułu wydatków na utrzymanie psa asystującego
Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która weszła w życie 1 stycznia 2011 r., objęła m.in. art. 26 ust. 7a pkt 8 updof, (...)
str. 54
3.
Niekorzystne skutki przeniesienia prawa do lokalu w zamian za zwolnienie z obowiązku spłaty kredytu wobec banku - wyrok WSA
Przeniesienie prawa do lokalu na nabywcę w zamian za zwolnienie z obowiązku spłaty kredytu stanowi odpłatne zbycie. Wartość tego prawa podlega opodatkowaniu. Zwolnienie zbywcy z (...)
str. 55
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Dywidenda może być zwolniona od podatku
Nasza spółka z o.o. będzie wypłacała dywidendę za 2011 r. swojemu jedynemu udziałowcowi, który jest też polską spółką z o.o. Jakie obowiązki z tego tytułu (...)
str. 57
2.
Spółka z o.o. spółka komandytowa - zasady opodatkowania jej wspólników
Spotkałam się z firmą, która w swojej nazwie ma zamieszczone określenie "spółka z o.o. spółka komandytowa" Co to za twór? Czy taka spółka jest podatnikiem (...)
str. 58
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Czy podatek od nieruchomości od zakładowych obiektów socjalnych jest kosztem uzyskania przychodów?
Firma nabyła domki letniskowe nad jeziorem. Z domków tych korzystają jej pracownicy. Czy podatek od nieruchomości płacony od tych budynków jest kosztem uzyskania przychodów? Zaznaczam, że (...)
str. 60
2.
Część odsetkowa raty kapitałowej jest kosztem podatkowym w całości niezależnie od wartości leasingowanego samochodu
Czy przy leasingu kapitałowym samochodu osobowego o wartości przekraczającej 20.000 euro część odsetkową raty w całości można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Tak. Część odsetkowa raty leasingowej, przy (...)
str. 61
3.
Koszt zaginionej przesyłki pocztowej może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodów
Listem poleconym wysłaliśmy do kontrahenta fakturę. Przesyłka ta zaginęła. Złożyliśmy więc reklamację usługi pocztowej i domagamy się odszkodowania za utratę przesyłki poleconej. Czy koszt tej przesyłki (...)
str. 62
4.
Wysokość kosztów uzyskania przychodów przy wypłacie byłemu pracownikowi odprawy emerytalnej
W związku z przejściem pracownika na emeryturę rozwiązaliśmy z nim umowę o pracę z dniem 31 grudnia 2011 r. Odprawę emerytalną wypłaciliśmy mu w styczniu 2012 r. Czy przychód uzyskany z tytułu tej odprawy (...)
str. 63
5.
Dochód z najmu lokalu jest wolny od podatku, jeżeli zostanie przeznaczony na cele statutowe
Jesteśmy samorządową instytucją kultury. Planujemy wynająć jeden z posiadanych przez nas lokali. Czy dochód z najmu lokalu będzie korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego? Zwolnieniem objęte mogą (...)
str. 64
6.
Dochody opodatkowane w różnych formach nie podlegają łączeniu w zeznaniu rocznym
Jak po zakończeniu roku podatkowego podatnik (osoba fizyczna) powinien rozliczyć dochody osiągane w związku z pełnieniem funkcji członka rady nadzorczej w spółce kapitałowej oraz dochody z tytułu udziału w zysku (...)
str. 65
7.
Przychód z tytułu umownego zniesienia wspólności ustawowej małżonków jest neutralny podatkowo
Małżonkowie znieśli umownie wspólność majątkową i zamierzają dokonać podziału majątku. Jakie skutki spowoduje nierówny podział majątku, jeżeli małżonek będzie obowiązany do spłaty na rzecz współmałżonka wartości (...)
str. 66
XI.
KALENDARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - MARZEC 2012 R.
PodatnikPłatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.03.2012 r. (środa) − wpłacenie podatku dochodowego w formie karty podatkowej za luty 2012 r. - 20.03.2012 r. (wtorek) (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.