Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 17 (700) z dnia 10.06.2010
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Opłaty za przejazd autostradą i za parkingi w „kilometrówce” - kontrowersyjne stanowisko Ministra Finansów
Minister Finansów w interpretacji indywidualnej z 8 kwietnia 2010 r., nr DD6/033-101-2/MZG/09/PK-579 zmienił dominującą i utrwaloną w praktyce wykładnię, uznającą zwrot pracownikom opłat za parkingi (...)
str. 4
II.
INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH
1.
Komunikaty Ministerstwa Finansów i ZUS dotyczące pomocy powodzianom
1.1. SMS na rzecz powodzian Generalnie od przesyłanych sms-ów pobierany jest VAT w wysokości 22%. Dotyczy to również sms-ów na cele charytatywne. Ze względu na (...)
str. 8
III.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.
Zwrot kosztów używania prywatnego samochodu pracownika do celów służbowych
Zdarza się, że pracownicy naszej firmy (klubu sportowego) do wykonywania swojej pracy muszą korzystać z prywatnych samochodów. Czy możemy zwrócić im koszty na podstawie faktur (...)
str. 10
2.
Przekształcenie spółki jawnej w spółkę z o.o. - wybrane problemy
Zagadnienia dotyczące przekształcenia spółki jawnej w spółkę z o.o. regulują art. 551-574 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. nr (...)
str. 14
IV.
PODATEK VAT
1.
Wybrane orzecznictwo
1.1.
Brak numeru faktury na dokumencie zapłaty dla rolnika ryczałtowego a prawo do odliczenia VAT
Podatnik ma prawo do odliczenia VAT z faktury VAT RR, jeżeli spełnione są warunki określone w art. 116 ust. 6 ustawy o VAT. Jednym z (...)
str. 20
1.2.
Niejednolite stanowisko w sprawie refakturowania kosztów ubezpieczenia leasingowanego pojazdu
WSA w Warszawie w wyroku z 24 marca 2010 r., sygn. akt III SA/Wa 1888/09 uznał, że przy „przerzucaniu” na leasingobiorcę kosztów ubezpieczenia samochodu można (...)
str. 21
1.3.
Określenie nazwy towaru na paragonie fiskalnym
Używanie na paragonach fiskalnych jedynie nazw ogólnych towarów lub usług nie jest prawidłowe, gdyż nie umożliwia określenia prawidłowej stawki VAT dla danego towaru (usługi). Tak (...)
str. 22
2.
Jak korzystnie wycofać samochód z działalności gospodarczej?
Zamierzam zlikwidować działalność gospodarczą, w której wykorzystywałem samochód osobowy. Przy zakupie tego samochodu odliczyłem VAT w wysokości 6.000 zł. Czy ujmując w remanencie likwidacyjnym ten (...)
str. 23
3.
VAT od usług turystycznych
Świadczymy usługi turystyki. Od firmy greckiej otrzymaliśmy fakturę za zorganizowanie wycieczek fakultatywnych dla naszych klientów (do miejsc wybranych przez klientów). Jak rozliczyć tę fakturę? Czy (...)
str. 25
4.
Błędnie ustalona podstawa opodatkowania przy imporcie usług - sposób rozliczenia VAT
W marcu br. zakupiłem od kontrahenta zagranicznego usługę, która stanowiła dla mnie import usług. Nie otrzymałem jednak faktury. Wartość usługi skalkulowałem według własnych wyliczeń i (...)
str. 29
5.
Sprzedaż mieszkania wraz z miejscem postojowym
Firma deweloperska sprzedaje nowe mieszkania wraz z miejscami postojowymi. Czy całą sprzedaż można opodatkować według stawki 7%? Sprzedaż obiektów budownictwa mieszkaniowego (z wyłączeniem lokali użytkowych) (...)
str. 30
6.
Moment powstania obowiązku podatkowego przy sprzedaży z automatu
W budynku administracyjnym naszej firmy został ustawiony z przeznaczeniem dla klientów automat do sprzedaży kawy i herbaty. Kawę i herbatę traktujemy jako towar handlowy do automatu i od tych zakupów dokonujemy (...)
str. 32
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Wnoszenie przez osobę prawną wkładów niepieniężnych do spółki osobowej - zmiana stanowiska organów podatkowych
Jak wynika z art. 8 § 1 Kodeksu spółek handlowych, spółki osobowe prawa handlowego (spółka jawna, partnerska, komandytowa i komandytowo-akcyjna) mogą we własnym imieniu nabywać (...)
str. 32
2.
Wydatki niestanowiące kosztów uzyskania w jednostkach zwolnionych z podatku dochodowego
Jesteśmy szpitalem SP ZOZ i korzystamy ze zwolnienia od podatku dochodowego, jeżeli dochód przeznaczamy na cele statutowe. Czy opodatkowaniu podlegają wydatki niestanowiące kosztów podatkowych, takie (...)
str. 36
3.
Opłata planistyczna związana ze sprzedażą nieruchomości
Po sprzedaży nieruchomości spółka z o.o. otrzymała od gminy decyzję, na mocy której zapłaciła opłatę planistyczną. Czy opłata ta stanowi koszt uzyskania przychodów? Opłata planistyczna, zapłacona (...)
str. 38
4.
Opłata za czasowe zajęcie pasa drogowego w kosztach podatkowych
W związku z pracami budowlanymi, spółka zobowiązana była uzyskać zezwolenie na zajęcie pasa drogowego i uiścić opłatę z tego tytułu. Czy opłatę tę może ująć (...)
str. 39
5.
Przejęcie przez gminę działek pod drogę publiczną
Spółdzielnia posiada na własność dwie działki oraz jedną działkę w postaci prawa użytkowania wieczystego gruntu. Z każdej działki jej część ma być oddana gminie na drogę (...)
str. 40
VI.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Udzielanie pożyczek za pośrednictwem portali społecznościowych jest działalnością gospodarczą - wyrok WSA
Coraz większą popularność zyskują portale społecznościowe, które umożliwiają nawiązywanie kontaktów między osobami fizycznymi zainteresowanymi uzyskaniem i udzielaniem pożyczek gotówkowych. Pożyczki te są oprocentowane, a wysokość (...)
str. 41
2.
Rozliczenie różnic kursowych przy częściowych zapłatach za towar na podstawie faktur pro forma
Prowadzę podatkową księgę przychodów i rozchodów. W celach handlowych kupiłem koparki od kontrahenta unijnego. Zapłaty dokonywałem w ratach z rachunku walutowego na podstawie otrzymanych faktur (...)
str. 42
3.
Czy wpłata zabezpieczenia należytego wykonania umowy stanowi koszt uzyskania przychodów?
Przyjęłam do wykonania opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Przed podpisaniem umowy jestem zobowiązana do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy stanowiącego 5% wynagrodzenia określonego w tej umowie. Zabezpieczenie (...)
str. 44
4.
Poczęstunek i upominki dla członków spółdzielni
Jako spółdzielnia, przy okazji walnego zgromadzenia, zorganizujemy dla członków naszej spółdzielni poczęstunek oraz wręczymy im drobne upominki o łącznej wartości nieprzekraczającej kwoty 100 zł na (...)
str. 45
4.1.
Kwalifikacja podatkowa świadczeń sfinansowanych z podziału zysku spółdzielni
W myśl przepisów Prawa spółdzielczego, spółdzielnia jest dobrowolnym zrzeszeniem nieograniczonej liczby osób, o zmiennym składzie osobowym i zmiennym funduszu udziałowym, które w interesie swoich członków (...)
str. 45
4.2.
Upominki dla członków spółdzielni
Wspomniane w pytaniu drobne upominki dla członków spółdzielni niestety nie korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy (...)
str. 46
4.3.
Poczęstunek dla członków spółdzielni
W przypadku poczęstunku należy dokonać oceny, czy po stronie członka spółdzielni w ogóle dojdzie do powstania przychodu w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o (...)
str. 47
5.
Pracownicze koszty uzyskania przychodu a praca w domu
Zgodnie z umowami o pracę, które podpisałem z dwoma moimi pracownikami, powierzone w ramach stosunku pracy zadania będą oni wykonywali wyłącznie w miejscu zamieszkania. Czy (...)
str. 47
6.
Podatek dochodowy przy likwidacji działalności gospodarczej
Zamierzam zlikwidować działalność gospodarczą, w której korzystam z opodatkowania na zasadach ogólnych (podatkowa księga przychodów i rozchodów). Czy za ostatni miesiąc działalności muszę zapłacić zaliczkę (...)
str. 48
7.
Zakup opon to wydatek na eksploatację leasingowanego samochodu
Do samochodu używanego na podstawie leasingu operacyjnego spółka jawna kupiła opony na sumę przekraczającą 3.500 zł. Czy wydatki na zakup tych opon może ująć bezpośrednio w kosztach (...)
str. 50
8.
Opodatkowanie ryczałtem ewidencjonowanym - w pytaniach Czytelników
8.1.
Wybór opodatkowania w formie ryczałtu
Zamierzam rozpocząć działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem. Czy wybór tej formy opodatkowania może być dokonany jedynie poprzez złożenie druku NIP-1 i podania w nim informacji, iż (...)
str. 51
8.2.
Utrata prawa do ryczałtu ze względu na rodzaj wykonanych czynności
Zamierzam rozszerzyć działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym i będę prowadził również handel częściami samochodowymi. Czy utracę prawo do ryczałtu? A jeżeli tak - czy będę (...)
str. 52
8.3.
Świadczenie usług przez ryczałtowca na rzecz byłego pracodawcy
Wykonałem usługi na rzecz byłego pracodawcy. Czy utraciłem prawo do ryczałtu? A jeżeli tak - kiedy mogę powrócić do tego sposobu opodatkowania? Odpowiedź na postawione (...)
str. 53
8.4.
Przekroczenie limitu przychodów uprawniających do opodatkowania ryczałtowego
Moje przychody niedługo przekroczą limit uprawniający do stosowania ryczałtu ewidencjonowanego. Czy prawo do ryczałtu utracę w momencie przekroczenia tego limitu, czy też dopiero w przyszłym (...)
str. 54
8.5.
Rezygnacja z ryczałtu w trakcie roku
Czy można zrezygnować z opodatkowania w formie ryczałtu w trakcie roku? Nie. Zmiany formy opodatkowania można dokonać jedynie na początku roku, składając stosowne oświadczenie do (...)
str. 54
8.6.
Czy ujemne różnice kursowe wpływają na podstawę opodatkowania przy opodatkowaniu ryczałtowym?
Świadczę usługi dla kontrahentów zagranicznych. Dodatnie różnice kursowe zaliczam do przychodów. Czy ujemne różnice również powinienem uwzględniać w rachunku podatkowym, skoro przy opodatkowaniu przychodów ryczałtem (...)
str. 54
8.7.
Obowiązek sporządzenia i opodatkowania remanentu likwidacyjnego
Prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym. Działalność tę zamierzam zlikwidować. Czy muszę sporządzić remanent likwidacyjny i odprowadzić podatek od niesprzedanych towarów handlowych oraz wyposażenia? Obowiązek (...)
str. 55
8.8.
Sprzedaż towaru po likwidacji działalności gospodarczej
W działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem ewidencjonowanym wykorzystywałem lokal użytkowy będący moją własnością oraz samochód osobowy. Działalność gospodarczą zlikwidowałem. Obecnie zamierzam sprzedać ww. składniki majątku. Czy (...)
str. 55
VII.
INNE PODATKI I OPŁATY
1.
Podatek od nieruchomości, gdy jeden ze współwłaścicieli jest zwolniony od podatku
Małżonkowie są właścicielami nieruchomości i otrzymali decyzje ustalające podatek. Ciąży zatem na nich solidarne zobowiązanie podatkowe. Mąż poinformował organ podatkowy, że jako przedsiębiorca spełnił warunki (...)
str. 56
2.
Pożyczka zagraniczna a PCC
Polska spółka z o.o. otrzyma pożyczkę od holenderskiej instytucji świadczącej usługi bankowe jednostkom wchodzącym w skład grupy, do której ona również należy. Chociaż spółka z (...)
str. 58
VIII.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Niezamortyzowana wartość inwestycji w obcym środku trwałym w kosztach podatkowych - wyrok WSA w Łodzi
Nieumorzona wartość inwestycji w obcym środku trwałym może stanowić koszt podatkowy w dacie jej odpłatnego zbycia. Sytuacja taka ma miejsce, gdy najemca pozostawi poczynione przez (...)
str. 60
2.
Co się składa na koszt wytworzenia inwestycji w obcym środku trwałym?
Koszty sprzątania wynajmowanego lokalu, jego ochrony, czynsz najmu, opłaty eksploatacyjne, opłaty za media, podatek od nieruchomości, ponoszone przed przyjęciem adaptowanego lokalu do używania, nie stanowią (...)
str. 61
3.
Nowe okablowanie w budynku stanowiącym środek trwały
W budynku, będącym środkiem trwałym spółki, poniesiono nakłady na nowe instalacje: elektryczną, alarmową oraz sieci komputerowej (okablowanie). Kable zostały zamontowane na ścianach budynku za pomocą (...)
str. 62
IX.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Preferencyjna podstawa wymiaru składek ZUS - wyjaśnienie Centrali ZUS
Z powodu wielu pytań od Czytelników wpływających do naszego Wydawnictwa zwróciliśmy się do Centrali ZUS o zajęcie stanowiska w poniższej sprawie: 1) Od 1 marca (...)
str. 64
2.
Jak rozliczyć składki ZUS po przywróceniu pracownika do pracy?
Wyrokiem sądu przywrócono pracownika do pracy. W wyznaczonym terminie zgłosił gotowość podjęcia pracy. Jak od wypłaconego mu wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy mamy rozliczyć (...)
str. 65
3.
Zgłoszenie w ZUS rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej
Zamierzam rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej (usługi odzieżowe). Czy powinnam sama zgłosić się do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS? Tak. Osoba rozpoczynająca prowadzenie (...)
str. 67
4.
Ubezpieczenia w ZUS przy umowie o pracę i zlecenia zawartej z młodocianym
Zatrudniamy pracownika młodocianego w celu przygotowania zawodowego. Osoba ta od lipca br. podejmie u nas w firmie również pracę w ramach umowy zlecenia. Czy z (...)
str. 68
5.
W okresie sprawowania opieki należy przebywać z chorym we wspólnym gospodarstwie domowym
1) Czy pracownikowi przysługuje prawo do zasiłku opiekuńczego z tytułu sprawowania osobistej opieki nad chorym ojcem, który zamieszkuje w innej miejscowości? Pracownik może nabyć prawo (...)
str. 68
6.
Dodatek specjalny dla pracownika samorządowego a podstawa wymiaru chorobówki
Czy dodatek specjalny przyznany pracownikowi samorządowemu należy uwzględnić w podstawie wymiaru świadczeń chorobowych? Nadmieniam, że w regulaminie wynagradzania określono, że dodatek jest wypłacony za czas (...)
str. 69
X.
PRAWO PRACY
1.
Dodatki jak za pracę nadliczbową dla niepełnoetatowca
Zatrudniamy na 3/4 etatu pracownika, który wykonuje pracę przez cztery dni w tygodniu po 8 godzin, aż do wyczerpania obowiązującego go wymiaru czasu pracy. Obowiązuje (...)
str. 70
2.
Zmiana stanowiska pracy w związku z nową strukturą organizacyjną zakładu
W wyniku restrukturyzacji zwolniono część pracowników. Następnie pracodawca wprowadził nową strukturę organizacyjną. Pracownicy, którzy nie stracili zatrudnienia, otrzymali nowe stanowiska pracy. Jednak pracodawca nie dokonał (...)
str. 71
3.
Odwołanie i przerwanie urlopu wypoczynkowego
1) Naszemu pracownikowi w trakcie urlopu wypoczynkowego zmarła matka. Wystąpił on do nas z wnioskiem o przerwanie urlopu i udzielenie mu dwóch dni wolnych w (...)
str. 73
XI.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
W jakiej formie małżonkowie mogą prowadzić działalność w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg?
Mąż prowadzi działalność gospodarczą. Żona pracuje na podstawie umowy o pracę jako księgowa i uzyskała certyfikat księgowy z MF uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. (...)
str. 74
2.
Prezentacja kredytów w sprawozdaniu finansowym
Jesteśmy spółką z o.o., która zaciągnęła kredyt w banku X. W listopadzie 2009 roku podpisaliśmy kolejną umowę kredytową, tym razem z bankiem Y, której przedmiotem (...)
str. 75
3.
Ewidencja odpadów poprodukcyjnych
Jesteśmy firmą produkcyjną, w której powstają odpady poprodukcyjne, które mogą być poddane recyklingowi lub wykorzystane ponownie. Jak ująć w księgach rachunkowych te odpady poprodukcyjne, jeżeli (...)
str. 76
4.
Partycypacja w księgach rachunkowych TBS
Jesteśmy Towarzystwem Budownictwa Społecznego (TBS) działającym w formie spółki z o.o. Zawarliśmy umowę partycypacyjną z gminą na budowę lokali mieszkalnych. Na tej podstawie gmina jako (...)
str. 77
5.
Zapisy tworzone automatycznie jako dowody źródłowe
Jakie cechy musi spełniać zapis automatyczny tworzony przez system FK, aby można było uznać go za spełniający wymogi dowodu źródłowego? Do ksiąg rachunkowych danego okresu (...)
str. 78
6.
Złożenie w urzędzie skarbowym sprawozdania finansowego spółki komandytowej
Czy spółka z o.o. będąca komplementariuszem spółki komandytowej musi przedkładać w urzędzie skarbowym wraz z zeznaniem rocznym sprawozdanie finansowe spółki komandytowej? Spółka komandytowa jest spółką (...)
str. 78
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.